Skocz do zawartości

Taka Sytuacja - Tor W Łodzi...


Rebel

Rekomendowane odpowiedzi

Paweł - automobilklub łódzki nie wyszedł Ci bokiem? Pamiętam, że coś tam działałeś z AKP czy O24. Wtedy zapowiadało się spoko a wyszło jak zwykle.

Dopóki nie pozbędziecie się ludzi-betonów z PZM czy innych śmiesznych instytucji to nic nie ugryziecie dla siebie. Niestety.

Miasta wolą wydawać miliony euro na drogi rowerowe "by poprawić bezpieczeństwo rowerzystów".

Stayin' Alive

Instruktor motocyklowy w MotoInstruktor, Szkoła MotocyklowaTurbo i KULIKowisko.pl
Ratownik MotoPozytywni.pl

Jeśli instruktor siadaąąaz kursantem na tylne siedzenie, podczas zajęć w ruchu drogowym, to ok.
Jeśli jedzie autem i mądrzy się przez radio, to amator i niewiele przekaże podczas zajęć.

Co do szkolenia w aglomeracji łódzkiej, to ja proponuję szkołę Turbo, gdzie szkoli motoTomasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek Automobilklub Łódzki hmmm sam dobrze wiesz jak było... motodrom ogruzowaliśmy własnymi rekoma i nie bylo nawet slowa dziekuję, a teraz nowy prezes robi sobie tam biznesy, ale to juz nie moja sprawa. z Automobilklubem bylo roznie ale dla wiekszosci ludzi dalo to frajde do zabawy i legalnego scigania sie, moze gdyby nie wyszlo wszystko co bylo z uwczesnym prezesem to moze juz teraz Łódź mialaby swoj tor bo takie zamysly byly.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co sie stalo z szanownym prezezem Lechem R i kto przejal po nim paleczke?

Jak teraz dziala AKL jesli jestescie w temacie?

Tylko Honda -> XL600V + XR400R = :riding:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukając informacji na temat toru na technicznej natrafiłem na inicjatywę na facebooku 

https://www.facebook.com/ratujemytornatechnicznej

 

Też nie bardzo rozumiem po co temat był zakładany jak na tej samej stronie w liście tematów jest już "Stwórzmy nasz Łódzki tor motocyklowy". Chociaż rozumiem potrzebę odświeżenia tematu. 

 

Ja pokładam nadzieję w budżecie obywatelskim. Tylko kto jest na tyle ogarnięty, żeby przeczytać cały regulamin i złożyć odpowiedni wniosek?

 

A czemu by nie zrobić inicjatywy na polskim kickstarterze? Projekt wypali pieniądze ruszą, nie wypali wracają do ludzi którzy wpłacili. Tylko nie wiem na jaki okres na wpłacanie pieniędzy można maksymalnie ustawić. Myślę, że co najmniej kilka lat.

 

W urzędzie miasta chyba można się dowiedzieć kto jest właścicielem ziemi. Wykupić grunt, załatwić architekta, załatwić wszystkie papiery, zbierać cały czas pieniądze i wsio mamy tor :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już nieraz nad tym myślałem. Niestety sama nawierzchnia przy założeniu 150zł/m^2, to w przypadku infrastruktury wielkości toru w Poznaniu- około 11mln PLN. (główny tor 4100m, fragment kartingu, pitstop, pozostałe, około 2000m, zakładana średnia szerokość jezdni +/-12m). Inwestor oznacza oddanie udziałów w dużej ilości. żeby zachować kontrolę nad przedsięwzięciem dostaniemy maksymalnie 850 000 PLN. Załużmy, że uda się z unijnym programem 80% dofinansowania, to trochę ponad 4mln PLN. A do tego działka o powierzchni około 1 km^2.

Jest lokalizacja, która na 90% nie wzbudi protestów, ale trzeba by ku temu założyć potężną organizację. Jak tylko skończę negocjacje inwestycyjne z obecnym przedsięwzięciem, to chętnie przyłączę się do ruszenia tego tematu. Nawet zaczynając od małego toru i tak będzie kupa zabawy :biggrin: i ogrom pracy ;)

Konfucjusz: Po­wiedz mi, a za­pomnę. Po­każ mi, a za­pamiętam. Pozwól mi zro­bić, a zro­zumiem.

2010-2012: BMW F650 '95 48KM; 2014-2018: Suzuki GSF Bandit S 600 '96 78KM "Smokey"; 2017-: AJP PR3 240 Supermoto '17 23KM "Rowerek"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteśmy w centrum Polski, to jest potencjał. Moim zdaniem pętla poniżej 2km nie ma sensu, więc i tak jest to inwestycja na minimum 10mln PLN. Nie piszę, że się nie da i chętnie podziałam w tym kierunku, jednak musimy zastanowić się nad minimalnymi parametrami takiego toru i pozostawić możliwość rozwoju na przyszłość ;)

Konfucjusz: Po­wiedz mi, a za­pomnę. Po­każ mi, a za­pamiętam. Pozwól mi zro­bić, a zro­zumiem.

2010-2012: BMW F650 '95 48KM; 2014-2018: Suzuki GSF Bandit S 600 '96 78KM "Smokey"; 2017-: AJP PR3 240 Supermoto '17 23KM "Rowerek"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze przecież to zależy od terenu, można zacząć od czegoś mniejszego co w przyszłości zostałoby rozbudowane. 

 

W życiu bowiem istnieją rzeczy, o które warto walczyć do samego końca.
Edytowane przez nildur (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajdźcie dojście do p. Piotra Misztala.

Gość ma ogromne plecy, urzędasy słuchają się go bardziej niż Hanki, ma odpowiednie zaplecze finansowe oraz łeb do interesów.

Działkę byłby w stanie dostać od miasta za free, jestem skłonny napisać, że gmina jeszcze dopłaciłaby mu do tej działki.

Kolejna sprawa - gość lubi rozgłos, więc taki tor byłby dla niego sporą trampoliną na politycznej scenie.

Chce startować w wyborach, więc głosy zmotoryzowanych byłyby mu na rękę...

A jakieś śmieszne partie z opozycji mogą sobie tylko pogadać.

Stayin' Alive

Instruktor motocyklowy w MotoInstruktor, Szkoła MotocyklowaTurbo i KULIKowisko.pl
Ratownik MotoPozytywni.pl

Jeśli instruktor siadaąąaz kursantem na tylne siedzenie, podczas zajęć w ruchu drogowym, to ok.
Jeśli jedzie autem i mądrzy się przez radio, to amator i niewiele przekaże podczas zajęć.

Co do szkolenia w aglomeracji łódzkiej, to ja proponuję szkołę Turbo, gdzie szkoli motoTomasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może Antoniego Ptaka jeszcze zaangażować? Słyszałem, że jego syn bawi się w karting wiec po co chłopak ma jeździć nie wiadomo gdzie na treningi jak mógłby sobie taki tor pod domem strzelić :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ejże w TV gadają że Lotnisko Lublinek przynosi straty ... samolotów także mniej nad głowami lata po Łódzkim niebie .... może nich Hanna przerobi lotnisko na taki tor a na pewno utrzymanie nierentownego lotniska będzie mniejsze :smile:

Moja pasja i mój cel , jeżdżę chinolkiem bo tak chcę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpisuje sie pod tym!!!!!

 Panie władzo, ma pan rację, niestety, zdarzyło mi się przekroczyć prędkość. Zdaję sobie sprawę z tego, że było to bardzo nieodpowiedzialne, że naraziłem innych uczestników ruchu na niebezpieczeństwo, ale... Jechałem szybko, gdyż...lubię zapie..lać  :moto: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W lotnisko to już tyle hajsu poszło, że szkoda by było zaorac na tor. Niestety mamy obecnie bardzo głupią i krótkowzroczną władzę w mieście, więc lotnisko kuleje, a to duża szkoda dla miasta i regionu. W innych miastach jakoś lotniska się rozwijają np. Rzeszów czy Lublin - nasze się zwija. Liczą się jakieś dziwne inwestycje w rowy o różnych postaciach. 

jeśli chodzi o kolejne działania to trochę się podowiadywałem u "znajomych- znajomych" w magistracie łódzkim. Na jakąkolwiek pomoc z Piotrkowskiej nie ma co liczyć. Budżet obywatelski to dość skomplikowany twór i znacznie łatwiej jest przepchnąć przez niego np. budowę dróg dla pedalarzy czy ławeczek w parku niż coś dla sportów motorowych, które kojarzą się naszej "alkoprezydent" z wygłupami i huliganerią (widać wie co się na Dellu wyprawia :-). Tor przy ul. Technicznej to wogóle jest twór, o którym nikt nic nie wie, albo nie chce wiedzieć. Ciężko jest ustalić własność terenu, w każdym bądź razie to nie należy do miasta - info z jednego z departamentów magistratu. Poza tym ten teren to nadaje się co najwyżej na karting. Pozostaje prywatny kapitał... dalej już chyba nie ma sensu pisać. Mogę tylko dodać, że dowiadywałem się o fundusze UE na tego typu cele - i o dziwo-  łatwo można dostać takie dofinansowanie. Trzeba mieć tylko część własnej kasy :-)

Live slow!!!
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to Ptak akurat ma w planach jakiś tor za stacją shella. plany można zobaczyć na ich stronie.

 

Tylko, że wokół tego toru mają być salony samochodowe i autami z tych salonów będziesz mógł wykonać jazdę testową. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie było by mieć pełnowymiarowy, spełniający kryteria tor. To była by ciężka kasa dla miasta, w którym by się mieścił. W Poznaniu nigdy nie odbedzie się poważna impreza na skalę Światową. Brak zabudowy dla teamów, choć to można by rozwiązać i najważniejsze, nie do przeskoczenia, zbyt niska wierza. Jej nie podniosą ze względu na pobliską baze wojskową. Troszkę z niedowierzaniem czytam ten temat. Nasze władze będą ciamkać, w Polsce sporty motorowe nie są popularne, niestety. Ale trzymam kciuki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Tor przy ul. Technicznej to wogóle jest twór, o którym nikt nic nie wie, albo nie chce wiedzieć

Z tego toru dużo nie zostało bo fabrykę tam postawiono  :unsure: 

Zapotrzebowanie raczej było, pamiętam jeszcze jak 10 lat temu były zawody trabantów to ludzi się sporo najechało ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie było by mieć pełnowymiarowy, spełniający kryteria tor. To była by ciężka kasa dla miasta, w którym by się mieścił. W Poznaniu nigdy nie odbedzie się poważna impreza na skalę Światową. Brak zabudowy dla teamów, choć to można by rozwiązać i najważniejsze, nie do przeskoczenia, zbyt niska wierza. Jej nie podniosą ze względu na pobliską baze wojskową. Troszkę z niedowierzaniem czytam ten temat. Nasze władze będą ciamkać, w Polsce sporty motorowe nie są popularne, niestety. Ale trzymam kciuki.

Nie są popularne? Że nie są promowane- fakt, ale w temacie popularności się nie zgodzę.

Wiecie, czemu część chłopaków tak chętnie robiła drift-taxi na wośp? Między innymi dlatego, że wreszcie mogli LEGALNIE!

Konfucjusz: Po­wiedz mi, a za­pomnę. Po­każ mi, a za­pamiętam. Pozwól mi zro­bić, a zro­zumiem.

2010-2012: BMW F650 '95 48KM; 2014-2018: Suzuki GSF Bandit S 600 '96 78KM "Smokey"; 2017-: AJP PR3 240 Supermoto '17 23KM "Rowerek"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgoda, złego użyłem słowa. Nie są promowane, zainteresowanie faktycznie rośnie, bo to naprawde fajne zajęcie jest ;). Ale wolą budować stadiony bo nasza piłka jest na najwyższym poziomie a to przecia nasz sport narodowy. Ponad to na stadionie moga zorganizować koncerty i inne imprezy masowe, na torze już raczej nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grubo to wygląda na tych planach 

 Panie władzo, ma pan rację, niestety, zdarzyło mi się przekroczyć prędkość. Zdaję sobie sprawę z tego, że było to bardzo nieodpowiedzialne, że naraziłem innych uczestników ruchu na niebezpieczeństwo, ale... Jechałem szybko, gdyż...lubię zapie..lać  :moto: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...