Skocz do zawartości

Szkolenie Dla Forumowiczów - Pierwsza Pomoc W Wypadkach Drogowych


Suchy-wolk

Rekomendowane odpowiedzi

Przydały by się plakietki z ksywką z forum na takich spotkaniach..Niektórzy na pewno świetnie się znają, innym sprawę ułatwili trochę Ci którzy przyjechali na motocyklach - łatwiej teraz was rozszyfrować :hihi:   np. kolegę z ławki Łukasza @kulka.

 

Pozdro,

dzięki, dzięki :smile: oczywiście byłem żółciutkim bandziorem i w niebieskiej bluzie :smile: jak tu się nie rzucać w oczy !

plakietki dobra rzecz i napewno by się sprawdziła ! Musisz Marcin wrzucić skan mojej podobizny to napewno mnie wszyscy rozpoznają  :hihi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hahaha :smile: a ja i tak nie wiem kto mnie tarzał po ziemi podczas bocznej (w dodatku stwierdził, że jestem pijana) i z auta wyciągał ;) więc plakietki dobra rzecz :P

"Jazda na motocyklu to najlepsza rzecz jaką można robić w ubraniu"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Kulke właśnie po bandziorze rozpoznałem ;D

niestety już teraz nastąpiła szara rzeczywistość ale w sercu radocha :smile: Bandit machinen poszedł w świat i nadszedł czas na ........ w innym temacie  :biggrin: 

Szkolenia z Motopomocnymi co roku ??? JESTEM ZA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety już teraz nastąpiła szara rzeczywistość 

 

 

dobrze powiedziane -SZARO BURA wręcz  :biggrin:

 

a co do szkoleń cyklicznych też jestem zdecydowanie zaaa :smile:

Edytowane przez Thebestof78 (wyświetl historię edycji)

Kocham motocykle, pytałam tatusia czy mnie na moto czasem nie robił, mówi że nie bo niewygodnie czyli widać jak wie to co najmniej raz próbował ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam takie szkolenia. Jestem swieżo po kwalifikowanym kursie pierwszej pomocy dla ratowinków medycznych i mogę powiedzieć ze naprawdę warto znać chociaż podstawy.

Wybaczcie ale muszę to skomentować mimo OT. Ratownik medyczny to nie jest osoba po kursie i nie można nim zostać po samym kursie, nieważne w jaki sposób przedstawiany jest ten zawód w serialach. Nie mylić ratownika WOPR, PSP, KPP, PP z ratownikiem medycznym bo różnica kwalifikacji jest ogromna. Pracuję w tym zawodzie od 7 lat z czego cały ten czas się szkole, nie licząc studiów wyższych. I trzęsie mnie gdy słyszę, że ktoś wziął udział w "kursie" dla ratowników medycznych. Chyba że jest ratownikiem medycznym z wykształcenia i brał udział w kursie podnoszącym kwalifikacje zawodowe. Serdecznie pozdrawiam.

A co do szkolenia motopomocnych bardzo się cieszę, że tak dużo osób wzięło udział w ich szkoleniu, że zainteresowanie szkoleniami jest tak duże. To dobrze o Was świadczy :smile: Zuchy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

trzęsie mnie gdy słyszę, że ktoś wziął udział w "kursie" dla ratowników medycznych.

Ratownik Medyczny w 24h :P

 

O ile nic się nie zmieniło to osoba nie medyczna najwyżej może zrobić sobie kwalifikowaną pierwszą pomoc  w której jest też egzamin państwowy do zdania.

"Uprawnienia" trzeba odnawiać co 3 lata. Samo szkolenie to 64h zajęć przy czym zdecydowana większość to praktyka i ćwiczenia.

Ja w tym roku musze kwity odnowić więc jakby ktoś chciał się pomęczyć ze mną to moge dać znać  ;)

 

Teraz czekam aż szanowni koledzy zorganizują coś w csmed 

Motocyklistą nie staniesz się z chwilą kupna motocykla !!!

 

Jest to pasja, którą trzeba poczuć całym sercem, rodzi się pewien rodzaj więzi 'człowiek-maszyna', dająca sens życiu i uczucie wolności jakiej nikt nie jest w stanie dać nam na tym świecie.

 

Pasja ta staje się najmocniejszym narkotykiem, który rządzi naszym życiem. Nawet gdy ją porzucimy zostawia za sobą pustkę, jakiej nie da się wypełnić niczym innym !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

resuer masz całkowitą rację, nikt nie stanie się ratownikiem w 8h szkolenia i nie o to chodzi. Dla mnie takie szkolenie ma pokazać co mogę zrobić, a czego mi nie wolno. Dzięki np ćwiczeniom z wyciągania z samochodu utwierdziłem się w przekonaniu że jak nie ma ewidentnej konieczności to lepiej sie za to nie brać, podobnie ze ściąganiem kasku. To jest właśnie różnica między kimś po kursie zachowania w razie wypadku od Ratownika Medycznego.

Generalnie zdecydowanie raz ma max 2 lata powinno się takie szkolenie przejść.

 

A co do gadgetów to wczoraj wypróbowałem środek do mycia motocykla na sucho i jestem mile zaskoczony bo nie tylko kurz z baku ładnie się zmył ale i zachlapki ze smaru na wahaczu i błotko z koła pięknie się zmyło, zobaczymy czy wosk będzie się utrzymywał.

 

P.S.

Jak ktoś chce duży kalendarz MOTOGEN to zapraszam na PW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Salat, nie do końca mnie zrozumiałeś. Podczas udzielania pomocy każdy jest ratownikiem. Ale rozróżnić należy, że ratownik medyczny to zawód jest. Ludzie dalej nie wiedzą do czego on służy i jakie ma kompetencje. A pojawił się do tego jakiś debilny serial, który będzie wbijał ludziom do głów bzdury, że ratownik w karetce to przypadkowy jegomość po kursie, niekompetentny, nieodpowiedzialny i do tego przygłupi. :doofywave:

Gdy udzielasz pomocy jesteś objęty ochroną prawną, co gwarantuje Ci ustawa. Udzielający pomocy jest funkcjonariuszem publicznym. Szkolić się należy zawsze. A osoby które z zamiłowania śmigają na o2o szczególnie powinni wiedzieć jak się zachować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Pojawił się artykuł z kwietniowego szkolenia MotoPomocnych przygotowany przeze mnie - TUTAJ

Pamiętacie jak było? Zgadzacie się z opinią zawartą w relacji?  :hihi:

 

Edytowane przez Suchy-wolk (wyświetl historię edycji)

Chcesz założyć działalność, a może już posiadasz? Odbierz 10% rabatu na usługi księgowości winfakt_logo_sygnatura.png

Polecam, sprawdziłem na własnym biznesie: www.infakt.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...