Skocz do zawartości

Testowanie Pętli Indukcyjnych.


JaRoD

Rekomendowane odpowiedzi

tak na szybko tyle znalazłem http://www.fakt.pl/Policja-podpowiada-kiedy-mozesz-pojechac-na-czerwonym,artykuly,91172,1.html

i muszę się zgodzić z JaRoD że to nie przepis ale gdzieś kiedyś słyszałem bardzo podobnego

Edytowane przez Massi (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

ZDiT wie, że motocykli nie widać i podobno na nowych skrzyżowaniach jest to poprawione. Odnośnie starych pytanie pozostało bez odpowiedzi

 

na których nowych? z trasy górnej w lewo w rzgowską ostatnio musiałem na czerwonym bo się 3x nie zapaliło dla mnie zielone.. o, tak poprawione..

"proste drogi są dla szybkich motocykli, kręte dla szybkich motocyklistów"

 

SV1000S

 

icon3.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio z Kosmatym rozmawiałem o takim przepisie i znaleźliśmy coś takiego. Że stojąc na światłach, jeżeli 3 razu wszystko się zmieniło prócz naszych świateł można wjechać na skrzyżowanie zachowując szczególną ostrożność i musimy Wszystkich przepuścić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roland, to jest jakaś indywidualna interpretacja jednego policjanta.

Niestety żaden takowy przepis (artykuł kodeksu ruchu drogowego lub tym podobny) nie istnieje.

Więc zawsze należy liczyć sie z mandatem. Oczywiście można odmówić przyjęcia i walczyć w sądzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przypłaciłem za taką jazdę we wszystkich Świętych ,stałem chyba ze 4 cykle i wybrałem cykl czerwony  :angry:  na którym akurat nadjechała policja :ohmy2: ,i oni wiedzą że tak jest, ale tak nie wolno :sad2: Jedno tankowanie mniej :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba było nie przyjmować mandatu.

Kodeks Karny:

"Art. 26. § 1. Nie popełnia przestępstwa, kto działa w celu uchylenia bezpośredniego niebezpieczeństwa grożącego jakiemukolwiek dobru chronionemu prawem, jeżeli niebezpieczeństwa nie można inaczej uniknąć, a dobro poświęcone przedstawia wartość niższą od dobra ratowanego."

Zgodnie ze znakami nie miałeś możliwości nie popełnić wykroczenia lub zbiegu wykroczeń.

Jeżeli stałeś na pasie do skrętu w lewo to zmiana pada przez linie ciągła byłaby wykroczeniem. Ponadto nie wiadomo czy na pasie obok tez nie było pętli, więc mógłbyś stać tak samo jak wcześniej.

Stać i czekać tyle zmian swiateł tez nie powinieneś bo powoduje to nadmierne gromadzenie się spalin dookoła Ciebie co może zagrażać Twojemu życiu lub zdrowiu. Długotrwałe stanie z włączonym silnikiem może spowodować jego uszkodzenie a wartość tego mienia jest większa od kwoty ewentualnego mandatu.

Wszystko zależy od argumentacji ale sytuacja do wybronienia.

 

A już tak zupełnie z boku, polecam nagrywać wypowiedzi policjantów i strażników miejskich bo często pada tam zdanie, że on wie, że inaczej się nie da, ale mandat wypisać musi. Guzik, nie musi i to jest tekst, który przemawia na niekorzysc oskarżyciela.

Stayin' Alive

Instruktor motocyklowy w MotoInstruktor, Szkoła MotocyklowaTurbo i KULIKowisko.pl
Ratownik MotoPozytywni.pl

Jeśli instruktor siadaąąaz kursantem na tylne siedzenie, podczas zajęć w ruchu drogowym, to ok.
Jeśli jedzie autem i mądrzy się przez radio, to amator i niewiele przekaże podczas zajęć.

Co do szkolenia w aglomeracji łódzkiej, to ja proponuję szkołę Turbo, gdzie szkoli motoTomasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Tylko za 100 zł trzeba się ciągać po sądach, czas, pieniądze...

A Policjant zawsze może się zasłonić przepisami...

Sytuacja patowa :sad2:

Części do samochodów osobowych i dostawczych | Allegro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jestem dzisiaj po rozmowie z Z-ca Naczelnika Wydział Inżynierii Ruchu i Sterowania Ruchem w kwestii problemów z działaniem pętli indukcyjnych.

Obiecał mi zająć się tematem aby to poprawić.

 

W kwestii konkretów: najpierw będą poprawiane (np. poprzez montaż wideo-detektora) skrzyżowania które MY WSKAŻEMY jako priorytetowe.

Przygotuje wkrótce ankietę  z aktualna listą petli indukcyjnych w Łodzi, aby głosować, które w pierwszej kolejności należy wziąć na warsztat. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Dzisiaj widziałem jak montowano pętle na skrzyżowaniu Aleja włókniarzy-Drewnowska na jezdni w kierunku północnym.

Układali przewód w szczelinie wyciętej w asfalcie. Przewód ułożony jest mniej więcej jak obwód nie dużego auta osobowego.

Edytowane przez piyok (wyświetl historię edycji)

nie ufaj, nie proś, nie bój się...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze wiedzieć gdzie są nowe instalacje to przetestujemy czy zgodnie z obietnicami coś poprawili w działaniu tego typu systemów.

JaRoD coś tam słychać nowego w temacie ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Wg dzisiejszego "Dziennika Łódzkiego" wygląda na to, że skończą się nasze problemy z pętlami indukcyjnymi - mam nadzieję, że i w tym temacie pomoże Tomek @spons78. Idzie ku lepszemu! :riding:

"Be yourself, no matter what they say!"

Sting

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pętle są poprawiane, ale "na bieżąco" proszę o przesyłanie lokalizacji, gdzie nie działają. Rozmawiałem o tym ze ZDiT. Proszą mnie o listę jeśli coś nie działa. Podaje pierwszą:

1. Piotrkowska/pl. Niepodległości

Mój kanał na YouTube https://youtube.com/tkacprzak

 

Bezpieczne miejsca postojowe dla motocykli. FanPage - https://www.facebook.com/postojmotocyklelodz/

 

Buspasy dla motocyklistów! FanPage - https://www.facebook.com/pages/Buspasy-dla-motocyklistow-Lodz/379016688918647

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2, trasa górna/Rzgowska (skręt w lewo z górnej w rzgowska)

"proste drogi są dla szybkich motocykli, kręte dla szybkich motocyklistów"

 

SV1000S

 

icon3.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3. Zachodnia/Ogrodowa - jadąc od strony zgierza skręcając w lewo w północną - ost 3 długości świateł stałem...

4. Obywatelska/Cieszkowskiego - jadąc od strony politechniki skręcając w cieszkowskiego - taki sam przypadek

ekowkuchni.pl - Już niedługo zjesz zdrowo i smacznie :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 Obywatelska/ Włókniarzy - jadąc od strony politechniki skręcając we Włókniarzy - staliśmy z kumplem 3 albo 4 cykle świateł aż pojechaliśmy na czerwonym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Nie wiem, czy Konstantynów Łódzki też wchodzi w grę, ale ostatnio stałem ze 3 cykle świateł na lewoskręcie z ul. Zgierskiej w Łódzką

"Be yourself, no matter what they say!"

Sting

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...