Skocz do zawartości

Wypadki z okolicy


krzysiek

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Może by tak osobny wątek na komentowanie tego wypadku ??


Można połączyć z wątkiem "Potrzebna krew" - dotyczy tego samego zdarzenia

Nie dyskutuj z idiotą. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dziwie się tępym nierozgarniętym dresiarzom co to latają po Włókniarzy w t-shirtach, adidaskach i białych skarpetach, ale żeby przedstawiciel "władzy" wsiadał na motocykl bez kurtki, rękawic i w niezapiętym kasku?

 

 Boze uchroń przed rozebranymi motocyklistami... Po co się tak napinać hahahah. Każdy podejmuje świadomą decyzję i jest to w ramach przepisów.

Edytowane przez Luki (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Borze uchroń przed rozebranymi motocyklistami...

I tymi bez słownika :P

Motocyklistą nie staniesz się z chwilą kupna motocykla !!!

 

Jest to pasja, którą trzeba poczuć całym sercem, rodzi się pewien rodzaj więzi 'człowiek-maszyna', dająca sens życiu i uczucie wolności jakiej nikt nie jest w stanie dać nam na tym świecie.

 

Pasja ta staje się najmocniejszym narkotykiem, który rządzi naszym życiem. Nawet gdy ją porzucimy zostawia za sobą pustkę, jakiej nie da się wypełnić niczym innym !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widziałam i Ciebie i Adama z Wolfa i kolegę z którym chwile wcześniej rozmawiałam przy centralu

 

policja szuka świadków, piszą o tym chyba w artykule z prośba o oddawanie krwi

Kocham motocykle, pytałam tatusia czy mnie na moto czasem nie robił, mówi że nie bo niewygodnie czyli widać jak wie to co najmniej raz próbował ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo jeżdzić to trzeba umić... W mediach trąbią że ucierpiał bo kierowca samochodu nie ustąpił drogi patrolowi. Ale on wcale nmie musiał wjeżdżać w d*pę auta. Nie ustąpił bo może nie miał gdzie, albo nie bardzo wiedział jak się zachować.Gadałem kiedyś ze strażakiem że najgorsza jazda jest  "na bombach" bo ludzie bardzo różnie reagują. Oczywiście nie życzę mu źle ale jak "cywil" ma dzwona to generalnie wydzwięk takich artykułów jest taki że na pewno zapierd^lał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kto nie widział niech zobaczy http://tinyurl.com/d4pjqhn (ten przy noszach to ja)

w razie gdyby był potrzebny świadek to jestem do dyspozycji

 

przecież to nasza Pati go zbiera... może na dniach coś więcej sama napisze... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co dyskutować na takie tematy i gdybać na pewno musiał posiadać prawko co najmniej 3 lata inaczej by nie dostał uprawnień na pojazdy uprzywilejowane i na bank był po szkole jazdy na motocyklu.Umiemy tylko komentować innych a sami nie jesteśmy święci i popełniamy błędy. Policjant czy nie nasz człowiek i tak powinniśmy do tego podchodzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Około 20:15 Stróża Tuszyńska/Klubowa motong na boku, w uliczce puszka, na miejscu 2 patrole, przejeżdżałem jako pasażer niestety...

128330.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy wjeździe na obwodnice Piotrkowa na tym skręcie w lewo za zajazdem ok. 16 niebieska Yamaha Fazer władowała się w bok bodajże Stilo czarnego. Rider zgubił buty, ale jak juz przejezdzalem to go zabrala karetka , z ustawienia pojazdów wynikało że moto miało pierwszeństwo :sad2:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość STILLaLIVE

Wczoraj kolo 14 Lyszkowice,wjazd na a2 w kierunku Poznania "dwie wyrastajace pieczarki z asfaltu" ,tak to wyglada bynajmniej... plus boczny wiatr i Ninja poszla slizgiem...nic powaznego sie nie stalo,moto lekko uszkodzone , rider caly choc ciut przerazony...chlopak z Piaseczna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie czasem Ania? Po zdjęciu widać, że Tomek z Anią stoją  :wacko:

Chcesz założyć działalność, a może już posiadasz? Odbierz 10% rabatu na usługi księgowości winfakt_logo_sygnatura.png

Polecam, sprawdziłem na własnym biznesie: www.infakt.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ania Ł.

W artykule jest o poważnych obrażeniach, natomiast ja wiem, że powierzchowne i najprawdopodobniej ją wypuszczą.

Jednak nie dam sobie nic za to uciąć ;)

Edytowane przez ridrick (wyświetl historię edycji)

Motocyklistą nie staniesz się z chwilą kupna motocykla !!!

 

Jest to pasja, którą trzeba poczuć całym sercem, rodzi się pewien rodzaj więzi 'człowiek-maszyna', dająca sens życiu i uczucie wolności jakiej nikt nie jest w stanie dać nam na tym świecie.

 

Pasja ta staje się najmocniejszym narkotykiem, który rządzi naszym życiem. Nawet gdy ją porzucimy zostawia za sobą pustkę, jakiej nie da się wypełnić niczym innym !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie rozmawiałem z Tomkiem. Robią Ani prześwietlenia bo cały czas jej się kreci w głowie. 

 

Winna jest staruszka, która na czerwonym wyszła na pasy chcąc zdążyć na tramwaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzymam kciuki, żeby wszystko było ok :smile: Na zdjęciach widać, że motocykl mocno nie ucierpiał więc liczę na szybki powrót na 2oo i do następnego latania, bo super z was motocyklowa parka :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo jeżdzić to trzeba umić... W mediach trąbią że ucierpiał bo kierowca samochodu nie ustąpił drogi patrolowi. Ale on wcale nmie musiał wjeżdżać w d*pę auta. Nie ustąpił bo może nie miał gdzie, albo nie bardzo wiedział jak się zachować.Gadałem kiedyś ze strażakiem że najgorsza jazda jest  "na bombach" bo ludzie bardzo różnie reagują. Oczywiście nie życzę mu źle ale jak "cywil" ma dzwona to generalnie wydzwięk takich artykułów jest taki że na pewno zapierd^lał

Roznica jest taka,ze cywil zapier....z wlasnej nieprzymuszonej woli...a policjant gdy zapier...robi to wykonujac swoje obowiazki... Oczywiscie, mozna na bombach nie zapieradalc, ale pozniej bedzie glosno w gazetach,ze policja, straz, pogotowie ma dlugi czas reakcji na zdarzenie...

 Aby nie pisac w jednym wtaku kilku odppowiedzi...Policja nosi takie stroje moto jakie im dadza...niestety jest tak,ze motocykle sa calkiem niezle, ale jak to w zyciu bywa na odpowiedni ubior juz nie starcza kasy... Oczywiscie, ktos zaraz powei to mogl sobie kupic za wlasna kase, ale to obowiazek pracowawcy dac pracownikowi odpowiednie narzedzia do pracy i odpowiednio go do tej pracy zabezpieczyc...

NIektore kaski szczekowe maja atest do jazdy z uniesiana szczeka, nie wiem jak jest w Nolanie. KOlejna rzecz, to skandaliczny poziom wyszkolenia policjantow pod kazwym wzgledem...nei tylko z techniki prowadzenia pojazdow...Niedawno NIK to podnosil,ze szkolenia w policji to fikcja...

Generalnie szkoda mlodego motocyklisty, nie wazne czy to niebieski czy cywil...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Motocyklistka nie miała szans wyhamować, dlatego zdecydowała się położyć pojazd.

 

To wymysł redaktorzyny z dziennika? Ja lamer jestem i dopiero się uczę jeżdzić (prawko ledwie półtora roku), ale illekroć słyszę o tym mitycznym "kładzeniu motocykla" zastanawiam się czemu to ma służyć? Przecież póki jednoślad jest na kołach mamy możliwość manewrowania nim, możemy próbować ominąć przeszkodę, lub przynajmniej uderzyć w maskę samochodu (i przelecenia nad nią) zamiast centralnie w drzwi itd. Po "położeniu" lecimy bezwładnie bez jakiejkolwiek kontroli. W dodatku suniemy nisko po samej ziemi i nie ma opcji ze przelecimy nad przeszkodą. Choćby to był superniski sportowy bolid to i tak się w niego wkleimy. Po drugie: opony mają raczej lepsza przyczepność do asfaltu niż blacha i owiewki motocykla, no i nasze ubranie. Może się mylę, ale hamowanie oponami jest efektywniejsze niż za przeproszeniem własnym tyłkiem. Wyjaśni mi ktoś o co chodzi z tym "kładzeniem motocykla"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne masz trochę racji w tym co napisałeś, aczkolwiek nie możesz przewidzieć odruchu w danej sytuacji, to nie relacja jak doszło do wypadku - możliwe, że hamowała ale miała uślizg koła i po prostu się wyłożyła? tego nie wiesz i nie dowiesz się póki sam autor się nie wypowie. Pewny jesteś, że uderzając w auto i nie kładąc motocykla przelecisz nad nim i opadniesz niczym na ściółkę? - bo ja nie. Motocykle są dużo niższe od aut nawet nie wiesz jak rozkłada się środek ciężkości przy uderzeniu więc robiąc tak jak napisałeś możesz wbić się w auto głową. Nie mi oceniać i pisać tego typu technikach, temat do innego wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Wyjaśni mi ktoś o co chodzi z tym "kładzeniem motocykla"?

Ładniej brzmi ??

Hamowanie do samego uderzenia jest w sumie najlepszą opcją. Do samego końca masz opcje zmienić zdanie i ominąć. Jak się to nie uda to energia maleje znacznie szybciej niż prędkość.

Poza tym kto ci się przyzna, że się wy***ał. 

Motocyklistą nie staniesz się z chwilą kupna motocykla !!!

 

Jest to pasja, którą trzeba poczuć całym sercem, rodzi się pewien rodzaj więzi 'człowiek-maszyna', dająca sens życiu i uczucie wolności jakiej nikt nie jest w stanie dać nam na tym świecie.

 

Pasja ta staje się najmocniejszym narkotykiem, który rządzi naszym życiem. Nawet gdy ją porzucimy zostawia za sobą pustkę, jakiej nie da się wypełnić niczym innym !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jest jeszcze kwestia odpowiedzialności sprawcy - jak się "położysz" i będzie szlif gdzieś "w pole" to taki sprawca co Ci zajechał może po prostu spierd.lić bo przecież nic nie widział.

A jak już w niego walniesz albo chociaż się obetrzesz to zawsze lepiej w kwestii ubezpieczenia i odpowiedzialności...

Dobrze, że ta staruszka się nie zapakowała w tramwaj i nie odjechała :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możecie zmienić k**wa wątek ?

"Ja chcę, żeby moja Łódź rosła, żeby miała pałace wspaniałe,
ogrody piękne, żeby był wielki ruch, wielki handel i wielki pieniądz..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę współczuje i trzymam kciuki za Anie w czwartek tak na szybko się tylko z nimi przywitałam szybkiego powrotu do zdrowia :blush:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...