Skocz do zawartości

Testowanie Pętli Indukcyjnych.


JaRoD

Rekomendowane odpowiedzi

Tak naprawdę nie my tu jesteśmy gwiazdami, tylko pętla Ja tam tylko liczę na jakieś piski i ewentualnie buziaki od forumowiczek, kiedy tylko wejdę na teren grillowej imprezy

 

Tylko weź sobie jakieś ciuchy na zmianę jakby te z ciebie fanki zdarły pazurkami w namiętnym pożądaniu :biggrin:  

Edytowane przez PIT (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Literówka na końcu do poprawienia "Włodarze Miasta ..." ;) filmik na oskara  :rock:

Jutro rano wrzucam filmik finalny do oceny, tylko nie mogę się dopatrzeć tutaj literówki :smile: Czego nie widzę?

Kiedy wsiadam na motocykl, budzę się ze snu i zaczynam prawdziwie żyć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro rano wrzucam filmik finalny do oceny, tylko nie mogę się dopatrzeć tutaj literówki :smile: Czego nie widzę?

Zamiast "włodarze" pewnie powinno być "władze", o taką literówke chodziło :smile:

 boroś

 ccm250.png LwG!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie jest elegancko z tym przewijaniem się nie dłuży fajnie, że jest licznik czasu bo można ocenić ile trzeba było czekać na zmianę.

Przy okazji rozwiewamy wątpliwości co do działania magnesów, wszystko w pigułce.

Chyba niema się do czego przyczepić, a zasadniczo to idzie do ZDiT, a nie na festiwal. :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie super - jasne przesłanie, bez dłużyzn, alternatywne wyjście z niewielkim "jajem" :smile:, mnie się podoba (Osobistej Szefowej też się podobało)!

"Be yourself, no matter what they say!"

Sting

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jeszcze jakaś ekipa chce coś takiego nakręcić, to dobrze byłoby to dorzucić razem do tego filmu. Ewentualnie zrobimy tasiemca, gdzie każde skrzyżowanie bedzie w innym odcinku :biggrin: I to jest chyba niezła myśl?

 

A potem w ZDiT

1361226602_.64ttyh907gg0g4ooss8k84s8s.ek

Kiedy wsiadam na motocykl, budzę się ze snu i zaczynam prawdziwie żyć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji przyszłych produkcji chętnie zapożyczył bym pomysł tańca kierowników z filmu promującego FŁM (18:44) - zajefajny moment jeszcze z tą muzyczką.

Moglibyśmy taki taniec zainscenizować na jakimś skrzyżowaniu w ramach jajcarskiej wstawki - sposób alternatywny :biggrin:

 

EDIT: Chyba wszyscy wiedzą gdzie szukać, a tu jest na YT

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Odgrzeję "kotleta"! Są jakieś reakcje. Władz na filmik?

"Be yourself, no matter what they say!"

Sting

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja bym raczej zapytał czy cokolwiek z tym filmikiem się działo ;) A kolejne części kiedy kręcimy? :biggrin:

Kiedy wsiadam na motocykl, budzę się ze snu i zaczynam prawdziwie żyć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Nie wiem czy wiecie, ale ZDiT będzie teraz wymieniał kamery na przejazdach rowerowych, żeby jeszcze łatwiej było im przepedałować przez skrzyżowanie.

Krótko mówiąc, mają w d*pie to, że motocykliści niejednokrotnie nie mają szans przejechać na zielonym świetle bo ważniejszy jest pedalarz, który i tak nie zatrzymuje się na czerwonym swietle.

Na to właśnie idą nasze pieniądze z akcyzy na paliwo, opłaty drogowe.

By żyło się lepiej... POsrańcom.

 

W ogóle tam śmierdzi wałem. Za 4,5 miliona zł wymienia się latarnie na "energooszczędne" po to, żeby rocznie oszczędziły 300 tyś zł. 450000 zł: 30000 zł/rok = 15 lat zwrotu.

Ciekawe jaki jest okres eksploatacyjny tych latarnii, skoro dopiero po 15 latach zaczną oszczędzać.

Czyżby śfagier jakiegoś partyjniaczka miał na tym zarobić?

Edytowane przez motoTomasz (wyświetl historię edycji)

Stayin' Alive

Instruktor motocyklowy w MotoInstruktor, Szkoła MotocyklowaTurbo i KULIKowisko.pl
Ratownik MotoPozytywni.pl

Jeśli instruktor siadaąąaz kursantem na tylne siedzenie, podczas zajęć w ruchu drogowym, to ok.
Jeśli jedzie autem i mądrzy się przez radio, to amator i niewiele przekaże podczas zajęć.

Co do szkolenia w aglomeracji łódzkiej, to ja proponuję szkołę Turbo, gdzie szkoli motoTomasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miasto dąży do zmniejszenia ruchu pojazdów spalinowych - taki modny trend, więc utrudnia się jak można poruszanie, parkowanie itp. Natomiast pedalarze mile widziani, ideałem byłyby rowery i mpk, a reszta won. Co z tego, że każdy ma samochód przecież Państwo nie jest dla ludzi tylko ludzie dla Państwa. Już niedługo ruszą hasła "głosuj to twój obywatelski obowiązek" ale u nas jest taka super demokracja, że jakkolwiek zagłosujemy to i tak zrobią swoje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomaszu miałem ostatnio podobne wkurwienie jak czytałem że Łódź staje się światową enklawą dla rowerzystów.

 

Łódzkim rowerzystom będzie łatwiej na skrzyżowaniach! Koniec z wciskaniem guzików i sensorów uruchamiających sygnalizację świetlną na skrzyżowaniach ulic ze ścieżkami rowerowymi. Uciążliwy dla cyklistów system ma być zastąpiony przez kamery zamontowane nad sygnalizatorami.

 

 

Szkoda tylko, że samochody, komunikacja miejska, rowerzyści dostają zieloną falę na skrzyżowaniach a jak ja podjeżdżam moto pod skrzyżowanie to czekam jak idiota na zielone, żaden zjebany detektor, pętla czy kamera nie wychwyci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Wątek się rozrasta, miasto zapewne wnikliwie go czyta ;), a tymczasem rozwiązaniem problemu zajął się ktoś z wiedzą i rowerem:

 

http://www.slashgear.com/veloloop-brings-traffic-light-triggering-to-bicycles-15350865/

 

Porównanie efektywności magnesów i opisywanego urządzenia:

 

Nie wygląda to na kosmiczną technologię, może ktoś z forum podchwyci temat i opracuje wersję motocyklową? Macie znajomych na Politechnice?

Edytowane przez Marek123 (wyświetl historię edycji)

KONTO DO SKASOWANIA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co? To już nie do mnie pytanie, podsunąłem jedynie wyklikane rozwiązanie. Sam nigdy (!) nie byłem w Łodzi w centrum motocyklem. Z garażu prosto do Włókniarzy, do Aleksandrowskiej lub do Strykowskiej i dalej w świat. Problem nierozpoznania przez sygnalizację dotknął mnie jak do tej pory raz, przy próbie zawrócenia. Stałem i stałem i stałem z dobre 5 minut zanim podjechał samochód i "pomógł" ;)

Wyobrażam sobie jedynie, że kłopot staje się wielce drażniący podczas częstych przelotów po mieście. 

Edytowane przez Marek123 (wyświetl historię edycji)

KONTO DO SKASOWANIA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jak tak dalej pójdzie to producenci odzieży motocyklowej idąc za potrzebami rynku będą sprzedawali buty motocyklowe z pętlą indukcyjną w podeszwach  :biggrin:.

Polish motorbike shoes - z refundacją z ZDiT :biggrin:   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZDiT wie, że motocykli nie widać i podobno na nowych skrzyżowaniach jest to poprawione. Odnośnie starych pytanie pozostało bez odpowiedzi :smile:

No to już coś jakaś reakcja jest to trochę jak z Microsoft'em testowanie produktów na klientach  :biggrin: , ale dobrze że coś poprawili.

 

gdzieś w przepisach jest że jeśli sygnalizacja nie puszcza to za którymś razem można przejechać na czerwonym przy zachowaniu super ostrożności 

Massi no jak już wiesz coś to poszperaj i daj jakiś konkret, który można by panu "władzy" zacytować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...