Skocz do zawartości

Interkom


mar_92

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

 

 

Niestety nie bo oni jeszcze nie kupili ale jak ktos na forum w ktorys czwartek moglby podjwchac ze swoim interkomem to moznaby sprawdzic :smile:

 

 

Ja niedawno zakupiłem V5 (czekam aż przyślą) także jak coś to piszę się na jakieś testy 3+ motoludzików :-)

 

Myślałem nad tym V8 ale właśnie przez ten bajer przy kierownicy zrezygnowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co nie tak z tym 'bajerem' przy kierownicy ?

 

Pytam z ciekawości, bo też się zastanawiam.

Na allegro jest nawet ktoś za 549 zł oferuje ściągnięcie V8.

Przesyłka bezpośrednio z chin i niestety szansa dopłaty chyba tylko vatu (jeśli celnicy sprawdzą),

bo do 150 euro podobno nie ma cła.

Części do samochodów osobowych i dostawczych | Allegro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co nie tak z tym 'bajerem' przy kierownicy ?

 

Pytam z ciekawości, bo też się zastanawiam.

Na allegro jest nawet ktoś za 549 zł oferuje ściągnięcie V8.

Przesyłka bezpośrednio z chin i niestety szansa dopłaty chyba tylko vatu (jeśli celnicy sprawdzą),

bo do 150 euro podobno nie ma cła.

 

Aaa, sorrki, mogłem od razu napisać  :smile:

Po prostu nie podoba mi się  :biggrin:

 

Taaa, pewnie dostaniesz pakę jako "prezent" czy jakoś tak  :riding:

Edytowane przez AbbadoN (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy komuś  z was udało się ogarnąć temat zmiany dźwięku w interkomie tzn zamiana dźwięku standardowego w momencie nadejścia połączania pi pi pi  na dźwięk np swojego dzwonka ustawionego w telefonie.

Edytowane przez tomahouk (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesyłka bezpośrednio z chin i niestety szansa dopłaty chyba tylko vatu (jeśli celnicy sprawdzą), bo do 150 euro podobno nie ma cła.

Nie wiem jak aliexpress bo ja kupuję na miniinthebox.com a tam masz ubezpiecznie od cła. Kosztuje Cie to jakieś grosze (przy towarze za $170.00 płaciłem chyba $2.30) a jak Cię ścigną o cło to Chińczyk odda. Mnie oddali na konto to co zabuliłem za cło. Czekałem lekko ponad 2 tygodnie :smile:

Jak się jeżdżąc nie przewrócisz to się jeździć nie nauczysz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie zamówiłem na ali żarówki H7 LED 4tej generacji (45W - 5850 lm), 2 szt. za niecałe 300 zł,

z plecionką z tyłu chłodzącą - jakaś nowość na 2016r. Jak przyjdzie i uda się podłączyć to opisze w nowym temacie :smile:

Z interkomem się na razie wstrzymam, zobaczymy jak będzie z realizacją tego zamówienia.

 

ps.

na miniinthebox.com nie znalazłem tych żarówek

Edytowane przez Mario (wyświetl historię edycji)

Części do samochodów osobowych i dostawczych | Allegro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Siema!

 

Paka dotarła. Zamówiona 13 maja, kilka dni na realizację przez Ali, wysyłka i jest - także spoko. Cła nie było. Na pacę napisali wartość 21$ czy jakoś tak :smile:

Na dniach będę testował to edytuję i coś napiszę :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Panowie każdu interkom który obsługuje blutut 3.0 nie ma większego zasięgu niż 100-200 m ja posiadam climber c3 chińczyk za 250zł jestem zadowolony ale następnym razem kupię dedykowany do kasku a zasięg miń 1km no chyba że jeżdzicie sami to te za 200 500zł będą ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Panowie, poproszę recenzje Waszych zakupów :smile:

Mój kanał na YouTube https://youtube.com/tkacprzak

 

Bezpieczne miejsca postojowe dla motocykli. FanPage - https://www.facebook.com/postojmotocyklelodz/

 

Buspasy dla motocyklistów! FanPage - https://www.facebook.com/pages/Buspasy-dla-motocyklistow-Lodz/379016688918647

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam sena5 polecił mi ją Luczyn jakiś czas temu.Paruje się dość łatwo.Dobre jest sterowanie głosem jeśli masz podłączony telefon.Naciskasz jeden z guzików i słyszysz klik i np. mówisz zadzwoń!!!Damski glos Cie pyta do kogo chcesz zadzwonic mówisz imię czy jak masz wpisane i telefon wybiera nr i dzwoni .Tak przynajmniej u mnie działa z nokia.Słuchanie muzyki tez spoko mam włączonego jeszcze Janosika i wszystko pięknie działa.Jak ktoś dzwoni możesz krótko nacisnąć pokrętło i się połączyć.Ale ja mówię halo! i odbiera automatem .Jeśli przyjdzie do ciebie sms Kobiecy glos informuję Cie ze dostałeś wiadomość i pyta odczytać lub odrzucić.Mój intercom działa mi około razem w sumie 4-5, krócej zaś jak jest sparowany z innym intercomem.Także to tyle z mojej krótkiej recenzji.Minus tylko taki ze działa do 400m ale jakieś minusy za tą cenę muszą być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to wszystko wybieranie głosem i czytanie sms to opcje telefonu a nie interkomu Panowie litości hehe nokia zwana lumią tak ma ,ja mam climber C3 jest ok ale polecam tylko do rozmów z plecaczkiem .Ważne parametry to zasięg 1km możliwość parowania ze wszystkim co nadaje odbiera i miń 4-6 urządzeń wszystkie chińczyki mają dobrą jakość dzwięku tylko oszukują na zasięgu z tego co podają zostaje 1/3 co przy małej grupie 1-3 motków daje radę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

używacie interkomów Twiins ? www.twiins.com.pl

co prawda to tylko zestaw hands free z możliwością komunikacji z pasażerem, ale w tej cenie chyba trudno znaleźć konkurencję ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

 

 

używacie interkomów Twiins ? www.twiins.com.pl co prawda to tylko zestaw hands free z możliwością komunikacji z pasażerem, ale w tej cenie chyba trudno znaleźć konkurencję ...

odnosze wrażenie że SHAD bc01-bc03 to taki sam sprzęt pod inną nazwą. Użytkuję SHAD BC03 głównie do rozmów telefonicznych. Jest to zestaw stereo, można słuchać muzyki. Do nawigacji też się nadaje. natomiast jako intercom inny oprócz pasażera nie polecał bym bo nie ma to zasięgu z wyjątkiem BT czyli ok 10m. Słychać rozmowę dobrze i wyraźnie ale powyżej 70km/h staje się to niewygodne ze względu na hałas dochodzący z otoczenia (mam kask szczękowy a on cichością nie grzeszy). Obsługa łatwa, montaż również, ja za swój bc03 dałem 240 zł. cena niewielka więc nie ma luksusu. Mnie to póki co wystarczy ponieważ potrzebuję go w sumie tylko do rozmów telefonicznych i czasem nawigacji.

Nie dyskutuj z debilem bo najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu a potem zabije doświadczeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam. W tym tygodniu dostałem T-COM SC i zamontowałem go na kasku(caberg) moim i żony (caberg). Próba była na krótkim odcinku na 2 moto, zasięg na drodze 500-600 metrów było słychać dobrze przy 100 km/h. ja Honda devi, a żona bandit. W mieście nie było jeszcze próby, radio gra ale trzeszczy, tel, oraz navi jeszcze nie było próby. To jest nasz pierwszy intercom i póki co jesteśmy zadowoleni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Witam,

Czy posiadając powiedzmy intercom Sena mogę łączyć się z innymi urządzeniami np midland? Czy jest to możliwe tylko z jedynym produktem?

Zastanawiam się nad Sena bo chyba stosunek jakości do ceny jest chyba najlepszy...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja trochę z innej beczki - testował ktoś może zwykłe telefony/smartphone'y, i np. soft na androidzie "WiFi Talkie" + oczywiście zestaw słuchawkowy?

Soft działa na zasadzie połączenia głosowego poprzez WiFi.

ostatnio patrzę na to, i powiem Wam, ze jadąc z plecakiem na moto, można w miarę spokojnie pogadać. program działa w tle, ekran może być wyłączony, oczywiście ktoś może zadzwonić etc. gdyż sieć nie jest zajęta (jedynie wifi).

oczywiście do naszej sieci wifi mógłby podłączyć się np. kierowca na osobnym motocyklu - to jeszcze muszę potestować ;)

W uszach szum, w oczach łzy, a na liczniku 33 😆
avatar2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja trochę z innej beczki - testował ktoś może zwykłe telefony/smartphone'y, i np. soft na androidzie "WiFi Talkie" + oczywiście zestaw słuchawkowy?

Soft działa na zasadzie połączenia głosowego poprzez WiFi.

ostatnio patrzę na to, i powiem Wam, ze jadąc z plecakiem na moto, można w miarę spokojnie pogadać. program działa w tle, ekran może być wyłączony, oczywiście ktoś może zadzwonić etc. gdyż sieć nie jest zajęta (jedynie wifi).

oczywiście do naszej sieci wifi mógłby podłączyć się np. kierowca na osobnym motocyklu - to jeszcze muszę potestować ;)

Dla.pasazera okej ale inne moto tu chyba pojawia się problem odległości ale.moge się mylić. Sądzę że nie wypali. Ale plecak jak najbardziej

 

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sena na bank po stracie sygnalu z drugim urzadzeniem z powodu zbyt duzej odleglosci, laczy sie automatycznie gdy tylko zasieg na to pozwoli.

HONDA CBR 929RR icon3.png

KAWASAKI ZX10R   icon3.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Siemanko.

Mam pytanie, na które internety nie znaju odpowiedzi.

Chcemy zakupić w sumie 5 interkomów do jazdy w grupie.

Nie mamy pojęcia jaki sprzęt wybrać. Nie ukrywam, że budget gra zdecydowaną rolę.

Na jakieś cellular'y czy sen'y nie ma szans. Ja jeszcze bym wydał te 7-8 stów, ale inni oleją temat możliwości pitolenia za 1 klocka więc zostaje tylko china.

 

Pytanie czy ogólnie dostępne chińczyki po 250-300zł za sztukę są w stanie łączyć się ze sobą w większej liczbie oraz jeśli już da się je sparować w "konferencję" czy w ogóle ma to sens tj. słaby zasięg pracy nie spowoduje ciągłego rozłączania kiedy ktoś się oddali na więcej niż 100m, a jest to przecież nieuniknione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio przerabialismy temat tańszych interkomów, z możliwością konferencji. I żadnego modelu w tym przedziale cenowym nie znalazłem, nie wiem jak wygląda sprawa w droższych nie chińskich. Skończyło się na zakupie zestawu z możliwością połączenia 6 kasków, tylko trzeba przełączać się między rozmówcami, musi być 1 do 1. Ogólnie nie ma tragedi, za tą cenę jest jakość do przeżycia.

Edytowane przez Lucass (wyświetl historię edycji)

" The helmet hides feelings that cannot be understood " - A. Senna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...