Skocz do zawartości

Damskie Buty Motocyklowe


LenarAdw

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Drodzy forumowicze zwracam sie do was z prosba  znaleznia odpowiednich damskich butów na motocykl

 

Poszukuje butów mniej wiecej do 500zl jednak dobrze by bylo jak by posiadaly wysokie "podwyszenie"  z tego wzgledu ze dziewczyna jest dosc niska i ma problem z dosieganiem do ziemi dlatego kazdy centryment jest na wage zlota-dobrze by bylo jak by dawaly minium  5cm do góry , Buty wykorzystywane beda do jazdy turystyczno-sportowej.

 

Jezeli znacie Motocykle dosc niskie max do 300cm rowniez prosze o pomoc :smile:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka kategoria prawka? Niski jest ZIPP Nitro 250, CB500, GS500, GSF600 i wszystkie małe sporty chyba poza Kawą czyli CBR250, CBR300, R125. Moim zdaniem zamiast wysokich butów powinno się dostosować motocykl do kobitki. Są na forum niskie kobitki, które miały ten sam problem więc może popytaj ich jak sobie poradził. I nie mówię tu o 160 cm tylko 150 i mniej. Daję 2 nicki: @Mała, @Gleba. Podpytaj dziewczyn, na pewno pomogą :smile:

Jak się jeżdżąc nie przewrócisz to się jeździć nie nauczysz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

honda 125 jest niska :smile: jeżeli chcesz podjedź z dziewczyną, usiądzie sobie i zobaczy czy jej pasuje :smile: demonem prędkości może nie jest ale jak dla mnie super przejeżdżony sezon :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CBR 125 jak najbardziej niskie moto. Poza tym ogólnie jest dosyć drobne więc dziewczyna spokojnie da radę ;) Pozostaje kwestia kategorii prawka. Z tego co widzę, patrząc po danych, to wysokość siodła w CBR 125 i CB 500 jest właściwie jednakowa :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potwierdzam zdanie Martuchy, niestety szerokość jest bardzo ważna. kiedyś przymierzałam się do starszego rocznika ninji nie pamiętam już konkretnie, który rocznik, mimo że moto dość niskie to kanapa zbyt szeroka i po zabawie. najlepiej przymierzać się do motocykla, niektóre da się bez problemu obniżyć jak choćby GS500, GPZ500 czy CB500, trzeba też wiedzieć jak mocno dany motocykl można obniżyć aby nie zaburzyć za bardzo jego geometrii (po coś ma tę wysokość) i jak to wpływa na jazdę

co do butów nie widziałam takich z podwyższeniem, ciekawa jestem jak to wpływa na wyczucie dźwigni do zmiany biegów i czy but mieści się między dźwignią a podnóżkiem (i czy można przerobić to tak aby but się zmieścił). w tym temacie jestem zielona.

 

ale jeśli chodzi o jakiekolwiek porady dla niskiej dziewczyny to śmiało pisać. mam 149 cm i jestem najniższą (pełnoletnią) motocyklistką na tym forum  :biggrin: a jeżdżę już 3 lata i daję radę, oczywiście z bezpiecznie obniżonym moto 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:smile:

 

szpilki-high-heels-spd-motor.png

W takich butach może być ciężko zmieniać biegi ale jak ktoś się uprze to czemu nie :smile: 

Tutaj pani twierdzi że się da :smile:

  Edytowane przez MaDDoggY (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka kategoria prawka? Niski jest ZIPP Nitro 250, CB500, GS500, GS600 i wszystkie małe sporty chyba poza Kawą czyli CBR250, CBR300, R125. Moim zdaniem zamiast wysokich butów powinno się dostosować motocykl do kobitki. Są na forum niskie kobitki, które miały ten sam problem więc może popytaj ich jak sobie poradził. I nie mówię tu o 160 cm tylko 150 i mniej. Daję 2 nicki: @Mała, @Gleba. Podpytaj dziewczyn, na pewno pomogą :smile:

GS 600????

Polub nas na Facebook'u http://www.facebook.com/Motorwings

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Hej Mała. Jak udało Ci się zdać prawko? Nie miałaś problemow na egzaminie? Pytam, bo ja właśnie przygotowuję się do egzeminu na Gladiusie i zastanawiam się czy dam radę :-(. Mam 159 cm, wzrostu przy każdym zatrzymaniu muszę najpierw pochylić moto w jedną stronę żeby bieg zmienić, a potem w drugą, żeby ruszyć (podobno prawidłowe ruszanie jest z lewej nogi). Nie przy cofaniu muszę zejść z moto, bo jak M ustawione w pozycji pionowej, to nawet palcami nie sięgam. Są może jakieś buty na koturnach, które są np w środku ukryte? Wiecie, żeby egzaminator się nie doczepił że nieodpowiednie buty mam.. Doradźcie coś..  z góry dzięki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mały OT. taki problem masz na stockowym moto? są autoszkoły które oferują motocykle specjalnie obniżone...

"proste drogi są dla szybkich motocykli, kręte dla szybkich motocyklistów"

 

SV1000S

 

icon3.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mała Mi

moze podejdz do tematu z drugiej strony, kup dosc luzne buty... bo w srodek mozesz sobie zapodac cos takiego:

https://allegro.pl/podwyzszajace-wkladki-do-butow-urosnij-7-cm-r35-42-i7020497266.html?bi_s=ads&bi_m=listing%3Adesktop%3Aquery&bi_c=MWVkNTBlMzAtNGVmZC00YTk5LTgwODAtZjdiN2ZmNDdiNGMzAA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=3cbc1f2c-7cae-4592-97bc-3079147918cd

7 cm to pewnie bedzie dosc niewygodnie w bucie. Ja do jednych plaskich butów, ktore mam i lubie stosuje to podwyzszenie 3 cm i juz jest o niebo lepiej.

A czy w Twojej motoszkole jest MT07? to dosc zgrabne moto, i poprawcie mnie, ale chyba w Lodzkim Wordzie tez juz są :)

(chcesz mozesz podjechac do mnie, i zobaczyc jak to w bucie wyglada, zeby nie wyrzucac kasy w bloto, tyle, ze ja mam dosc niedamską stopke, bo az 41)

Edytowane przez MartaCrystal (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Mała. Jak udało Ci się zdać prawko? Nie miałaś problemow na egzaminie? Pytam, bo ja właśnie przygotowuję się do egzeminu na Gladiusie i zastanawiam się czy dam radę :-(. Mam 159 cm, wzrostu przy każdym zatrzymaniu muszę najpierw pochylić moto w jedną stronę żeby bieg zmienić, a potem w drugą, żeby ruszyć (podobno prawidłowe ruszanie jest z lewej nogi). Nie przy cofaniu muszę zejść z moto, bo jak M ustawione w pozycji pionowej, to nawet palcami nie sięgam. Są może jakieś buty na koturnach, które są np w środku ukryte? Wiecie, żeby egzaminator się nie doczepił że nieodpowiednie buty mam.. Doradźcie coś..  z góry dzięki 

@mała Mi zerknij np. na ofertę firmy Bering, mają tam ofertę butów motocyklowych na obcasie, nie wiem jak egzaminator na to, ale to są buty motocyklowe, więc pewnie bez problemu. Do tego na pewno szukaj szkoły z mt07 lub innym lekkim sprzętem, która pozwoli sprzęt wypożyczyć na egzamin i będzie dobrze :-) powodzenia

 

http://www.beringpolska.pl/bering-lady-tera-boots-urban-czarny-obuwie-polska-tanio-outlet-p-156.html

 

Wysłane z mojego CLT-L09 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłam Skachersy, które już i tak kilka cm mi dodały.. Mimo to z moim wzrostem.. Na razie kupię te wkładki. Mój instruktor mówi, że na egzaminie wymagają u nas sportowe obuwie, więc buty na obcasie mogą nie przejść, nawet jeśli są motocyklowe.. :-(. A co do wypożyczania sprzętu na egzamin, to myślałam, że teraz w całej Polsce egzaminy zdaje się na Gladiusie..? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej motoszkole niestety nie ma MT07. Jest tylko Gladius i Honda CBR 125...Bardo żałuję. Wogóle to ja ze Śląska jestem i z tego co się orientowałam w pobliżu mnie we wszystkich szkołach moto są Gladiusy.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaaa... bo sie dziwilam czemu nie wiesz o mt07 w Lodzi. A Ty nie z Lodzi. :)

Co do butow, niech beda sztywne i za kostke. Unikniesz skrecenia nogi albo obicia kostki w przypadku gleby albo zgniecenia nogi w gorszym wypadku. But ma chronic staw skokowy a najlepiej i piszczel. Musi ci sie w nim tez wygodnie zmieniac biegi i nie slizgac na podnozkach.

Moze jestem do tylu, ale balabym sie uczyc jezdzic w Skeczersach. To typowo sportowe buty. Chyba nie chronia uzytkownika.

Edytowane przez MartaCrystal (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Łódzkim Wordzie dalej zdaje się na Gladiusach, ja właśnię będę podchodził do egzaminu na MT07, ale wypożyczonym ze szkoły;) Bynajmniej nie ze względu na wzrost, tyko łatwość manewrów przy wolnych prędkościach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozostaje jezdzic w szpilkach ;)

A powaznie, to troche slabo marketingowo dla szkol. O ile lepiej jest, kiedy ma sie wiecej kursantow, bo jest wybor w motocyklach. I wieksza zdawalnosc.

Sprobuj te wkladki, moze na poczatek dasz rade z nimi a jak juz zdasz to mozesz kupic motobuty na obcasie. 

Kiedy egzamin?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, MartaCrystal napisał:

Przegapiłem to:o

W zakładce jakie są moto, dalej jest tylko gladius:o

http://www.word.lodz.pl/egzaminy/pojazdy

Muszę się w takim razie dopytać osobiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...