Skocz do zawartości

Testowanie Pętli Indukcyjnych.


JaRoD

Rekomendowane odpowiedzi

Całkiem przydatne, przynajmniej dopóki się nic nie zmieni ;)

 

http://www.wikihow.com/Trigger-Green-Traffic-Lights

 

http://www.youtube.com/watch?v=8GAacxGiV4A

 

Podsumowując:

- pod spodem motocykla mocujemy (bardzo solidnie) magnes/sy neodymowe. Podobno można je znaleźć w dyskach twardych lub po prostu zakupić. Wielkość trzeba przetestować,

- powinno zadziałać też zakręcenie rozrusznikiem przy wciśniętym sprzęgle, na zgaszonym silniku (rozrusznik generuje pole magnetyczne),

- i wiele innych bardziej skomplikowanych metod.

 

Mi osobiście najbardziej podoba się magnes. Przy okazji testowania pętli proponowałbym przetestowanie tego sposobu, ponieważ jeśli akcja przyniesie skutek, to raczej niezbyt szybko.

Kiedy wsiadam na motocykl, budzę się ze snu i zaczynam prawdziwie żyć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że neodymków z rozbiórek dysków mam dość sporo to dzisiaj zakładam na dole ramy i zobaczymy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z grubsza, ten magnes można też schować np. w jednej z kieszeni rękawa, blisko nadgarstka i na skrzyżowaniu machnąć ręką tuż nad ziemią - unikniemy w ten sposób zbierania złomu pod podwoziem.

Albo gdzieś w okolicy buta.

Edytowane przez Lancet (wyświetl historię edycji)

"Be yourself, no matter what they say!"

Sting

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety musze się z teoria magnesow nie zgodzić.

Petle indukcyjne w asfalcie nie wykrywaja pola magnetycznego jako takiego, lecz jego zaklocenia.

i to tez nie jako zaklocenia w sensie (zmiany) lecz zwiększony "opor" powstający w cewce zasilanej w.cz

kiedy w polu jej działania znajdzie się cos metalowego.

Im więcej metalu (najlepiej żelaznego) tym "opor" cewki większy.

s2nter podal filmik z jutuba jako dowod, no coz mogę podac następnych 20

na dowod istnienia perpetum mobile.

Wiec mam dla Was smutna wiadomość, lepszy efekt da zamontowanie pod podwoziem kawalka szyny kolejowej

niż nawet najmocniejszego magnesu neodymowego.

Edytowane przez Bulba (wyświetl historię edycji)

"Ja chcę, żeby moja Łódź rosła, żeby miała pałace wspaniałe,
ogrody piękne, żeby był wielki ruch, wielki handel i wielki pieniądz..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bulba a trzeba go umieścić wzdłuż czy w poprzek osi pojazdu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez znaczenia, możesz nawet pionowo ;)

"Ja chcę, żeby moja Łódź rosła, żeby miała pałace wspaniałe,
ogrody piękne, żeby był wielki ruch, wielki handel i wielki pieniądz..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

qźwa,

czyli wychodzi że 2 m2 blachy falistej przyczepionej pod moto lub schowanej w kieszeni - załatwi sprawę...

czy w tym kraju nigdy nie będzie normalnie :sad2:

Części do samochodów osobowych i dostawczych | Allegro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testował ktoś jednak ten magnes ?

 

Nie wiem dokładnie jak działają te cewki ale jeśli tak jak pisze Bulba wykrywają zwiększony opór to teoretyzując jest to opór dla generowanego przez cewkę pola magnetycznego. Po prostu nad cewką zamyka się obwód pola magnetycznego jeśli coś w nim jest to opór dla pola jest większy i cewka reaguje zmiana płynącego przez nią prądu lub zmianą częstotliwości co wychwytuje albo jakiś czujnik natężenia prądu albo zbudowany jest obwód rezonansowy w którym rezonans się rozjeżdża i następuje gwałtowna zmiana. Tyle teorii. Więc...

 

Taki silny magnes może zakłócić przepływ pola magnetycznego więc wprowadzić zakłócenie, które dla dalszego układu może być odczytane jako zmiana parametrów i wskoczy zielone :-) 

 

Wiecie jak to jest czasem coś zadziała, a potem się zastanawiamy dlaczego więc warto sprawdzić.

Dajcie mi człowieka,a ja mu znajdę paragraf - dajcie mi zjawisko, a ja stworzę teorię jego działania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ten magnes rozpina moze (dodatkowo) staniki mlodym kobietkom?jesli tak, chetnie potestuje te petle :biggrin:

W uszach szum, w oczach łzy, a na liczniku 33 😆
avatar2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ten magnes rozpina moze (dodatkowo) staniki mlodym kobietkom?jesli tak, chetnie potestuje te petle :biggrin:

na to trzeba mieć w sobie ten :smile: magnetyzm , tylko czasem nie połknij neodynamowego  :decayed:  no i sprawne palce.

 

A tak w ogóle to mogli by motocyklistom w ramach rekompensaty przekazać takie piloty z zielonym przyciskiem najlepiej jakby działały na wszystkich skrzyżowaniach i wtedy ZDiT mógłby się pochwalić, że zrealizował zieloną falę ;)  

Edytowane przez PIT (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no PIT tan pilot to super sprawa! ale kurde stanie i czekanie jak jakaś puszka podjedzie jest troszke irytujące . najpierw sprawdzam lewo prawo czy misiaków nie ma i heja na czerwonym  :moto:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pal sześć z misiakami, ale jak Cię puszka na swoim zielonym trafi, to już nie będzie wesoło - nie dość, że ucierpisz, to jeszcze - formalnie - będzie Twoja wina. W wolnej chwili spróbuję ten magnes na Biegunowej - mam taki od dysku twardego, może wystarczy.

"Be yourself, no matter what they say!"

Sting

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pal sześć z misiakami, ale jak Cię puszka na swoim zielonym trafi, to już nie będzie wesoło - nie dość, że ucierpisz, to jeszcze - formalnie - będzie Twoja wina. W wolnej chwili spróbuję ten magnes na Biegunowej - mam taki od dysku twardego, może wystarczy.

słuchaj ale jeśli na taki manewr się już decyduje to przecież nie jade na pałe !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak jeszcze co do tych magnesów to w dyskach twardych chyba niema magnesów neodymowych ? Taki magnes wytwarza bardzo silne pole przy małych gabarytach ale nie zaobserwowałem kiedykolwiek żeby mi do dysku twardego żelastwo ściągało jakoś silnie. Więc jeśli nawet jest neodymowy to bardzo mały więc i pole ma małe czyli raczej nie zadziała. Raczej trzeba by z czymś takim testować :

 

http://allegro.pl/pozostale-magnesy-neodymowe-121236

 

wiem że się tylko wymądrzam zamiast sam sprawdzić ale nie mam na czym na razie  :wacko:

Edytowane przez PIT (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu nikt z Was nie bierze po uwagę elektromagnesu. Załatwia dwie sprawy; nie zbiera śmieci, a gdy potrzebny robi pole.

A tak po za tym, jestem gotów pozować do filmików jak tylko czas pozwoli

 boroś

 ccm250.png LwG!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elektromagnes byłby praktyczniejszy tylko kwestia mocy, dlatego trzeba by potestować na neodymowych, żeby zobaczyć czy działa i jaki ten magnes musi być silny żeby zadziałało. Potem zobaczymy czy się tyle prądu wyciągnie z moto żeby takie pole stworzyć elektromagnesem.

 

Jeszcze trochę i wyjdzie z tego eksperyment Filadelfia  :shock3:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety musze się z teoria magnesow nie zgodzić.

Petle indukcyjne w asfalcie nie wykrywaja pola magnetycznego jako takiego, lecz jego zaklocenia.

i to tez nie jako zaklocenia w sensie (zmiany) lecz zwiększony "opor" powstający w cewce zasilanej w.cz

kiedy w polu jej działania znajdzie się cos metalowego.

Im więcej metalu (najlepiej żelaznego) tym "opor" cewki większy.

s2nter podal filmik z jutuba jako dowod, no coz mogę podac następnych 20

na dowod istnienia perpetum mobile.

Wiec mam dla Was smutna wiadomość, lepszy efekt da zamontowanie pod podwoziem kawalka szyny kolejowej

niż nawet najmocniejszego magnesu neodymowego.

Po pierwsze filmik dałem nie jako dowód tylko ilustrację ;) O ile się nie mylę, to napisałem, że warto to sprawdzić, a jeśli nie to prostuję, że o testy mi chodziło ;)

 

Sam magnes neodymowy to mieszanka neodymu, żelaza i boru w stosunku: 2 cząsteczki neodymu, 14 cząsteczek żelaza i jedna boru ;) Jest więc metalowy.

 

Nie wiem czy to zadziała, ale skoro magnes zakłóca działanie monitora crt, gdzie obraz powstaje przez bombardowanie elektronami, to jego pole powinno też zadziałać na taką cewkę indukcyjną.

 

Ja nie twierdzę, że to zadziała, ale może warto to sprawdzić. Tak działa nauka - jest teoria, ale ją trzeba doswiadczalnie obalić lub potwierdzić :smile:

Edytowane przez s2nter (wyświetl historię edycji)

Kiedy wsiadam na motocykl, budzę się ze snu i zaczynam prawdziwie żyć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może by tak zatrudnić Pogromcow Mitow ? :smile:

 

Suchy we no walnij do Discovery oficjalne pismo :smile:))

"Ja chcę, żeby moja Łódź rosła, żeby miała pałace wspaniałe,
ogrody piękne, żeby był wielki ruch, wielki handel i wielki pieniądz..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może po prostu napisać do ZDiT zapytanie jak działają pętle (w sensie na ile są czułe i jak można na nie wpłynąć  :biggrin: ) w końcu tam jakiś dział techniczny jest. Liczę na to, że jakiś łebski gość coś podpowie, zasadniczo i tak powinni czy też muszą spowodować, żeby to na motorki działało, więc może takie pismo ich trochę zmobilizuje.

 

Temat jest medialny bo przecież państwo wciąż się zakrywa bezpieczeństwem na drogach ściągając kolejna kasę z kierowców. A kij ma dwa końce, przecież kasa z fotoradarów ma iść na poprawę bezpieczeństwa. Jak powiedzą, że to dotyczy małej grupy motocyklistów no to chyba trzeba będzie masę krytyczną motocykli zrobić.

 

Więc może jakiś mały filmik nadeślemy gdzieś do TVN  (tylko się nie pchać gwiazdy  :biggrin: ) jak to teraz jest niebezpiecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...