Skocz do zawartości

Honda Cb600 Hornet 2003 Pc36 Vel. "szerszonek" ;)


Dadza84

Rekomendowane odpowiedzi

Po kilku latach latania na plecaku w zeszłym roku, rzutem na taśmę (na "starych" zasadach) ogarnęłam temat prawka ;) Nie tak dawno natomiast szczęśliwie udało mi się nabyć pierwsze 2oo :biggrin: Zamysł pierwszego motocykla był zupełnie inny aczkolwiek po długich poszukiwaniach i wielu mało udanych oględzinach wybór padł na Horneta, którego w tym momencie nie zamieniłabym na żaden inny :P 

 

Motocykl kupiony w zasadzie w serii, bez dodatkowych gratów... Poprzedni właściciel dorzucił jedynie akcesoryjną kierownicę Lucas'a :smile: Przebieg niewiele ponad 23 tys. km, wydaje się być realny patrząc na stan moto. Hornet ma dosyć ciekawy kolor - srebrny mat :smile: Z ciekawostek można powiedzieć, że na przodzie jest jeszcze seryjna guma (oczywiście do wywalenia!) :P Moto do delikatnego dopieszczenia oraz doinwestowania w dodatki przez okres zimowy :smile: 

 

W planach na sezon 2014 jest m.in: 

- wymiana opon

- regulacja luzów zaworowych

- obszycie kanapy

- akcesoryjny błotnik na tylne koło + pług pod silnik 

 

A co później zobaczymy ;) 

 

Motocykl prowadzi się rewelacyjnie, jest bardzo poręczny. Pozycja za kierownicą mega wygodna :smile: I nawet podmuchy wiatru nie przeszkadzają :P Hamulce bardzo przyzwoite, skrzynia pracuje miękko i bez zgrzytów :smile: 

 

tjo2.jpg
 
emf4.jpg
 
76oj.jpg
 
xvsa.jpg
 
yn54.jpg
 
i7qw.jpg
 
j3or.jpg
 
t845.jpg
 
 
akrd.jpg
 
 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekstra Dagmara maszynka! W końcu wujek Suchy jeździl na oględziny jako statysta :biggrin:

 

 

Oby długo służył! Czekam na dodatki! :smile:

Chcesz założyć działalność, a może już posiadasz? Odbierz 10% rabatu na usługi księgowości winfakt_logo_sygnatura.png

Polecam, sprawdziłem na własnym biznesie: www.infakt.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem okazję trochę pojeździć małym szerszeniem i muszę przyznać, że bardzo fajna, zwinna maszyna - dobry wybór  :smile:

 

Nie jestem fanem srebrnego lakieru, ale w macie na Twoim moto prezentuje się za***iście  ^_^

 

Życzę wielu kilometrów nawiniętych na koła w sezonie 2014  :riding:

Edytowane przez Mikey (wyświetl historię edycji)

150270.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna maszyna, chociaż z właścicielką wygląda jeszcze ładniej  ;)  

Też się przymierzałem do Horneta, więc spoglądam trochę tęsknym okiem.

Ciekawy jestem zwłaszcza tego nowego obszycia kanapy, bo widziałem, że bardzo ładne projektujesz...  B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem okazję nakręcić trochę km i od siebie mogę dodać, że moto faktycznie prowadzi się jak po sznurku ;) Spalanie z tego co zauważyliśmy oscyluje w granicach 5-6 litrów przy spokojnej jeździe (tak do około 120 km/h) :smile: Moto dosyć gładko i przyjemnie oddaje moc, a powyżej 8 tys. naprawdę idzie jak burza :biggrin: Dźwięk nawet na fabrycznym tłumiku bardzo przyjemny :smile: Heble na seryjnych przewodach dobrze sobie radzą :smile:

 

Z innych gratów o czym nie dopisała Daga będą na pewno gmole (obowiązkowo!) no i wypadałoby założyć jakiś fajny wydeszek :P

 

 

 

Ciekawy jestem zwłaszcza tego nowego obszycia kanapy, bo widziałem, że bardzo ładne projektujesz... 

 

Też jestem ciekawy :biggrin: Trzeba przyznać, że w moich poprzednich sprzętach siedzenia były nietuzinkowe :smile:

 

 

 

Nie jestem fanem srebrnego lakieru, ale w macie na Twoim moto prezentuje się za***iście 

 

Powiem szczerze, że nawet nie wiedziałem iż w tych rocznikach Hornety fabrycznie wychodziły w kolorze silver matt :P Kolor na żywo prezentuje się bardzo ładnie i ma niewątpliwie ogromną zaletę - nie widać na nim praktycznie rysek ;)

Edytowane przez _Michał_ (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Dźwięk nawet na fabrycznym tłumiku bardzo przyjemny

 

Jak bym raczej powiedział, że Hornety na seryjnym wydechu brzmią jak by były na baterie :smile:

 

 

 

Heble na seryjnych przewodach dobrze sobie radzą

 

Do swojego zakładam stalowy oplot i dobre klocki, bo jak dla mnie to w ogóle hamulców nie ma :biggrin:

 

 

Bardzo ładna i zadbana maszyna. Pogratulować.

wolę dwieście po mieście

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Przez zimę "szerszeń" zmienił trochę swój wygląd i charakter ;) Wymieniłam trochę gratów :P

 

Z grubszych modyfikacji: 

 

- montaż szerszej kierownicy TRW Lucas

- montaż wydechu przelotowego DOMINATOR (wali marchewami aż miło :P)

- kanapa przerobiona - obszyta w firmie PJII (szczerze POLECAM!!! :smile:

- montaż crash- padów (WOMET-TECH

 

Z takich mniejszych rzeczy: 

- wymienione kierunkowskazy na większe "strzałki"

- akcesoryjne mocowanie kierunkowskazów 

- białe, odblaskowe naklejki na felgi

- kapturki na wentylki KEITI w kształcie tłoków ;)

 

Motocykl jest po serwisie w Stunt-Ex'ie, gdzie został zrobiony większy przegląd :smile:

- czyszczenie i synchronizacja gaźników

- sprawdzenie i korekta luzów zaworowych 

- wymieniony płyn hamulcowy

- wymiana opon na nowe Dunlop Qualifier II 

 

We własnym zakresie został wymieniony olej na Motul 10W40 wraz z filtrem ;)

 

Wyczyściłam również kolektory :P

 

Poniżej foto z przeróbek :smile:

 

lceui.jpg
 
2lnx.jpg
 
9dl5.jpg
 
l85a.jpg
 
uwri.jpg
 
cef7.jpg
 
lq1i.jpg
 
vmh3.jpg
 
jd8t.jpg
 
hekd.jpg
 
hznq.jpg
 
cr8r.jpg
 
i4v3.jpg

 

 

 

W najbliższym czasie zostaną wymienione jeszcze klamki na czarne regulowane, być może założę szybkę akcesoryjną a co dalej to zobaczymy ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No maszyna czadowa, pozazdrościć Dagmara!  :riding:

 

Fotka z pieskiem wymiata, no i ten stojak wygląda mi znajomo  :biggrin:

Chcesz założyć działalność, a może już posiadasz? Odbierz 10% rabatu na usługi księgowości winfakt_logo_sygnatura.png

Polecam, sprawdziłem na własnym biznesie: www.infakt.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ty też masz futrzaka przy kluczykach?

 

no co za moda :P

Kocham motocykle, pytałam tatusia czy mnie na moto czasem nie robił, mówi że nie bo niewygodnie czyli widać jak wie to co najmniej raz próbował ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:biggrin: bardzo dziękuje za miłe słowa ;) :smile: 

 

Dotąd to _Michał_ dopieszczał swoje motocykle, a teraz .....jak na zone przystało poszłam w ślady męza....:biggrin:.... przyznam, że kiedys nie cieszyło mnie to tak bardzo, dopóki nie zasiadłam na własnym sprzęcie.... :biggrin: mega cieszy:)

 

hehe Fazerku kolektorki pucowałam osobiście papierkiem ściernym przez kilka ładnych godzinek :biggrin: stąd takie lśniące ;D.... :biggrin: :biggrin: :biggrin:

Edytowane przez Dadza84 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ty też masz futrzaka przy kluczykach?

 

no co za moda :P

 

nie tylko przy kluczykach, ale też szczekającego na siedzeniu  ;)

 

Dagmarka, sprzęt prezentuje się świetnie. Z tym nowym wydechem jest bardziej drapieżny. Kanapa pierwsza klasa  :smile:

no a te tłoki na wentylkach to już mnie powaliły...  :riding:  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...