Skocz do zawartości

Taka Sytuacja - Tor W Łodzi...


Rebel

Rekomendowane odpowiedzi

Proponuje zacząć od Radomia pozdrawiam

Tak zamierzam jest najbliżej i na pewno w tym roku kilka wypadów tam zrobię, zachęcająco też wygląda tor Jastrząb chociaż chłopaki pisali, że nadęty instruktor się im trafił ale też w tym roku się tam wybieram, żeby samemu to zobaczyć. Prawdopodobnie będą organizowane jakieś szkolenia  na którymś z torów (może Poznań, Bydgoszcz) więc zakładam, że przy okazji takiego szkolenia jakiś tor poznam. Tak więc na razie mimo zamknięcia Lublina jest jeszcze kilka miejsce "made in Poland".

 

Allleee to Kowno wygląda fajnie można się nacieszyć przestrzenią ale wszystko w swoim czasie.

 

 

 

wychodzisz z zakrętu i widzisz stojącą na środku toru sarenke

   

nie no mam nadzieję że tamtejsze kółko myśliwskie działa prężnie :biggrin: , chyba jakieś ogrodzenia tam mają, jakieś przepisy, jakieś standardy.

 

 

 

Swoją drogą transport 6 moto mogę ogarnąć.

:blink: Tira masz czy co? Ale fajny pomysł byłoby wygodniej pojechać samochodem tam poszaleć i wracać w foteliku.

Edytowane przez PIT (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten tor Kowno to chyba jakiś żart... asfalt z dziurami, na zakrętach barierki w odległości kilku metrów od zakrętu, słupki, płoty itd ... bez umiejętności można tam szybko życie stracić. 

 

Jeżeli nie śmigaliście nigdy na torze to do nauki tylko małe tory - Radom, Bydgoszcz, Stary Kisielin. Gdzie nie ma wielkiej prędkości i można skupić się na technice. Bez techniki nie ma sensu jechać na duży bo na dużym szybkim torze nie ma miejsca na błędy... a na poczatku tych błędów jest bardzo dużo. 

 

My tutaj z ekipą która śmiga na torach w tym sezonie na bank będziemy odwiedzać polskie obiekty i to nie raz. Wielokrotnie będzie Radom - idealny do nauki i poprawiania techniki. Lublin niestety zamknięty :sad2: (w tamtym roku byliśmy 2-3 razy na 3 dniowe wypad z noclegiem). Pewnie odwiedzimy Jastrząb (chociaż drogo bardzo i średnie organizacyjne opinie są), Bydgoszcz, Stary Kisieli i na koniec Poznań.

 

Tematy dotyczące torowania na Ś.P. Lublinie i Radomringu już są. Niebawem najprawdopodobniej powstaną następne pozycje. 

 

Fajnie, że jest coraz więcej osób zainteresowanych torowaniem ! :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Plus auta jest taki że jak ktoś się wysypie lub moto padnie nie ma problemu z powrotem.

Duży plus tym bardziej jakbyśmy się zapędzili na Litwę :biggrin:, nawet spać można jak pod namiotem  :hihi:  

Edytowane przez PIT (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plus auta jest taki że jak ktoś się wysypie lub moto padnie nie ma problemu z powrotem.

ja nawet do Radomia bym nie pojechał na moto, przyczepka na dwie sztuki kosztuje 35 zł wychodzi taniej i wygodniej niż na kołach :smile: temat sprawdzony ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nawet do Radomia bym nie pojechał na moto, przyczepka na dwie sztuki kosztuje 35 zł wychodzi taniej i wygodniej niż na kołach :smile: temat sprawdzony ;)

A ja bez przyczepki 4 motongi zabiore :biggrin:  a w częściach to nawet 10 szt. ;)

i nie dać się wyprzedzać przez Lusie na 125ccm ;)

Ale to chyba trzeba mieć BMW S1000RR :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Od dawna jeżdżę motorem, ale dopiero kilka miesięcy temu, kiedy cudem uniknąłem wypadku, zacząłem myśleć o szkoleniach doskonalących technikę jazdy. Znalazłem wtedy informację, że już wkrótce zostanie otwarty tor Łódź usytuowany gdzieś w okolicach Strykowa. Będzie posiadał uprawnienia ODTJ. Nie będzie to zwyczajny tor wyścigowy, gdzie można się pościgać. Finalizują tam budowę jednego z lepszych ośrodków szkoleniowo-dydaktycznych dla kierowców. Nie wiem, jak obszerną ofertę szkoleń dla motorów przedstawią, pewne jest jedno - będą tam płyty poślizgowe, a na tym sprzęcie nie testowałem jeszcze swoich umiejętności. Fajnie, że w okolicach Łodzi powstaje takie miejsce :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego z tego co wiem to dopiero był przetarg na budowe tego toru, także przyszły rok najprędzej bedzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszły rok to baaardzo optymistyczne podejscie. W strykowie natomiast jest tor motocrossowy :biggrin: Nie wiem jak teraz wygląda kwestia poszkolenia się tam (oczywiscie nie na szosówce) -dawno nie byłem. 
Nie mniej jednak fajnie jakby ten tor był obok wtedy mamy dwa tory obok siebie zlokalizowane przy węźle autostradowym. 

...You can be better than that..

       ╭〔︶︵︶〕

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie coś ruszyło z projektem toru Łódź. Oficjalne info - otwarcie w lipcu 2016, oby wreszcie to była ta prawdziwa data :smile: Z informacji wynika, że projekty, pozwolenia na budowę już są ... pozostaje tylko czekać :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba prima aprilis   B)

Ciekawe czy spi#rdolą tak samo asfalt jak na jastrzębiu czy ktoś pomyślał o lepszej nawierzchni  :hihi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeba trzymać kciuki. 1.5 kilosa to już jest fajny obiekt do treningów, po planie toru będą miejsca gdzie można przyśpieszyć i gdzie można wylecieć :smile: jakby zbudowali to będzie miód! (oby cena była atrakcyjna)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajnie :smile: zapowiada cię całkiem kolorowo :smile:

Myślisz że każdy motocyklista to wariat ?

Grubo się mylisz, bo to ludzie z wielką pasją i umiejętnościami o których ty możesz tylko pomarzyć.

 

icon3.png Suzuki SV650s

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny mają regulamin...

1. Na terenie toru obowiązują przepisy ustawy prawo o ruchu drogowym. (które? również ograniczenia prędkości?????)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że "forum" ostro ruszyło na stronę fb toru - i dobrze :smile: Ktoś już nawet odwiedził plac budowy i potwierdził, że prace trwają. Czyżby jednak to nie żart? Miejmy nadzieję, bo miałbym tor praktycznie pod nosem :biggrin:

Jeśli to prawda, to może warto się porozumieć z firmą Ecoracing w temacie jakichś zniżek dla nas?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak to będzie wyglądało jak skończą i ile będzie kosztowała ta przyjemność;) myślę, że znajdzie się sporo chętnych na latanie po tym torze.:biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...