Skocz do zawartości

Jaki Wybrać Motorower Na Początek?


Koser

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Mam pytanie jaki wybrać motocykl o pojemności 50cc?

Ponieważ nie wiem jaki wybrać a bardzo dużo mi się podoba.

Chciałbym abyście napisali jakie motocykle i opinie. :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czerwony, podobno czerwone sa najszybsze ;)

A jaka kwota dysponujesz ?

Edytowane przez Bulba (wyświetl historię edycji)

"Ja chcę, żeby moja Łódź rosła, żeby miała pałace wspaniałe,
ogrody piękne, żeby był wielki ruch, wielki handel i wielki pieniądz..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej to biegówki takie jakby ścigacze.A tak ogólnie to nie jestem leń tylko pytam się o opinie innych ponieważ w internecie są różne dziwne wypowiedzi na temat różnych motocykli.Kwota to tak do 4500zł

Podobają mi się mniej więcej: Aprilia RS 50, Yamaha TZR 50, Zipp Pro 50, Derbi GPR

Edytowane przez Koser (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suzuki RG fajna maszyna i w tej kwocie będzie dobry egzemplarz, jest też Yamaha Tzr ale będzie trzeba tu dobrze czegoś poszukać. Oczywiście wszystko starsze roczniki bo nowsze motocykle w tej kwocie to głównie china. A jeśli Cię takie interesują to nawet nieźle opinie o Zipp Pro 50 słyszałem. Musisz się zastanowić moc czy ekonomia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aprilia, Yamaha i Derbi to 2 suwy, zipp 4 suw. Wolisz mieć moc kosztem dźwięku czy dźwięk kosztem mocy ? Też trzeba wziąć pod uwagę czy zależy ci na pojeździe nowym czy używanym. Za tą cenę kupisz nowego zippa ale już pozostałe które wymieniłeś nie. Ja np byłem wielkim przeciwnikiem chińczyków lecz po poszukiwaniach markowego, przejechaniu 300 km stwierdziłem że trudno biorę Zippa. Decyzji nie żałuje. Spalanie jak na kieszeń ucznia jest minimalne. Maksymalnie do 2,5 litrów na 100km. Co do awaryjności. Ja zrobiłem 4 tyś bezawaryjnie. Jedynie co to wymieniłem napęd. Jak będziesz dbał o wszystko na bieżąco to powinien się odwdzięczyć tym samym :smile: Na początku jednak po kupnie warto posprawdzać wszystko i ew. po dokręcać by nie było żadnych problemów. Pozdrawiam.

 

PS: Z 4t możesz jeszcze zobaczyć Leone Rk 50, Romet RR 50, GB Street, Romet Zetka itp

Edytowane przez Dominikf6 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aprilia, Yamaha i Derbi to 2 suwy, zipp 4 suw. Wolisz mieć moc kosztem dźwięku czy dźwięk kosztem mocy ? Też trzeba wziąć pod uwagę czy zależy ci na pojeździe nowym czy używanym. Za tą cenę kupisz nowego zippa ale już pozostałe które wymieniłeś nie. Ja np byłem wielkim przeciwnikiem chińczyków lecz po poszukiwaniach markowego, przejechaniu 300 km stwierdziłem że trudno biorę Zippa. Decyzji nie żałuje. Spalanie jak na kieszeń ucznia jest minimalne. Maksymalnie do 2,5 litrów na 100km. Co do awaryjności. Ja zrobiłem 4 tyś bezawaryjnie. Jedynie co to wymieniłem napęd. Jak będziesz dbał o wszystko na bieżąco to powinien się odwdzięczyć tym samym :smile: Na początku jednak po kupnie warto posprawdzać wszystko i ew. po dokręcać by nie było żadnych problemów. Pozdrawiam.

 

PS: Z 4t możesz jeszcze zobaczyć Leone Rk 50, Romet RR 50, GB Street, Romet Zetka itp

Na mocy zależy mi bardziej żeby jakoś nie zamulał :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kilku moich znajomych jeździło swego czasu TZR 50 - i wiem, że byli bardzo zadowoleni ze sprzętów :smile:

"proste drogi są dla szybkich motocykli, kręte dla szybkich motocyklistów"

 

SV1000S

 

icon3.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm znajomy ma lub będzie miał jakąś fajnie wyglądającą 50cc wyglądającą na supersporta.

Na urlopie miałem okazję tym parę jeździć  i spisuje się calkiem oki. 

Jak dla mnie + to że siedzi się jak na prawdziwym motocyklu więc można nabrać prawidłowego nawyku trzymania maszyny kolanami.

Nie jest to Aprilla itp klasa ale całkiem fajny sprzęt w stylu zipp pro

Motocyklistą nie staniesz się z chwilą kupna motocykla !!!

 

Jest to pasja, którą trzeba poczuć całym sercem, rodzi się pewien rodzaj więzi 'człowiek-maszyna', dająca sens życiu i uczucie wolności jakiej nikt nie jest w stanie dać nam na tym świecie.

 

Pasja ta staje się najmocniejszym narkotykiem, który rządzi naszym życiem. Nawet gdy ją porzucimy zostawia za sobą pustkę, jakiej nie da się wypełnić niczym innym !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zipp Pro 50 to dobra propozycja. Znam dwóch posiadaczy i zacna maszynka. A co do cylindrów 70 - taniocha. Nie wiem czy wiecie, ale tylko w komunistycznej europie jest norma 50cc bez dowodu. W chinach ta norma wynosi 70cc i 50tki są produkowane tylko na rynek europejski. Silniki 70cc są więc standardem w tych motocyklach i właśnie dlatego jest ich dużo i za grosze ;)

 

Pytanie, czy podobają Ci się plastiki czy nakedy? Bo Zipp Pro to nie jedyna sensowna propozycja 50cc od Zippa. Jeśli jednak rozważasz ekonomię i celujesz w 50cc w 4t to zamiast Zippa Pro 50 rozważ kupno Nekena albo ZV50. Większa moc, mniej plastików więc i mniejsza masa a co za tym idzie osiągi lepsze do Zippa Pro (Pro: 3,3 KM, Neken 3,9KM, ZV 3,5 KM). Ale oba to nakedy więc co kto lubi. No i za Nekena czy ZV zapłacisz u ZIppa 1200-1500 zł mniej niż za pro więc w tej cenie zrobisz sobie modyfikacje  :smile:

 

Jeśli jednak zależy Ci na mocy to powinieneś olać Zippa i mierzyć Appka RS50 albo TZR.

Jak się jeżdżąc nie przewrócisz to się jeździć nie nauczysz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koser widzę że teraz to scigacza chcesz .

A parę dni temu marzyłeś o supermoto czy cross;)

A ja podpisuje się pod wypowiedź Aidek"a

 

Ps.

Ja tam jak będę kupował jeszcze jakieś 50cc to

brał bym zippa pro bo fajnie tanio robisz go nawet na 100cc albo rometa rr

Edytowane przez Krayzys (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Panie władzo, ma pan rację, niestety, zdarzyło mi się przekroczyć prędkość. Zdaję sobie sprawę z tego, że było to bardzo nieodpowiedzialne, że naraziłem innych uczestników ruchu na niebezpieczeństwo, ale... Jechałem szybko, gdyż...lubię zapie..lać  :moto: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...