Skocz do zawartości

Testowanie Pętli Indukcyjnych.


JaRoD

Rekomendowane odpowiedzi

od technicznej strony żeby nie rwać asfaltu mogliby zamontować słupek przy krawężniku z guzikiem włączającym zielone światło. takim samym jak dla pieszych.

z drugiej strony nie mam problemu z tym żeby przelecieć na czerwonym :-P

:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki był cel tego postu. Pokręcić filmiki i wraz z pismem przyatakować ZDiT. Tak to zrozumiałem. :smile:

 

Sorki faktycznie trochę uciekł mi wątek, na samym początku założeniem była petycja do ZDiT. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz będziemy magnetrony z mikrofali zakładać wtedy dopiero będą zakłócenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, @kulka, ale zawsze jest ryzyko, skoro "puszkarze" na prostej drodze potrafią wywinąć numer, to co dopiero na światłach (sam zresztą jeżdżąc samochodem raczej przyginam na zielonym, niż się rozglądam, choć na brać motocyklową zawsze zwracam uwagę).

Edytowane przez Lancet (wyświetl historię edycji)

"Be yourself, no matter what they say!"

Sting

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to dziś spróbowałem na trzech skrzyżowaniach, czy mój magnes od dysku będzie działał. Od razu zaznaczę, że udałem się 'per pedes", bez pojazdu, więc jeżeli masa ma jakieś znaczenie, to test jest niewiarygodny.

Wstępna ocena jest taka, że choć nie można wykluczyć wpływu magnesu na pętlę indukcyjną, to jednak jednoznacznych wyników nie uzyskałem - teza raczej do obalenia. Bo chociaż na każdym skrzyżowaniu (Biegunowa/Krakowska; droga Aleksandrów-Konstantynów na wysokości Niesięcina; Rąbieńska/Szczecińska) uzyskałem początkowo zmianę świateł, to już drugi raz wynik nie dał się powtórzyć - zwłaszcza, że pierwsze z wymienionych skrzyżowań jednak samoczynnie zmieniało światła - na chwilkę, ale zawsze - być może nie ma tam pętli.

Postaram się eksperyment powtórzyć na 2oo i o innej porze, bo mimo godziny 21:30, ruch był "jak w Londynie na wsi" - ale mój entuzjazm zdecydowanie opadł, choć może na wynik wpływ miał także kiepski (bo nie neodymowy) magnes, schowany w bucie.

Tyle eksperymentu na dziś - jak zdobędę lepszy magnes, postaram się to powtórzyć.

"Be yourself, no matter what they say!"

Sting

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No to dziś spróbowałem na trzech skrzyżowaniach, czy mój magnes od dysku będzie działał. Od razu zaznaczę, że udałem się 'per pedes", bez pojazdu, więc jeżeli masa ma jakieś znaczenie, to test jest niewiarygodny.

Wstępna ocena jest taka, że choć nie można wykluczyć wpływu magnesu na pętlę indukcyjną, to jednak jednoznacznych wyników nie uzyskałem - teza raczej do obalenia. Bo chociaż na każdym skrzyżowaniu (Biegunowa/Krakowska; droga Aleksandrów-Konstantynów na wysokości Niesięcina; Rąbieńska/Szczecińska) uzyskałem początkowo zmianę świateł, to już drugi raz wynik nie dał się powtórzyć - zwłaszcza, że pierwsze z wymienionych skrzyżowań jednak samoczynnie zmieniało światła - na chwilkę, ale zawsze - być może nie ma tam pętli.

Postaram się eksperyment powtórzyć na 2oo i o innej porze, bo mimo godziny 21:30, ruch był "jak w Londynie na wsi" - ale mój entuzjazm zdecydowanie opadł, choć może na wynik wpływ miał także kiepski (bo nie neodymowy) magnes, schowany w bucie.

Tyle eksperymentu na dziś - jak zdobędę lepszy magnes, postaram się to powtórzyć.

I to jest duch walki ;) Z pewnością użycie małego magnesu wyklucza ten test jako miarodajny. Mam w pracy dostęp do magnesu neodymowego. Jest to cylinder o średnicy 50 mm i wysokości 30. Włożony do kieszeni utrzymuje na spodniach 6 kg młot, a i większy by utrzymał bez wysiłku (kieszeń już mogłaby nie wytrzymać).

 

 

Bardzo chętnie udostępnię go do testów, ale potrzebuję kogoś, kto wie gdzie umiejscowione są takie pętle - musimy się zgadać na wieczorne testy, a i do filmów mogę się w gwiazdę przemienić bardzo chętnie :biggrin:

Kiedy wsiadam na motocykl, budzę się ze snu i zaczynam prawdziwie żyć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pierwszym poście tematu masz podpięty plik z wykazem pętli

http://motocykle-lodz.pl/topic/6466-testowanie-pętli-indukcyjnych/?p=143550

chętnie bym pomógł jako operator kamery (bo na gwiazdę się nie nadaję :biggrin: ), co prawda motor mam sporadycznie jak pożyczę ale jakby co mogę pojeździć puszką, stanę na poboczu i będę filmował podjazdy z i bez magnesu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie musimy się jakoś zgadać wieczorem i trzeba zacząć w temacie działać ;) Teraz po niedzieli będę miał prawdopodobnie więcej czasu, więc zadziałamy, jednak ja mogę być w Łodzi najwcześniej parę minut po 21.. Nie wiem czy to jeszcze nie za późno ;)

Kiedy wsiadam na motocykl, budzę się ze snu i zaczynam prawdziwie żyć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przyszłym tygodniu to wieczory mam wolne w PN, WT, CZ?(może będę pod samolotem na kumpla moto), PT.

Zasadniczo i tak jestem na chodzie do 24~01 także spoko dla mnie może być późno. Albo musimy wybrać skrzyżowanie gdzie jest mały ruch albo późną godzinę bo o 21 to jeszcze sporo puszek jeździ. A może jest jakieś w strefie zamkniętej przez remonty muszę przejrzeć listę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weźcie pod uwagę, że w wielu miejscach Łodzi światła są wyłączane w godzinach 22.00-06.00 (=mryga żółte i nic nie zdziałacie).

Chcesz założyć działalność, a może już posiadasz? Odbierz 10% rabatu na usługi księgowości winfakt_logo_sygnatura.png

Polecam, sprawdziłem na własnym biznesie: www.infakt.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnie dołączę do ekipy - ale niestety - wtorek i środa w tym tygodniu odpadają, a piątek dopiero po 20:00. Jakbyście coś planowali w okolicach tego tygodnia, odezwijcie się (może na PW). Zauważyłem, że im później, tym lepiej, bo mniejszy ruch, choć czasem trudno trafić na moment bez przejazdu "puszki", czy autobusu. Na "ranki" się nie piszę - lubię pospać :smile: .

"Be yourself, no matter what they say!"

Sting

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak będzie czas ( z reguły wieczorami jest ) to pisać, dzwonić, tez się dołączę. tel w profilu.

"proste drogi są dla szybkich motocykli, kręte dla szybkich motocyklistów"

 

SV1000S

 

icon3.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie nie ma problemu, jutro załatwię magnes, ale wszystko zależy od tego czy kupię olej czy nie ;)  Oczywiście postaram się, także od środy jestem dostepny i tak jak pisałem około 21 z groszem mogę być w Łodzi. Też dodam telefon, jak coś to najlepiej sms.

 

Widziałem już kilka wzmianek o magnesach, ale nikt tego nie przetestował ostatecznie, więc żyć bym nie mógł spokojnie, jeśli bym tego nie zrobił ;)

Kiedy wsiadam na motocykl, budzę się ze snu i zaczynam prawdziwie żyć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W testowaniu chodzi o pokazanie ZDiT, że pętle nie działają na motocykle a nie z
o sprawdzanie czy magnesy działają.

OK OK ale jedno przy drugim zrobimy. Nakręcimy jak nie działają bo i tak będziemy sprawdzać bez magnesu, żeby się upewnić czy magnes ma wpływ.

 

Ja i Lancet nie możemy w środę w czwartek jest spot pod samolotem, czyli zostaje piątek Lancet może od 20, ja się mogę zorganizować też od 20tej, nie wiem jak Krzychoslav. 

Także jakbyś S2nter podjechał koło 21 z tym magnesem to możemy powalczyć. Pozostaje wybór skrzyżowania ?? 

 

Ewentualnie jeśli ktoś z was ma coś w stylu GoPro to mogłoby się przydać (gdzieś do maski puszki by się przyczepiło) . Ja mam taką zwykłą kamerkę HD ale trzeba filmować z reki więc albo stanę na poboczu (będę puszką) albo jakiś operator by się przydał jako pasażer. Chociaż w sumie to jazdy nie wiele będziemy filmować. 

 

Jak coś ustalimy konkretnie to puścimy jeszcze smsy. 

 

Wiemy już ile trzeba policjantów do wkręcenia żarówki teraz się przekonamy ile trzeba motocyklistów do włączenia inteligentnych świateł  :biggrin:

Edytowane przez PIT (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piątek jest jak najbardziej ok - może dam radę wcześniej. Pewnie, że w akcji chodzi o pokazanie, ale zanim coś się zmieni, to czasu trochę minie ;) A nuż znajdziemy doraźne i proste rozwiązanie :smile:

Kiedy wsiadam na motocykl, budzę się ze snu i zaczynam prawdziwie żyć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to OK w piątek koło 21. JaRoD załączył listę skrzyżowań z zaznaczonymi priorytetowymi do testowania, także teraz musimy jeszcze wybrać gdzie.

Macie jakieś sugestie może takie mniej ruchliwe, może ktoś mieszka bliżej któregoś i może zaobserwować jak tam koło 21 ruch się kreuje? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja potwierdzam obecność jutro po 21:00. Pod samolotem czy w innym miejscu?

Kiedy wsiadam na motocykl, budzę się ze snu i zaczynam prawdziwie żyć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...