Skocz do zawartości

Taka Sytuacja - Tor W Łodzi...


Rebel

Rekomendowane odpowiedzi

Arkadiusz Małecki

Ktoś ma ochotę na 6 godzinny trening motocyklowy? :smile:  Niemal pewne, że będzie również już dostępny profesjonalny pomiar czasu z opcją wypożyczenia kostki do pomiaru :smile:

21.07.2017, 9:00-15:00

Więcej info:
https://www.facebook.com/events/1976740649213443

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do czasów na Torze Łódź.  Moim moto (gsx 1400) wychodzi około 1:11.  Dla porównania autem (sti) jadę 1:02,1 więc dużo szybciej.  

Z tym że, moto mam wybitnie nie sportowe i sam jeżdżę raczej przeciętnie więc na pewno można lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Arkadiusz Małecki

Witam serdecznie, chciałbym poruszyć jeden, dość wrażliwy temat, a mianowicie poziom głośności Waszych motocykli.

Staraliśmy się do tej pory być bardzo liberalni, jeżeli chodzi o regulaminowe 98dB. Niestety, duża część motocyklistów wykorzystuje naszą "pobłażliwość" w temacie kontroli poziomu hałasu z tłumików. Często słyszeliśmy "dopiero zamówiłem dB killer", "silencer został w domu - zapomniałem", itp. itd. Każdy, kto przekraczał dopuszczony limit, miał powiedziane minimum raz, że następnego razu nie będzie...Niestety osoby z głośnymi wydechami wracały i próbowały nadal wjechać na tor, znając nasz problem z protestującymi sąsiadami.

 

Chciałem lojalnie poinformować, że tak jak do tej pory nikogo, nigdy nie odesłaliśmy "z kwitkiem" do domu z opłaconego treningu/jazd swobodnych, tak od dzisiaj obowiązkowym punktem przed wjazdem na tor będzie badanie kontrolne sonometrem. Wszelakiej maści sportowe wydechy, w których nie zamontowano "dB killera" nie zostaną wpuszczone na tor - i powtórzę raz jeszcze, My kochamy motoryzację, motocykle, ale nie kochają tego nasi "sąsiedzi", którzy mimo bezpośredniego sąsiedztwa z autostradą, drogą krajową i kilkoma kopalniami piasku, nadal twierdzą, że Tor Łódź to zło i trzeba go zamknąć! 

Nie damy im powodu do pisania protestów czy dzwonienia, anonimowo (a jakże inaczej) na Policję, dlatego jeszcze raz powtórzę:

TŁUMIK W MOTOCYKLU MA MIEĆ ZAMONTOWANY dB KILLER.

 

Teksty pt. "limit głośności na torze?! Żenada" z którymi spotykamy się często na torowym Facebooku, nie ułatwiają nam pracy, prosimy więc Was abyście w środowisku motocyklistów również tłumaczyli niektórym pieniaczom, że to nie nasz wymysł, tylko odgórnie narzucona bariera hałasu.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy bedzie mozna sprawdizc u was nieodplatnie poziom db? Po oplaceniu i nie mieszczeniu sie w limicie oddajecie oplacone jazdy? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arkadiusz Małecki

Na torze w każdej chwili (w godzinach 9-17) można nieodpłatnie sprawdzić poziom hałasu.

Jeżeli natomiast chodzi o zwrot wpisowego, to co w przypadku jak na 30 motocykli, np. 20 nie przejdzie badania sonometrem? Oddać pieniądze tej dwudziestce? Tor będzie stał niemal pusty, nie pojeżdżą inni kierowcy (no bo lista zamknięta)... Śliski temat, nie chcemy nikogo skrzywdzić, ale też nie możemy pozwolić na totalną samowolę. 

Najlepszym rozwiązaniem byłoby, gdyby każdy znał "ilość swoich dB" - tak jak napisałem, można to wcześniej zmierzyć na torze i na każdej stacji diagnostycznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Arkadiusz Małecki

Witam, to znowu Ja :smile:

Dwie nowości na Torze Łódź:

- brak podziału cenowego dzień roboczy/weekend (uśrednienie cen)

- uruchomienie pomiaru czasu TAG HEUER (każdy w ramach wpisowego dostaje urządzenie pomiarowe)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Arkadiusz Małecki napisał:

- uruchomienie pomiaru czasu TAG HEUER (każdy w ramach wpisowego dostaje urządzenie pomiarowe)

 

Arku jak otwieraliście tor było mówione o tym, że nie będzie pomiaru czasu, ponieważ ma to zapobiegać wyścigom między uczestnikami i dążeniu do szczytu w tabeli. Nacisk kładziono na "doskonalenie techniki", a nie torowanie. Teraz zmieniacie podejście z jakiś konkretnych powodów? :smile:

Żadnej złośliwości, czy zbędnego komentarza bo dla mnie to zmiana na plus. Zwyczajnie pytam ciekawsko dlaczego jednak będą mierzone czasy.

Chcesz założyć działalność, a może już posiadasz? Odbierz 10% rabatu na usługi księgowości winfakt_logo_sygnatura.png

Polecam, sprawdziłem na własnym biznesie: www.infakt.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arkadiusz Małecki

Zakupiliśmy profesjonalny pomiar czasu do celów "edukacyjnych", absolutnie nie do bicia rekordów czy walki o setne sekundy, bo doskonale wiemy, że to prowadzi do dziwnych sytuacji i podnosi ryzyko "nieciekawych zdarzeń". Nadal podtrzymujemy stanowisko, że priorytetem jest doskonalenie techniki jazdy - pomiar będzie wykorzystywany m.in. na szkoleniach.

Zdecydowaliśmy się dać też możliwość mierzenia czasów uczestnikom jazd swobodnych, ponieważ wielu z Was o to prosiło, chcąc monitorować progres na torze. Zaznaczę, że nie ma obowiązku pobierania transpondera, a na TV nie ma nazwisk aby nie prowokować ;-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie liczony czas to i będzie więcej gleb. Niestety, z tym się nie wygra :smile: No ale na torze gleby to norma i u Was też się do tego musicie powoli przyzwyczajać :smile: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to uśrednienie cen wyszło całkiem konkretnie :/ 220 zl za 6 godzin jazdy to już porządna, kwota. Chociaż to jeszcze do przeżycia, ale te czwartkowe jazdy dość mocno podrożały, wcześniej poranne jazdy kosztowały 69 zł badz poludniowe 79 zł i była to fajna opcja zeby wpaść i trochę się pokręcić, teraz trzy dychy więcej, ja wiem, że nie jest to tani sport dlatego będzie "płacz i płać":D ale 100 zł za trzy sesje 15 minutowe to już trochę sporawo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, rooland napisał:

No ale na torze gleby to norma i u Was też się do tego musicie powoli przyzwyczajać

Dokładnie. Nie byłem na torze, żeby przynajmniej 3 nie poszło w zielone.

 

20 minut temu, drummer napisał:

100 zł za trzy sesje 15 minutowe to już trochę sporawo.

To prawda :/

 

7 godzin temu, Arkadiusz Małecki napisał:

- brak podziału cenowego dzień roboczy/weekend (uśrednienie cen)

Pomyślcie może o karnetach. Np miesięczny za powiedzmy 400zł* i latam na wszystkie jazdy swobodne w miesiącu. (*kwote podałem swobodnie jako przykład nie sugestię).

...You can be better than that..

       ╭〔︶︵︶〕

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arkadiusz Małecki

Witam,

mały update dotyczący cen, wyśrubowaliśmy je w dół o te kilka złotych jeszcze, ale nic więcej się nie wydarzy w temacie - doliczyliśmy 20pln za transponder i uważamy, że to uczciwa cena biorąc pod uwagę fakt, że na innych obiektach ceny zaczynają się za wynajem od około 50pln :smile:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arkadiusz Małecki

aa i jeszcze jedno, ktoś podał ceny 69PLN za dwie godziny, tak były takie, ale to były wakacyjne przeceny (nie lubię tego określenia:) i pojawiły się tylko w jeden czwartek :smile:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy wszystkie jazdy swobodne muszą być z pomiarem czasu?

Czy nie może być oferty bez wypożyczania transpondera?

Myślę, że wiele osób przyjeżdża do Was podszkolić technikę niekoniecznie z założeniem sprawdzania sobie czasu okrążenia. Do tego sporo moto ma już lap-timer'y.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arkadiusz Małecki

Panowie, większym problemem niż transponder w cenie, wciąż jest limit głośności, którego notorycznie nie przestrzega niemal połowa odwiedzających nas motocyklistów...

Na jednym z ostatnich treningów moto rekordziście pomiar dynamiczny pokazał 122dB (szybko zakończyliśmy jego jazdę). Jestem teraz przed poranną sesją moto i kolejne przykłady na niedostosowanie się do panujących zasad - sportowe tłumiki, bez dB killerów, pełne przeloty, itp. a Uczestnicy zdziwieni, że nie zostaną dopuszczeni do jazdy... Zanim więc zapiszecie się i przelejecie pieniążki za jazdy swobodne, sprawdźcie, czy nie jedziecie na Tor Łódź na darmo :sad2:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Arkadiusz Małecki napisał:

Panowie, większym problemem niż transponder w cenie, wciąż jest limit głośności, którego notorycznie nie przestrzega niemal połowa odwiedzających nas motocyklistów...

Dla tych co potrafią czytać ze zrozumieniem i przyjeżdżają motocyklami spełniającymi wymagania to może jednak być problem z nowymi cenami (przynajmniej dla mnie).

Skoro transponder nie jest obowiązkowy do pobrania to i opłata za niego nie powinna być obowiązkowa.

I pomimo tekstów typu "to drogie hobby", wielu motocyklistów nie sypie kasą z rękawa. Na pewno teraz trudniej będzie wyrwać z domowego budżetu kasę na te 45 min jazdy (jakby nie było potrzebnej i przyjemnej).

nie ufaj, nie proś, nie bój się...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...