Skocz do zawartości

"rączki" Do Baku


Kovalchuck

Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko mam pytanie do plecaków :biggrin: Tak dla odmiany ^^

Ostatnio zacząłem jeździć sporo ze swoją dziewczyną.

 

Preferujemy technikę łapki na baku :biggrin: tylko słyszałem ze bardzo jej się męczą ręce, szczególnie w miejskiej dżungli. Jak hamuję to odciąża mnie i na wyprostowanych rękach zapiera się o bak. Natomiast przy przyspieszaniu delikatnie ściska mnie przedramionami. Mnie się jedzie bardzo wygodnie. Tylko chodzi o to żeby przyjemność czerpać pełną parą :biggrin:

 

Pytanie jakaś inna technika ??? Bo ta jest zaciągnięta od kolegów motocyklistów i nie wiem czy jest najwygodniejsza :biggrin:

Po drugie ! Często spotykam się z łapkami na korek od baku [LINK] .... czy to faktycznie pomaga ??  

 

http://otomoto.pl/oferta/honda-cbr-600-f4i-zarej-w-pl-2006-9939km-przebieg-ID3hjHLU.html

 

 

Podzielcie się swoimi doznaniami

 

Zdesperowany Mariusz 

:biggrin:  :biggrin:  :biggrin:  :biggrin:  :biggrin:  :biggrin:  :biggrin:  :biggrin:

 

Myślisz że każdy motocyklista to wariat ?

Grubo się mylisz, bo to ludzie z wielką pasją i umiejętnościami o których ty możesz tylko pomarzyć.

 

icon3.png Suzuki SV650s

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim niech pasażer prawidłowo układa stopy i żadne uchwyty nie będą potrzebne.

Dosiad jest kluczowy zarówno dla kierującego jak i dla pasażera.

Stayin' Alive

Instruktor motocyklowy w MotoInstruktor, Szkoła MotocyklowaTurbo i KULIKowisko.pl
Ratownik MotoPozytywni.pl

Jeśli instruktor siadaąąaz kursantem na tylne siedzenie, podczas zajęć w ruchu drogowym, to ok.
Jeśli jedzie autem i mądrzy się przez radio, to amator i niewiele przekaże podczas zajęć.

Co do szkolenia w aglomeracji łódzkiej, to ja proponuję szkołę Turbo, gdzie szkoli motoTomasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że musimy zahaczyć w duecie o najbliższe szkolenie :biggrin:

 

PS Frager twój filmik nic nowego nie wniósł  a wiewiór bardzo śmiesznie mówi :smile:

Edytowane przez Kovalchuck (wyświetl historię edycji)

Myślisz że każdy motocyklista to wariat ?

Grubo się mylisz, bo to ludzie z wielką pasją i umiejętnościami o których ty możesz tylko pomarzyć.

 

icon3.png Suzuki SV650s

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co tylko 1 opinia z całego furum.... jestem rozczarowany :smile:

Myślisz że każdy motocyklista to wariat ?

Grubo się mylisz, bo to ludzie z wielką pasją i umiejętnościami o których ty możesz tylko pomarzyć.

 

icon3.png Suzuki SV650s

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sobek ma coś dokładnie coś takiego jak na wklejonym przez Ciebie zdjęciu i jeździ ze swoim plecaczkiem. Napisz mu żeby podpytał Ci odpisał :smile:

Jak się jeżdżąc nie przewrócisz to się jeździć nie nauczysz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

~~poszło na PW dzięki 

Myślisz że każdy motocyklista to wariat ?

Grubo się mylisz, bo to ludzie z wielką pasją i umiejętnościami o których ty możesz tylko pomarzyć.

 

icon3.png Suzuki SV650s

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie, pasażer(plecaczek), powinien obejmować rękami kierowcę ponad pasem i wtedy tworzą jakby "jedną całość" co jest szczególnie przydatne w dynamicznej jeździe. A jeżeli się nie da, to być jak najbliżej siebie.

Ale często jest to niemożliwe, ze względu na rodzaj-przeznaczenie motocykla, wymiary kierującego i pasażera, ukształtowania siedzenia, orzaz problemu obijania się kaskami.

Edytowane przez kordi (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja  gdy jeżdżę jako plecak to z zastosowaniem podobnego sprzętu

 

http://allegro.pl/pas-dla-kierowcy-z-uchwytami-dla-pasazera-oxford-i5081939165.html

 

i generalnie super się sprawdza jednak przy ostrym hamowaniu czasem muszę zaprzeć się o bak :smile: Polecam

Jeżeli musisz wybierać pomiędzy byciem sobą a realizacja marzeń, zastanów się czy to napewno Twoje marzenia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...