Skocz do zawartości

Szkolenia Na Torze W Bydgoszczy - Kulikowisko I Prawkoonline


motoTomasz

Rekomendowane odpowiedzi

Szkoła Motocyklowa Turbo

Zapisy na Bydgoszcz 21.06 z Kulikowisko.pl prosimy o przesłanie swoich danych na meila:info@turbo.auto.pl lub telefonicznie 504 222 585 mamy 7 miejsc na motocykle reszta chętnych ewentualnie na kołach.pozdrawiam Robert Chmielewski


Szkolenie na Torze w Bydgoszczy - tylko 7 miejsc !!!

Zapraszamy na kolejną edycję szkolenia z techniki jazdy, organizowanego na torze PZM w Bydgoszczy przy ul. Fordońskiej 116.
Spotykamy się w sobotę 21 czerwca o godzinie 13.30, zaś szkolenie rozpoczynamy o godzinie 14-ej. Pięciogodzinne szkolenie kończymy o godzinie 19.00.
...
Program szkolenia:

- ergonomia na motocyklu, ustawienia klamek, linek dźwigni, etc.
- pozycja o dosiad na motocyklu,
- technika kierowania: przeciwskręt - fakty i mity,
- praca stóp na motocyklu,
- postrzeganie drogi - wzrok, błędnik,
- pokonywanie zakrętu: tor jazdy, technika i taktyka,
- hamowanie: technika z ABS i bez tego systemu, odciążenie rąk, patrzenie,
- manewrowanie z prędkością poniżej progu równowagi - "martwy ciąg",
- omijanie przeszkody: z miejsca i jadąc.
- weterani niech się spodziewają kolejnego levela :smile:

Zapewniamy opiekę instruktorską, wodę i ciepły poczęstunek z grilla po zajęciach.
Obiekt posiada zaplecze sanitarne na miejscu. Osoby zainteresowane noclegiem mogą skorzystać z oferty hotelu znajdującego się po sąsiedzku.
Zajęcia poprowadzą instruktorzy techniki jazdy na motocyklu: Mariusz Palichleb, Artur Jeżak, Tomek Kulik.

Cena szkolenia: 250 zł.

Adres toru: Bydgoszcz, ul. Fordońska 116.

Rezerwacja miejsc: info@turbo.auto.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to otwórzmy listę:

1. OSK TURBO-Pabianice

2. motoTomasz

3. ...

Edytowane przez motoTomasz (wyświetl historię edycji)

Stayin' Alive

Instruktor motocyklowy w MotoInstruktor, Szkoła MotocyklowaTurbo i KULIKowisko.pl
Ratownik MotoPozytywni.pl

Jeśli instruktor siadaąąaz kursantem na tylne siedzenie, podczas zajęć w ruchu drogowym, to ok.
Jeśli jedzie autem i mądrzy się przez radio, to amator i niewiele przekaże podczas zajęć.

Co do szkolenia w aglomeracji łódzkiej, to ja proponuję szkołę Turbo, gdzie szkoli motoTomasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Siemanko.

Czy jeszcze ktoś jest chętny na wyjazd do Bydzi?

Czeka na nas masa wiedzy no i to, co najważniejsze... padlinka z grilla ;)

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych.

Stayin' Alive

Instruktor motocyklowy w MotoInstruktor, Szkoła MotocyklowaTurbo i KULIKowisko.pl
Ratownik MotoPozytywni.pl

Jeśli instruktor siadaąąaz kursantem na tylne siedzenie, podczas zajęć w ruchu drogowym, to ok.
Jeśli jedzie autem i mądrzy się przez radio, to amator i niewiele przekaże podczas zajęć.

Co do szkolenia w aglomeracji łódzkiej, to ja proponuję szkołę Turbo, gdzie szkoli motoTomasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i po szkoleniu. 

Takie szkolenie powinno sie przechodzić cyklicznie bez względu na posiadane umiejętności, Tomasz Kulik jest naprawdę świetnym instruktorem, który potrafi przekazać masę wiedzy a co najważniejsze jest w stanie każdą wskazówke poprzeć solidną porcją teorii i uzasadnić każdy nawet nieco kontrowersyjny pogląd. 

Pozornie może się wydawać że na szkoleniu jest za dużo uczestników w stosunku do instruktorów, jednak doświadczenie i spostrzegawczość Pana Kulika powodują że każdy w razie potrzeby jest zatrzymany, opier..... jak trzeba, poinstruowany co ma poprawić i w drogę.

Ja szkolenie zacząłem od małej zjebki bo jak pewnie niektórzy widzieli jeździłem z zewnętrznymi ochraniaczami nakładanymi na spodnie, w związku z tym zostałem poinstruowany że albo je wcisne pod spodnie albo wypad z toru... i całe szczęście bo na godzinę przed końcem szkolenia zaliczyłem pięknego ok 10 metrowego szlifa. W efekcie spodnie wyglądają jak po starciu z wściekłym kundlem, ochraniacz ma lekko przytarty plastik ale kolano calutkie, niestety bardziej ode mnie ucierpiał Zephyr bo lewy set został w Radomiu ;) dekiel silnika jest nieco spolerowany, klamka sprzęgła deko przygięta, lusterko wytłuczone i co mnie na razie trochę martwi to mam wyciek oleju. Z tego co mi się wydaje to olej cieknie z obudowy filtra powietrza czyli z miejsca gdzie oleju być nie powinno ......

Generalnie wracając do tematu szkolenie z Tomkiem Kulikiem polecam każdemu począwszy od tych co jeszcze  nie za bardzo umieją przez tych którym się wydaje że umieją aż do wszystkich dobrze jeżdżących, na pewno każdy skorzysta, a i się bawi setnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

bo lewy set został w Radomiu

Znaczy co doleciał z Bydgoszczy aż do Radomia ?? czy zmieniliście miejsce szkolenia ??

Motocyklistą nie staniesz się z chwilą kupna motocykla !!!

 

Jest to pasja, którą trzeba poczuć całym sercem, rodzi się pewien rodzaj więzi 'człowiek-maszyna', dająca sens życiu i uczucie wolności jakiej nikt nie jest w stanie dać nam na tym świecie.

 

Pasja ta staje się najmocniejszym narkotykiem, który rządzi naszym życiem. Nawet gdy ją porzucimy zostawia za sobą pustkę, jakiej nie da się wypełnić niczym innym !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy co doleciał z Bydgoszczy aż do Radomia ?? czy zmieniliście miejsce szkolenia ??

 

 

Miejsce bez zmiany, Bydgoszcz, a to pewnie tylko przejęzyczenie ;)

 

Poza tym ładnie iskry się sypały spod Zephyra ;)

Na mokrym torze jeszcze jedna taka widowiskowa gleba była jak GSXF poszedł w opony.

Za to na placu manewrowym przy wolnej jeździe kładli się jeden po drugim  :blink: 

 

Mimo wszystko też polecam. Na jednym kursie wszystkiego się nie opanuje, ale przynajmniej wyłapią złe nawyki 

i pokażą jak się powinno poprawnie, bezpiecznie i sprawnie poruszać w różnych sytuacjach.

 

Co chwile było słychać darcie... nooogi!!! wyżej głowa!!! patrz za zakręt!!  :decayed: 

Edytowane przez emq (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no jasne że w Bydgoszczy, aż tak daleko nie poleciał ;) jak pisałem to byłem po pierwszej nieudanej próbie odpalenia co raczej wprawiło mnie w lichy nastrój, ale już jest lepiej, Zephyr odpala trzeba tylko co nieco pokleić i co nie co wymienić i będę gotowy do kolejnego szkolenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się, że szkolenie się podobało.

Wiedzy i umiejętności nigdy za wiele ;)

Cieszę się również, że mogłem podeprzeć praktyką kilka "swoich" teorii i przynajmniej 3 osoby uwierzyły, że przeciwskręt działa już przy 0 km/h, hamowanie piętami jest możliwe a zapieranie się na kierownicy wcale nie pomaga (nawet z plecakiem) ;)

Do zobaczyska na kolejnych szkoleniach. Mam nadzieję, że będzie równie wesoło ale w większym gronie :smile:

Pozdrawiam.

"[...]pan instruktor z Warszawy[...]".

Edytowane przez motoTomasz (wyświetl historię edycji)

Stayin' Alive

Instruktor motocyklowy w MotoInstruktor, Szkoła MotocyklowaTurbo i KULIKowisko.pl
Ratownik MotoPozytywni.pl

Jeśli instruktor siadaąąaz kursantem na tylne siedzenie, podczas zajęć w ruchu drogowym, to ok.
Jeśli jedzie autem i mądrzy się przez radio, to amator i niewiele przekaże podczas zajęć.

Co do szkolenia w aglomeracji łódzkiej, to ja proponuję szkołę Turbo, gdzie szkoli motoTomasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoła Motocyklowa Turbo
Ósemka i slalom wolny kategorie AM,A1,A2,A - tak cię wyszkolimy
 
PIERWSZY KURS WAKACYJNY JUŻ OD 30 CZERWCA !!
30.06.2014r.
Godzina: 17:00
Kategoria: A,A1,A2,AM ( Teoria w tydzień !!! ) ...
Wykłady : poniedziałek,wtorek,środe,czwartek,piątek,sobota
ZAPISY JUŻ TRWAJĄ - Rezerwacja miejsc: info@turbo.auto.pl lub tel.504 222 585

ZOSTAŁY OSTATNIE 3 MIEJSCA !!!

Najwyższa zdawalność teorii i praktyki w WORD Łódź za 2013r - w OSK TURBO PABIANICE na terenie województwa łódzkiego

Pełna tabela zdawalności Pabianice :
http://www.turbo.auto.pl/images/zdawalnosc.jpg

Pełna tabela zdawalności Łódź :
http://bip.uml.lodz.pl/_plik.php?plik=sprawy%2Fwpjirp_statystyka_II_pol_2013_140310.pdf&PHPSESSID=6bd7963bbc8afc56b08dc761a25629ff

SZKOŁA KIEROWCÓW TURBO
95-200 PABIANICE
UL.ZAMKOWA 23/3
tel.504 222 585
tel.503 122 010
www.turbo.auto.pl
info@turbo.auto.pl
GG:6588816
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoła Motocyklowa Turbo

Tor Bydgoszcz - szkolenie motocyklowe, niedziela 27 lipca OSK TURBO Pabianice z Kulikowisko.pl

Zapraszamy na kolejną edycję szkolenia z techniki jazdy, organizowanego na torze PZM w Bydgoszczy przy ul. Fordońskiej 116.
Spotykamy się w niedzielę 27 lipca o godzinie 13.30, zaś szkolenie rozpoczynamy o godzinie 14-ej.
Pięciogodzinne szkolenie kończymy o godzinie 19.00.

Program szkolenia:...
- ergonomia na motocyklu, ustawienia klamek, linek dźwigni, etc.
- pozycja o dosiad na motocyklu,
- technika kierowania: przeciwskręt - fakty i mity,
- przejście z hamowania w przyspieszanie - "zakładka",
- praca stóp na motocyklu,
- postrzeganie drogi - wzrok, błędnik,
- pokonywanie zakrętu: tor jazdy, technika i taktyka,
- hamowanie: technika z ABS i bez tego systemu, odciążenie rąk, patrzenie,
- manewrowanie z prędkością poniżej progu równowagi - "martwy ciąg",
- omijanie przeszkody: z miejsca i jadąc.

Zapewniamy opiekę instruktorską, wodę i ciepły poczęstunek z grilla po zajęciach.
Obiekt posiada zaplecze sanitarne na miejscu. Osoby zainteresowane noclegiem mogą skorzystać z oferty Hotelu Pomorskiego znajdującego się po sąsiedzku.

Cena szkolenia: 250 zł.

Rezerwacja miejsc pod adresem: info@turbo.auto.pl lub 504 222 585


Robert Chmielewski   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Szkoła Motocyklowa Turbo
Zapraszamy na kolejną edycję szkolenia z techniki jazdy, organizowanego na torze PZM w Bydgoszczy przy ul. Fordońskiej 116.
Spotykamy się w niedzielę 7 września o godzinie 12.30, zaś szkolenie rozpoczynamy o godzinie 13-ej.
Pięciogodzinne szkolenie kończymy o godzinie 18.00.

Program szkolenia:...
- ergonomia na motocyklu, ustawienia klamek, linek dźwigni, etc.
- pozycja o dosiad na motocyklu,
- technika kierowania: przeciwskręt - fakty i mity,
- przejście z hamowania w przyspieszanie - "zakładka",
- praca stóp na motocyklu,
- postrzeganie drogi - wzrok, błędnik, patrzenie peryferyjne,
- pokonywanie zakrętu: tor jazdy, technika i taktyka,
- hamowanie: technika z ABS i bez tego systemu, odciążenie rąk, patrzenie,
- manewrowanie z prędkością poniżej progu równowagi - "martwy ciąg".

Zapewniamy opiekę instruktorską, wodę i ciepły poczęstunek z grilla po zajęciach.
Obiekt posiada zaplecze sanitarne na miejscu.
Osoby zainteresowane noclegiem mogą skorzystać z oferty Hotelu Pomorskiego znajdującego się po sąsiedzku.

Cena szkolenia: 250 zł.

Rezerwacja miejsc pod adresem: info@turbo.auto.pl

Niedziela 7 września, godzina 12.30.
Zapraszam.

Robert Chmielewski
Szkola Motocyklowa Turbo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witajcie.

Bardzo dziękuję wszystkim za udział w szkoleniu.

Mam badzieję, że nie znienawidziliście przez nas wolnej jazdy, zatrzymywania i zawracania.

Mam nadzieję, że nasze rady będziecie stosować na codzień ;)

Ja się mogę pochwalić, że po całym dniu "mówienia" i marudzenia - zostałem niemową ;)

Pozdrawiam.

Stayin' Alive

Instruktor motocyklowy w MotoInstruktor, Szkoła MotocyklowaTurbo i KULIKowisko.pl
Ratownik MotoPozytywni.pl

Jeśli instruktor siadaąąaz kursantem na tylne siedzenie, podczas zajęć w ruchu drogowym, to ok.
Jeśli jedzie autem i mądrzy się przez radio, to amator i niewiele przekaże podczas zajęć.

Co do szkolenia w aglomeracji łódzkiej, to ja proponuję szkołę Turbo, gdzie szkoli motoTomasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszystkie rady i pomoc. Myślałem, że dobrze jeżdżę xD może raczej- wydawało mi się. Kolejne wizyty zależą tylko od terminów- jeszcze was podrażnię swoim brakiem techniki. Tomek, proszę przekaż Tomkowi, że powtarzanie o hamowaniu i ułożeniu dłoni dało efekt, podczas wieczornych 350km nowe ułożenie weszło mi już w nawyk.

Konfucjusz: Po­wiedz mi, a za­pomnę. Po­każ mi, a za­pamiętam. Pozwól mi zro­bić, a zro­zumiem.

2010-2012: BMW F650 '95 48KM; 2014-2018: Suzuki GSF Bandit S 600 '96 78KM "Smokey"; 2017-: AJP PR3 240 Supermoto '17 23KM "Rowerek"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się mogę pochwalić, że po całym dniu "mówienia" i marudzenia - zostałem niemową ;)

 

A Ja mam zakwasy i bolą mnie nogi. Więc następnym razem proponuje jeżdzić po torze,a nie pchać moto :hihi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stayin' Alive

Instruktor motocyklowy w MotoInstruktor, Szkoła MotocyklowaTurbo i KULIKowisko.pl
Ratownik MotoPozytywni.pl

Jeśli instruktor siadaąąaz kursantem na tylne siedzenie, podczas zajęć w ruchu drogowym, to ok.
Jeśli jedzie autem i mądrzy się przez radio, to amator i niewiele przekaże podczas zajęć.

Co do szkolenia w aglomeracji łódzkiej, to ja proponuję szkołę Turbo, gdzie szkoli motoTomasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hahahah... Ale po kopniaku w głowę szybko uciekają całym stadem :smile:

Najważniejsze, że nie zdemolowaliśmy tej stacji i ładnego autka :smile:

Stayin' Alive

Instruktor motocyklowy w MotoInstruktor, Szkoła MotocyklowaTurbo i KULIKowisko.pl
Ratownik MotoPozytywni.pl

Jeśli instruktor siadaąąaz kursantem na tylne siedzenie, podczas zajęć w ruchu drogowym, to ok.
Jeśli jedzie autem i mądrzy się przez radio, to amator i niewiele przekaże podczas zajęć.

Co do szkolenia w aglomeracji łódzkiej, to ja proponuję szkołę Turbo, gdzie szkoli motoTomasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...