Skocz do zawartości

Co Wybrac Na Pierwszy Motocykl- 600 Cc?


Brutta

Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy Forumowicze, niedawno zdałam prawko i szukam teraz odpowiedniego moto dla siebie. Liczę na Wasze podpowiedzi i opinie. Biorę pod uwagę 4 modele: ER6N, MT03, GSR 600 i Gladiuska. A może jeszczcze coś innego...

 

Zakładany budżet - max 15 koła, coś powyżej 2008 r

 

Podzielicie się opiniami i swoimi doświadczeniami?

 

Co sugerujecie jako bardziej doświadczeni jeźdźcy?

 

Z góry dzięki za pomoc

 

Karolina

 

Ps. Widziałam MT do sprzedania w Łodzi, znacie może ten sprzęt i własciciela? Warto zobaczyc?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze i najważniejsze to ty musisz się dobrze na tym moto czuć

 

Siedziałaś na każdym? Jak z pozycją? Sięgasz nogami do ziemi swobodnie? 

 

po drugie każdemu z nas będzie się podobało co innego ( moim faworytem jest niebieska kawa :biggrin:)

 

może znajdź sobie kilka ogłoszeń i wrzuć tu linki

 

będzie łatwiej wybrać coś konkretnego ( bez na pierwszy rzut oka śladów dyskwalifikacji)

a po zakup weź jakiegoś znającego się na rzeczy, jak nie masz nikogo takiego tu na pewno znajdziesz

Kocham motocykle, pytałam tatusia czy mnie na moto czasem nie robił, mówi że nie bo niewygodnie czyli widać jak wie to co najmniej raz próbował ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, na pierwsze moto osobiscie nie kupowałbym czegoś za 15k chyba ze poprsotu masz kase, wez pod uwagę, że możesz mieć jakaś parkingowa wywrotkę lub chociazby nie utrzymac moto na nodze. Ile masz wzrostu? bo to dosyć ważne. Najlepiej jakbyś z tych interesujących modeli chociażby się przysiadła, zobaczyła ktory Tobie odpowiada. Myślę ze początkowo nie rzucałbym sie na moto które ma w okolicach 100km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też polecam coś, co nie ma 100 KM + i tarcz hamulcowych po 300 mm i 4 tłoczkach na tarczę. Hamowanie i przyspieszanie takim motocyklem może być dla początkującego niebezpieczne, ale każdy robi co chce. Ja tylko sobie piszę :smile:

Jak się jeżdżąc nie przewrócisz to się jeździć nie nauczysz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Er-łan :riding:  sorry ale nie mogłem się powstrzymać :blush: a tak na serio to polecam korzystać z rad dziewczyn i przede wszystkim do każdego się przymierzyć

Edytowane przez Turboldz (wyświetl historię edycji)

www.szpiegowskie.com.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Er-łan :riding:  sorry ale nie mogłem się powstrzymać :blush: a tak na serio to polecam korzystać z rad dziewczyn i przede wszystkim do każdego się przymierzyć

 

hahahahaha ale AndrzejCBRF2 to nie dziewczyna  :P

 

tylko sobie taki avatar walnął  :P  :P

Edytowane przez Thebestof78 (wyświetl historię edycji)

Kocham motocykle, pytałam tatusia czy mnie na moto czasem nie robił, mówi że nie bo niewygodnie czyli widać jak wie to co najmniej raz próbował ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

hahahahaha ale AndrzejCBRF2 to nie dziewczyna

 

Pokarało go za avatara :P

 

Ja bym nie brał maszynki za 15k bo może się (a raczej na pewno) trochę porysować.

Jestem zwolennikiem kupowania na pierwsza zabawkę (czy to moto czy samochód) sprzętu do porozbijania by nie bać się eksperymentować.

A to co zaoszczędzisz albo zainwestować w szkolenia lub odłożyć na następną zabawkę.

 

Gladius to krowa, ER6N jak dla mnie dużo fajniejsze i delikatniejsze moto. MT03 nie znam.

GSR600 też bardzo fajny sprzęt i dość duży więc pytanie czy będzie ci pasował.

Motocyklistą nie staniesz się z chwilą kupna motocykla !!!

 

Jest to pasja, którą trzeba poczuć całym sercem, rodzi się pewien rodzaj więzi 'człowiek-maszyna', dająca sens życiu i uczucie wolności jakiej nikt nie jest w stanie dać nam na tym świecie.

 

Pasja ta staje się najmocniejszym narkotykiem, który rządzi naszym życiem. Nawet gdy ją porzucimy zostawia za sobą pustkę, jakiej nie da się wypełnić niczym innym !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdecydowanie nie polecam tego budżetu wywalić na pierwsze moto, lepiej wyłuż 7-8 i jeszcze na dobry ciuch starczy, nie jest filozofią przylansować pod samolotem ale ogarnąć pierwszy poważniejszy łuk przed tobą, zastanów sie troszke nad opiniami przedmówców, a zrobisz i tak jak bedziesz chciała, gsr fajny ale cholernie cięzki, jak jebnie mozesz miec problem sama dzwignąć co do reszczy to sie nie wypowiem bo nie jeździłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile ludzi tyle opinii :-P

Ja kupiłem Horneta na pierwsze moto.

Ogarnąłem (w miarę), nie popsułem a sprzedając nie straciłem.

Za to miałem :

- bezawaryjną maszynę

- bezpieczną

- nowoczesną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarod bo ty jesteś WYJĄTKOWY ale większość jednak rozpieprza pierwsze moto, mniej lub więcej ale rozpieprza, po co po jakiejś małej wyjebce zrażać sie to motocykli jak zobaczy w jakie koszta wpadła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pierwsze Uwagi,

 

do wszystkich motocykli, które mi się podobają (oprócz MT03)mierzyłam się i nawet mi nogi nie majtają ;) trudno, żeby majtały przy wzroście 180.

 

Czytam sobie co piszecie i coraz bardziej się zastanawiam, czy faktycznie nie kupić czegoś tańszego na pierwszy sezon, coby później nie szpachlować i nie lakierować( nie wszyscy jak widzę są takimi farciarzami jak JaRoD;)... Niestety na motocyklach się nie znam, dlatego "sprytnie" założyłam, że za taką kasę można kupić coś co się nie rozleci po 1000 km, albo nie było składane z 3 rozbitków ściągniętych z za granicy przez domorosłego blacharza... Choć założenia może nie do końca dobre...Boję się, ze jak kupię feralny egzemplarz to więcej czasu i kasy u mechanika spędzę niż bym wydała na początku....

 

 

Choć jak każdą babę trochę mnie korci, żeby moto było też ładne

 

pokaże Wam co znalazłam ostatnio ( zaznaczam ocena wyłącznie wizualna jak dotąd i opinia brata, że jednak za mocny jak na początek)

 

http://otomoto.pl/suzuki-gsr-600-oryginalny-lakier-M3993055.html

 

 

Czy ktoś z Was byłby w stanie podjąć się jakiejś wycieczki na "oględziny" jak już będę mieć bardziej sprecyzowane oczekiwania?

 

Dajcie znać, może znacie kogoś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boże mój Boże, gdzie jest czytanie ze zrozumieniem? niektorzy jakis test powinni przechodzić.

Ps. Brutta według mnie za mocny tym, jeśli Cie nie przerazi to poprostu bedziesz zamulac to moto i jezdzic na 30 procent. Jesli bedziesz nim odrazu za***rdalac to mozesz sie przeliczyc. Jesli bedziesz nim za***rdalac i bedziesz sie czuc dobrze to znaczy ze masz to we krwi. 

Edytowane przez AndrzejCBRF2 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety na motocyklach się nie znam, dlatego "sprytnie" założyłam, że za taką kasę można kupić coś co się nie rozleci po 1000 km, albo nie było składane z 3 rozbitków ściągniętych z za granicy przez domorosłego blacharza

Takie cudeńka, czyli t.zw. "ulepy" znajdziesz w kazdym budżecie. I za 20 tys możesz takiego kupić. Jedź z mechanikiem albo zaproponuj sprzedającemu, żeby wstawił na oględziny np do Motorwings. Jak nie będzie miał nic przeciwko to wstawiaj i oglądaj, a jak będzie to wiadomo, że szkoda zachodu. Nie daj się oszukać i nie wierz handlarzowi na słowo. 90% z nich sprzedaliby własną matkę i własną d*pę za pieniądze...

nie wszyscy jak widzę są takimi farciarzami jak JaRoD

Ja mimo że jeżdżę kope lat to i tak miałem trzy przypadki na Zippie... a to pies wyskoczy a to jakaś dziurawa droga, a to jakiś gość bez kierunku Ci skręci... jeden jeździ bezawaryjnie i bez stłuczek a drugiemu nie wychodzi. Ot taki los :smile:

Jak się jeżdżąc nie przewrócisz to się jeździć nie nauczysz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy takim wzroście i totalnym braku doświadczenia szukałbym bardziej supermoto, http://otomoto.pl/ktm-lc-ccm-604-rs-rotax-supermoto-M3934312.html wszystko mozesz z tym zrobic i cięzko to popsuć, no i nóg nie będziesz targać za moto  :P

Edytowane przez kosmaty (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może xj600?

Duże i stare, ale obecnie mega tanie, a ma gabaryty i właściwości jezdne normalnego moto (a nie roweru z silnikiem). Dwa intensywne sezony na takim moto i wtedy możesz jeździć prawie wszystkim ;)

Polecam Ci kupić coś czego nie szkoda będzie wywalić, założyć nowe oponki, gmole i ćwiczyć (pałować) proste manewry na pustym placu. Lepiej tak, niż mieć wychuchany sprzęt za grubą kasę i przez kolejne trzy sezony skręcać na kwadratowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcieć się uczyć jeździć to najlepiej cross i w teren.  Jeśli tam się człowiek nie zabije to znaczy, że można wyjechać na ulice ;)

i nie trzeba brac 600cc ;)

Edytowane przez ridrick (wyświetl historię edycji)

Motocyklistą nie staniesz się z chwilą kupna motocykla !!!

 

Jest to pasja, którą trzeba poczuć całym sercem, rodzi się pewien rodzaj więzi 'człowiek-maszyna', dająca sens życiu i uczucie wolności jakiej nikt nie jest w stanie dać nam na tym świecie.

 

Pasja ta staje się najmocniejszym narkotykiem, który rządzi naszym życiem. Nawet gdy ją porzucimy zostawia za sobą pustkę, jakiej nie da się wypełnić niczym innym !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dziś mogę polecić mojego fazerka :smile:

 

http://motocykle-lodz.pl/topic/7010-m%C3%B3j-fazerek-na-sprzeda%C5%BC/

 

tylko proszę mi go nie przewracać ;)

Kocham motocykle, pytałam tatusia czy mnie na moto czasem nie robił, mówi że nie bo niewygodnie czyli widać jak wie to co najmniej raz próbował ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym znowu nie przeginał w drugą stronę. Zrobić krzywdę, można w zasadzie sobie na wszystkim. Jak dla mnie całkiem fajne opcje obrałaś. Budżet też jest oks. (dla jednych 15 kawałków na pierwsze moto może być i dużo, a dla innych to jak splunąć, nie mnie oceniać jak wydajesz swój hajs) Poza tym przed 15 stoi wyraźnie „do” czyli zawsze może być mniej. :smile:

Z całej 4 miałem przyjemność pojeździć tylko GSR i byłem naprawdę zadowolony. Bardzo fajny sprzęt do poruszania się po mieście, bo poza trochę dmucha, jak to na golasa przystało. Przy Twoim wzroście z wygodna pozycją nie powinno być problemu, motocykl jest zwrotny i ma dobre hamulce. Przypuszczam, że do ogarnięcia dla początkującej osoby. Niestety z tego grona jest pewnie najcięższy, ale nikt nie zakłada go pchać tylko na nim jeździć :riding: .

 

Owocnych zakupów życzę :smile: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Same "golasy" - jeśi już dobrałaś sobie taką 4 to postaraj się posiedzieć na nich na sucho - jak Ci pasuje pozycja, wysokośc kanapy.

Przy "używkach" sprawa jakości i bezawaryjności to rzecz mocno dyskusyjna i zależna tylko od uczciwości sprzedającego - bo w ogłoszeniach wszystkie są zadbane i nie bite. Więc raczej kieruj się swoim zdaniem po zapoznaniu z tą 4.

Kwota też całkiem całkiem pozwalająca na zakup czegoiś w dobrym stanie - zwłaszcza jeśli ma być to pierwsze i raczej docelowe na długi czas moto.

Jeśli zakładasz wymianę po sezonie/dwóch - to warto poszukać czegoś tańszego. 

Edytowane przez Mur67 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boże mój Boże, gdzie jest czytanie ze zrozumieniem? niektorzy jakis test powinni przechodzić.

 

Ps. Brutta według mnie za mocny tym, jeśli Cie nie przerazi to poprostu bedziesz zamulac to moto i jezdzic na 30 procent. Jesli bedziesz nim odrazu za***rdalac to mozesz sie przeliczyc. Jesli bedziesz nim za***rdalac i bedziesz sie czuc dobrze to znaczy ze masz to we krwi. 

No, nareszcie :smile: Dobrze prawisz kolego :smile: A i poziom autozajebistości można sobie podbić nieco :biggrin:

przy takim wzroście i totalnym braku doświadczenia szukałbym bardziej supermoto, http://otomoto.pl/ktm-lc-ccm-604-rs-rotax-supermoto-M3934312.html wszystko mozesz z tym zrobic i cięzko to popsuć, no i nóg nie będziesz targać za moto  :P

 

 

Kosmaty, jesteś moim ulubieńcem od teraz, piekne moto, no i z kolorem trafiłeś.... :dance:

Lepiej tak, niż mieć wychuchany sprzęt za grubą kasę i przez kolejne trzy sezony skręcać na kwadratowo.

Postaram się nie robić wstydu, obiecuję, ale najpierw muszę wybrać sprzęt treningowy ;)

Obczytałam, rozmyślam i szukam dalej.... (tyle, że teraz już trochę "szerzej", tak mi pomagacie :hihi: )

 

Objawię się z kolejnymi pomysłami jak coś wymyśle, jutro, jak się uda,  jadę zobaczyc trgo GSRa- no zakochałam się...co poradzić...? :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 jutro, jak się uda,  jadę zobaczyc trgo GSRa- no zakochałam się...co poradzić...? :biggrin:

 

 

w sumie nic :P

miłość jest ślepa więc weź jaką większa osobę od siebie żeby dała radę wsadzić Cię siłą do auta jakby moto nie do końca było warte tej miłości :P

Kocham motocykle, pytałam tatusia czy mnie na moto czasem nie robił, mówi że nie bo niewygodnie czyli widać jak wie to co najmniej raz próbował ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może przymierz się do transalp'a z Motor-Wings 

 

http://motocykle-lodz.pl/topic/7015-honda-transalp-xl-650v/

 

Masz na miejscu pewne źródło i bezsprzeczny stan techniczny, z twoim wzrostem pewnie będziesz się dobrze czuła, chociaż może kolor mało kobiecy  :biggrin:

 

A jakby co to zapraszamy w czwartek pod samolot będziesz miała okazję przymierzyć się do wielu moto w jednym miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...