Skocz do zawartości

Rejestrator Jazdy Do 300 Zł?


xanton

Rekomendowane odpowiedzi

Ja jako rejestrator używam http://www.euro.com.pl/nawigacja-samochodowa-gps/prestigio-geovision-5800-dvr.bhtml

 

Tylko, że w Łodzi jak dzwoniłem są tylko modele powystawowe w RTV agd, a ja normalny kupiłem za 469 zł. Sprawdza się i jako nawigacja i jako rejestrator. Wgraną mam automapę i śmiga aż miło. Jeżeli chodzi o akcelerometr to sprawdzałem sobie nagranie jednocześnie pokazuje z jaką prędkością jadę, ale podaje dwa razy mniejszą niż naprawdę jechałem. Jakość nagrania jest naprawdę w porządku, są diody doświetlające. 

 

Ja mam wersję z bluetooth jako zestaw głośnomówiący, ale rozmówcy nie idzie zrozumieć przez głośniczek, ma jeszcze wbudowany transmiter FM to wtedy przez głośniki w samochodzie jeszcze można zrozumieć. Dwie główne funkcje czyli GPS i rejestrator dobrze się spisują. 

 

Jeszcze jest wersja bez bluetooth tylko z innym procesorem i zamiast Windows CE jest Android i WiFi. No w takiej cenie, taki wielofunkcyjny sprzęcik jestem zadowolony. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ chippe

 

Chińskie nie zawsze oznacza tragedię. Są rzeczy, których nie powinno się kupować (samochody), a na inne można spojrzeć (elektronika, ale nie każda). Wiem, co oznacza chińska produkcja pod znakiem i kontrolą znanego producenta jak i bez tego - jestem związany z branżą komputerową, więc widzę co i jak. Ale jeśli sklep internetowy taki jak Amazon sprzedaje ten produkt dając na niego roczną gwarancję to jestem w stanie zaryzykować i wydać te 200 zł, tym bardziej, że idzie on do mnie z Anglii, a nie bezpośrednio z Chin.. Nie sram pieniędzmi jak to ładnie określiłeś, każdą złotówkę oglądam dwa razy zanim ją wydam i wydaje mi się, że za wiele nie stracę. A poza tym może właśnie nie stać mnie żeby wydać 1,5 tyś na Go Pro. 

 

Jeszcze jedno: nie ma tylko białego i czarnego - są tylko różne odcienie szarości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno się na Łódzkim forum nie odzywałem. Witam więc znajome i nieznajome twarze :smile:

Co prawda jest to wątek o rejestratorach jazdy, ale jako że wątku o kamerach akcji sportowych nie znalazłem, napisze kilka słów tutaj, a potem stosowny wątek założymy.

 

Ja także przymierzam się tematu kamery. Myślę o kamerze sportowej. W moim przypadku wyjazdy i podróże to ważny element sezonu. Kto mnie zna ten wie.

Jako, że dla mnie jak i dla wielu z Was kamera za 1500zł to trochę sporo, zacząłem się rozglądać po rynku. Technologicznie przestarzałe produkty za 150-250-300zł odrzuciłem na samym początku. Interesuje mnie rozsądna jakość nagrania. Technika idzie na przód. Fajnie było by mieć możliwość skorzystania z wysokiej rozdzielczości, lub dużego pakietu akcesoriów dodatkowych.

 

Szukałem szukałem ... i trafiłem na (chińską rzecz jasna) kamerę o nazwie SJ4000. Można ją kupić za mniej więcej połowę ceny wyznaczającego trendy rynkowe produktu na literę "G" :smile:

Znalazłem też w PL jeden sklep który ma takie kamery w ofercie. Nie wiem czy można tu na forum podawać linki do sklepów, wiec nie podaje. Jutro do nich zadzwonię i zapytam czy towar jest miejscu.

 

Wpisując w Googlach "sklep kamera SJ4000" (lub klikając na tu link) można łatwo trafić na ten polski sklep (4-ty lub 5-ty link). Ba, sklep ma możliwości odbioru osobistego w Łodzi :biggrin:

 

Lewa!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalnie uznałbym , że jeżeli za kamęrę do nagrywania "akcji" płacisz 1500zł to jest to już naprawdę dobry sprzęt, na tvn-ie w gadżecie testowali właśnie takie kamery i szczerze powiedziawszy gdybym dał 1,5k za kamerke i miał takie nagrania to bym się załamał.. rozumiem, ze to jakiś postęp bo nagrywa szybkie akcje przy kiepskim świetle w hd..ale porównałbym to do pierwszych telefonów z aparatem 0,3mpx , czyli efekt jest postęp jest ale jakośc do d... jeszcze dużo muszą zrobić w tym temacie.

W teście koleżka jechał rowerem i żadna z tych kamer nie nagrała jego przejazdu w jakości która nadawałaby się pokazania gdzie indziej niż kumplowi z którym latał..

Obraz się zacinał w ogóle nie był płynny , w teście brała właśnie udział gopro hd..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaskakuje mnie to co piszesz. Dziwne. Obraz z tych kamer sportowych jest naprawdę dobry. No, chyba, że w domu ma 55 calach oglądasz w większości EuroSport i Dicsovery w HD, to powiedzmy, że masz wyższe wymagania.

Weź pod uwagę, że profesjonalne materiały wideo nagrywane są zupełnie innym sprzętem. Do tego dochodzi jeszcze sprawa masteringu video (obróbki).

Kamery sportowe to bądź co bądź dość proste urządzenia, ale oferujące dobrą jakość.

Musze natomiast zgodzić się z Tobą w kwestii ceny. 1,5k za takie urządzenie to trochę za wiele. Marketing kosztuje :smile: Jest wiele tańszych rozwiązań "za pół ceny", oferujących jakość kamer za 1,5k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalnie uznałbym , że jeżeli za kamęrę do nagrywania "akcji" płacisz 1500zł to jest to już naprawdę dobry sprzęt, na tvn-ie w gadżecie testowali właśnie takie kamery i szczerze powiedziawszy gdybym dał 1,5k za kamerke i miał takie nagrania to bym się załamał.. rozumiem, ze to jakiś postęp bo nagrywa szybkie akcje przy kiepskim świetle w hd..ale porównałbym to do pierwszych telefonów z aparatem 0,3mpx , czyli efekt jest postęp jest ale jakośc do d... jeszcze dużo muszą zrobić w tym temacie.

W teście koleżka jechał rowerem i żadna z tych kamer nie nagrała jego przejazdu w jakości która nadawałaby się pokazania gdzie indziej niż kumplowi z którym latał..

Obraz się zacinał w ogóle nie był płynny , w teście brała właśnie udział gopro hd..

Piszesz ze jest postep, ale jakosc do d*py... problem w tym ze ty chcesz obrazu i funkcjonalności od kamery za 1500zl tej samej co są filmy dla Animal Planet, czy Discovery, ale do tego potrzebujesz takiej kamery http://allegro.pl/kamera-cyfrowa-canon-eos-cinema-c500-leasing-raty-i3916579153.html plus osprzętu za "drugie tyle" :smile:

Teraz sie zastanów, czy aby cena 1500zl (cały zestaw GoPro Hero3 + Black) czy najnowsza Sony HDR-AS100V, to dużo czy mało ;)

Edytowane przez chippe (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Grinch, ja na urodziny zostałem posiadaczem Redleaf RD32II i jestem pozytywnie zaskoczony. Mam już nagrania ale chwilowo brak czasu. W ten weekend wrzucę Ci na youtube nagranie z Zippa w 1080p. Już je oglądałem i jest na prawdę przyzwoite. To jest action cam, nie rejestrator i ceni się coś koło 500 zł na alledrogo  ;)

 

 

Polecam oglądnąć od 1:30. Dodam, że youtube trochę zepsuło jakość (tak z 20%). Jeśli ktoś chce zobaczyć oryginalny film to proszę o info. Film nagrywałem w FullHD 1080p 30fps. Kamerka ma też opcję 720p 60fps dla fanów zwolnień.

 

Skopiować link i obejrzeć bezpośrednio na youtube! Filmy odtwarzane na forum potrafią rwać (przynajmniej u mnie)!

Jak się jeżdżąc nie przewrócisz to się jeździć nie nauczysz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chippe specem od tego nie jestem , mówię tylko , że jako użytkownik gdybym tyle zaplacił to jednak oczekiwałbym czegoś więcej niż niepłynnych filmów , moim zdaniem cały pic w tym żeby to nieklatkowało, po co tam jakość  HD jak to zabiło płynność  :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 paluchy na sprzęgle? :blink: Oj Aidekk, nie ładnie :P
Co do filmu to lepiej nagrywaj w gorszej jakości ale w większej ilości fps.

Stayin' Alive

Instruktor motocyklowy w MotoInstruktor, Szkoła MotocyklowaTurbo i KULIKowisko.pl
Ratownik MotoPozytywni.pl

Jeśli instruktor siadaąąaz kursantem na tylne siedzenie, podczas zajęć w ruchu drogowym, to ok.
Jeśli jedzie autem i mądrzy się przez radio, to amator i niewiele przekaże podczas zajęć.

Co do szkolenia w aglomeracji łódzkiej, to ja proponuję szkołę Turbo, gdzie szkoli motoTomasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chippe specem od tego nie jestem , mówię tylko , że jako użytkownik gdybym tyle zaplacił to jednak oczekiwałbym czegoś więcej niż niepłynnych filmów , moim zdaniem cały pic w tym żeby to nieklatkowało, po co tam jakość  HD jak to zabiło płynność  :blink:

masz tu dla przykladu moje filmy w Full HD nagrane kamerą sony HDR-AS15 za 800zl i powiedz, gdzie ci sie rwie ten film? chyba ze masz słaby komupter lub wolny internet, ale to z kolei nie jest wina kamery i powiedz czy jakosc jest dla ciebie wystarczająca?

@Grinch, ja na urodziny zostałem posiadaczem Redleaf RD32II i jestem pozytywnie zaskoczony. Mam już nagrania ale chwilowo brak czasu. W ten weekend wrzucę Ci na youtube nagranie z Zippa w 1080p. Już je oglądałem i jest na prawdę przyzwoite. To jest action cam, nie rejestrator i ceni się coś koło 500 zł na alledrogo  ;)

 

Polecam oglądnąć od 1:30. Dodam, że youtube trochę zepsuło jakość (tak z 20%). Jeśli ktoś chce zobaczyć oryginalny film to proszę o info. Film nagrywałem w FullHD 1080p 30fps. Kamerka ma też opcję 720p 60fps dla fanów zwolnień.

 

Skopiować link i obejrzeć bezpośrednio na youtube! Filmy odtwarzane na forum potrafią rwać (przynajmniej u mnie)!

powiem tak, na jakości filmu sie troche zawiodłem, a może sie za duzo spodziewałem, z drugiej strony cena kamery do jakosci - zadowalająca. :smile:

Edytowane przez chippe (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem tak, na jakości filmu sie troche zawiodłem, a może sie za duzo spodziewałem, z drugiej strony cena kamery do jakosci - zadowalająca. :smile:

YouTube bardzo mocno "niszczy" nagrania. Kompresuje je.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

YouTube bardzo mocno "niszczy" nagrania. Kompresuje je.

 

Zgadza się! Ja zrobiłem test i na połowie ekranu oglądałem to samo nagranie prosto z kamerki a na drugiej połowie już skonwertowane przez serwis youtube i muszę powiedzieć, że 20-25% jakości traci. Moje filmy są mocno ładniejsze u mnie na kompie :smile:

Jak się jeżdżąc nie przewrócisz to się jeździć nie nauczysz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

YouTube bardzo mocno "niszczy" nagrania. Kompresuje je.

a czy moje nie są na YT?

wiem ze są kompresuje, ale dlatego dałem przyklad moich nagran, które też musiały być skompresowane przez ten sam serwis :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj pany pany a Wy dalej swoje. Chińskie wcale nie znaczy złe bo potrafią oni zrobić naprawdę dobre rzeczy i nie koniecznie na licencjach ale również trzeba za nie odpowiednio zapłacić więc na jedno wychodzi. Pomijając już rejestratory w których moim zdaniem przoduje aktualnie DOD ( typowo samochodowe sprzęty) to rozwala mnie podejście ludzi którzy przychodzą do mnie do sklepu oglądają coś i pytają o cenę. Gdy już usłyszą ile dana rzecz kosztuje wyskakują z tekstem a ja na allegro widziałem :biggrin:. Może i tak tylko co bo czy dla Was nie ma różnicy między np. nowym Pentiumem a 486 jeśli są w takiej samej obudowie ?.
Z fabrykami w chinach jest akurat tak że możecie wziąć takie GO PRO i poprosić ich żeby zrobili identyczne ale np o 80% tańsze i oni to zrobią.
Ale jedyne co będą miały ze sobą wspólnego to podobna obudowa bo plastików też jest wiele rodzajów. Wszystko ma swoją cenę i nikt do interesu z pewnością dokładać nie będzie

www.szpiegowskie.com.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...