Skocz do zawartości

Tatuaże - Nasze, Innych, Rozmowy, Zdjęcia


Rado

Rekomendowane odpowiedzi

Kolorowa jak Diabli
kiedyś funkcją tatuażu było pokazanie statusu społecznego w plemieniu i jego funkcji.

kiedys tatuowali się wszyscy, przede wszytskim szlachta, bo posiadanie takiej ozdoby na ciele było w modzie. Później sie skończyło wszystko, a ludzi z tatuazami pokazywano np. w cyrku. Ludzi wydziaranych mozna podzielić na trzy grupy, tych którzy mają jakiekolwiek pojęcie o historii tatuażu (polinezja, marynarze i te sprawy), tych, którzy w sobote się nachlają, a w poniedziałek budza się z nową dziarą. No dobra to ostanie to tak "z jajem", są jeszcze ludzie, którzy robia sobie tatuaże bo "są fajne". 

Zawsze tak było, jest i będzie. Ja osobiście toleruję to, że komus sie takie ozdoby niepodobają, ale jak mi osoba bez tatuazu prawi morały o tym, jak za 30 lat będzie wyglądało moje ciało, to czuje sie jakbym rozmawiała z dziwka o miłości. 

 

Żeby nie było, rozmawiałam z dziwką o miłości. 

 

btw. Jolante tez znam...bardzo sepcyficzna osoba. 

Edytowane przez Kolorowa jak Diabli (wyświetl historię edycji)

Jak zwykle robię wszystko odwrotnie, plan B wykonany, czas na plan A.

 

Jaką ma pan receptę na Legię dzisiaj? Grać 90 minut. To jest cała recepta. Czy ktoś kogoś będzie pilnował? Nie, my musimy wszystkich pilnować. A ktoś otrzymał jakieś zadanie specjalne? NIKT!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

No to ci powiem, ze mnie sie podoba pomimo pewnej niechęci do samych tatuaży (większość to pozerka, kicz i marna ozdobą) .

 

Teraz przypakuj i bedzie sie ładnie ruszał obrazek.

 

PS

A ja nadal szukam ładnej i ładnie wytatuowanej "fotomodelki" :'(

Motocyklistą nie staniesz się z chwilą kupna motocykla !!!

 

Jest to pasja, którą trzeba poczuć całym sercem, rodzi się pewien rodzaj więzi 'człowiek-maszyna', dająca sens życiu i uczucie wolności jakiej nikt nie jest w stanie dać nam na tym świecie.

 

Pasja ta staje się najmocniejszym narkotykiem, który rządzi naszym życiem. Nawet gdy ją porzucimy zostawia za sobą pustkę, jakiej nie da się wypełnić niczym innym !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

kilka lat temu robiłam w salonie - od świtu do zmierzchu http://www.tatuaz.com.pl/  (Piotrkowska 82) u Olka ale teraz ma swoje studio zeta reticuli - https://www.facebook.com/reticulitattoo (Piotrkowska 115) więc polecam bo fajnie robi i bynajmniej u mnie jest ok :smile:

Edytowane przez Marti (wyświetl historię edycji)

"Jazda na motocyklu to najlepsza rzecz jaką można robić w ubraniu"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od świtu jest niezłe... ale ja tam ostro w kategorii: studia , polecam Sigila :P 

 

 A tak wracając do tematu... to coś mnie ostatnio nachodzi na jakiego smoka na udzie ... na razie siedzę jeszcze nad rysunkiem, ale może w najbliższych dniach coś z tym tematem ruszy...

- Regis-

 - Airbrush & Tattoo Artist-

 

                                                                                -Wolna grupa Wujków Motocyklowych Łódź-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A tak wracając do tematu... to coś mnie ostatnio nachodzi na jakiego smoka na udzie ... na razie siedzę jeszcze nad rysunkiem, ale może w najbliższych dniach coś z tym tematem ruszy...

 

Regis nie dziaduj :P  Co rusz to jakiś smok. Te motywy już się tak rozpanoszyły wśród ludzi, jak pchły na niemytym psie :blink: Otwórz no jaki katalog i szukaj inspiracji :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Regis- wrzuciłem kilka wzorów (nie żebym nie wierzył w Twoją umiejętność rysowania, po prostu czasem fajnie zerknąć)

 

https://picasaweb.google.com/110423262717277194657/Tatuaz03?authuser=0&authkey=Gv1sRgCM6H9M6PxeDv7wE&feat=directlink

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy jest ktoś kto się zna na łacinie? Od dawien dawna mam różne pomysły na tatuaż, i doszłam do wniosku, że pierwszy będzie napis: 'Non quo sed quo modo'. Znalazłam to w necie szukając ciekawych sentencji. Tłumaczone to jest jako: 'Nie ważne dokąd, ale ważne w jaki sposób'. Aczkolwiek jakoś ostatnio postanowiłam to sobie rozbić na części pierwsze i totalnie mi się to nie zgadza, wychodzą jakieś bzdury. Dlatego potrzebuję kogoś kto mnie uspokoi i zapewni, że oznacza dokładnie to co oznacza ;)

Pomoże ktoś?  :rolleyes: 

Non quo sed quo modo :riding:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co napisałaś jest ok i zupełnie poprawnie- ale dla bezpieczeństwa nie znając gramatyki nie rozbijaj na części pierwsze, bo tu wiele jest w domyśle. Non (refert) quo, sed (refert) quomodo. Na potwierdzenie- u Kopalińskiego: http://www.slownik-online.pl/kopalinski/90CCD5E4A1141A6FC1256570005D6475.php

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co napisałaś jest ok i zupełnie poprawnie- ale dla bezpieczeństwa nie znając gramatyki nie rozbijaj na części pierwsze, bo tu wiele jest w domyśle. Non (refert) quo, sed (refert) quomodo. Na potwierdzenie- u Kopalińskiego: http://www.slownik-online.pl/kopalinski/90CCD5E4A1141A6FC1256570005D6475.php

dokładnie :smile: łacińskiego nie da się tak po prostu rozbić na części..

spokojnie,  'Non quo sed quo modo' znaczy 'Nie ważne dokąd, ale ważne w jaki sposób'

 

więc pozostaje już tylko -  A verbis ad verbera ;)

Edytowane przez Marti (wyświetl historię edycji)

"Jazda na motocyklu to najlepsza rzecz jaką można robić w ubraniu"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej ludziska, spokojnie... na mnie to jeszcze smoka nie ma, a poza tym nie chcę robić jakiejś płaskiej jaszczurki jak większość tych motywów, albo azjatyckiego gada...  Myślałem raczej nad czymś w stylu obrazów Michaela Whelana, lub bardziej znanego Luisa Royo.... chodzi mi o styl obrazu na skórze, a nie usilne wplatanie samej postaci. Zresztą, jak skończę szkice, to pokażę o co mi chodzi...  Gorzej tylko że później muszę znaleźć jeden wolny dzień, cały najlepiej i jakieś samozaparcie żeby ten tatuaż zrobić :/ 

 

 No ale jakoś damy radę :P 

- Regis-

 - Airbrush & Tattoo Artist-

 

                                                                                -Wolna grupa Wujków Motocyklowych Łódź-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za tak szybką odpowiedź :smile:

Mam jeszcze jedno pytanie, chyba nie powinno się pytać o cenę, ale jednak, orientujecie się ile takie tattoo może mnie kosztować?

Non quo sed quo modo :riding:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agi, każdy tatuator wycenia innaczej, idź do studia i zapytaj o wstępną wycenę to się dowiesz... 

- Regis-

 - Airbrush & Tattoo Artist-

 

                                                                                -Wolna grupa Wujków Motocyklowych Łódź-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, tak tylko pytałam ogólnikowo, nie spodziewałam się cen co do grosza ;)

U mnie w Łowiczu chyba nie ma żadnego studia, a w Łodzi nie jestem już tak często jak kiedyś. Da się radę, jak nie teraz to może w przyszłym roku, tyle czasu się wstrzymywałam to i jeszcze trochę wytrzymam :smile:

Mogę zacząć poszukiwania małego anioła stróża na prawy nadgarstek :laugh2:

Non quo sed quo modo :riding:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agi, ja to mam o tyle dobrze że sam robię, więc większość ogarnę samodzielnie ( w sensie własnych dziar ), ale na przykład już na prawej łąpie mam problem i muszę się z którymś ze znajomych ustawiać żeby zrobił ... W tatuażu najważniejsze jest podejście osoby tatuowanej, bo wiele zależy od tego jak dziarę wygoisz. Tatuator, to zrobi wzór lepiej lub gorzej, ale jak sobie o to później nie zadbasz, to wyjdzie lipa nawet z najlepszej dziary :/  Powiem ci że tutaj w niemczech, jest spory problem właśnie ze świadomością ludzi jeżeli chodzi o gojenie tatuażu i często sam łażę i pilnuję żeby dbali, bo potrafią w ogóle się dziabą nie zajmować, a potem wielkie zdziwienie że im pół wzoru ze strupami wypadło, albo że tatuaż się goi aż tak długo ... nieźle się można nieraz wqrwić, siedzisz nad czymś cały dzień, a potem łazisz i pilnujesz delikwenta jak dzieciaka.... No ale co poradzisz, jest jak jest. Małe miasteczko, ludzie specyficzni, ale fajni przynajmniej...

 

 A tak w ogóle, to kilka osób z forum, po za mną, też robi tatuaże, może z nimi pogadaj, to ci wycenią i zrobią... 

- Regis-

 - Airbrush & Tattoo Artist-

 

                                                                                -Wolna grupa Wujków Motocyklowych Łódź-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pytam wprost, kto z szanownych forumowych tatuatorów [najlepiej z Łodzi] wycenił i  zrobiłby mi dziarę :laugh2: Dodam, że zależy mi na wykonaniu w przeciągu najbliższych 2 tyg. W razie czego proszę o kontakt na priva ;)

Non quo sed quo modo :riding:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak, i co więcej wybiorę tą osobę, która zawoła najmniej, jakość jest najmniej ważna, byle się dziarnąć ;]. Takiej odp oczekujesz :P

 

A tak całkiem serio, to nie wybiorę sobie byle kogo, o to się nie bój. Zadałam pytanie, czy ktoś z forumowych tatuatorów, czyli ktoś kto się na tym zna, zechciałby mi pomóc. Póki co jest cisza i tak pewnie zostanie. Może i lepiej bo koniec końców trafię do studia, z Waszych opinii wybrałam sobie dwa i jak mi się uda to może jeszcze w tym tyg, albo w następnym po robocie specjalnie bujnę się do Łodzi by wszystkiego się dowiedzieć i umówić.

Peace :wink:

Non quo sed quo modo :riding:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

każdy chwali swojego u którego był, mi tatuaż robila 21 kobieta... w Rapa nui

polinezja na ramieniu, plecach i klatce...

3 sesje po 4, 5 godzin.

popraweczka w cenie. .. standard...

CGLasNM.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Chemiczna Malina

to bedzie jeden z moich ulubionych "wolnych tematów" - mam 6 tatoosów, z czego 3 to buraki z czasów punkowego buntu - czekają aż je przeprojektuje i przerobie, jeden z nowych pochodzi z kraju kwitnącej wiśni, a jeden to prezent urodzinowy od Forever Eva z Berlińskiego Studia ale mój ulubiony to przeróbka dawnego smoka zafundowanego na 18-te urodziny która jest mojego projektu,wykonany przez Wiktora ze studia Sigil i obecnie zajmuje całe plecki :-)

Too fast to live, too young to die !!!

 

Moje motofotografie -

http://motocykle-lodz.pl/topic/6133-mototematycznie/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Panie, Panowie:) kiedys widzialem taki tatuaz na ktorym widoczny byl motyw motocyklisty w zlozeniu nad ktorym aniol rozposcieral swoje skrzydla... Macie moze podobne przyklady?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...