Skocz do zawartości

Wypadki z okolicy


krzysiek

Rekomendowane odpowiedzi

Trzeba bylo :smile:

Blacharstwo Lakiernictwo Mechanika Serwis rowerów

Łódź ul. Helska 60

Tel. 530 679 839, 501 529 991

 

Dla posiadaczy kart członkowskich RABATY !!!!!

Czynne pn - pt 9-17
Sob 9- 13

 

 

YAMAHA FJ 1200     icon3.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może załóżmy wątek prawie miałem wypadek albo nasze wypadki ???

 

Kochu pewnie to baba była albo jakiś zwyrodnialec skoro włączył prawy a skręca w lewo. Poza tym jak ktoś zwalnia i wrzuca kierunek to się grzecznie czeka aż coś zrobi bo ludzie potrafią tak odpier..

Nagle znajdzie miejsce do parkowania po drugiej stronie i sruuuu nieszczęście gotowe. 

Zatem jak widzę, że kierownik coś kombinuje to sobie biorę na wstrzymanie  bo im aż czaszka dymi od tego myślenia :P

Motocyklistą nie staniesz się z chwilą kupna motocykla !!!

 

Jest to pasja, którą trzeba poczuć całym sercem, rodzi się pewien rodzaj więzi 'człowiek-maszyna', dająca sens życiu i uczucie wolności jakiej nikt nie jest w stanie dać nam na tym świecie.

 

Pasja ta staje się najmocniejszym narkotykiem, który rządzi naszym życiem. Nawet gdy ją porzucimy zostawia za sobą pustkę, jakiej nie da się wypełnić niczym innym !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na obiad będzie dziczyzna :P

 

Wiecie co ?? jak czytam ten wątek to zaczyna mnie męczyć ten sezon, dobrze że mamy zimę

Z roku na rok jest co raz więcej motocykli i będzie co raz gorzej - a wielu jeździ - sami wiedza jak, gość na tomaszowskiej tez taki "niewinny" nie był -R.I.P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chociaz bardzo bym chciał Michallica to tu nie znajdę nawet grama swojej winy ;-) Ridrick sorry za off topa, ale miałem takie ciśnienie, że musiałem komuś opowiedzieć ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żal chłopaka, ale na 50 miał pewnie ze 3 razy tyle co widać po uszkodzeniach pojazdu, ale to na pewno wina puszkarza że nie przewidział że będzie tam jechał kamikaze torpeda którego nie ma i nagle sie pojawia....

Jakoob, cytuję moje wypowiedzi z naszej dyskusji na innym forum (Czekam na info z Wroca z drogowej, bo chcę napisać większy artykuł):

 

Nie jestem ekspertem od dynamiki wypadków, ale patrząc na te zdjęcia nasuwa mi się pytanie, czy ten motocyklista podczas hamowania przed dzwonem nie dostosował siły na klamce i nie zrobił stoppie? Myślę tak, ponieważ moto znalazło się po drugiej stronie samochodu, rozwalając głównie dach, i ciągnąc za sobą- wywalając na bok. Czy mnie się tak tylko umyśliło, czy mam rozwijać dalej uzasadnienie takiego przebiegu zdarzeń?

 

Nie znam tej drogi, ale patrząc na streetView, jest to teren niezabudowany, z ograniczeniem 70km/h, a przy początku pasa do skrętu w prawo jest postawiona 50 (moim zdaniem taki znak powinien być parędziesiąt metrów wcześniej). https://maps.google....%C4%85skie&z=21

Po wraku widać, że to był Sunny B13. Auto już dość leciwe (sprzed '95) i o miękkich blachach (sąsiad miał). Widziałem kiedyś sunnego, który rozpadł się na przód i tył po bocznym strzale przy 60kph.

Nie twierdzę, że moto jechało 50, ale nie wiemy, czy jechało więcej. To, że ktoś twierdzi, że coś jedzie szybko, bo jest motocyklem/jest głośne, nie jest dla mnie żadnym argumentem, chciałbym zobaczyć ustalenia policyjnych techników w tej sprawie.

 

Jeżeli pojazd wywalił się na bok, to znaczy, że siła działała w górę (niemożliwe w tym wypadku), albo środek ciężkości motocykla był zauważalnie wyżej, niż samochodu. Kilka lat temu mieliśmy u nas w Łodzi wypadek, gdzie moto przy prawie 200kph dosłownie przecięło samochód na 2. Temu nissanowi do bycia przeciętym jeszcze dużo brakuje, a po zniszczeniach widać ewidentnie, że moto rotację miało- pytanie w którym momencie się ona zaczęła.

 

Tego typu samochód jest w stanie, przy ruszaniu z gazem w podłodze osiągnąć początkowo przyspieszenia rządu 4,5m/s², A długość sunnego, to ok 3,95m Tor kolizji: około 15-20m,

s=(at²)/2 z czego można obliczyć, że całość trwała około 3 sekund, przy kierowcy z zacięciem sportowym, w pełni sprawnym samochodzie. Mamy za to samochód minimum 19letni, więc zakładam spokojnie około 6sekund przebywania na torze kolizyjnym. Wszystkie dane wzięte z katalogów i mapy.

 

W obliczeniach przyjąłem przyspieszenie średnie, pominąłem większość oporów ruchu.

Konfucjusz: Po­wiedz mi, a za­pomnę. Po­każ mi, a za­pamiętam. Pozwól mi zro­bić, a zro­zumiem.

2010-2012: BMW F650 '95 48KM; 2014-2018: Suzuki GSF Bandit S 600 '96 78KM "Smokey"; 2017-: AJP PR3 240 Supermoto '17 23KM "Rowerek"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie przenieście tą dyskusję do odpowiedniego działu

Kocham motocykle, pytałam tatusia czy mnie na moto czasem nie robił, mówi że nie bo niewygodnie czyli widać jak wie to co najmniej raz próbował ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś zna rejestrację Piotra @pd? jezdzi DL, to jego droga i czas powrotu do domu. Nie odbiera telefonu ...

Uff nie, moto ma jasny kolor

Kocham motocykle, pytałam tatusia czy mnie na moto czasem nie robił, mówi że nie bo niewygodnie czyli widać jak wie to co najmniej raz próbował ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie, to nie ja.

 

Ktoś zna rejestrację Piotra pd?

ja znam :]

 

jezdzi DL, to jego droga i czas powrotu do domu. Nie odbiera telefonu ...

śledzisz mnie? :P

 

Czarnym, to nie on

uff, nie udało Ci się polowanie

 

EL985N

numery wskazują, że rejestracja odbyła się dość niedawno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Delikwent wypisany. Rozmawiałem z rodzicami. Jeszcze pozwolą mu jeździć

Motocyklistą nie staniesz się z chwilą kupna motocykla !!!

 

Jest to pasja, którą trzeba poczuć całym sercem, rodzi się pewien rodzaj więzi 'człowiek-maszyna', dająca sens życiu i uczucie wolności jakiej nikt nie jest w stanie dać nam na tym świecie.

 

Pasja ta staje się najmocniejszym narkotykiem, który rządzi naszym życiem. Nawet gdy ją porzucimy zostawia za sobą pustkę, jakiej nie da się wypełnić niczym innym !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie, to nie ja.

 

 

 cieszę się :smile:

 

 

 

 

 

śledzisz mnie? :P

 

 

 

nie ale mam taką paskudną wadę, że słucham co się do mnie mówi i zapamiętuję :biggrin:

 

najważniejsze, że nic poważnego nikomu się nie stało

 

uważać na siebie Panie i Panowie :smile:

Kocham motocykle, pytałam tatusia czy mnie na moto czasem nie robił, mówi że nie bo niewygodnie czyli widać jak wie to co najmniej raz próbował ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tragiczny wypadek na ul. Tomaszowskiej w Łodzi. W czwartek przed południem motocykl zderzył się z samochodem osobowym. Na miejscu zginął 31-letni łodzianin jadący motocyklem marki Yamaha.

 

http://www.dzienniklodzki.pl/artykul/985014,smiertelny-wypadek-na-tomaszowskiej-w-lodzi-zginal-motocyklista-zdjeciafilm,id,t.html

 

Dopiero teraz okazało się że to mój kolega. Chłopak siostry byłej dziewczyny... :sad2: Marcin... za***isty człowiek! Na moto smigał od małego. Prawie od 20lat. Przechodził przez wszystkie typy motocykli jakie są dostępne (crosy, sporty, quady itd itd). Z zawodu mechanik samochodowy, wszystko potrafił zrobić, dla wszystkich poświęcał swój czas a miał go na serio bardzo mało... wielka szkoda :sad2: W niedalekim czasie miał się zaręczyć ze swoją dziewczyną z która w te wakacje kupił mieszkanie... jutro o 13:30 pogrzeb ... ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Triumph Street Triple ... Widziałem taki pod Centralem. Ktoś wie kto to ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda chłopaka i tak jak piszę Tomek pewnie jak zwykle gość z puchy myślał że zdąży. Tak czy inaczej za wolno to chyba nie jechał patrząc na moto, dziwi mnie też ten kask to chyba nie jest normalne że poleciał w drugą stronę? Może nie był zapięty....

[*]

Kwestia Baaaaardzo wazna,z jaka predkoscia jechal motocykl?

Przepisowa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Kwestia Baaaaardzo wazna,z jaka predkoscia jechal motocykl? Przepisowa?

Mam info, że policja zabezpieczyła licznik z powodu takich własnie podejrzeń... mam też info odnośnie samego motocykla i jego pochodzenia i ale z przyczyn oczywistych nie będę tu tego pisał. Powiem ogólnie, że oczywiście szkoda każdego kto ginie w wypadku ale dajcie spokój puszkarzowi bo w tym wypadku, mógł być nim każdy z nas i pewnie skończyłoby się tak samo... ciekawskich zapraszam na priv.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tiaaaa... w czwartek po "Centrali" miałem koncertowego szlifa na Nawrot/Piotrkowska. Szlif z serii "jak się nie wyeebiesz to się nie nauczysz"  ;)  Pani z psem przechodząca na czerwonym, na przejściu gdzie wszyscy piesi czekali. Moje czterotłoczkowe Brembo zagryzione w 320mm tarczy w 130kg sprzęcie szybko sprowadziły mnie na ziemię gwarantując 30m pięknego szlifa. 

 

Nie pamiętam ile już lat latam, ale człowiek uczy się całe życie... milion procent ograniczonego zaufania w takich miejscach  ;)

Supermoto se kupili... Terrorysty je&ane...  :P   SUPERMOTO LDZ
       Inspekcja Rowów Przydrożnych   :riding:                                                                          https://web.facebook.com/MM-Garage-1003360043043536/?ref=aymt_homepage_panel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...