Skocz do zawartości

Czwartkowe Spotkania


Suchy-wolk

Rekomendowane odpowiedzi

Czy jakieś 125 pojawiają się na czwartkowych spotkaniach ? Chciałbym dzisiaj podjechać ale nie chcę być jedyny :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Czy jakieś 125 pojawiają się na czwartkowych spotkaniach ? Chciałbym dzisiaj podjechać ale nie chcę być jedyny

Zapewniam Cię, że jak podjedziesz nie będziesz jedyny. Ostatnio stało z 10 maszyn mniejszej pojemności ale bywa różnie :smile:

Jak się jeżdżąc nie przewrócisz to się jeździć nie nauczysz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja tyrkam w pracy na 2-gą zmianę :sad2:

 

Miłego kręcenia kilometrów

Nie spieszy mi się, ale lubię jeździć :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,i dziękuję za miłą przejażdżkę.Na początku zostałem zostawiony na stacji w Aleksandrowie jak tankowałem,ale udało mi się odnaleźć i dogonić grupę :smile: . A co do "EasyRider" chłopie przemyśl sprawę, życie jest tylko jedno.Jak tobie nie zależy to pomyśl o innych,nikt Ci nie broni jechać jako pierwszy i zapi.....ać ,nikomu nie będziesz wadził.Weź pod uwagę to ,że w takiej grupie jeżdżą też ludzie którzy nie mają wielkiego doświadczenia w jeździe i mogą Cię nie zauważyć, a wtedy narobisz niezłego bałaganu. Pozdrawiam wszystkich,i do następnego.... :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy jestem czy to o jednej osobie?

Ja jechałem w grupie która na światłach odłączyła się i nie byliśmy w stanie dogonić reszty. Jadąc taką grupą trzeba by się podzielić na sprinterów, sprawnie  pomykających i grupę rekreacyjną w tym 125. Trzeba to ogarnąć bo to co działo się wczoraj, było drobnym szaleństwem i prędzej czy później skończy się kraksą !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek ale to nie jest kwestia zapier..tralalalalania, tylko BEZPIECZENSTWA. Nie rozchodzi sie o tempo jazdy, tylko o bezpieczenstwo w grupie.

 

*proszę bez brzydkich sformułowań. Jaquz.

"proste drogi są dla szybkich motocykli, kręte dla szybkich motocyklistów"

 

SV1000S

 

icon3.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To fakt, wczoraj niewiele brakowało do nieszczęścia. Warto wspomnieć o numerze jaki wywinął Nico, kiedy to na czerwonym świetle o mało nie "zgarnął" pieszej, prawidłowo przechodzącej przez przejście. Ogarnij się chłopie, bo życie masz jedno i czasem warto pomyśleć o bezpieczeństwie innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem o tym tu http://motocykle-lodz.pl/topic/6076-czwartkowe-spotkania-hala-sportowa-nowe-miejsce-spotkań/?p=179374 ale najwyraźniej są osoby które nie umieją czytać lub maja to wszystko w d*pie .

Edytowane przez tomahouk (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez kwiatów to ani rusz :P

Kocham motocykle, pytałam tatusia czy mnie na moto czasem nie robił, mówi że nie bo niewygodnie czyli widać jak wie to co najmniej raz próbował ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jechałem w grupie która na światłach odłączyła się i nie byliśmy w stanie dogonić reszty. Jadąc taką grupą trzeba by się podzielić na sprinterów, sprawnie  pomykających i grupę rekreacyjną w tym 125. Trzeba to ogarnąć bo to co działo się wczoraj, było drobnym szaleństwem i prędzej czy później skończy się kraksą !!!

Na wstępie chciałbym powiedzieć, że organizacja w ten czwartek była taka, że nikt nie deklarował się na zamykającego. Prowadziłem grupę, nie było skrzydłowego (a jeśli był to o tym nie wiedziałem) i nic mi nie wiadomo o zamykającym. Ruch był dość duży i przyznaję, że sprawnie przemykałem między autkami prowadząc ale co jakiś czas zwalniałem do 70-80, nawet 50 km/h żeby grupa mogła dogonić. Ci, którzy jechali za mną mogą potwierdzić, że zwolniłem tak w Konstantynowie oraz przed Zgierzem, 50-60 km/h w niezabudowanym. Patrzę w lusterka i jak widzę, że tyły peletonu wzbogacają się o więcej motków to zwyczajnie zwiększam tempo. Proszę wziąć pod uwagę, że ogarniałem też GPS, patrzyłem na drogę, patrzyłem czy zostawiam miejsce ludziom wyprzedzającym za mną. Nawet wpatrując się w lusterko nie jestem w stanie ocenić czy jest za mną 13 czy 17 motocykli. Przy takiej grupie musiałbym nie robić nic tylko patrzeć w lusterko. Niestety, jak już pisałem, ruch był spory, nie było ludzi do pomocy oraz była wyjątkowo liczna grupa więc ktoś musiał zostać na czerwonym.

 

Nie jechałem szybko a podział peleton i resztę grupy wyniknął z wielu przyczyn i nie chce tego wszystkiego tutaj opisywać. 

 

Chciałbym też napisać parę słów do kolegi, który został na stacji w Aleksandrowie. Cały czas piszemy, że przyjeżdżamy zatankowani. Trąbimy o byciu zatankowanym co czwartek, także proszę uprzejmie tak przyjeżdżać. Prosimy się dostosować. Przyznaję, że sam tankowałem przed Brzezinami ale tylko dlatego, że z nie mojej winy zmieniła się trasa wycieczki (znacznie się wydłużyła). Wyjeżdżając miałem paliwo na ok. 100 km co spokojnie starczyłoby na planowaną trasę. 

P.S.: Bardzo się też cieszę, że kolega zdołał dogonić i dalej jechać z grupą :smile:

Jak się jeżdżąc nie przewrócisz to się jeździć nie nauczysz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie krytykuje Macku tego jak prowadziłeś. Stwierdzam że przy tak licznej grupie nie da się nie podzielić.Nie wspomnę o przepisach ruchu. (10 klamotów jedna grupa) 

Jednak faktem jest że obecny porządek się nie sprawdza. Sam fakt, że prowadzący nie jest w stanie ogarnąć takiej grupy. To nie zarzut to fakt. Aby prowadzić taki peleton trzeba by kilka osób do "nadzoru"

Daleki jestem od OBWINIANIA kogokolwiek. Ale ogarnąć chyba by można? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie krytykuje Macku tego jak prowadziłeś.

Wiem, że nie krytykujesz. Post był do wszystkich, nie do Ciebie. Ciebie po prostu dodałem na końcu bo gdzieś mnie ten post ze stacją i tankowaniem kuł w oczy  :smile:

 

 

Sam fakt, że prowadzący nie jest w stanie ogarnąć takiej grupy. To nie zarzut to fakt

Faktem jest że nikt nie ogarnie sam takiej grupy. Dlatego jeździmy na 2-3 osoby (prowadzący, zamykający, skrzydłowy). Niestety nie zawsze są do tego ludzie.

Jak się jeżdżąc nie przewrócisz to się jeździć nie nauczysz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że się wetnę, ale ja to tu tylko zostawię jako komentarz i dodam: '...oraz innych'

thumb_flm_1432904295__beztytulu.png

"Try not to become a man of success but rather to become a man of value."
-- Albert Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ping pong mi się nie spodobał sory :3

Co do wypadków najpierw się do wiec o przyczynach a potem o skutkach. Co do tego na świateł przesadziłem ale panowie jedziemy grupa to cały czas grupa czerwone? Ok zwolnić jeden niech zablokuje i dalej jazda bo potem się tworzą 3 mniejsze grupy. Nie próbuje nikomu zaimponować każdy wie jak jeżdżę i szczerze mówiąc kosmaty podziwiam Cię bo jesteś jedyna osoba która potrafi powiedzieć cos (c*uj juz tam ze w internecie i jak coś mówiłeś do mnie to wgl w niebo patrzyłes. Chociaż powiedziales) reszta to nie wiem wstydzicie się? Ja skończyłem jechałem jako zamykający ale panowie którzy zostali w tyle nie wiedzieli gdzie jechać wiec zaprowadziłem ich na stacje z czego kosmaty ty nawet się tym nie przejales. Może Adek w sumie ma trochę racij bo forum od kiedy nikt nie ingeruje i tylko Aidekk stara się i nikt nie chce mu pomóc schodzi z poziomu jakim było. Nie pasuje jak jeżdżę? Siedź z przodu ja zawsze zamykam i blokuje drogę. Skończyłem wywody tak samo jak Maciek mówił wczoraj:"Jeb to, zachowują się gorzej niż dzieci"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nico, zwracaliśmy Ci uwagę na postoju - i ja i Kondziu, zlałeś to, obróciłeś w żart.  Zastanowiłeś się choć przez chwilę nad tym, że mogłeś tej kobiecie odebrać życie swoją jazdą? Pal diabli Twoje życie, zdrowie - bierzesz za nie odpowiedzialność, ale uszanuj pozostałych użytkowników drogi, nie jesteś na niej sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mowie przesadziłem ale też były zasady ze mniejsze skrzyżowania będą blokowane. Nie traktuje tego jako żart :smile: Są zasady i są nowi rozumiem to ale miny niektórych osób tez były nie za ciekawe. Rozdzielenie na 3 grupy albo nawet 4 po czym nikt nie wiedział gdzie jechać(Aidekk nie krytykuje cie ale mógłby ci ktoś pomóc czasem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktem jest, że nie miał kto blokować i dlatego grupa się podzieliła. W spór o Nico czy EasyR (Maćka) nie chcę się mieszać bo każdy ma swoje zdanie i nie chcę robić rozpier*olu.

Jak się jeżdżąc nie przewrócisz to się jeździć nie nauczysz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie,wszyscy kiedyś leżeli albo będą leżeć.Ok,Nico czasem jeździ nieodpowiedzialnie, ale proszę powiedzcie mi, że Wy zawsze, ale to zawsze jeździcie "spokojnie". Przestańcie w końcu.. A ile było ludzi, którzy mówili że nie powinnam jeździć? Hahahahaha!!! Sorry nie mogłam się powstrzymać....
Kosmaty masz jakiś problem do Nico? Weź z nim pogadaj a nie na forum, wyczuwam negatywne emocje. Ja pierd*le..co się z tym forum porobiło...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...