Skocz do zawartości

Testowanie Pętli Indukcyjnych.


JaRoD

Rekomendowane odpowiedzi

Minął równo rok, więc odkopię temat. Coś się ruszyło w temacie? Bo na skrzyżowaniu Krakowskiej z Biegunową nadal się stoi na czerwonym jak wazon...

"Be yourself, no matter what they say!"

Sting

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nadal 2oo są niewidzialne dla indukcji chociaż jeden ziomeczek zamontowal magnez neodymowy na miske i mu się zmieniło światło.

Generalnie workaround w postaci magnezu jest śmieszny, ale to potwierdzone info.

...You can be better than that..

       ╭〔︶︵︶〕

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysiek rst1000
jeden ziomeczek zamontowal magnez neodymowy na miske

 

No nie wiem czy to jest możliwe, bo indukcja maleje wraz ze wzrostem temperatury. Także żadne magnesy nie mogą działać oraz wszystkie te elementy metalowe co są ciepłe.

 

Hehehe najlepiej podobało mi się rozwiązanie z szyną kolejową, no to jest to .

Edytowane przez Krzysiek rst1000 (wyświetl historię edycji)

large.593303dbf0906_NapisthebeginerR.jpg.d8326e9181116ec3f6b8722b716ec5c8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Odświeżam kotleta. Czy m i się zdaje czy na Narutowicza skrzyżowanie z Sienkiewicza zamontowali pętle indukcyjna do jazdy na wprost O.o? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Wątek z motocykle-lodz.pl/topic/15053-sygnalizacja-świetlna-na-skrzyżowaniach/

PRZYPOMNIENIE: Na skrzyżowaniu z sygnalizacją kierunkową podczas skrętu w lewo nie zapaliło się dla mnie zielone światło w dwóch przypadkach: podczas skrętu w lewo z Limanowskiego w Hipoteczną i z Inflanckiej w Zagajnikową. Czekałem dwie zmiany i sygnalizację uruchomiły dopiero samochody, które podjechały za mną. Napisałem w tej sprawie pismo do ZDiT w Łodzi, który w podpowiedzi pisze, że „pętle indukcyjne na skrzyżowaniach Hipoteczna/Limanowskiego  i Inflancka/Zagajnikowa zostały wyregulowane, a ich czułość ustawiona w taki sposób, by skutecznie zameldować obecność motocykla na  obiekcie”. Oczywiście sprawdzę, jak to teraz działa.

Jeżeli spotkacie się z podobnym problemem na innych skrzyżowaniach zgłaszajcie to do ZDiT.

Sprawy pętli indukcyjnych prowadzi Wydział Inżynierii Ruchu i Sterowania Ruchem (tel. 638 58 32).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a pętle są jakoś oznaczone ?

są miejsca w których czekam i czekam i w kóncu jadę na czerwonym :D 

ale samochodu uruchamiają. Nie wiem czy mam pecha czy to pętla, a chyba nie ma na toi żadnego znaku informacyjnego ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Darek_Lodz napisał:

a pętle są jakoś oznaczone ?

są miejsca w których czekam i czekam i w kóncu jadę na czerwonym :D 

ale samochodu uruchamiają. Nie wiem czy mam pecha czy to pętla, a chyba nie ma na toi żadnego znaku informacyjnego ? 

Zazwyczaj na asfalcie przed światłami wygląda jakby był jakiś oddzielnie wylany prostokąt z asfaltu, albo jakiś zygzak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Cześć,

Zacząłem też zgłębiać ten temat ponieważ ostatni zdarzyło mi się kilka razy czekać dość długo na światłach póki jaki samochód się nie pojawił. Znalazłem ciekawy artykuł na ten temat (po angielsku) https://www.bikewalknc.org/bicycle-detection-at-traffic-signals/. Wynika z niego że najlepiej jest stawać motocyklem bezpośrednio nad przewodami pętli indukcyjnej a nie w jej środku. Inną sprawą jest że ZDiT powinien odpowiednio wyregulować te czujniki żeby wykrywały motocykle lub samochody.

Pomyślałem też że można by zgłosić projekt do przyszłego budżetu obywatelskiego polegający na wyregulowaniu tych czujników i oznaczeniu miejsc w których powinny stawać rowery i motocykle na takich skrzyżowaniach. Ktoś wie gdzie można znaleźć informację ile takich skrzyżowań mamy w naszym mieście?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Poproszę @JaRoD o zaktualizowanie listy - przekażę ZDiT. Tak, aby wiosną było wszystko na tip-top :)

Mój kanał na YouTube https://youtube.com/tkacprzak

 

Bezpieczne miejsca postojowe dla motocykli. FanPage - https://www.facebook.com/postojmotocyklelodz/

 

Buspasy dla motocyklistów! FanPage - https://www.facebook.com/pages/Buspasy-dla-motocyklistow-Lodz/379016688918647

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...