Jump to content

Suzuki Dr 650 Rse

inflames88
 Share

Recommended Posts

Witajcie, 

chciałem się pochwalić moim pierwszym moto jakim jest suzuki DR 650 RSE z 95 r. Na razie najechałem ledwie 100 km ale mam go od 3 dni ;-) jeździ rewalacyjnie, pali od strzała i wszystko działa ;-) do ogarnięcia jedynie czysta eksploatacja jak olej w lagach, zbliżający się koniec łańcuszka wałków wyrównujących i napęd. Generalnie uważam moto jak na swój wiek uszanowane :-)

post-2526-0-01823500-1438203802_thumb.jpg

Edited by inflames88 (see edit history)

Pilnuj naciągu/żywotności łańcuszka rozrządu, jak przejdzie poza swój zakres przetrze słynną rurke olejową, spada ciśnienie oleju i szlag trafia głowice z wałkiem. A na dobrą głowicę do DR'ek jest wielki deficyt. Ogólnie bardzo miło wspominam DR. Miałem DR 600, 650 Dakar i DR 800  :P

Miłego użytkowania, zapraszam na specyficzne forum "SuzukiDR"  :smile: wszystkiego się tam dowiesz w razie jakiś niepewności odnośnie moto, a i podyskutować na inne tematy można.

• 4 months later...

Pilnuj naciągu/żywotności łańcuszka rozrządu, jak przejdzie poza swój zakres przetrze słynną rurke olejową, spada ciśnienie oleju i szlag trafia głowice z wałkiem. A na dobrą głowicę do DR'ek jest wielki deficyt. Ogólnie bardzo miło wspominam DR. Miałem DR 600, 650 Dakar i DR 800  :P

Miłego użytkowania, zapraszam na specyficzne forum "SuzukiDR"  :smile: wszystkiego się tam dowiesz w razie jakiś niepewności odnośnie moto, a i podyskutować na inne tematy można.

Witam zakupiłem DR 650 R Dakar z 90r i robię remont  tłok, szlif , napawane dźwigienki i wałek (bo wyglądało to jak by nie było smarowane)  // po złożeniu ciśnienie oleju mierząc na rurce przed chłodnicą jest 0,2 a po dosyć mocnym przygazowaniu 0,4  a książka mówi od 0,3 do 0,7  dodam że jeden ślizg łańcucha rozrządu miałem uszkodzony i krzywo wisiał a łańcuch nierówno mógł iść i narodziło się pytanie do Michała lcd4 gdzie znajduje ,, SŁYNNA RURKA OLEJOWA '' która podobno się przeciera ?  przy którym to łańcuchu rozrządu czy łańcuszek wałków balansowych ? i czy da się tą rurkę jakoś nareperować ?   Bardzo proszę o odpowiedź

a łańcuch nierówno mógł iść i narodziło się pytanie do Michała lcd4 gdzie znajduje ,, SŁYNNA RURKA OLEJOWA '' która podobno się przeciera ?  przy którym to łańcuchu rozrządu czy łańcuszek wałków balansowych ? i czy da się tą rurkę jakoś nareperować ?  

Rurka wchodzi od strony pokrywy sprzęgła i przechodzi przez karter tak żeby podac olej na denko tłoka od spodu. Przechodzi w najwęższym miejscu mijania się łańcucha rozrządu. Jak łańcuch jest wyciągnięty zaczyna trzeć o rurkę. Można ją naprawić ale to temat dla cierpliwych dłubków (jak ja, na przykład)  :P Ale można ją tez kupić w serwisie, nie kosztuje majątku.