Skocz do zawartości

Jakie Buty Wybrać


RUDY 600

Rekomendowane odpowiedzi

Przemakanie zupełnie mnie nie przeszkadza. Mam drugie wysokie buty z membrana - na ewentualny deszcz idealne. Przymierzałem wczoraj smx6,smx6 plus. Wentylowane smx6 zrobiły pozwytwne wrażenie. Lekkie i wygodne buty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku tygodnia umówiłem się w Motorwings na przymiarkę XPD, zobaczę jak leżą i może rzeczywiście poczekam na bajzel - może coś się trafi :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

podrzuccie jakieś modele takich minimalnie za kostkę, które są polecane, sprawdzoene  (żeby chociąć trochę chroniły bardziej niż trampki)

obecnie jeżdżę w SMX4, ale mogę jeździć tylko w krótkich, albo wcale (rozpi...ne kolano, nie mogę mieć usztywnionej kostki)

z góry dzięki

Lepiej na bitumice niż w botanice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mają, mają :biggrin: i nawet nie musisz się strasznie targować :smile:

Myślisz że każdy motocyklista to wariat ?

Grubo się mylisz, bo to ludzie z wielką pasją i umiejętnościami o których ty możesz tylko pomarzyć.

 

icon3.png Suzuki SV650s

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie:

http://sklep.wolfmoto.pl/pl/p/Krotkie-buty-Wolf-Moto/307

 

Generalnie na bajerze, bardzo wygodne w turystykę i po małych naprawach podeszwy u szewca są ze mną czwarty rok :smile:

Jak się jeżdżąc nie przewrócisz to się jeździć nie nauczysz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo lubię krótkie buty i przeglądałem ich dość sporo.

 

nie gustuję w sportowych, wolę bardziej stonowany styl - mam takie - http://www.fc-moto.de/WebRoot/FCMotoDB/Shops/10207048/5517/282C/F1B9/D8E8/930A/4DEB/AE42/93E9/Firefox_Raptor_Schuh_4.jpg

 

fajne, przewiewne, można w nich łazić, styrały mi się już nieźle po kilku sezonach. jak mokro i chłodno - tragedia. Na miasto w lecie - wypas. Cena bardzo dobra. Wada/zaleta - są jak druga skarpetka, wam w nich wrażenie, jakbym wciskał się w swoje stare zapaśniczki (mają usztywnienia, ale różnica do pełnych skórzanych butów jest kosmiczna).  

 

TCX robi fajne krótkie, Forma np urban lub tańsze rookie i XPD. Co od nich nie widziałem, było dobrze wykonane i design mi pasował. Część modeli z membranami (drytex i h2out). Sidi ma tez jakieś modele, akurat od nich debesćiaki sportowe streetburnery. Z mniej znanych marek i prawie cywilnych w wyglądzie - francuskie Soubirac'i. Bardziej budżetowe - shima sx. Wiem, że ludzie mają mieszane opinie, ale od września używam kopię rsx7 firmowane przez Buse i złego słowa nie powiem. Mają też trampki, widziałem tylko na fotach w sieci ale wyglądają fajnie. 

A* wg mnie są przereklamowane, robione u pakisów, a cena jak za włoszczyznę. Wygląd nie dla mnie, chyba że model Fastlane. Jest jeszcze fajny but od RST i jego kopia u FLM (lekko tańsza i z zapiętką jak kojarzę) ale nie pamiętam nazwy modelu. W tym stylu ma też coś Icon, ale to egzotyka u nas.

w każdym razie;

1 tani przewiewny but na lato w mieście - coś od polo, wyjdzie w okolicach 2stów i będzie działać.

2 budżetowe buciwo - Adrenaline, Wolf, Shima, Ozone, etc wszystko i tak z "jednej" fabryki, kwestia co podejdzie wizualnie i będzie pasować. 

3 porządny but z ochroną (o ile przy niskim o tym można mówić w ogóle) - tylko Italia  B)  

Chyba wszystko z powyższych można w Łodzi pomacać i zakupić (a lokalny rynek trza wspierać!) 

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj oferta co znajdziesz u nas w sklepie z tego typu butów:

http://www.motorwings.pl/894-na-lato?id_category=894&id_manufacturer=32

 

Na temat użytkowania poszczególnych modeli XPD niech wypowiedzą się sami forumowicze, ja ze swojej strony podkreślę tylko, że XPD słynie z bogatej oferty krótkich butów, w których stosuje rozwiązania dotyczące bezpieczeństwa bezpośrednio z modeli typowo sportowych. Gdybyś miał więcej pytań dotyczących konkretnego modelu, chętnie odpowiem czy na forum, czy też bezpośrednio w sklepie.

 

Pozdrawiam

Mateusz

Polub nas na Facebook'u http://www.facebook.com/Motorwings

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

oferta jest naprawdę spora (np.: http://www.revzilla.com/motorcycle-riding-shoes#)

w sumie na każdą okazję (do garniaka nie znalazłem :smile: )

 

natomiast gdyby ktoś zajrzał do tematu kiedyś w poszukiwaniu krótkich butów, to ja po objechaniu Łodzi i przymierzeniu różności obstawiam to:

http://sklep.wolfmoto.pl/pl/p/Solidne-buty-Alpinestars-S-MX-3-SMX3/454

 

z tego co zdołałem podczas przymiarki odczuć, to trzymają lepiej kostkę niż moje SXM4 ( i pewnie większośc wysokich butów turystycznych) (przy okazaji podziękowania dla Kolegi z Wolfa za cierpliwość)

Lepiej na bitumice niż w botanice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorry ale jak bym miał dać 750 za krótkie buty które teoretycznie mają przynosić komfort w upalne dni (a tutaj nie ma kompletnie żadnej wentylacji i wyglądają jak kalosz), to zdecydowanie bym wolał kupić smx6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadzam się, gdybym mógł jeżdzić w długich (np. swoich, tych co mam) to bym wątka nie zakładał

o wentyacje mnie nie chodzi wcale, wygląd to kwestia gustu, tu jest dobra galeria http://allegro.pl/buty-alpinestars-s-mx-3-smx-3-roz-43-gdansk-2015-i5057349714.html(rzeczywiście kalosze jak w morde :smile: ucięte z kalosza smx6 )

co do ceny, to zależy na co kogo stać, ale rzeczywiście w cenie smx6 polskiego rynku nie zwojują

Lepiej na bitumice niż w botanice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Siemanko. Szukam butów na motocykl do 600 zł. Zastanawiam się nad Sidi B2 lub TCX S-SPORTOUR EVO. Nie wiem do końca czy chcę sporty, czy turystyki ale wydaje mi się że pierwsza opcja w moim wypadku będzie lepsza. Motocyklem jeżdzę głównie po mieście i co 2/3 dzień robie dystans około 40km. Ktoś może miał już podane modele butów i może się podzielić opiniami , ewentualnie doradzić inny ciekawy wybór ?

 

Pozdro ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Drodzy Forumowicze, 

 

Pierwszy post na forum, także serdecznie witam i przepraszam za linki albo coś co niezgodne z regulaminem 

Mam pytanie i prośbę czy owe buty Rebelhorn Reborn są godne polecenia i czy może coś innego. 

Wiem, wiem to krótkie buty mniej bezpieczne ale wygoda i sposób użytkowania pada na takie

Oglądałem test na motobandzie i mnie przekonują 

 

 

fajnie by było inne w takiej cenie też godne polecenia rozpatrzyć, może macie jakieś propozycje?

 

:smile:

Edytowane przez DamJan_zdw (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...