Jump to content

Scala Rider Teamset Pro Plus Blackberry 9720 - Dlaczego Nie Działa?


Zet
 Share

Recommended Posts

Od dwóch dni staram się podpiąć telefon Blackberry 9720 do kasku wyposażonego w Scala Rider QP (tak element zestawu zgłasza się przez BT). Samo parowanie nie sprawia problemu, urządzenia widzą się, parują, widzę na telefonie status połączenia oraz spis obsługiwanych funkcji.

 

Niestety nie działa żadna z funkcji słuchawek - nie słyszę przychodzących połączeń, nie mogę ich odebrać czy odrzucić. Słowem tak jakby oba urządzenia gadały ze sobą w różnych językach.

 

Może ktoś przerabiał podobny problem? Wcześniej miałem już Blackberry (model sporo uboższy w funkcje, coś z serii 82XX czy podobny) i działało wszystko bez problemu. Pożyczyłem słuchawkę douszną Jabra, taką najzwyczajniejszą. Przed chwilą bez problemu połączyłem ją z telefonem i wykonałem połączenie.

 

Może w nowszych Blackberry coś trzeba gdzieś kliknąć? Przełączyć? Skończyły się moje pomysły, zaczynam w akcie rozpaczy szukać rozwiązania online. Dzięki z góry za wszelkie sugestie.

Link to comment
Share on other sites

Problem rozwiązałem w końcu instalując najnowsze (różniące się kilkoma cyferkami na końcu i po kropce) oprogramowanie pobrane ze strony podlinkowanej niżej. Zadziałało mimo licznych informacji na forach o tym, że soft 7.1 Blackberry popsuł wielu osobom łączność z zestawami głośnomówiącymi w samochodach. W moim przypadku na szczęście obyło się bez kombinowania ze schodzeniem do niższych wersji.

 

Po dość długim procesie aktualizacji telefon rozpoznał słuchawkę już poprawnie jako Scala Rider Teamset Pro i po dwóch podejściach zaskoczyło prawidłowo połączenie w trybie zestawu słuchawkowego.

 

Tak się przyzwyczaiłem do odbierania telefonów w trasie bez konieczności zdejmowania rękawic, kasku itd, że byłem już skłonny wymienić telefon gdyby nie udało się zestawić połączenia. Człowiek szybko się przyzwyczaja do dobrego ;)

 

Rzecz jasna trzeba pobrać soft odpowiedniego operatora lub usunąć z pobranej wersji vendor.xml:

http://us.blackberry.com/support/apps-and-software/desktop-and-device-download-sites.html

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
  • Create New...