Skocz do zawartości

Wypadki z okolicy


krzysiek

Rekomendowane odpowiedzi

No i się ku..a nacieszyłem moto,wczoraj po 21 na Bandurskiego przy Kusocińskiego jadąc w stronę Obywatelskiej łepek w golfie z telefonem przy uchu przypomniał sobie że musi skręcić w Kusocińskiego będąc na środkowym pasie a ja na prawym,szybka decyzja walić w golfa albo położyć moto, padło na to drugie, i tak moto przeleciało ponad 100m i zatrzymało się na krawężniku ja na szczęście wyhamowałem przed

Na szczęście poza siniakami nic mi nie jest ubranie zrobiło dobrą robotę ale hanka już tak dobrze z tego nie wyszła

Jechałem ostatni dzień do roboty przed urlopem :angry:   już pewnie w tym sezonie nie polatam :sad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tylko rzecz, najważniejsze że jesteś cały i zdrowy. Chociaż wiem jak to boli (psychicznie).

Trzymaj się.

A każdy plan można zmienić
Lecz wolę życie bez planu
Jak tylko odkurzę mieszkanie
Zdobędę mury Libanu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem przed chwilą z Klientem, który przejeżdżał tamtędy i ponoć leżał jakiś worek... Nie pamiętam dokładnie koloru, czarno - czerwona lub pomarańczowa. Numer rej. zaczynał się bodajże na EL58...

Edytowane przez _Michał_ (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem przed chwilą z Klientem, który przejeżdżał tamtędy i ponoć pakowali zwłoki do worka... Nie pamiętam dokładnie koloru, czarno - czerwona lub pomarańczowa. Numer rej. zaczynał się bodajże na EL58...

A to był dzwon z puszką czy co się stało?

Kolor się zgadza, jeśli to ta, o której myślę to kierownik najprawdopodobniej bez prawka, kupił ją może z miesiąc temu. Postaram się czegoś dowiedzieć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okoliczności wypadku nie znam niestety, dzwon z puszką... Przed godziną 14. Honda leżała rozbita na wysokości przystanku autobusowego, gdzie dochodzi boczna uliczka. Bardzo niebezpieczna droga, jest tam ograniczenie prędkości do 40 km/h a zapierdzielają tam równo... Z tego co mogę się domyślać po śladach Kierownik Hondą leciał od strony Bronisina w kierunku ul. Kolumny, a pucha wyjechała z bocznej uliczki... Jak wracałem po 18 stał tylko radiowóz i na lawetę pakowano motocykl...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to wiem gdzie. Znając życie, kierownik na moto wolno nie lecial. Prosta, stosunkowo rzadko uczęszczana droga. Być może poniosła go fantazja

Dobrze skojarzyłem fakty. Moto gościa z wiskitna. Jechał bez prawka, z prędkością 80 km/h, w auto uderzył ok 50. Kierownik poobijany, ale żyje. Leży w szpitalu, moto na parkingu policyjnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do mnie to drogówka leciała akurat z naprzeciwka i widzieli jak sunę po asfalcie i zawrócili, koleś był  zesrany bardziej niż ja dostał mandat i tyle ja teraz muszę  ściągnąć hanke do garażu i zacząć walkę o kasę,chyba wezmę firmę co się tym zajmuję może uda się wyjść  na swoje i tak to zacząłem  urlop :smile:

 

A tak wygląda boczek hanki :

 

 

http://motocykle-lodz.pl/uploads/imgs/flm_1438682868__wp_20150803_22_01_33_pro1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ufff, to kamień z serca... Być może ktoś uprzątał teren po wypadku i leżał worek stąd Klient pomyślał, że nie przeżył. Ponoć słabo to wyglądało, ale najważniejsze, że Kierownik żyje :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

chyba wezmę firmę co się tym zajmuję może uda się wyjść  na swoje

Autor tego nieszczęsnego wątku, zajmuje się takimi tematami. Szczegóły znajdziesz w jego profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do mnie to drogówka leciała akurat z naprzeciwka i widzieli jak sunę po asfalcie i zawrócili, koleś był  zesrany bardziej niż ja dostał mandat i tyle ja teraz muszę  ściągnąć hanke do garażu i zacząć walkę o kasę,chyba wezmę firmę co się tym zajmuję może uda się wyjść  na swoje i tak to zacząłem  urlop :smile:

 

A tak wygląda boczek hanki :

 

 

http://motocykle-lodz.pl/uploads/imgs/flm_1438682868__wp_20150803_22_01_33_pro1.jpg

To pewnie zgarniesz hajs z ubezpieczenia i będziesz mógł nowe kupić;) najgorszy będzie "uraz psychiczny". Przerabiałem to na pewnym skrzyżowaniu :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejeżdżałem koło tego zdarzenia, szkoda sprzętu ale najważniejsze że kolega Rafik cały.....

Tak przy okazji pytanko: jeżeli mamy zdarzenie na moto z puszka z winy puszki i niszczymy moto i ciuchy na moto to czy z ubezpieczenia puszki możemy domagać się zwrotu za kask, rękawice, spodnie czy kurtkę. ..?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak :smile: za wszystko co zostało uszkodzone, telefon, kamere itp itd

Edytowane przez krzychoslav (wyświetl historię edycji)

"proste drogi są dla szybkich motocykli, kręte dla szybkich motocyklistów"

 

SV1000S

 

icon3.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przede wszystkim za zdrowie. Bo jest najważniejsze.
 
Za ciuchy i akcesoria  wołają paragony, co niektórzy w formie oświadczenia a i są tacy co sami wyceniają. Zależy na jakich wyłudzaczy trafimy.
 
WAŻNE-ciuchy powinny pasować  :hihi:

Miałeś wypadek? Pomogę uzyskać odszkodowanie z OC sprawcy.  501-629-877

http://www.autopowypadku.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejeżdżałem koło tego zdarzenia, szkoda sprzętu ale najważniejsze że kolega Rafik cały.....

Tak przy okazji pytanko: jeżeli mamy zdarzenie na moto z puszka z winy puszki i niszczymy moto i ciuchy na moto to czy z ubezpieczenia puszki możemy domagać się zwrotu za kask, rękawice, spodnie czy kurtkę. ..?

Warto przy tym pamiętać, że w przypadku kasków i ubrań ubezpieczalnie nie ma prawa do amortyzacji- odszkodowanie powinno być po wartości rzeczy nowych.

Konfucjusz: Po­wiedz mi, a za­pomnę. Po­każ mi, a za­pamiętam. Pozwól mi zro­bić, a zro­zumiem.

2010-2012: BMW F650 '95 48KM; 2014-2018: Suzuki GSF Bandit S 600 '96 78KM "Smokey"; 2017-: AJP PR3 240 Supermoto '17 23KM "Rowerek"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Warto przy tym pamiętać, że w przypadku kasków i ubrań ubezpieczalnie nie ma prawa do amortyzacji- odszkodowanie powinno być po wartości rzeczy nowych.

 

A gdzie to jest zapisane? Możesz swoją wypowiedź podeprzeć jakimś przepisem. Bo niestety z tego co mi wiadomo to amortyzacja dotyczy także ciuchów. Ale jeśli jest inaczej to taka wiedza poparta odpowiednim 'paragrafem' może się przydać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku próby amortyzowania ochraniaczy, należy żądać przeprowadzenia prób homologacyjnych na koszt ubezpieczalni.

Stayin' Alive

Instruktor motocyklowy w MotoInstruktor, Szkoła MotocyklowaTurbo i KULIKowisko.pl
Ratownik MotoPozytywni.pl

Jeśli instruktor siadaąąaz kursantem na tylne siedzenie, podczas zajęć w ruchu drogowym, to ok.
Jeśli jedzie autem i mądrzy się przez radio, to amator i niewiele przekaże podczas zajęć.

Co do szkolenia w aglomeracji łódzkiej, to ja proponuję szkołę Turbo, gdzie szkoli motoTomasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przepisem nie podeprę, ale doświadczeniem. zwrócili mi 100% wartości za ciuchy bez szemrania.

 

ale koniec OT, bo od dyskusji jes tinny temat, zaraz Prezes zrobi porzadek  :hammer:

 

http://motocykle-lodz.pl/topic/5233-wypadki-z-okolicy-dyskusja-o-technice-ruchu-drogowym-przyczynie-zapobieganiu/page-58:smile:

"proste drogi są dla szybkich motocykli, kręte dla szybkich motocyklistów"

 

SV1000S

 

icon3.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaktualizowano wpis, gość jechał bez uprawnień i w sandałach  B)

 

http://epainfo.pl/jechal-bez-uprawnien/

Chcesz założyć działalność, a może już posiadasz? Odbierz 10% rabatu na usługi księgowości winfakt_logo_sygnatura.png

Polecam, sprawdziłem na własnym biznesie: www.infakt.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...