Skocz do zawartości

Wyświetlacz Biegów


kuba

Rekomendowane odpowiedzi

Ja posiadałem w moto taki wyświetlacz biegów http://www.sklep-motocyklowy.com.pl/wyswietlacz-biegow-gipro-xtype-model-h01-kolory-p-66.htmli naprawde polecam z czystym sumieniem....wyświetlacz działa szybko i precyzyjnie...kwestia dobrego zaprogramowania...

 Nie mam siły, by wstać,

nie mam siły, by iść.
Nie mam siły, by grać,
nie mam siły, by żyć.
Eksploduje mój mózg,
atakuje mnie chłód.
Zasypuje rój gruz,
to rujnuje mnie znów,
ale nagle w żagle łapię ciepły wiatr,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja staram się być max skoncentrowany jeżdżąc po naszych drogach i powiem szczerze że urządzenie uważam za zbędne. Poza tym jak moto się wyczuje to nie ma bata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ogół jeżdżę na ucho ale uwielbiam ten feature i w każdej maszynie jaką miałem albo miałem zamontowane seryjnie albo jechałem do mechanika i dokładałem. I to chyba raczej kwestia nie tylko estetyczna... swego czasu miałem problemy z jednym moto z lampką luzu - była tak niewidoczna w słoneczne dni że tragedia, a taki 9 segmentowy panel zawsze przejrzysty i widać, że się nie świeci.

Jak się jeżdżąc nie przewrócisz to się jeździć nie nauczysz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

używam i polecam, ja mam wlasnej produkcji - sygnal idzie z przerobionego czujnika luzu

 

Dołączona grafika

 

działa nawet na wyłączonym silniku (włączonym zapłonie), nie ma opóźnień jak w przypadku datatool

"Motocykl to znak, że jego posiadacz nie utonął w szarości życia" Newsweek Polska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko cudnie - tyle że nie do wszystkich modeli pasuje-:sad2: zastanawiam sie czy do FZ6 z 2004 r da rade wrzucić bo notorycznie jeżdżę na 7 biegu hehe

Powyższy post jedynie wyraża opinię autora w dniu dzisiejszym.W dniu jutrzejszym ani w każdym innym następującym po tym terminie dniu - nie może on służyć przeciwko autorowi. Ponadto autor zastrzega sobie prawo i możliwość zmiany poglądów bez podawania przyczyny. Przed przeczytaniem należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą. Po przeczytaniu jedynie z PSYCHIATRĄ :ph34r:

 

Zawsze gdy zapier***am, boję się, się że z przeciwka spotkam takiego samego poje**a jak ja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam Serdecznie

W celu poprawienia przyjemności z jazdy (w czasie jazdy gubie sięw liczeniu :smile: ) postanowiłem nabyć wyświetlacz biegów.

Moje pytanie brzmi:

Jaki model wyświetlacza byście polecali do Kawy Z750 z 2005 roku ??

Z góry dziękuję za odpowiedzi

Zapraszam do odwiedzania i wspierania fundacji "Świat z 4" :smile:

Zapraszam http://swiatz4.org

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie do końca odpowiedź na twoje pytanie ale jako że byłem przyzwyczajony do wyświetlacza bo i junaczek miał i gladek na kursie wyświetlał aktualnie zapięty bieg bardzo chciałem do zephyra coś takiego założyć niestety okazało się że elektroniki nie ma gdzie wpiąć bo motor za stary, a analogi działają "prawie" poprawnie. Teraz po zaledwie miesiącu jazdy zupełnie nie odczuwam potrzeby posiadania takiej informacji, jak zwalniam to miarowo redukuję, jak się zatrzymuje to zbijam do oporu.
Jako że masz silnik o podobnym momencie do mojego to nie sądzę żebyś miał problem jak pomylisz się o jeden bieg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U Aidka w Zippie było 5 :-P

Fakt, u Aidka w Zippie było 5 ale był wyświetlacz biegów. Mimo to jak nie patrzyłem na licznik zdarzało się próby wbijania nieistniejącej szóstki.

Jak się jeżdżąc nie przewrócisz to się jeździć nie nauczysz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, u Aidka w Zippie było 5 ale był wyświetlacz biegów. Mimo to jak nie patrzyłem na licznik zdarzało się próby wbijania nieistniejącej szóstki.

I co wtedy ? Po ponownym uruchomieniu się resetowało ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co wtedy ? Po ponownym uruchomieniu się resetowało ?

Przez próbę wbijania szóstki rozumiem próbę podbicia dźwigni zmiany biegów i oczywiście uczucie, że nie można już wyżej wbić. Wyświetlacz w Zippie był seryjny i przez 3 lata nigdy się nie pomylił. Próba wbijania szóstki nie powodowała pokazanie "6" na liczniku :smile:

Jak się jeżdżąc nie przewrócisz to się jeździć nie nauczysz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety okazało się że elektroniki nie ma gdzie wpiąć bo motor za stary

 

nieprawda, bez problemu da się do każdego motocykla podłączyć wyświetlacz biegów (może poza R6 z 2008 ta mnie pokonała ;) )

 

polecam założyć tani, większość działa podobnie, w jednym mam datatool a w drugim moto Acumen ten drugi jest mniejszy

za 200 zł kupi się bez problemu, chyba nie ma sensu wydawać ponad 400 zł na GiPro, no chyba ze jest ze złota ;)

 

generalnie fajny bajer :smile: ale żaden nie działa tak fajnie jak seryjne :/

 

 

sygnal idzie z przerobionego czujnika luzu

 

chętnie dowiem się coś więcej na temat tego rozwiązania :smile:

jak przerobiłeś czujnik luzu?

Edytowane przez Soltys (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

A ja raczej śmiało mogę polecić jeszcze tańsze rozwiązanie:    http://allegro.pl/wyswietlacz-wskaznik-biegu-biegow-yamaha-suzuki-cz-i4296772520.html

Znam osobiście gościa, który to montował i jest zadowolony. Dokładnie tak jak wspomniane było w poście wcześniej "sygnał idzie z przerobionego czujnika luzu" - instrukcja dla chętnych jest podana w aukcji gościa ( niżej opisu ).

Podobno dużo lepsze rozwiązanie, ponieważ wskaźnik od razu pokazuje jaki mam bieg zaraz po jego "wbiciu". Tak samo gdy moto zgasimy, a następnie przekręcimy stacyjke to wyświetlacz pokaże jaki mamy obecnie bieg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

 

 

polecam założyć tani, większość działa podobnie, w jednym mam datatool a w drugim moto Acumen ten drugi jest mniejszy za 200 zł kupi się bez problemu, chyba nie ma sensu wydawać ponad 400 zł na GiPro, no chyba ze jest ze złota

 

Nie wiem czy miałeś faktycznie okazję pojeździć z GiPro? I tutaj właśnie jest różnica pomiędzy np. tanim Datatoolem a GiPro... Już o tym kiedyś pisałem...

 

Datatoola miałem w ZX9R - jeśli chodzi o montaż to rozcinamy wiązkę przy zegarach i lutujemy kable. Sam wyświetlacz często się myli, zwłaszcza przy szybkich redukcjach... Dopiero po upływie chwili pokazywał prawidłowy bieg... 

 

GiPro miałem z funkcją ATRE - montaż PLUG&PLAY.. Duże ułatwienie, nie lutujemy kabli tylko podpinamy odpowiednie piny. Jak sprzedajemy motocykl, wówczas bez problemu możemy "pozbyć" się wyświetlacza. Co do samego działania - wyświetlacz wskazywał perfekcyjnie biegi :smile: 

 

Sama jakość wykonania również na + dla GiPro. Po prostu solidniej wykonany i zdecydowanie ładniejszy :smile: 

 

Obecnie latam z Acumenem - w moim odczuciu lepszy i dokładniej wskazuje niż Datatool ale na pewno nie przewyższa GiPro :smile:   

 

Gdybym miał znowu kupować wyświetlacz dla siebie bez wahania wybrałbym ponownie GiPro ;) 

 

Zależy kto co lubi, komu co przeszkadza i ile chce zainwestować w wyświetlacz :smile: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko nie do końca rozumiem po co ?

Czego zapomina ? Czego nie wie? Albo mam obroty albo nie no chyba że 7 mi potrzebna.

 

Też się zastanawiam nad montażem ale jak ma być to gadżet to nie chcę.

Motocyklistą nie staniesz się z chwilą kupna motocykla !!!

 

Jest to pasja, którą trzeba poczuć całym sercem, rodzi się pewien rodzaj więzi 'człowiek-maszyna', dająca sens życiu i uczucie wolności jakiej nikt nie jest w stanie dać nam na tym świecie.

 

Pasja ta staje się najmocniejszym narkotykiem, który rządzi naszym życiem. Nawet gdy ją porzucimy zostawia za sobą pustkę, jakiej nie da się wypełnić niczym innym !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...