Skocz do zawartości

Wypadki z okolicy


krzysiek

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś byłem rano na wycieczce i wczoraj w godzinach popołudniowych w Sulejowie był wypadek i z tego co mi wiadomo motocykl cały crash... :sad2:

 

Wiesz coś więcej? Byliśmy tam wczoraj właśnie o tej porze na moto i nic nie widzieliśmy, prócz dość zabawnego karambolu 6 aut

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wielu przypadkach tak robią, w brew pozorom dziennikarz to prosty i bardzo łatwy zawód(dochodowy też) tylko musisz dobrze opisać sytuacje a resztą zajmą się pseudo graficy(bez wyobraźni)

http://autoteam.com.pl>KLIMA I WEBASTO W TWOIM SAMOCHODZIE
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

propos tych "szkoleń" to myślę że dobry pomysł. Sam ostatnio planuje skoczyć na jakiś pusty parking i pouczyć się/zobaczyć co się dzieje z motorem w różnych sytuacjach. Jakieś formularze wydaje mi się że zbędna sprawa no ale nigdy nie wiadomo na kogo się trafi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko taki samotny wypad na plac/parking nie ma za bardzo sensu.

Bo Ty sam siebie ocenisz że robisz dobrze ale wygląda to w rzeczywistości rożnie.

Kupię "użytkowe sm"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko taki samotny wypad na plac/parking nie ma za bardzo sensu.

To zależy co chcesz zrobić.

Wystarczy że ustawisz sobie znak i od tego miejsca chcesz zatrzymać się na jak najkrótszym dystańsie. Już masz lekcje, która powtórzona wystarczająco dużo razy przysiesie korzyści

Oki ale to w zasadzie dyskusja na inny wątek bo OT się robi

Motocyklistą nie staniesz się z chwilą kupna motocykla !!!

 

Jest to pasja, którą trzeba poczuć całym sercem, rodzi się pewien rodzaj więzi 'człowiek-maszyna', dająca sens życiu i uczucie wolności jakiej nikt nie jest w stanie dać nam na tym świecie.

 

Pasja ta staje się najmocniejszym narkotykiem, który rządzi naszym życiem. Nawet gdy ją porzucimy zostawia za sobą pustkę, jakiej nie da się wypełnić niczym innym !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj uważnie jeszcze raz.

Czytać potrafię, za to Ty chyba trochę gubisz się w tym co piszesz (mówisz)...

 

Może jakąś szkółkę dla nowo jeżdżących trzeba zorganizować ??? Tak żeby się trochę nauczyli jeździć zaraz po zrobieniu prawka albo nie czują się pewnie (chociaż u nas to pewnie sami miszczowie kierownicy). Jacyś starsi stażem motocykliści mogliby wesprzeć "młodych" brać ze dwóch. Oczywiście wersja rozliczenia do ustalenia. Pewnie min to ściepa na paliwo starszego kolegi tak by nie jeździł za swoje.

Inną sprawą jest kupić komuś browar czy wódkę czy też coś innego z wdzięczności a inną płacić, no ale to już kwestia indywidualna i może tak to zostawmy...

 

no kuźwa rzetelnośc dziennikarzy

Ludzie pracujący w expressie, fakcie itp. gazetach to nie dziennikarze, tylko hieny i osoby delikatnie mówiąc mijające się z prawdą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś o 8 chłopaczki na jakiejś 125 albo 50 się rozstrzaskali na solcu. ich wina jeden ma złamany piszczel więcej szczegółów nie znam najprawdopodobniej z uliczki wyjeżdżali i pan w białym aucie ich stuknął

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to aby nie za często??

Nie ma dnia bez takiej informacji :/

 

http://expressilustrowany.pl/wypadek-17-letniego-motocyklisty-na-ul-pomorskiej,artykul.html?material_id=5033d14b142d5ca920000000&4ce3e2767233c7ff52020000-zdjecie=2#zdjecie

 

Chyba faktycznie dobrze byłoby się spotkać we wspólnym gronie i trochę poćwiczyć jazdę i panowanie nad moto od "mądrzejszych"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest akurat najgorszy okres jeśli chodzi o wypadki. Przez najbliższe parę dni pewnie będzie jeszcze gorzej bo kończą się urlopy :sad2:

Trzeba na siebie uważać.

Motocyklistą nie staniesz się z chwilą kupna motocykla !!!

 

Jest to pasja, którą trzeba poczuć całym sercem, rodzi się pewien rodzaj więzi 'człowiek-maszyna', dająca sens życiu i uczucie wolności jakiej nikt nie jest w stanie dać nam na tym świecie.

 

Pasja ta staje się najmocniejszym narkotykiem, który rządzi naszym życiem. Nawet gdy ją porzucimy zostawia za sobą pustkę, jakiej nie da się wypełnić niczym innym !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry za off-topa ale mniej więcej w temacie, czy orientujecie się czy któryś z młodych motocyklistów przeczytał przynajmniej Motocyklistę doskonałego lub Strategie uliczne?

Wydaje mi się że wiele z tych zdarzeń mogłoby się nie wydarzyć po tej minimalnej lekturze, lecz może mi się wydaje.

nie ufaj, nie proś, nie bój się...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytanie książki nie wiele pomorze.

Samemu przeczytałem Motocyklsite doskonałęgo i setki artykułów na różnych portalach a i tak popełniam rażące błędy jak każdy z nas.

 

Jeden taki błąd odczułem dzisiaj po szlifie na plamie oleju ale nie można się poddawać.

 

Ps: uprzedzając pytania mam prawko A1 i byłem odpowiednio ubrany dzięki czemu nic mi się nie stało. :smile:

Kupię "użytkowe sm"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś o 8 chłopaczki na jakiejś 125 albo 50 się rozstrzaskali na solcu. ich wina jeden ma złamany piszczel więcej szczegółów nie znam najprawdopodobniej z uliczki wyjeżdżali i pan w białym aucie ich stuknął

 

Widziałem dziś, ok. 8.25 jak jechałem do roboty. Karetki już nie bylo, zostal motocykl, dwa kaski na ziemi, but, trochę gapiów i psy działały na miejscu. Dobrze, ze chlopaki, niezaleznie czy to ich wina czy nie przezyli...miejsce zdarzenia wygladało słabo...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytanie książki nie wiele pomorze.

oczywiście że pomoże (np. nauczysz się ortografii :P )

 

W strategiach masz wiele takich głupich sytuacji na które często nie zwracamy uwagi :sad2: a mogą zabić

Motocyklistą nie staniesz się z chwilą kupna motocykla !!!

 

Jest to pasja, którą trzeba poczuć całym sercem, rodzi się pewien rodzaj więzi 'człowiek-maszyna', dająca sens życiu i uczucie wolności jakiej nikt nie jest w stanie dać nam na tym świecie.

 

Pasja ta staje się najmocniejszym narkotykiem, który rządzi naszym życiem. Nawet gdy ją porzucimy zostawia za sobą pustkę, jakiej nie da się wypełnić niczym innym !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest akurat najgorszy okres jeśli chodzi o wypadki.

Zgadza się...

 

Sorry za off-topa ale mniej więcej w temacie, czy orientujecie się czy któryś z młodych motocyklistów przeczytał przynajmniej Motocyklistę doskonałego lub Strategie uliczne? Wydaje mi się że wiele z tych zdarzeń mogłoby się nie wydarzyć po tej minimalnej lekturze, lecz może mi się wydaje.

Większość osób wychodzi z założenia, że po co czytać "bzdury". Nie raz pożyczyłem swoją książkę o tematyce motocyklowej i po kilku miesiącach wróciła do mnie nie ruszona - bo po co ;) Najlepiej wsiadać i jeździć! Nie jestem jakimś za***istym wymiataczem, popełniam błędy jak każdy ale wystarczy popatrzeć jak dużo osób ma podstawowe braki techniczne (mam na myśli zarówno jazdę motocyklem jak i samochodem) - wiadomo, że na kursie tego nie nauczą bo nie ma czasu ale później jak się ktoś sam nie będzie interesował to się na pewno nie nauczy.

 

Przeczytanie książki nie wiele pomorze.

Co Ty kolego opowiadasz??? :P Obecnie jest na rynku jest kilka pozycji, po które warto sięgnąć aby mieć chociażby świadomość dlaczego pewne rzeczy się dzieją :P Jest w necie masa ciekawych artykułów.

 

Poczytaj ze zrozumieniem takie pozycje jak:

- "Przyspieszenie" Keitha Code'a

- "Pełna kontrola" Lee Parks'a

 

Może później zmienisz zdanie na ten temat :P

 

W strategiach masz wiele takich głupich sytuacji na które często nie zwracamy uwagi :sad2: a mogą zabić

Dokładnie!

 

A do tego uważam, że bez przeczytania nazwijmy to "biblii" czyli "Strategii ulicznych" czy też "Motocyklisty doskonałego" nie powinno się wsiadać na moto :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry za off-topa ale mniej więcej w temacie, czy orientujecie się czy któryś z młodych motocyklistów przeczytał przynajmniej Motocyklistę doskonałego lub Strategie uliczne?

Wydaje mi się że wiele z tych zdarzeń mogłoby się nie wydarzyć po tej minimalnej lekturze, lecz może mi się wydaje.

 

Ja przeczytałem motocyklistę doskonałego jak miałem 14 lat.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety mamy kolejne tragiczne zdarzenie na forum. Jeden z naszych kolegow, wracajac z Della okolo 1,5 godz temu , rozwalil sie na rondzie przy ktorym odbywaja sie niedzielne ustawki samochodow :/ Nie wiadomo co z nim, karetka zabrala go na noszach... motocykl suzuki sv650 rozsypal sie :/ Czesci zbieralismy po calym rondzie :/

Miejmy nadzieje ze poza polamaniami nic wiecej mu nie bedzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...