Skocz do zawartości

Owiewka W Hornecie Czy To Pomaga ?


PIT

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć mam pytanie do forumowiczów, którzy pomykali Hornetami w dłuższe trasy, sam trochę jeździłem Hornetem ale głównie w mieście. Zasadniczo wygodnie jest ale raczej w pozycji dość wyprostowanej nie miałem owiewki i jak trochę podgoniłem to jednak mało aerodynamicznie było. Zastanawiam się czy nie odnowić starego romansu z HH tylko obawiam się, że w dłuższych trasach to jednak wywiewa. Widziałem te owiewki do Hornetów ale nie wyglądają na duże, które by znacznie zmieniły sytuację.

Więc jak to jest da się tak ułożyć, żeby trochę schować się za wirem owiewki, by było w miarę komfortowo, nie walczyć z wiatrem i przeturlać się jakieś 300 km ?     

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam owiewek, możesz zobaczyć w galerii, powiem tak, trochę pomaga, ale przy większych prędkościach dużo nie daje.

Można miejscami podgonic, , nie za długo, bo mało przyjemnie leżeć na baq.

 

Taka owiewka sprawdza się przy wzroscie ok 175 - 180 cm

Ja jestem wyższy, wiec przy normal ej jeździe wieje w kask i go lekko unosi.

Gdybym był nizszy, może lepsza byla by areodynamika.

 

Każda owiewka pomaga, ważne, zeby była z dobrego pleksi, zeby była twarda i nie giela się od wiatru.

 

Wtedy to ma sens.

CGLasNM.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że owiewka zawsze pomaga jak jest dobra, ale chodzi mi właśnie o Horneta. W CeBRach już inaczej się siedzi i sama owiewka też jest kompozycją wynikającą z czoła motocykla, a w Hornecie to wygląda trochę jak taki mały dodatek. Myślę o maszynce, którą mógłbym czasem sponton nad morze zrobić i nie napinać się po 100 km i mimo, że Hornety mi się podobają to własnie obawiam się o tą aerodynamikę przy dłuższych trasach na II można trochę podgonić :-)  Dzięki za info - pomogłeś. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam dużego horneta z owiewką givi mocowaną tylko pod śruby reflektora. Jeśli chodzi o odczucia to nie jest to wiatrowa tarcza a raczej coś w rodzaju spojlerka,który nie za dużo pomaga w pozycji wyprostowanej, ale da się za tym schować tyle że jest nie wygodnie trzeba cofnąć dupe na kanapie i położyć się na baku tak jak pisał Pistolero. Całej trasy się tak nie przejedzie ale na krótkich odcinkach można podgonić.

Edytowane przez Pavulon (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedź łatwiej mi będzie się zdecydować.

Myślę, że niema się co więcej rozwodzić także temat do zamknięcia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
  • Dodaj nową pozycję...