Skocz do zawartości

Pomoc W Związku Z Zakupem Motocykla


Mrówek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jestem obecnie na etapie wyboru pierwszego motocykla. Dzięki informacjom znalezionym w sieci udało mi się zawęzić wybór do trzech maszyn. Wybór padł na: Honda Shadow VT750 (C/C2B), Harley-Davidson Iron 883 lub Kawasaki Vulcan 900 Classic. (Chodzi o motocykle nowe. Stety niestety nie mam zaufania do rzeczy używanych i nigdy nic używanego nie kupiłem.)

W związku z tymi modelami pojawił się niestety problem. Polega on na tym, że u łódzkich dealerów jedynie HD ma u siebie na stanie motocykl (iron) gotowy do jazdy próbnej. Vulcana i Shadowki w salonach brak. Tak więc nawet obejrzeć się nie da...

 

I tu rodzi się moje pytanie czy nie znalazłby się tutaj ktoś kto posiada Hondę Shadow lub Kawasaki Vulcan (im nowsze tym lepiej) i byłby skłonny motocykl mi udostępnić do obejrzenia? Ba, może nawet do tego aby na nim (motocyklu znaczy się) usiąść?  :smile:

 

Taka niby drobnostka, ale pomogła by mi podjąć decyzję odnośnie zakupu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślisz że   gdy usiądziesz na motocyklu  kogoś  to już będziesz wiedział jak sie nim jeździ ?  Jak  dla mnie to zły pomysł na  kupno nowego motocykla na  pierwszy.  Jak Ciebie stać to nikt ci nie borni , ale  kupując używany nie jakiegoś    trupa  20 letniego, ale    nowszy np 2008    to  będziesz miał pewność  że    jest dopracowany i  gotowy do jazdy i poznawaniu  tego  hobby. Przy choperach  nie ma takiego  problemu z usterkami  jak przy ścigaczach czy innych motocyklach tego typu.  

 

Mój tata miał nie jeden używany starszy młodszy i nigdy nigdy nie miał problemu. 

Edytowane przez LeiTo (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nigdy nic używanego nie kupiłem.

Szczęściarz z Ciebie.

A dasz radę tylko usiąść na używanym? :decayed:  I będziesz wiedział już że to jest to, czego szukasz?

Edytowane przez michal_lc4 (wyświetl historię edycji)

Supermoto se kupili... Terrorysty je&ane...  :P   SUPERMOTO LDZ
       Inspekcja Rowów Przydrożnych   :riding:                                                                          https://web.facebook.com/MM-Garage-1003360043043536/?ref=aymt_homepage_panel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powitalnia...... A według mnie HD Iron, tylko popytaj  bo jak kolega jezdził nowym testowym z Liberty to po 50km zapalił się Check Engine

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślisz że gdy usiądziesz na motocyklu kogoś to już będziesz wiedział jak sie nim jeździ?

Oczywiście, że nie. Bez jazdy się tego nie dowiem. Tu chodzi o samą możliwość obejrzenia. Skoro wytypowałem motocykl, który widziałem jedynie na obrazkach ciężko by mi było się na niego zdecydować.

Co do używek to motocykle generalnie można uznać za maszyny lepiej zadbane niż np. samochody? Jeśli tak to rozważę zakup używanego.

 

A dasz radę tylko usiąść na używanym? I będziesz wiedział już że to jest to, czego szukasz?

Nie wiem. Może obrócę się w pył po dotknięciu :]. Czy tak czy siak do końca wiedzieć nie będę, ale jakiś pogląd sobie wyrobię. Zawsze to lepsze niż podejmowanie decyzji o zakupie tylko na podstawie opinii i obrazków znalezionych w internecie.

 

@OmLeT

Chętnie poznam twoje argumenty za Ironem.

Hondy nie mają czasem opinii mało awaryjnych? Iron chyba ma mniejszy bak niż Shadow i więcej pali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popatrz najpierw na używane młode motory  takie jak Ciebie interesują   w twojej okolicy i sam dojdziesz do zdania czy są  zadbane  czy nie.  Pamiętaj motocykl nie jeździ cały rok  rzadko co stoi na dworze przeważnie wiata  a w zimę    garaż  lub pomieszczenie zamknięte.  Rzadko kto preferuje jazdę w  deszcz, to są czynniki które  wpływają na   stan techniczny jak i wizualny motocykla. Mało tego  dodam  jeszcze  fakt  taki że  kupując  nowy motocykl  w salonie  masz tak zwanego "Golasa"  żadnych kufrów  chyba że oryginalne żadnych   wstawek ze skóry   i tym podobnych  detali  w jakie   poprzedni właściciel może Ci ubrać motocykl 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..... ludzie śmigają na ścigaczach i nagle przesiadają się na choperki i odwrotnie. Nigdy nic nie wiadomo co i jak póki się nie pojeździ na danym rodzaju moto. Widać że okroiłeś listę więc raczej przemyślane decyzje. Jednak tak jak pisze LeiTo kupno nowego moto jako pierwszy .... dla mnie ryzykowne, lepiej odpuścić kilka lat a i tak masz maszynę zadbaną i (rodzaj jaki wymieniłeś pozwala tak myśleć) nie tępioną na laćku albo w inny sposób. Polatasz jeden sezon i będziesz wiedział czy to jest właśnie to. Jeśli chodzi o opinie w temacie wymienionych sztuk....ile osób tyle opinii będzie więc tu raczej ciężko się tym podpierać ...no chyba że komuś bardzo ufasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za waszymi namowami dobrze przemyślę temat używki, ale nowego nie wykluczam.

Co do "golasa", o którym wspoinałeś LeiTo to tak na prawdę taki właśnie bym wolał. I ewentualne dodatki dokładał bym sam wedle uznania. Ot coś takiego pasuje mi bardziej.

Oczywiście mogę dodatki po prostu zdjąć :]

Edytowane przez Mrówek (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

 

@krzysiu421

O to ciekawa wiadomość. Więcej info na priv?

 

Natomiast ogólnie w temacie zakupu używki to jak to często bywa im dalej w las tym więcej drzew. Dla tego też prosiłbym was o opinię na temat modeli Hondy Shadow jakie udało mi się znaleźć w okolicach Łodzi.

Chodzi o jakieś krótkie info o modelu. Czy awaryjny, czy może jednak bezproblemowy itp.

 

- VT 600 - Oferty jakie znalazłem to '88-'89

- VT 750 C2 rocznik 2002-2003

- I nowsze 2006+

 

Pomijając ceny i przebiegi, który z tych byłby lepszym wyborem dla początkującego? Pragnę zauważyć, że moja wiedza i umiejętności odnośnie ewentualnych napraw jest zerowa, więc wolałbym na początek uniknąć motocykla przy którym trzeba dużo grzebać.

 

Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z czopkami jest tak że jeśli ktoś specjalnie nie postarał się o zniszczenie go, to nic nie trzeba robić. Poza eksploatacją. To są nie wysilone motocykle którymi nikt nie wariuje.

Im motocykl bardziej ubrany tym lepiej, to co ci się nie będzie podobać zawsze można zdjąć i sprzedać.

A wybierz ten który najbardziej Ci się podoba i jest w najlepszym stanie. Po drugie omijaj handlarzy, ofert szukaj na forach. Shoc.pl to forum shadowki.

Kupię "użytkowe sm"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...