Skocz do zawartości

Yamaha Yzf 1000 R Thunderace


Matik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, poszukuje osób, które miały styczność z tym moto. Chodzi o opinie co do tego motocykla, egzemplarz z roku 2000 mi się trafił i tu pytanie czy one serio biorą, aż tak dużo oleju?? Czy to normalne?? Jak silnik na to reaguje? Czy są problemy z silnikiem i skrzynią? Proszę o wasze opinie będą dla mnie pomocne. Podobno gość dolewa nawet 500ml oleju na sezon. Jeśli ktoś miał styczność albo wie na coś na temat tego moto śmiało pisać :smile:

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witaj,

 

Coś na temat tego motocykla wiem więc chętnie pomogę koledze. Miałem ten model dosyć dawno temu aczkolwiek to chyba nie ma zbytniego znaczenia.

To naprawdę fajny motocykl a tym bardziej teraz kiedy można je kupić poniżej 10 tyś zł - nic tylko trafić ładny nie wybity egzemplarz.

Mój miał 29 tys przebiegu i rocznik również 2000. Przejechałem nim około 6 tyś km. Kilka wypraw do Czech i na Słowacje nabiło kilometrów. Wyprawy wraz z plecaczkiem oczywiście.

Porównam go do dwóch innych moto które użytkowałem czyli CBR 900 RR Fireblade 1998 model oraz CBR 1100 XX Blackbird z rocznika 1999 czyli jeszcze na gaźniku 164KM (późniejsze roczniki miały 150KM)

 

W porównianiu do SC 33 1998-1999 rok oraz CBR XX 1100 1999 wypada dokładnie pośrodku stawki- tzn. ma mobilność , zwinność lepszą od XXa a gorszą niż SC33  natomiast komfort jazdy dużo lepszy niż sc33 a ciutkę gorszy od XXa.

Osiągi ma lepsze niż SC33 i równie ciut gorsze od XXa. Z pozycją za kierownicą jest dokładnie tak samo. Spalanie około 6.5 litra ale ja nie przywiązywałem do tego uwagi nie ze względu na jakiś snobizm tylko ja po prostu lubię jeździć na moto i tyle. Auto natomiast rozliczam co do setnej litra :smile:

Ogólnie moto idealne zarówno na co dzień jak i do szybszej turystyki.

Co do brania oleju to niestety przypadłość tego typu silnika który z pewnymi modyfikacjami występuje w następnych modelach R1. Spalanie oleju to standard , szczególnie przy szybszej jeździe. Mój Ace palił około 100 ml na 500 km. To zupełnie normalny wynik.

 

Reasumując wypowiedź to jeśli chcesz poszaleć na jazdą na kole, stoppie itp. to wybierz CBR 900RR 1998-1999, szybka turystyka połaczona z lekkim szleństwem, mobilnością to właśnie YZF1000 Thunderace a do tzw.grandturismo to idealny w tych pieniądzach jest doppel X czyli CBR 1100XX

 

Mam nadzieję że choć troszkę pomogłem.

Jak byś miał jakieś pytania to pisz śmiało - zawsze chętnie służe pomocą. :cheers:

 

Z pozdrowieniami :riding:

 

Krzysiek

Edytowane przez tuono1000 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...
andrzej kertowski

Witam wszystkich zainteresowanych opinia o Ace,mam taki motocykl z 2001 roku i w dwa sezony nawinołem blisko 18 tys,uwazam,że to swietny motocykl który można dzis kupić za śmieszne pieniażki dlaczego???powód jest prosty po pierwsze wyprodukoeali go nie w odpowiednim czasie[ przegrał z R1 bo nie był tak sportowy oraz przegrał z FJR bo nie był tak turystyczny] na dodatek pierwsze egzemplaże lubiały chlipnąć oliwki ponoc usterkę skasowano w1998 roku co nie dokonca jest prawda chyba że mój egzemplarz z 2001 roku jest wyjatkiem bo na oleju Motul5100 10w40 też wciągał na ten sezon nalałem Valvoline 10w50 i po problemie na 6000 km dolałem 300ml co uważam za swietny wynik Ace ma świetny dół i mało pali zwykle przy rozsądnym traktowaniu ok 5l/100 ja w tym roku z synem zrobiłem rumunię do tego sporo bagaży i średnio wyszło 5,2/100 [filmik dostepny na YT Rumunia oczami ojca i syna]jesli ci sie podoba moto to kupuj jest niezawodny i nie tak oklepany jak R1 cz Fazer to był główny powód mojego zakupu i teraz wiem ze to był strzał w 10 pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...