Skocz do zawartości

Cbf 600S - Obawy


qazwsx

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczówicon_smile.gif 
Od niedawna stałem sie posiadaczem owej hondy i jak to pierwsze moto i pierwsze jazdy narazie nie tyle co mam frajde z jazdy co sprawdzam czy wszytsko jest ok:) Wiec aby rozwikłać moje "problemy" postanowiłem napisac (możliwe że przesadzam ale sami rozumiecie - nowe oczko w głowie) 
Pierwszy i podstawowy problem jaki miałem to sciaganie motocykla ale gosc od którego kupiłem mowił zebym sprawdził cisnienie w oponach i faktycznie z przodu było o atmosfere za mało wiec dopompowałem i w sumie reka odjał ale... czasem czuje ze delikatnie mi go jeszcze sciaga alke to naprawde delikatnie czesto go wcale nie sciaga i pytanie do was- Czy jest mozliwe przez delikatny wiatr albo przez tylni haulec bo delikatnie sie trze o tarcze a moze zkrzywo siedze?
Druga sprawa motocykl w miescie potrafi sie zagrzac do prawie 3/4 wskaznika temperatury(gdzieniegdzie ruszajac, mocniej przekreciłem gaz) Normalne ? 
W sumie na dzień dzisiejszy to wszystko icon_smile.gif 
Pozdrawiam:) 
I z góry dziekuje za pomoc:) i mam nadziej ze to jest odpowiedni dział na ten temat:) 
Dobra to jeszcze jedno:D 
Wiecie moze gdzie znależć numer seryjny motocykla? Tzn gdzie go znajde na nim?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do przegrzewania się. W mieście jak stoisz albo wolno jedziesz to to normalne. Motocykl ma zapewnione chłodzenie jak jest pęd powietrza. Szczególnie łatwo zagrzać jak startujemy ze świateł manetka opór po czym zatrzymujemy się na następnych światłach. Co do znoszenia. Siedzisz wyprostowany puszczasz kierownice i wtedy motocykl znosi ? Tylny hamulec bym raczej wykluczył. Wiatr jak najbardziej może być. Ale tego nie oceni się przez forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie siedze wyprostowany puszczam kierownice i znosi tylko sam nie wem czy nie przesadzam bo raz znosi raz nie... teraz sa delikatne wiatry i moze dlatego a nie pamietam jak to było w spokojny dzien...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz poczekać bądź jeśli ci to męczy to skontaktować się z chłopakami tutaj http://motocykle-lodz.pl/topic/6542-pomiar-ramy-motocykla/ wtedy będziesz 100% pewny czy rama prosta czy nie.

Edytowane przez Dominikf6 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

(gdzieniegdzie ruszajac, mocniej przekreciłem gaz) Normalne ?

 

Mi też sie to zdarza ale zaraz hamuje do 50km/h

 

czasem czuje ze delikatnie mi go jeszcze sciaga

Do warsztatu podleć

 

 

Czy jest mozliwe przez delikatny wiatr albo przez tylni haulec bo delikatnie sie trze o tarcze a moze zkrzywo siedze?

'Haulec" nie i  Wiatr też nie

http://autoteam.com.pl>KLIMA I WEBASTO W TWOIM SAMOCHODZIE
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Delikatnie na lewą strone... Numery pod kanapa ale nie ta zdejmowana jako bagaznik tylko pod siedziskiem kierowcy? Na kominach mam rozumiec ze chodzi o blok w którym pracuja cylindry?
Pozdrawiam:)
Jeszcze mi jeden pomysł przyszedł do głowy a mianowicie czy przednia opona nie powoduje tego sciagania bo moto stał na 1,5 atmosfery(czyli o atmosfere za mało) długi czas bo były własciciel to kierowca tira i własnie juz nie jezdził. Tylko ze opona to chyba by dawała dziwne wrazenia podczas bicie itp?

Edytowane przez qazwsx (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do znoszenia to może zwróć uwagę czy nie jest to wina nawierzchni czyli przejedź 2 razy na tym samym odcinku, jeżeli będzie cię znosiło w tym samym miejscu to może znaczyć że jest lekka koleina na drodze niestety motocykl jest bardziej czóły na takie coś niż samochód

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O własnie :smile: jak przyjda pogody to wszystko posprawdzam co moze byc przyczyna:) dziekuje za pomoc Panowie:) jak cos to bede dawał znac albo jeszcze pytał
Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie:) 
żeby rozwikłać wszelkie wątpliwości pojechałem do fachowca i mniej wiecej mi określił co to może być. Zobaczył ze przednia opona mocniej zdziera sie po lewej stronie i mowi ze moze to być spowodowane tym ze płynu w w amortyzatorach moze byc nie równo i w tym moze tkwić problem...
Co wy mi na to powiecie?:smile:
Pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę jeszcze podpowiedzieć, że kiedyś w moto miałem na tyle krzywą ośkę i też lekko ściągało. Obróciłem ośkę i już prosto jechał :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam :smile: w tym.tyg mialem jechac z tym sciaganiem do mechanika ale stal sie psikus... motocykl zaczal jechac prosto. Na opona zdzierala mi sie mocniej po lewej stronie a teraz po trasie mam elegancko pasek na oponie po srodku.

I badz tu madry i pisz wiersze:)

Maszyna chyba boi sie mechanikow:D

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna rzecz która znam z własnego doświadczenia - łożysko główki ramy może być do wymiany. I nawet mi się zrymowało.:smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:smile: tylko kurcze czytalem gdzies ze to mozna sprawdzic poprzez szarpanie lagami gdy przednie kolo jest w powietrzu i w ten sposob nie odczulem luzu ale warto podkreslic ze jestem SWIERZAK:) smieje sie :smile: pojade do tego mechaniora dla swieyego spokoju bo tak to bede sie meczyl i gdybal :smile: narazie smigam i mam nadzieje ze nic sie nie pogorszy :smile: chcialem to zrobic przed czestochowa tylko ciekawe czy sie.uda:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
  • Dodaj nową pozycję...