Skocz do zawartości

Przymulenie Przy Ruszaniu


Mavver

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

ostatnio zauważyłem coś dziwnego. Dzieje się tak od jakiegoś czasu, ale teraz zachciało mi się zgłębić temat i ew. wyeliminować usterkę. Mianowicie przy ostrym ruszaniu motocykl czasem przymula i po 0,5 sek dostaje swoją moc, czuć wtedy szarpnięcie i już normalnie przyspiesza. Przy spokojnym ruszaniu słyszę jakiś dźwięk, jakby napinał się łańcuch czy coś w tym stylu.
Co ciekawe jeśli ruszę już motocyklem i powoli się toczę, dalej jestem na 1, wysprzęglę, zwiększę obroty i szybko puszcze sprzęgło tego przymulenia nie ma. To normalne zjawisko, bo podczas ruszania napina się łańcuch itp?

„Żeby być motocyklistą nie wystarczy benzyna w żyłach, potrzebny także olej w głowie”

Zapraszam na mojego bloga: www.mankut.blog.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

...najlepiej do Poznania

Supermoto se kupili... Terrorysty je&ane...  :P   SUPERMOTO LDZ
       Inspekcja Rowów Przydrożnych   :riding:                                                                          https://web.facebook.com/MM-Garage-1003360043043536/?ref=aymt_homepage_panel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

ostatnio zauważyłem coś dziwnego. Dzieje się tak od jakiegoś czasu, ale teraz zachciało mi się zgłębić temat i ew. wyeliminować usterkę. Mianowicie przy ostrym ruszaniu motocykl czasem przymula i po 0,5 sek dostaje swoją moc, czuć wtedy szarpnięcie i już normalnie przyspiesza. Przy spokojnym ruszaniu słyszę jakiś dźwięk, jakby napinał się łańcuch czy coś w tym stylu.

Co ciekawe jeśli ruszę już motocyklem i powoli się toczę, dalej jestem na 1, wysprzęglę, zwiększę obroty i szybko puszcze sprzęgło tego przymulenia nie ma. To normalne zjawisko, bo podczas ruszania napina się łańcuch itp?

z opisu wynika że to zbyt mocno naciągnięty i to tego nierówno wyciągnięty łańcuch napędowy

Bus, bagażówka

stała trasa Łódź-Paryż(F)-Łódź

663-231-860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obejrzeć łańcuch przednią zebatkę można samemu. kwestia 3 śrubek wykręcenia i zdjęcia pokrywki. 

 

sprawdź sobie dla spokoju filtr powietrza jeszcze :smile:

 

jak za szybko puścisz sprzęgło nie oddając odpowiedniej ilości gazu (czyt za późno przekręcisz manetkę) to przymula bo "próbuje" zgasnąć, to też może być przyczyną.

"proste drogi są dla szybkich motocykli, kręte dla szybkich motocyklistów"

 

SV1000S

 

icon3.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie, to nie kwestia gaśnięcia ;)
Jeśli podejrzewacie łańcuch to już też jestem prawie tego pewien. Bo jak schodzi z obrotów to też tak trochę kołysze motocyklem.
Co więcej jak wiozłem cięższą koleżankę to czułem aż, że łańcuch za mocno się napiął nawet na podnóżkach :biggrin:
W takim razie poluzuję łańcuch, a szkoda, bo tak idealnie wchodzą biegi teraz :P

„Żeby być motocyklistą nie wystarczy benzyna w żyłach, potrzebny także olej w głowie”

Zapraszam na mojego bloga: www.mankut.blog.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo, bardziej ma to wpływ na szybkie zużycie łożysk skrzyni biegów zwłaszcza wałka zdawczego, samego łańcucha, zębatek a jak to opisałes w przypadku wiezienia cięższej osoby i tego "mrowienia" w podnóżkach wiele nie brakuje żeby łańcuch pękł. W najlepszym przypadku ździeli Ci w plecy....

Supermoto se kupili... Terrorysty je&ane...  :P   SUPERMOTO LDZ
       Inspekcja Rowów Przydrożnych   :riding:                                                                          https://web.facebook.com/MM-Garage-1003360043043536/?ref=aymt_homepage_panel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem niby serwisowe 2,5-3cm.
Troszke poluzowałem i mam ok 4cm - powinno być odpowiednio? (wg serwisówki 2-3cm). Teraz z cieżkim plecaczkiem nie szarpie, czuć wprawdzie leciutkie mrowienie przy wyższych obrotach, ale to chyba normalne, nie?
Jutro zobaczę czy efekt przymulenia przy ruszaniu nadal występuje.

„Żeby być motocyklistą nie wystarczy benzyna w żyłach, potrzebny także olej w głowie”

Zapraszam na mojego bloga: www.mankut.blog.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...