Skocz do zawartości

Taka Sytuacja - Tor W Łodzi...


Rebel

Rekomendowane odpowiedzi

Ma ktoś wiedzę, żeby wypowiedzieć się czemu niby właścicieli toru nie obowiązuje konieczność uzyskania pozwolenia użytkowania obiektu? 

Bo w oświadczenia to ja już nie wierzę... jak znowu ściemniają to znaczy że cały tor działa nielegalnie i zaraz będzie do zamknięcia całkiem.

Edytowane przez kabzior (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie opowiadaj takich rzeczy. Inwestor ma prawo zainwestować i potem zarządzać swoją inwestycją. To jest żadna łaska. Jeżeli jest we właściwej strefie to lokalny Prezydent,  Burmistrz czy Wójt powinien mu w tym pomagać od strony formalnej. Nawet niektóre gminy dopłacają niby do inwestycji ustanawiając np strefy ekonomiczne. Tam są specjalne ulgi podatkowe. Rynek gospodarczy nie jest stały, toteż i przeznaczenie inwestycji nie może być stałe. Zwróć uwagę, że jest to tylko tor a co powiedzieć o lotnisku. Lotnisko w Łodzi jest w samym mieście i powstało od podstaw parę lat wcześniej. Poprzednio to była tylko trawa czyli pole.

Ależ oczywiście że ma prawo.

Podobnie jak urzędnik ma prawo odówić przyjęcia inwesycji jak widzić że prawa całkowicie  sie styka się z lewą. A w tym przypadku bardzo wiele wslkazuje na to że wymagania inwestora dotyczące pozwoleń na działoścość gotowego toru nie maja pokrycia we wnioskach które były podstawą wydania zgody.

 

To podobnie jakbyć na spotkaniu z sympatycznym starszym panem wynająl mu swoje mieszkanie dla dwóch cichych spokojnych wnuczek, pilnie uczących się  studentek, wynajmujesz 

podpisujesz stosowną umowę - i potem się okzauje że nie dwie a 5 nie studentki a k...y i nie cicha nauka a regularny burdel. Wtedy też powiesz że "inwestor ma prawoz inwestować i zarządzać"? czy raczej że stan faktyczny nie odpowiada wnioskowi i ma w...lać.

Gdyby właściciele nie kombinowali od poczatku, nie wciskali potem kitu sprawy na 95% by nie było

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysiek rst1000

 

 

Podobnie jak urzędnik ma prawo odówić przyjęcia inwesycji jak widzić że prawa całkowicie sie styka się z lewą

 

Michał, urzędnik nie odmawia inwestycji to nie jest w jego kompetencjach. Zresztą poczytaj KPA, wystarczy pierwsze strony. Jakie są obowiązki. Idźmy do przodu z podniesioną głową i pozytywnym myśleniem. I nie konfabuluj bo przecież przy tym nie byłeś, nie wiesz jakie były zamierzenia i rozmowy. A z tym starszym panem i wnuczkami to zupełnie dowaliłeś hahahahahahaha. LWG

large.593303dbf0906_NapisthebeginerR.jpg.d8326e9181116ec3f6b8722b716ec5c8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michał, urzędnik nie odmawia inwestycji to nie jest w jego kompetencjach. Zresztą poczytaj KPA, wystarczy pierwsze strony. Jakie są obowiązki. Idźmy do przodu z podniesioną głową i pozytywnym myśleniem. I nie konfabuluj bo przecież przy tym nie byłeś, nie wiesz jakie były zamierzenia i rozmowy. A z tym starszym panem i wnuczkami to zupełnie dowaliłeś hahahahahahaha. LWG

Chyba się nie rozumiemy.

Urzędnik nie odmówi realizacji inwestycji - został tor został wybudowany ( no chyba że się okaże że to samowolka ;) ) Urzędnik zaakceptował plan inwestycji który wskazywał konkretne cele w tym inwestycja będzie wykorzystywana, jak spełnia wymogi prawne dla tej inwestycji

i tak pewnie było w tym przypadku.

Problem rozpoczyna się po wybudowaniu przy odbiorze - wybudowano co wybudowano - i nagle właściciel chce uzyskać pozwolenia na działalność w deczko innym celu niż był opisany w planach inwestycyjnych.

Czyli urzędnik nie ODMAWIA inwestycji - on się na nią zgodził i został zrealizowana.

Odmawia pozwoleń na nowy typ działalnści na obszarze zrealizowanej inwestycji niezgodny z planem inwestycji.

Na marginesie - właściciele przyciśnięci przyznał że nie mają pozowlenia na użytkownie i statusu Ośrodka Doskonalenia Techniki Jazdy a w marcowym świecie mtocykli wśród opisów najlepszych torów w Polsce:

Tor Łódź - obiekt ma statut Ośrodka Doskonalenia Techniki Jazdy.....

reklama Triumpha - - ride event tor Łódź

Edytowane przez Mur67 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Tor Łódź - obiekt ma statut Ośrodka Doskonalenia Techniki Jazdy..... reklama Triumpha - - ride event tor Łódź

 

Z tym to cicho akurat kucze blade, bo się zapisałem na to i jeszcze mi odwołają!  :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie ale dajcie trochę luzu, zamiast ganić tego typu inwestycje powinniśmy ją bronić, jak by nie było mamy pod nosem miejsce gdzie możemy "pozapierdalać" w spokoju że nie zginiemy pod tirem ani nie dostaniemy mandatu a do tego można podszkolić umiejętności i wybawić się cały dzień a wy wymyślacie co jest źle, ok inwestor nie jest może super szczery, ale kto z polityków czy biznesmanów jest ale dajmy sobie trochę luzu i bądźmy "egoistami" i cieszmy się i brońmy miejsca gdzie "dorosłe dzieci" czy to kobiety czy faceci mogą się wybawić i brońmy chociaż w jakiś sposób to miejsce by go nie zamknęli. Nie jestem w żaden sposób spokrewniony z inwestorem żeby nie było ale cieszę się, że żeby się wyszaleć i poskręcać mogę pojechać kilka km od łodzi niż np do radomia i nie bądźmy "świętsi od papieża" ;) W tamtym roku musiałem zasuwać kawał drogi do kisielina albo do radomia i była to dłuższa wyprawa z myślą czy wrócę na kołach czy w razie gleby nie, teraz mogę kilka km od łodzi odkrecić manetkę i poskręcać i cieszyć tym a jak się rozwalę to zamówię assistans czy jak to się tam pisze i zawiozą mnie do domu albo ktoś po mnie przyjedzie, w przypadku kisielina to już problem czy choćby radomia, który też jest kawałek, więc dajmy trochę "pożyć" tej inwestycji i pocieszmy się nią w tym sezonie a nie doszukujmy się samych negatywów 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś się orientuje czy coś się tam dzieje poważnego, bo z ich strony poznikały wydarzenia i formularz zgłoszeniowy pusty, a widziałem ostatnio już jakieś konkretniejsze plany eventów i chciałem sobie kalendarz ustalać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez zwróciłem na to uwagę. Pewnie się zdygali i pousuwali wszystko. Nie jest to też zbytnio argument za tym, że wszystko mają legitnie skoro usuwają wydarzenia i możliwość rejestracji. 

Coś mi się widzi, że niestety skończy się na tym, że będą to wynajmować tylko na zasadzie cały tor na zamknięte wydarzenia dogadane telefoniczne. Szemrane coś to wszystko :sad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Z tym to cicho akurat kucze blade, bo się zapisałem na to i jeszcze mi odwołają! 

 

A kontaktowali się już z Tobą ?;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie. Coś mało profesjonalny ten Triumph.

Odpisali ;-) niestety wszystkie jazdy na Speed Triple którego chciałem przetestować zostały obsadzone więc wybrałem Street Cup'a :biggrin: 

Edytowane przez piorczens (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

wszystkie jazdy na Speed Triple którego chciałem przetestować zostały obsadzone


Mam jazdy Speedem o 17 :biggrin: Jako ostatni chyba :P

...You can be better than that..

       ╭〔︶︵︶〕

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Mam jazdy Speedem o 17 Jako ostatni chyba

 

To się koledze poszczęściło :biggrin: , ja o 15:30 street Cup'em 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

 

Coś mi się widzi, że niestety skończy się na tym, że będą to wynajmować tylko na zasadzie cały tor na zamknięte wydarzenia dogadane telefoniczne. Szemrane coś to wszystko :sad2:

myślałem że przewidziałeś perfekcyjnie, bo pojawiły się imprezy ale organizowane przez zewnętrzne podmioty.

 

W każdym razie coś musiało niedawno drgnąć, bo nie ma już krycia i oficjalnie info na stronach. W sobotę 1 trening moto jakby to kogoś tutaj interesowało i jeszcze nie wie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również , wie ktoś czy mają tam jakieś szafki na kluczyk etc.? Co zrobić z rzeczami typu portfel czy telefon ? 

Jak byliśmy we wrześniu, opcje były 2:

-zamknąć we własnym kufrze i zostawić w salce,

-trzymać przy sobie na moto (ciuchy, tankbag)

Konfucjusz: Po­wiedz mi, a za­pomnę. Po­każ mi, a za­pamiętam. Pozwól mi zro­bić, a zro­zumiem.

2010-2012: BMW F650 '95 48KM; 2014-2018: Suzuki GSF Bandit S 600 '96 78KM "Smokey"; 2017-: AJP PR3 240 Supermoto '17 23KM "Rowerek"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarezerwowałem 30 miejsce .... załapałem się ostatnim rzutem. Miałem dylemat, czy zaczynać jazdę w sezonie od torowania. A więc do zobaczenia w sobotę.

SV650s -> GSX1300R -> ZZR1400 -> ZX10R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...