Skocz do zawartości

Spawanie Klemy Akumulatora


Micek1968

Rekomendowane odpowiedzi

Gdzie mogę zespawać (nadbudować, naprawić) minusową klemę (miejsce gdzie przykręca się przewód) akumulatora (motocyklowego). Dziś po odkręceniu okazało się że w rękach mi się rozpadło.

Czy raczej nic z tego nie bedzie i trzeba rozbić skarbonkę na nowy aku? Trochę szkoda bo aku ma rok :sad2:

20150615_185605.jpg

 

pozdrawiam
Micek

-----------
Yamaha Virago XV 750 ' 1993
----------------------
Nice to Be Important, But More Important to Be Nice
MOTOCYKLE-ZGIERZ.PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyślmy...

Uciąć to co wystaje. Wywiercić otwór na jakieś półtorej centymetra, nagwintować na śrubę m6.. Wkręcić śrubę m6  (najlepiej miedzianą), na śrubę podkładka miedziana, oczko przewodu, znów podkładka, nakrętka i latasz dalej :smile:  O wiercenie bym się nie przejmował bo to co widać na zewnątrz to tak naprawdę częśc elektrody.

 

 

Albo...

To samo co w poście wyżej, z wwierconą śrubą, tyle że robisz coś na kształt korytka np. z grubej folii ameliniowej wokół klemy i zalewasz całość ołowiem. Masz wzmocnioną klemę z wystającą śrubą.

Akumulator nie powinien wybuchnąć, w razie w załóż okulary B)  :biggrin:

 

Jeśli chcesz go wyrzucić to go chętnie przyjmę i zrobię relację z odbudowy w stylu mad-maxa :decayed:

Zdrowia :cheers:

Edytowane przez Dawid Xrv (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ten nowy ołów przyklei się trwale do tego starego? Bo gdzieś wyczytałem że trzeba topić po kawałeczku

pozdrawiam
Micek

-----------
Yamaha Virago XV 750 ' 1993
----------------------
Nice to Be Important, But More Important to Be Nice
MOTOCYKLE-ZGIERZ.PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze byłoby podgrzać tą klemę przed samym wlaniem na to roztopionego ołowiu. Tyle że nie ryzykowałbym grzania palnikiem aku  Przy oblaniu całosci wokól tej wystającej resztki plus śruba w klemie powinno dobrze trzymać to nadlanie. Zrobiłem taki manewr przy akumulatorach, gdzie miast klem wystawały z obudowy śruby m 8. Oblałem to ołowiem, tak by założyć zwykłe klemy i wytrzymało to jakieś 5 lat. 

Edytowane przez Dawid Xrv (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm pomyślmy... odżałuj te 150zł i kup nowy akumulator i.... nie dopier..laj tak śrub klem jak w kole od jelcza.

 

(Aku ma rok a mocowanie klemy wychudrane bardziej niż w moim 5 letnim)

Supermoto se kupili... Terrorysty je&ane...  :P   SUPERMOTO LDZ
       Inspekcja Rowów Przydrożnych   :riding:                                                                          https://web.facebook.com/MM-Garage-1003360043043536/?ref=aymt_homepage_panel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michale... Klemy jeszcze miesiąc temu były OK.... Ostatnio miałem dzwona i nie wiem albo wtedy coś się rozdupcyło albo w warsztacie jak go składali jakiś machanior przekręcił (to chyba najbardziej prawdopodobne)...  Jeszcze jutro podzwonię bo jak to będzie kosztowało kilka złotych to zrobię a jak koło 100 to faktycznie kupie nowy

pozdrawiam
Micek

-----------
Yamaha Virago XV 750 ' 1993
----------------------
Nice to Be Important, But More Important to Be Nice
MOTOCYKLE-ZGIERZ.PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle pary w rękach to chyba nie mam żeby śrubokrętem miażdżyć klemy :biggrin: No nieważne... Jutro obdzwonię kilka firm i zdecyduję czy naprawiać czy kupię np nową Yuasę

pozdrawiam
Micek

-----------
Yamaha Virago XV 750 ' 1993
----------------------
Nice to Be Important, But More Important to Be Nice
MOTOCYKLE-ZGIERZ.PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

firma BatKom, Zaolziańska 49.. przewidywany koszt naprawy około 30 zł...

pozdrawiam
Micek

-----------
Yamaha Virago XV 750 ' 1993
----------------------
Nice to Be Important, But More Important to Be Nice
MOTOCYKLE-ZGIERZ.PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spawanie aku to nie najlepszy pomysł, czy one nie wybuchają czasami?? ;)

z wierceniem dzió tez bym się powstrzymał, można rozszczelnić aku

 

chyba kupno nowego będzie najlepszym wyjściem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...