Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Które opony najlepiej się sprawdzają na drogach ? Chodzi o przyczepność i wytrzymałość . Obecnie mam Michelin ale nie byłam z nich jakoś zadowolona ( faktem jest ze jak kupiłam moto stan bieżnika był dobry ale nie wiem ile czasu poprzedni właściciel na nich jeździł może były kupione jako używane i dlatego miały słaba przyczepność ) .wydaje się że szybko się zużywają i słabo lepia do nawierzchni . Kwota jaką przeznaczyła na opony to do 1800 zł . Na jakich latacie i co sądzicie o Pirelli ? A może inne są lepsze ? Doradźcie :-) z góry dzięki .

Opublikowano

Nie po mieście. Na tor

Dlatego pytam jakie się najlepiej sprawują .

Opublikowano

Które opony najlepiej się sprawdzają na drogach ?

+

 

Nie po mieście. Na tor

:decayed: to jak w końcu?

 

Jeśli chcesz połączyć jazdę na drogach z jazdą na torze, polecam Bridgestone Battlax S20 - kleją jak dzikie. Kilkukrotnie wyjeżdżałem w nich na tor w ubiegłym roku, gdy miałem je założone na Daytonie, a teraz cały sezon współpracują z torówką CBR F4. Później wprowadzono S20 Evo, który podobno jest jeszcze lepszy, więc nie zastanawiałbym się długo :smile:

 

Na drodze zero uślizgów przy ostrym dzidowaniu, jak i autostradowym połykaniu. Bardzo szybko się nagrzewają, guma jest miękka jak Orbitki. Tylna opona powinna wytrzymać u Ciebie jakieś 10.000km, a przód jeszcze dłużej.

Chcesz założyć działalność, a może już posiadasz? Odbierz 10% rabatu na usługi księgowości winfakt_logo_sygnatura.png

Polecam, sprawdziłem na własnym biznesie: www.infakt.pl

Opublikowano

Otóż właśnie o to chodziło . Dzięki wielkie za pomoc :-)

Opublikowano

Tylko pamiętaj że na tor inne ciśnienie dajesz niż na ulice.

Opublikowano

Jeśli na tor to Bridgestone Battlax BT-016 Pro. Można też sprawdzić BT-18. Na pewno będą tańsze niż Evo a osiągi myślę porównywalne (jeździłem na 16stce, nie jeździłem na Evo). 16stka trzyma się jak głupia, szybko się dogrzewa. To będzie moja następna opona. Teraz próbowałem sportowo-turystycznych BT-20 i nie polecam do szybkiej jazdy, zwłaszcza po zimnym i mokrym asfalcie. BT-20 dobra do turystyki bo jest twarda i wolno się zużywa, a odpowiednio dogrzana klei na prawdę fajnie... ale to nie na tor  :smile:

Ogólnie jestem fanem Bridgestone, dobre oponki z dobrymi parametrami i nie zdzierają za nie jak za Michały czy Pirelli :smile:


Nie pomyl tylko BT-016 Pro z BT-16 bo będziesz zawiedziona.


Opinie bikerów mówią same za siebie - sam mam podobne odczucia.
http://www.moto-opinie.info/?action=show&id_produktu=548

Jak się jeżdżąc nie przewrócisz to się jeździć nie nauczysz...

Opublikowano

Na tor kozackie są Continentale race attack. Miałem na przodzie na początku sezonu, długo nie wytrzymała ale przyczepność szalona. Super w tej oponie było to , że jak chciała się poślizgnąć to ostrzegała i zawsze zdążyłem zareagować.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...