Skocz do zawartości

Piaggio X9 2002 250Cc Problem Z Zegarami I Elektroniką


danield

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, posiadam Piaggio x9 2002r 250cc. Pewnej pieknej deszczowej nocy moj skuter rano oszalał. Przestały działać oba zegary (1zegar predkość,paliwo, obroty, temperatura) (2 zegar elektroniczny przebieg , godzina ) nie działaja migacze i awaryjne. Wymieniłem zegar elektroniczny ale na nic sie to zdało. Zostawiłem go u mechanika na obywatelskiej ale tez nic nie znaleziono.      Czy możecie polecić Elektronika lub sami znacie problem i wiecie jak mu zaradzic :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przestały działać całkowicie, czy częściowo (np, działa podświetlenie zegarów)?

Jeśli są całkowicie martwe, zacząbym sprawdzać od bezpieczników a jeśli te są ok to sprawdź, czy do zegarów dochodzi napięcie.

Z tego co mówi serwisówka to kierunkowskazy w twoim modelu są sterowane przez zegary więc jeżeli je naprawisz, to kierunki też powinny działać.

 

Pozdr,

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witka,

 

jeśli ktoś miałby potrzebę-problem z szeroko rozumianymi "prądami" w motocyklu, to zachęcam do opisania problemu na PW, być może potrafię pomóc. 

 

Chętnie pomogę też w przeglądzie elektryki w motocyklu, kontroli i poprawie układu ładowania i temu podobnych czynnościach, 

a także przy porządnym, zgodnym ze sztuką podłączaniu różnego rodzaju gniazdek, grzanych manetek, halogenów, dodatkowych klaksonów, fanfar, świecących frędzli itp. gadźetów ;).

 

Trochę już ludziom rzeczy pomagałem zrobić i sobie tę pomoc chwalili.

Przykladowe opinie mozna znalezc tu: http://forum.transalpclub.pl/viewtopic.php?f=129&t=11759#p192320

 

W razie potrzeby - kontakt na priv.

 

Polecam tego Pana :biggrin: Sam nie korzystałem z pomocy, ale ma bardzo pozytywne opinie u nas i na innych forach.

A WIĘC: KLOSZ

 

Pisz jak będzie miał czas i ochotę napewno Ci pomoże :smile:

Myślisz że każdy motocyklista to wariat ?

Grubo się mylisz, bo to ludzie z wielką pasją i umiejętnościami o których ty możesz tylko pomarzyć.

 

icon3.png Suzuki SV650s

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 lat później...
W dniu 11.05.2015 o 09:32, Kovalchuck napisał:

 

Polecam tego Pana :biggrin: Sam nie korzystałem z pomocy, ale ma bardzo pozytywne opinie u nas i na innych forach.

A WIĘC: KLOSZ

 

Pisz jak będzie miał czas i ochotę napewno Ci pomoże :smile:

Witam mam taki problem :( Piaggio x9 250 i problem z zegarami mianowicie temperatura i paliwo cały czas jest na max bez różnicy czy zapłon włączony czy nie a obrotomierz i prędkościomierz stoją w miejscu jedynie podświetlenie zegarów jest :( wyświetlacz LCD na kierownicy został zmieniony ale nic to nie dało :( bezpieczniki posprawdzane.

Z góry dziękuję za podpowiedzi co to może być 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...