Skocz do zawartości

Czy Chopper Jest Odpowiedni?


tome1985

Rekomendowane odpowiedzi

Witam motocyklistow,i prosze o porady.

Zdalem rawo jazdy kategori A,nie mam zadnego doswiadczenia w motocyklach,

pragne kupic moje marzenie z dziecka ido tej pory we mnie tkwi.

YAMAHA DRAGSTAR 650,ale duzo osob mi to odradza poniewaz,ze takie motocykle sa dla juz dobrze doswiadczonych motocyklistow.

A dla takich zielonych jak ja doradzaja by zaczac od 125cm.Przeczytalem mase postow na roznych forach,i czym wiecej czytam mam wiekszy metlik w glowie.

Bardzo prosze o porady,slyszalem ze choppery sa bardzo ciezkie do prowadzenia,ze zwrotnosc w nich jest bardzo slaba.Mozecie mi pomoc,jakie wasze doswiadczenie z motocyklami od jakich wy zaczynaliscie itp.Troche o mnie 30lat,180cm wzrostu,okolo 90kg wagi,normalny facet ktory ma poukladane w glowie tak mysle i mam dla kogo zyc dziecko i zona.Nie lubie obudowanych plastikow,marzy mi sie piekny masywny lsniacy chromami w sloncu piekny motocykl.

Ale wam nie musze tego mowic prawda

PROSZE O PORADY I Z GORY BARDZO DZIEKUJE

a na pierwsze moto mam do wydania okolo 30tys zl czy dragstar jest odpowiedni dla poczatkujacego

Edytowane przez tome1985 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marzy mi sie piekny masywny lsniacy chromami w sloncu piekny motocykl

 

I taki kup ;) Nie ma co się bawić w 125. Masz posturę i masę także przy manewrach parkingowych i na postoju będzie Ci łatwo go ogarnąć a podczas jazdy masy motocykla już nie czuć.

Zresztą jak Ty byś wyglądał na 125 :hihi:  to jakiś żart by był :riding:

Mam wujka który dopiero w wieku 40 lat zakupił poważny motocykl czyli cbr 1100XX i jeździ do tej pory . Wcześniej jedynie miał mz-tki itp.

Zresztą taki choper nie jest do zapie.... wiec jak bedziesz śmigał na spokojnie to myślę że będzie odpowiedni wybór.

Polecam jakieś szkolenia jazdy motocyklem dodatkowo.

Edytowane przez Podkopnik (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, wydaje mi się, że na początek powinieneś pojeździć czymś zwinniejszym i lżejszym. Typu Bandit, Fazer, Hornet ... na 125 to bym się raczej nie kusił bo to za 2 tygodnie będziesz go chciał sprzedać bo będzie Ci za mało mocy, która to jakby nie patrzeć się przydaje chociażby do wyprzedzenia tira na trasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak zdawałem prawko miałem już  Bandita 600. I jakoś  do tej pory nic mi się nie  przytrafiło. Latam teraz litrem i ciągle się czegoś uczę.   Jak masz  do siebie dystans i świadomie podchodzisz do rzeczy  to  możesz nawet i  Namade 1600   kupić.   Marzy ci isę Drag Star, nie rozglądaj się i go kup  zacznij  od krótkich wypadów po okolicznych wioskach i miasteczkach ale nie pchaj się puki co w zakorkowane miasta.  Sądzę że po przejechaniu po województwie na tysiąca km,  dojdziesz do wniosku że    jednak dobrze zrobiłeś.    

 

Pozdrawiam i życze powodzenia 

Edytowane przez LeiTo (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega tam zrobi jak uważa. Ale szkoda by było poniszczyć moto za 30tyś, przez np. jakąś głupotę. To już jest sprzęt wielkości pianina, zdroworozsądkowo by było prześmignąć chociaż z sezon lub dwa na czymś za 6-7tyś.  lżejszym, mniejszym i nabrać trochę wprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podchodząc w ten sposób motocykle powinny kosztowac do 10 max wszystkie. nawet doświadczonym kierowcom zdażają się wpadki, parkingówka, tu się stopka nie rozłoży, tu się zapatrzy na Panią na stacji, chwila nieuwagi i gotowe. jeździ od 10 lat, ale i tak szkoda by było motka za 30 kafli...

Edytowane przez krzychoslav (wyświetl historię edycji)

"proste drogi są dla szybkich motocykli, kręte dla szybkich motocyklistów"

 

SV1000S

 

icon3.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za wszystkie porady.

Na kursie jezdzilem banditem 600,potem dokupilem kilkanascie godzin,powiem nie skromnie kreci mnie jazda motocyklem,ale nie tego typu,chopper to jest to czego chce.

Moze 30k.troche moze za duzo,jak na pierwsze moto,mam na oku piekna gwiazde  za 16 tys,dokupie lagi przod i tyl troche uchroni przed upadkiem parkingowym,

aby takiego nie bylo.

Mysle ze DS650 nie jest az Taki wielki dzieki wam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

nawet doświadczonym kierowcom zdażają się wpadki, parkingówka, tu się stopka nie rozłoży, tu się zapatrzy na Panią na stacji, chwila nieuwagi i gotowe.

 

W sumie nie sposób się z Tobą nie zgodzić :biggrin: Nie mniej jednak prawdopodobieństwo u zaczynającego przygodę z moto jest dużo większe niż u kogoś kto lata już kilka kilkanaście lat i ma pewne odruchy i nawyki. Co do ceny to może w sumie nie potrzebnie o to zahaczyłem bo dla jednego 30tyś może być jak 6 dla innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisalem cene w zlotowkach,ja mieszkam  niemczech,to jest okolo 7,8tys euro dla mnie nie jest duzo,ale na pierwsze moto kupie draga 650 za okolo 3.5tys euro.

Mysle ze na poczatek bedzie ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Motocykla nie kupuje się rozumem tylko sercem :smile: jak ci sie podobają choppery to taki sobie kup, a drag 650 ma mniej kucyków niż to czym jeżdziłeś na kursie. Oczywiście będziesz się musiał od nowa nauczyć się pozycji ale skoro chcesz jeżdzić chopperami to nie ma wyjścia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Motocykla nie kupuje się rozumem tylko sercem :smile:

I tego się trzymaj :smile:

"Lepszy głópiec wendrujący po świecie od mendrca, który siedzi w domu"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobry wybór na pierwszy moto bez doświadczenia bo 650 jest wręcz trochę mułowaty więc jako pierwszy super.Zawsze za jakiś czas można zmienić na DS1100 i jak lubisz crusery nie patrz na plastiki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jaki jest w prowadzeniu,jak na niego sie patrzy gabarytowo wydaje sie na dosc duze moto.

Troche te gabaryty mnie przerazaja,czy dam rade nim manewrowac,a co sadzisz o Honda vt 600 jest mniejszy,ale drag star przemawia bardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co ja miałem spory stres przed przejażdżką na HD FatBoy bo to sporo mocy, sporo momentu, a masy to ponad 300 kg. Przed tym jeżdziłem praktycznie tylko Gladiusem na kursie i moim Zephyrkiem, okazało się że nie jest źle. Ciężar czuć tylko przy dzwignięciu ze stopki, potem moto prowadzi się poprostu stabilnie, tak że nie bój się masy.

Natomiast jak chcesz bardziej świadomie obchodzić się z motocyklem to polecam różne kursy doszkalające o których na forum często można przeczytać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wszystkim  za wsparcia,juz borykam sie sam ze soba juz jakies kilka miesiecy.

Ciagle czytanie Forum,Przeroznych postow,czym wiecej czytam tym Wiekszy mam metlik w glowie.do tej pory jezdzilem tylko mala szlifierka,ale powiem nie dawalo mi to zadnej przyjemnosci.Gdy slysze dzwiek V2 te bulgotanie z dwururki,az ciarki po plecach mnie przechodza,mam obok siebie Salon YAMAHY stoi tam piekna czerwono-zlota gwiazda 650 juz kilka razy tam podchodze w tygodniu,by usiasc odpalic,posluchac tego dzwieku.

Gdy usiadlem pierwszy raz to byla milosc od pierwszego wejrzenia.

Ale w koncu zdecyduje sie jutro pojade i odbiore moja gwiazde,czeka chyba na mnie

jeszcze raz wszystkim wielkie DZIEKI

moze kiedys wpadne do polski na Jakis zlot WIELKIE POZDRO WSZYSTKIM ZMOTORYZOWANYM

Edytowane przez tome1985 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...