Skocz do zawartości

Wypadki z okolicy


krzysiek

Rekomendowane odpowiedzi

na szczęście już skończyłem.. nadgodzinki do 2. dzięki za współczucie ;) przy wypłacie będzie lepiej ;)

 

co by nie robić offtopu.

coś wiemy więcej co z tym śmigłowcem?

Helik lecial i wyladowal ok 20.30. Jesli to nie byl ratunkowy to pewnoscia min. Nowak sprawdzal postepy na budowie A1 :biggrin:

 

Edytowane przez lukkas (wyświetl historię edycji)

www.antybrowar.pl

facebook.com/antybrowar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg UFG dla EL579PL na dziś zdarzenia brak OC

 

 

Wiesz co z ciekawości na stronie sprawdziłem swój nr rejestracyjny, też wyskoczyło, że nie mam OC także lipa ;)

Edytowane przez Broto (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 min temu skrzyżowanie Drewnowska / Włókniarzy przy BP. Niebieska Kawasaki chyba ER-5 lezy na środku skrzyżowania z rozwalonym przodem. Auta w które przywalił nie widziałem bo na miejscu były z 3 radiowozy cywilne które obstawiły miejsce zdarzenia. Motocyklista leżał na ziemi pod okiem policjantów chyba czekali na karetkę. Z tego co zauważyłem motocyklista był przytomny.  
Nie wyglądało to najlepiej. Mam nadzieje że obeszło się bez większych obrażeń!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lukasz K. Obrażenia powierzchowne zwiedza WAM

Motocyklistą nie staniesz się z chwilą kupna motocykla !!!

 

Jest to pasja, którą trzeba poczuć całym sercem, rodzi się pewien rodzaj więzi 'człowiek-maszyna', dająca sens życiu i uczucie wolności jakiej nikt nie jest w stanie dać nam na tym świecie.

 

Pasja ta staje się najmocniejszym narkotykiem, który rządzi naszym życiem. Nawet gdy ją porzucimy zostawia za sobą pustkę, jakiej nie da się wypełnić niczym innym !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lukasz K. Obrażenia powierzchowne zwiedza WAM

 

wg wiadomości z Toya - walczy o życie....

Trafił - mając zielone - na "cywilną" radiolke lecącą na sygnale

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet jeżeli, to w tym wypadku skrzyżowanie z Judyma jest skrzyżowaniem niesterowanym sygnalizacją, więc nie wolno wyprzedzać ani z prawej ani z lewej. Nie lubię sadzić takich tekstów, zgadzam się, że myjka uliczna o 8:00 rano to głupota ale w tym "wypadku" wypadek to ewidentna wina pana kierownika... :sad2:

mozna wyprzedac na kazdym skrzyzowaniu jezeli sa wyznaczone pasy ruchu, przynajmniej 2 w jednym kierunku. pierwsze słysze zeby sygnalizacja swietlna decydowała o tym czy mozna wyprzedzac czy nie. Jezeli w miejscu skrzyzowania był jeden pas ruchu do jazdy w kazdym kierunku to nie mozna wyprzedzac na skrzyzowaniu i tyle. Przykładem moze byc np. uniwersytecka z wierzbowa i zaraz z jaracza. Na obu skrzyzowaniach mozna wyprzedac.

HONDA CBR 929RR icon3.png

KAWASAKI ZX10R   icon3.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jechałem Włókniarz i na skrzyżowaniu z Drewnowską jakieś niebieskie kawasaki zx7 ? Miało wypadek z puszką ,niestety nie zdążyłem się przyjrzeć. Moto stało na stopce i miało skasowane przednie owiewki :/ Ktoś wie coś więcej ?

motox.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

mozna wyprzedac na kazdym skrzyzowaniu jezeli sa wyznaczone pasy ruchu, przynajmniej 2 w jednym kierunku. pierwsze słysze zeby sygnalizacja swietlna decydowała o tym czy mozna wyprzedzac czy nie. Jezeli w miejscu skrzyzowania był jeden pas ruchu do jazdy w kazdym kierunku to nie mozna wyprzedzac na skrzyzowaniu i tyle. Przykładem moze byc np. uniwersytecka z wierzbowa i zaraz z jaracza. Na obu skrzyzowaniach mozna wyprzedac.

 

od kiedy??

Edytowane przez piotreklodz (wyświetl historię edycji)

Tylko Honda -> XL600V + XR400R = :riding:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co innego jest wyprzedzać a co innego wymijać pojazd skręcający w lewo i nie ma tu znaczenia czy pasy są dwa czy też jeden. Faktem jednak jest że wina leży po stronie motocyklisty. Manewr moim zdaniem był uzasadniony tylko prędkość nie tak...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

pierwsze słysze zeby sygnalizacja swietlna decydowała o tym czy mozna wyprzedzac czy nie.

OK, nie słyszałeś, a może czytałeś? Kodeks Ruchu Drogowego, art 24. pkt chyba 7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co z ciekawości na stronie sprawdziłem swój nr rejestracyjny, też wyskoczyło, że nie mam OC także lipa ;)

reść odpowiedzi:

Pojazd o podanym numerze rejestracyjnym posiadał w podanym dniu następujące ubezpieczenie OC w ruchu krajowym:

  1. polisa: xxxxxxxxxxx dla pojazdu: BMW TURYSTYCZNO-SPORTOWE 

    zakład odpowiedzialny: TOWARZYSTWO UBEZPIECZEŃ I REASEKURACJI ALLIANZ POLSKA S.A.

    adres: Rodziny Hiszpańskich 1, 02-685 Warszawa

Wcale nie lipa :P Sprawdzałem przed chwilą jeszcze polisę samochodu i też działa :smile: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

wg wiadomości z Toya - walczy o życie....

 

Sorry ale "ktoś" nie nauczył się czytać. 

Tak jest słabo bo ciężko było powiedzieć co mu nie dolega.

Motocyklistą nie staniesz się z chwilą kupna motocykla !!!

 

Jest to pasja, którą trzeba poczuć całym sercem, rodzi się pewien rodzaj więzi 'człowiek-maszyna', dająca sens życiu i uczucie wolności jakiej nikt nie jest w stanie dać nam na tym świecie.

 

Pasja ta staje się najmocniejszym narkotykiem, który rządzi naszym życiem. Nawet gdy ją porzucimy zostawia za sobą pustkę, jakiej nie da się wypełnić niczym innym !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co innego jest wyprzedzać a co innego wymijać pojazd skręcający w lewo i nie ma tu znaczenia czy pasy są dwa czy też jeden. Faktem jednak jest że wina leży po stronie motocyklisty. Manewr moim zdaniem był uzasadniony tylko prędkość nie tak...

Kolego wymija się pojazdy jadące z przeciwnego kierunku natomiast pojazd stojący się omija!! a skoro skręcający w lewo to omija się go z tylko z prawej strony zgadza się???????????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry ale "ktoś" nie nauczył się czytać. 

Tak jest słabo bo ciężko było powiedzieć co mu nie dolega.

Zaiste żal że nie opanowałeś tej trudnej sztuki

Podałem informacje z Wiadomości Lokalnych Toya z ok 17.30

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozna wyprzedac na kazdym skrzyzowaniu jezeli sa wyznaczone pasy ruchu, przynajmniej 2 w jednym kierunku. pierwsze słysze zeby sygnalizacja swietlna decydowała o tym czy mozna wyprzedzac czy nie. Jezeli w miejscu skrzyzowania był jeden pas ruchu do jazdy w kazdym kierunku to nie mozna wyprzedzac na skrzyzowaniu i tyle. Przykładem moze byc np. uniwersytecka z wierzbowa i zaraz z jaracza. Na obu skrzyzowaniach mozna wyprzedac.

Witam Kolegę! co do wypowiedzi proponuję poczytać dokładniej kodeks i przestudiować Przepisy Ruchu Drogowego trochę pomylone definicję! jak najbardziej ma znaczenie czy jest sygnalizacja świetlna czy nie to po pierwsze! a po drugie jeśli chodzi o wyznaczone pasy ruchu i to dwa w obszarze zabudowanym a trzy poza obszarem chodzi tutaj o możliwość wyprzedzania z prawej strony i uwierz mi na słowo że wiem dokładnie o czym pisze! sorry ale aż nie wierzę dawno masz prawko? z całym szacunkiem :whip:  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaiste żal że nie opanowałeś tej trudnej sztuki Podałem informacje z Wiadomości Lokalnych Toya z ok 17.30

Wy to zawsze ściemniacie albo ubarwicie więc można to między bajki wsadzić

Edytowane przez ridrick (wyświetl historię edycji)

Motocyklistą nie staniesz się z chwilą kupna motocykla !!!

 

Jest to pasja, którą trzeba poczuć całym sercem, rodzi się pewien rodzaj więzi 'człowiek-maszyna', dająca sens życiu i uczucie wolności jakiej nikt nie jest w stanie dać nam na tym świecie.

 

Pasja ta staje się najmocniejszym narkotykiem, który rządzi naszym życiem. Nawet gdy ją porzucimy zostawia za sobą pustkę, jakiej nie da się wypełnić niczym innym !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozna wyprzedac na kazdym skrzyzowaniu jezeli sa wyznaczone pasy ruchu, przynajmniej 2 w jednym kierunku. pierwsze słysze zeby sygnalizacja swietlna decydowała o tym czy mozna wyprzedzac czy nie.

[...]Przykładem moze byc np. uniwersytecka z wierzbowa i zaraz z jaracza. Na obu skrzyzowaniach mozna wyprzedac.

Zdecydowanie radzę się zgłosić na weryfikację posiadanych uprawnień do kierowania. I to jak najszybciej zanim zrobisz sobie lub innym kuku.

A wracając do tamtej sytuacji to właśnie ze względu na takie niebezpieczeństwa każę kursantom zmieniać pas "na trzy razy":

- dosunąć się do krawędzi pasa;

- odsunąć od poprzedzającego pojazdu;

- upewnić się i zmieniać pas.

Stayin' Alive

Instruktor motocyklowy w MotoInstruktor, Szkoła MotocyklowaTurbo i KULIKowisko.pl
Ratownik MotoPozytywni.pl

Jeśli instruktor siadaąąaz kursantem na tylne siedzenie, podczas zajęć w ruchu drogowym, to ok.
Jeśli jedzie autem i mądrzy się przez radio, to amator i niewiele przekaże podczas zajęć.

Co do szkolenia w aglomeracji łódzkiej, to ja proponuję szkołę Turbo, gdzie szkoli motoTomasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A wracając do tamtej sytuacji to właśnie ze względu na takie niebezpieczeństwa każę kursantom zmieniać pas "na trzy razy": - dosunąć się do krawędzi pasa; - odsunąć od poprzedzającego pojazdu; - upewnić się i zmieniać pas.

A gdzie kierunek ??

 

Może by przenieść tą dyskusję do innego wątku  ??  -- admin  please ;)

 

 sumie to mam pytanie jak to właśnie z tym wyprzedzaniem na skrzyżowaniu.

O ile dobrze pamiętam kiedyś musiało być ze światłami i musiał być wyznaczone pasy przez skrzyżowanie. 

Jak byście podesłali jakieś przepisy

Motocyklistą nie staniesz się z chwilą kupna motocykla !!!

 

Jest to pasja, którą trzeba poczuć całym sercem, rodzi się pewien rodzaj więzi 'człowiek-maszyna', dająca sens życiu i uczucie wolności jakiej nikt nie jest w stanie dać nam na tym świecie.

 

Pasja ta staje się najmocniejszym narkotykiem, który rządzi naszym życiem. Nawet gdy ją porzucimy zostawia za sobą pustkę, jakiej nie da się wypełnić niczym innym !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kierunek zmiany pasa nie ma znaczenia :P

A kierunkowskaz to oczywista oczywistość.

Najpierw sygnalizujemy zamiar wykonania manewru a dopiero później reszta elementów.

Aby można było wyprzedzać na skrzyżowaniu wystarczy, że będzie ono kierowane (sygnalizacja świetlna, osoba kierująca ruchem) albo skrzyżowanie o ruchu okrężnym.

Dodatkowo:

 

 

6. Jeżeli mają zastosowanie postanowienia ustępu 5 lit. a) niniejszego artykułu i natężenie ruchu jest
takie, że pojazdy nie tylko zajmują całą szerokość jezdni przeznaczonej do ruchu w kierunku, w którym się
poruszają, lecz także jadą z szybkością zależną od szybkości poprzedzającego pojazdu poruszającego
się w danym rzędzie, to:
a) bez naruszania postanowień ustępu 9 niniejszego artykułu jazda pojazdów na jednym pasie ruchu
z większą szybkością niż na innym pasie nie będzie uważana za wyprzedzanie w rozumieniu
niniejszego artykułu;

Chodzi o jazdę w "korku", wtedy nie mówi się o wyprzedzaniu. Ustęp 9 mówi o przejściach dla pieszych i wtedy już wyprzedzać nie wolno. No chyba, że przejście o ruchu kierowanym.

Cytat pochodzi z Konwencji Wiedeńskiej o Ruchu Drogowym, którą to Polska ratyfikowała więc obowiązuje naszych kierujących na równi z PoRD.

Edytowane przez motoTomasz (wyświetl historię edycji)

Stayin' Alive

Instruktor motocyklowy w MotoInstruktor, Szkoła MotocyklowaTurbo i KULIKowisko.pl
Ratownik MotoPozytywni.pl

Jeśli instruktor siadaąąaz kursantem na tylne siedzenie, podczas zajęć w ruchu drogowym, to ok.
Jeśli jedzie autem i mądrzy się przez radio, to amator i niewiele przekaże podczas zajęć.

Co do szkolenia w aglomeracji łódzkiej, to ja proponuję szkołę Turbo, gdzie szkoli motoTomasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie kierunek ??

 

Może by przenieść tą dyskusję do innego wątku  ??  -- admin  please ;)

 

 sumie to mam pytanie jak to właśnie z tym wyprzedzaniem na skrzyżowaniu.

O ile dobrze pamiętam kiedyś musiało być ze światłami i musiał być wyznaczone pasy przez skrzyżowanie. 

Jak byście podesłali jakieś przepisy

Usatawa z dnia 20 czerwca 1997r Prawo o ruchu drogowym Dział1 Przepisy ogólne Oddział6 WYPRZEDZANIE Art.24 punkt7.podpunkt 3 życze udanej interpretacji i polecam się na przyszłość, szanuję za odwagę  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...