Skocz do zawartości

Ubezpieczenie Oc Jak Się Nie Ma Zniżek


Irek30

Rekomendowane odpowiedzi

Cześc. Brat obecnie jest młodym kierowcą.. Będzie chciał w najbliższym czasie załatwiać sobie jakieś ubezpieczenie oc i zastanawia się w jakiej firmie. Gdzie  obecnie mają najlepszą ofertę dla takich nowych kierowców? I czy da się w jakiś sposób zmniejszyc koszta ubezpieczenia oc ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech zwróci uwagę przy podpisywania umowy OC żeby nie było aneksu " ubezpieczenie nie zostanie wypłacone jeśli pojazd prowadziła osoba do 25 roku życia lub posiada prawo jazdy krócej niż 36 miesięcy "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że najtaniej ubezpieczenie wyjdzie w PZU lub Warta. Skontaktuj się z użytkownikiem Przemski z forum to może zaproponuje ci jakąś ciekawą ofertę :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy kierowca ja chce mieć zniżki to musi mieć pojazd zaresttownay z kimś kto już ma.dłużej prawko tak jest było i będzie. Wątpię by znalazł ciekawa oferta o jakiegokolwiek ubezpieczyciela. Ja pamiętam miałem renault 19 1'8 silnik i mi krzyknęli prawie 2 tys zł dziękuję zarezerwowałem z mamą i niecałe 800 na rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie są trzy sposoby:

1) Znaleźć odpowiednie TU - niektóre jak np PZU nowemu klientowi, który nie miał jeszcze u nich polisy dają specjalne względy. Ja tak płaciłem 1800 zł OC i AC za auto, kiedy w innych TU wyliczali mi 3600-5000 zł. Była jedna stała stawka, taki kredyt zaufania dla kierowcy. Podobnie PZU robiło z motocyklistami, stałe 180 zł (plus pewnie 60% zwyżki za wiek jeśli kierowca poniżej 24 roku życia). 

2) Przerejestrowywując moto wpisujesz współwłaściciela z 60% zniżką, wtedy jego zniżka będzie negować zwyżkę za wiek młodego kierowcy. Minus taki, że przy sprzedaży trzeba się bujać z dwoma podpisami. Uważać też, żeby w OWU nie było, że zniżki w razie wypadku tracą obaj współwłaściciele a nie tylko ten winny szkody.

3) Zostać na OC zbywcy - ja tak robiłem jak miałem zwyżkę po wypadku i zero zniżek. Kupując samochód dostajesz w raz z nim OC zbywcy i zbywca nie ma w tym temacie nic do gadania bo OC jest przypisane do zbywanego pojazdu. Tak więc znaleźć moto z OC do przyszłego roku, w przyszłym sprzedać i tak cały czas. Ja robiłem tak chyba 3 x i ani raz nie przyszła mi re-kalkulacja składki (TU może ale nie musi dokonać re-kalkulacji, najczęściej o tym zapominają lub nie chcą tego robić).

Jak się jeżdżąc nie przewrócisz to się jeździć nie nauczysz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Kupując samochód dostajesz w raz z nim OC zbywcy i zbywca nie ma w tym temacie nic do gadania bo OC jest przypisane do zbywanego pojazdu. Tak więc znaleźć moto z OC do przyszłego roku,

Zbywca ma 14 dni na powiadomienie ubezpieczyciela. 

 

do Przemka 693188184  polecam

Miałeś wypadek? Pomogę uzyskać odszkodowanie z OC sprawcy.  501-629-877

http://www.autopowypadku.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Zbywca ma 14 dni na powiadomienie ubezpieczyciela. 

Zgadza się, ale o tym czy sprzedawca dostanie zwrot z OC decyduje kupujący, decydując się zatrzymać polisę lub ją wypowiedzieć. W przypadku wypowiedzenia polisy przez kupującego, sprzedający dostaje częściowy zwrot składki. Obowiązek zgłoszenia obowiązkiem, ale ubezpieczyciel rzadko sprawdza zbyte polisy OC pod kątem rekalkulacji. Tak jak mówię, miałem 3 polisy zbywcy i nigdy nie dostałem wniosku o dopłatę w związku z rekalkulacją.

Jak się jeżdżąc nie przewrócisz to się jeździć nie nauczysz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie są trzy sposoby:

1) Znaleźć odpowiednie TU - niektóre jak np PZU nowemu klientowi, który nie miał jeszcze u nich polisy dają specjalne względy. Ja tak płaciłem 1800 zł OC i AC za auto, kiedy w innych TU wyliczali mi 3600-5000 zł. Była jedna stała stawka, taki kredyt zaufania dla kierowcy. Podobnie PZU robiło z motocyklistami, stałe 180 zł (plus pewnie 60% zwyżki za wiek jeśli kierowca poniżej 24 roku życia). 

2) Przerejestrowywując moto wpisujesz współwłaściciela z 60% zniżką, wtedy jego zniżka będzie negować zwyżkę za wiek młodego kierowcy. Minus taki, że przy sprzedaży trzeba się bujać z dwoma podpisami. Uważać też, żeby w OWU nie było, że zniżki w razie wypadku tracą obaj współwłaściciele a nie tylko ten winny szkody.

3) Zostać na OC zbywcy - ja tak robiłem jak miałem zwyżkę po wypadku i zero zniżek. Kupując samochód dostajesz w raz z nim OC zbywcy i zbywca nie ma w tym temacie nic do gadania bo OC jest przypisane do zbywanego pojazdu. Tak więc znaleźć moto z OC do przyszłego roku, w przyszłym sprzedać i tak cały czas. Ja robiłem tak chyba 3 x i ani raz nie przyszła mi re-kalkulacja składki (TU może ale nie musi dokonać re-kalkulacji, najczęściej o tym zapominają lub nie chcą tego robić).

Już przy pierwszym własnym samochodzie dostałem rekalkulację. Ubezpieczycielem był Allianz, samochód kupiłem 1,5 miesiąca przed wygaśnięciem polisy. Pierwsze auto ubezpieczałem w AXA- nie dodawali za wiek, gdy PZU, Warta i pokrewne proponowały 2-3 razy drożej, a następna propozycja po AXA była droższa o 900PLN

Konfucjusz: Po­wiedz mi, a za­pomnę. Po­każ mi, a za­pamiętam. Pozwól mi zro­bić, a zro­zumiem.

2010-2012: BMW F650 '95 48KM; 2014-2018: Suzuki GSF Bandit S 600 '96 78KM "Smokey"; 2017-: AJP PR3 240 Supermoto '17 23KM "Rowerek"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech zwróci uwagę przy podpisywania umowy OC żeby nie było aneksu " ubezpieczenie nie zostanie wypłacone jeśli pojazd prowadziła osoba do 25 roku życia lub posiada prawo jazdy krócej niż 36 miesięcy "

Czy takie klauzule są dozwolone? W przypadku kierowcy poniżej 25 rż , który sobie wykupuje takie ubezpieczenie jest to praktycznie kasa w błoto....

 

Tak to jest, że młodzi kierowcy nie mają praktycznie żadnych zniżek i muszą obecnie płacić 100% albo jeszcze wyższą składkę ubezpieczeniową. Jeśli chce tanio płacić to niech zrezygnuje z dodatkowych ubezpieczeń takich jak na przykład nnw czy autocasco.

Jest jeszcze jedna możliwość. Można zarejestrować auto na osobę, która posiada duże zniżki ubezpieczeniowe. Na przykład na rodziców. 

Rozumiem,ze w takim przypadku trzeba zaznaczyć kto będzie kierował pojazdem ? Czy nie ma takiego obowiązku? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Napisano dziś, 10:26 Kande, dnia 07 Sie 2015 - 08:10, napisał: Niech zwróci uwagę przy podpisywania umowy OC żeby nie było aneksu " ubezpieczenie nie zostanie wypłacone jeśli pojazd prowadziła osoba do 25 roku życia lub posiada prawo jazdy krócej niż 36 miesięcy " Czy takie klauzule są dozwolone? W przypadku kierowcy poniżej 25 rż , który sobie wykupuje takie ubezpieczenie jest to praktycznie kasa w błoto....

 

Nie wiem czy są dozwolone ale na pewno są praktykowane, gdyż sama posiadam taki zapis w umowie ... Muszę to wyjaśnić ale zawsze czasu mi brakuje na dojście do warty a pośrednicy nie umieją tego wytłumaczyć ( w każdym razie Ci których się o to pytałam ) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Niech zwróci uwagę przy podpisywania umowy OC żeby nie było aneksu " ubezpieczenie nie zostanie wypłacone jeśli pojazd prowadziła osoba do 25 roku życia lub posiada prawo jazdy krócej niż 36 miesięcy " Czy takie klauzule są dozwolone? W przypadku kierowcy poniżej 25 rż , który sobie wykupuje takie ubezpieczenie jest to praktycznie kasa w błoto....

 

Obostrzenie wiekowe jest dozwolone, występuje powszechnie, powinien o tym wspomnieć agent ubezpieczeniowy przy zawieraniu umowy. W razie poważniejszej kolizji, gdy osoba poniżej wskazanego wieku będzie sprawcą jako kierująca ubezpieczonym pojazdem, ubezpieczyciel wypłaci odszkodowanie, a potem wystąpi do sądu o regres - będzie chciał od sprawcy zwrotu przynajmniej części poniesionych kosztów. I ma na to bardzo duże szanse - wszak ubezpieczający się przeczytał umowę oraz OWU i zgodził się z warunkami składając podpis.


 

 

Muszę to wyjaśnić ale zawsze czasu mi brakuje na dojście do warty

 

Obyś zdążyła zanim przyjdzie wyjaśniać tą kwestię po - odpukać - kolizji. Na Twoim miejscu bardzo szybko bym znalazł czas. W przeciwnym wypadku możesz płakać gorzkimi łzami nad własnym roztargnieniem.

KONTO PRZYGOTOWANE DO SKASOWANIA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej się nie baw w takie rzeczy, póki nie będziesz miał żadnej kolizji, to nie wykryją tego, ale jak coś się stanie to ubezpieczyciel odzyska to co zaoszczędzisz i jeszcze więcej w postaci regresu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obostrzenie wiekowe jest dozwolone, występuje powszechnie, powinien o tym wspomnieć agent ubezpieczeniowy przy zawieraniu umowy. W razie poważniejszej kolizji, gdy osoba poniżej wskazanego wieku będzie sprawcą jako kierująca ubezpieczonym pojazdem, ubezpieczyciel wypłaci odszkodowanie, a potem wystąpi do sądu o regres - będzie chciał od sprawcy zwrotu przynajmniej części poniesionych kosztów. I ma na to bardzo duże szanse - wszak ubezpieczający się przeczytał umowę oraz OWU i zgodził się z warunkami składając podpis.

 

Obyś zdążyła zanim przyjdzie wyjaśniać tą kwestię po - odpukać - kolizji. Na Twoim miejscu bardzo szybko bym znalazł czas. W przeciwnym wypadku możesz płakać gorzkimi łzami nad własnym roztargnieniem.

Takie klauzule się zdarzają jednak jeśli nastąpiłaby taka sytuacja, że kolizję spowoduje osoba poniżej 25 roku życia to ubezpieczenie jest normalnie wypłacone, a jedyna konsekwencja w stosunku do właściciela to pokrycie różnicy w składce tak jakby wykupował ją bez tej klauzuli. Ubezpieczyciel nie ma prawa do regresu odszkodowania.

 

A jakbym nie podał kto tak naprawdę będzie kierował pojazdem ?Czy w takim przypadku jest to do wykrycia? 

To jest do wykrycia tylko podczas szkody. Normalnie nikt nie będzie kontrolował czy autem jeździ młoda osoba, czy nie.

 

Uwierz mi,ze oni mają swojej sposoby na to aby to wykryć. A jak już to wykryją to możesz na przykłąd nie dostać odszkodowania. Ubezpieczyciel zawsze będzie chciał wyjść na swoje oraz wypłącić jak namniejsze odszkodowanie. Tak wiec takie rzeczy są przez nich bardzo często wyłapywane. Tak jak kolega powyżej jestem zdania,że nie opłąca się w to bawić. 

To, że ubezpieczyciel będzie chciał wypłacić jak najmniej dotyczy tak samo każdej firmy i każdej sytuacji :smile: Tak jak wyżej w tym poście opisałem konsekwencje "kłamstwa" nie są takie drastyczne, a jedynie kończą się dopłatą zaoszczędzonej przy zakupie kwoty.

 

Jeśli natomiast chodzi o sam zakup OC to zdecydowanie nie warto kierować się opiniami o konkretnych firmach. Głównym kryterium jest cena, ponieważ każdy ubezpieczyciel oferuje dokładnie to samo (nie mówiąc oczywiście o dodatkach do OC) i nie zapominajmy, że ubezpieczenie pokrywa szkody, które my wyrządzamy. Dlatego najlepiej wybierać OC przez porównywarki/multiagencje :smile:

 

Pozdrawiam,

Łukasz

Porównywarka ubezpieczeń OC i AC, która dba o kierowców :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Mój brat miał w ostatnim czasie podobną sytuację. Zrobił sobie prawo jazdy na motor i niestety ale nie miał praktycznie żadnych zniżek. Nie znaczy to,.że nie trzeba sobie porównać oferty poszczególnych towarzystw ubezpieczeniowych bo wiadomo,że nawet i bez zniżek ceny oc mogą byc bardzo rożne. 

Edytowane przez Pitrx (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...