Skocz do zawartości

Wypadki z okolicy


krzysiek

Rekomendowane odpowiedzi

każdy podjedzie, ogląda ,komentuje, ale mało kto,albo nawet nikt nie podejdzie bliżej aby pomóc.

 

 

jak już dojdzie do czegoś poważniejszego to nikt nie pomoże

 

Nie mierzcie wszystkich jedną miarką.... chociaż u mnie to pewnie z racji zawodu (strażak - ratownik medyczny) pozytywne zboczenie zawodowe...

Miałem już kilka okazji trafić na zdarzenie...

 

A jeśli już rozpatrujemy co i jak to ludzie (w większości kierowcy!) NIE POTRAFIĄ oraz BOJĄ SIĘ udzielać pomocy. O_O

 

Ostatnio wracając z pracy najechałem na zdarzenie ( http://www.dzienniklodzki.pl/artykul/3471839,wypadek-na-pabianickiej-kierowca-zaslabl-i-uderzyl-w-slup-trakcyjny-zdjeciafilm,id,t.html ) podczas udzielania PP kierowcy, który pozostawał w aucie (przytomny, bez kontaktu słowno-logicznego) usłyszałem od osób stojących na przystanku - "niech go pan nie rusza..." NO k**wa :biggrin: Koleś udusi się własnym językiem a nikt mu nie pomoże... Oprócz mnie zatrzymał się jeszcze policjant po cywilu,który odłączył akumulator bo kopciło się już z pod maski...

Edytowane przez kamaras (wyświetl historię edycji)

kamaras

ccm250.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uderzyło mnie w artykule jedno: Gdy ratownicy przyjechali na miejsce, w samochodzie osobowym uwięziony był 20-letni kierowca. Obok leżał rozbity motocykl i dwie osoby: 31-letni motocyklista oraz jego 29-letnia pasażerka. Kobieta płakała, natomiast kierujący motocyklem był nieprzytomny.

 Ratownicy motocyklistę reanimowali przez kilkadziesiąt minut. Niestety bezskutecznie.

 

Nikt nie udzielił im wcześniej pomocy a do przyjazdu ratowników na pewno kilkanaście minut minęło  :mellow: 

Nikt nie udzielił im pomocy bo albo się boją albo w większości przypadków są nieświadomi że ich pierwsza pomoc zaraz po wypadku jest ważniejsza niż czekanie na ratowników medycznych.

I dlatego jestem za tym żeby wszyscy kierowcy przeszli szkolenie z pomocy przed medycznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj link do działu z filmikami w temacie pomocy poszkodowanym motocyklistą, czasem policja też się postara i zrobi coś pozytywnego. 

http://motocykle-lodz.pl/topic/401-ciekawe-filmiki-motoryzacyjne/?p=168175

Edytowane przez PIT (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ciekawe czy 16 letnia rowerzystka jadąca po północy, miała choć pół światełka odblaskowego w swej kozie...

Supermoto se kupili... Terrorysty je&ane...  :P   SUPERMOTO LDZ
       Inspekcja Rowów Przydrożnych   :riding:                                                                          https://web.facebook.com/MM-Garage-1003360043043536/?ref=aymt_homepage_panel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem przed chwilą na cb radiu że za strykowem w kierunku łodzi trwa reanimacja motocyklisty

Na drodze spotykam się z masą nieodpowiedzialności,Wielu ludzi jeździ po wariacku, nie przestrzegają znaków,Ani ograniczeń prędkości, nie mają za grosz wyobraźni.Aż czasami ciężko ich wyprzedzić.... ;)

podpisrx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suzuki - EL 552M - coś mi mówi ten numer :sad2:

 

 

 

Ten mężczyzna przechodził w miejscu gdzie nie bylo pasów, żadnego oświetlenia i on sam nie miał żadnego odblasku. Po prostu był niewidoczny!!! Przejezdzalam obok tego miejsca 3 minuty po całym zdarzeniu. Ten motocyklista wracal znad morza bo dokładnie przede mna pobieral bilecik na autostradzie. Całą drogę jechal bezpiecznie. Już byl bardzo blisko bo miał łodzkie rejestracje i prawie byl juz w domu. Kilka metrow za tabliczką z napisem Łódź doszło do wypadku.

Edytowane przez kamaras (wyświetl historię edycji)

kamaras

ccm250.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety kolejna tragedia spowodowana przez glupiego pieszego!

Blacharstwo Lakiernictwo Mechanika Serwis rowerów

Łódź ul. Helska 60

Tel. 530 679 839, 501 529 991

 

Dla posiadaczy kart członkowskich RABATY !!!!!

Czynne pn - pt 9-17
Sob 9- 13

 

 

YAMAHA FJ 1200     icon3.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suzuki - EL 552M - coś mi mówi ten numer :sad2: Ten mężczyzna przechodził w miejscu gdzie nie bylo pasów, żadnego oświetlenia i on sam nie miał żadnego odblasku. Po prostu był niewidoczny!!! Przejezdzalam obok tego miejsca 3 minuty po całym zdarzeniu. Ten motocyklista wracal znad morza bo dokładnie przede mna pobieral bilecik na autostradzie. Całą drogę jechal bezpiecznie. Już byl bardzo blisko bo miał łodzkie rejestracje i prawie byl juz w domu. Kilka metrow za tabliczką z napisem Łódź doszło do wypadku.

 

k**wa porównajcie ten pismaczy bełkot z relacją naocznego świadka.

"Lepszy głópiec wendrujący po świecie od mendrca, który siedzi w domu"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

k**wa porównajcie ten pismaczy bełkot z relacją naocznego świadka.

Z całym szacunkiem do zaistniałej sytuacji... ale o jakim naocznym swiadku Ty mówisz. Osoba komentujaca pisze wyraźnie ze była na miejscu 3 minuty po zdarzeniu. Okoliczności mogły być naprawdę różne od domysłów które większość osób snuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Osoba komentujaca pisze wyraźnie ze była na miejscu 3 minuty po zdarzeniu.

 

O ile rzeczywiście osoba tam była.

Juz widzę jak taką maszyną od gdańska do łodzi jadę przez przypadek równo z jakąś puszką uwzględniając korki na bramce zjazdowej (jak ja jechałem było ze 3km).

Przerwy też raczej na trasie Gdańsk - Łódź wypadało by zrobić.

Coś mi się nie chce wierzyć w szczerość komentującego chociaż nie można tego wykluczyć.

Poza tym z nad morza na pusto wracał ?? bo bagaży na zdjęciach też raczej nigdzie nie widać.

 

Dodatkowo inni postronni twierdzą coś zupełnie innego, chociaż akurat w naszym przypadku zawsze mówią że zapier...  :sad2:

Motocyklistą nie staniesz się z chwilą kupna motocykla !!!

 

Jest to pasja, którą trzeba poczuć całym sercem, rodzi się pewien rodzaj więzi 'człowiek-maszyna', dająca sens życiu i uczucie wolności jakiej nikt nie jest w stanie dać nam na tym świecie.

 

Pasja ta staje się najmocniejszym narkotykiem, który rządzi naszym życiem. Nawet gdy ją porzucimy zostawia za sobą pustkę, jakiej nie da się wypełnić niczym innym !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z całym szacunkiem do zaistniałej sytuacji... ale o jakim naocznym swiadku Ty mówisz. Osoba komentujaca pisze wyraźnie ze była na miejscu 3 minuty po zdarzeniu. Okoliczności mogły być naprawdę różne od domysłów które większość osób snuje.

 

Bardziej wiarygodna jest dla mnie osoba postronna będąca na miejscu 3 minuty po niż pismak szukający sensacji

 

Poza tym z nad morza na pusto wracał ??

 

Mało ludzi na moto na rybkę jedzie nowo otwartym odcinkiem?

 

Miałem może ze 30-40 na zegarze,wykurwiła we mnie baba puszką,Jej pierwsze słowa do policjanta "wie pan jak jeżdżą na motorach,za***rdalał...".Znalazł się świadek,który widział wszystko z okna,był na miejscu 3 minuty po.

Tyle z mojej strony.

"Lepszy głópiec wendrujący po świecie od mendrca, który siedzi w domu"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.expressilustrowany.pl/artykul/3511963,smierc-motocyklisty-pod-uniejowem-policja-szuka-swiadkow,id,t.html

 

 

Po rozmowie z bratem Patryka, na prośbę rodziny i brata zamieszczam info, może ktoś będzie mógł być ;

 

 

Pogrzeb jest w Niewieszu. W środę o 12. Niewiesz jest blisko Uniejowa

 

https://maps.google.pl/maps?q=niewiesz& ... CAYQ_AUoAQ

 

 

Niewiem czy w dobrym miejscu zamieściłem info na w/w temat, jak coś niech szef umieści tam gdzie trzeba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://lodz.naszemiasto.pl/artykul/galeria/smiertelny-wypadek-na-strykowskiej-w-lodzi-motocyklista,2362026,10009178,t,id,zid.html#galeria

ktoś coś wie ? czy właściciel off road garage nie ma właśnie na imie Mariusz ?

Edytowane przez kosmaty (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wie ktos cos o wypadku w Nowosoonej? Sadzac po tym co widzialem, to raczej nie bedzie dobrych wiesci :sad2:

 

http://www.dzienniklodzki.pl/artykul/3520901,wypadek-w-nowosolnej-ranny-motocyklista-w-wypadku-z-2-samochodami-zdjecia,id,t.html

 

Może nie będzie tak  źle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Kierownik jest cały i nawet ręka nie jest złamana. Babeczka sądziła że ma pierwszeństwo :wacko:

www.szpiegowskie.com.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kierownik jest cały i nawet ręka nie jest złamana. Babeczka sądziła że ma pierwszeństwo :wacko:

ostatnio sporo estrogenowych kierowców sądzi że ma pierwszeństwo. W sobotę miałem niemiłą sytuację (wraz z innym nieznanym mi motocyklistą) na ul. Paderewskiego przy ul. Karpackiej. Dziś kawałek za Srockiem jadąc w stronę Piotrkowa Trybunalskiego. W obu przypadkach wyglądało to na celowe działanie kierowniczek. Stoją, czekają, widzą i w ostatniej chwili z nieznanych i niezrozumiałych dla mnie przyczyn wrzucają bieg i wyjeżdzają z podporządkowanej wprost pod moje koła. Trzecia sytuacja miała miejsce na rogu ul. Sienkiwicza i ul. Brzeźnej. Ciężko było babsku jadącemu wielkim SUV spojżeć na znaki.

 

Moim zdaniem każdemu kto spowodował wypadek jakimkolwiek pojazdem mechnicznym poprzez wymuszenie pierwszeństwa, powinno się odbierać prawo jazdy na conajmniej 3 miesiące. Może wtedy ludzie będą ostrożniejsi i zaczną patrzeć na znaki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...