Skocz do zawartości

Yamaha Xj 550 Słaba Kompresja


Czupryn

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

Zdążyłem uporać się ze skrzynią w moim bladym, teraz czas na kolejnego sprzęta a mianowicie xj550 z 1982 roku.

 

Yadzka słabo odpalała, zmierzyłem kompreche i wyskoczyło że na skrajnych cylindrach mam blisko nominału a na środkowych - gorzej chłodzonych, mam po 6 i 6,5 bar. Obstawiam że to jest przyczyna słabego odpalania na zimnym i wyciągania oleju. Na ciepłym pali od strzała.

 

Teraz pytanie- czy dorobienie delikatnego nadwymiaru bądź wymiana na nominalne, pierścieni tlokowych pomoże mojej staruszce. Czy wymieniać na wszystkich garkach czy tylko na tych z słabą kompresja ?

oczywiscie głowica bedzie splanowana i wymienione uszczelki i uszczelniacze.

 

Z tego co czytałem to japońska stal z ktorej wykonane sa tuleje cylindrowe nie powinna sie zużyć , tylko pierscionki powinny sie wytrzeć. . Jak jest nie wiem bo nie rozbieralem i nie mierzyłem..

 

Czy może miał ktoś do czynienia z taką naprawą i moze mi kilka słów podpowiedzieć.

 

Wiem że najprościej byloby wprasowac nowe tuleje i dokupić nowe tloki i pierscienie i mieć z bani ale niestety aż taka gotówką nie dysponuję a yamaha w sezonie robi ok 500 km tak ze jest bardziej ozdobą garażu.

 

Czekam na wszelką pomoc :smile:

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na forum ''yamaha XJ'' jest user ''wojtekooo'' - odezwij się do niego, on majstruje przy XJtach bo to lubi, niedawno remontował starą xj 900 i właśnie zmieniał pierścienie. Jak chcesz to na PW podam Ci numer jego telefonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olo, właśnie o tym pisali mi na forum xj żeby sprawdzić luzy zaworowe na samym poczatku. Tak więc cenna uwaga.

 

Kamin, jestem na forum xj więc poszukam wojtka i porozmawiam :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...