Skocz do zawartości

Mikołaje Na Motocyklach 2013


Soltys

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem jak było dawniej ale pamiętam że w zeszłym roku było kilka grup ruszających z placu wolności, w tym roku chyba tylko my startowaliśmy z tamtąd. Tak jak wcześniej pisałem napewno inna grupa była w hospicjum.

Ja cieszę się że w tym roku nasza grupa była kilkakrotnie większa niż w 2012 i za to raz jeszcze dziękuję wszystkim.

 

Suchy gratuluję filmiku, bardzo dobra robota

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mała, ja też się nad tym zastanawiam. Sposób organizacji zeszłorocznej akcji przez forumowiczów w dużej mierze wziął się właśnie z doświadczenia z lat ubiegłych, kiedy większość czasu Mikołaje spędzili lansując się po placach w Zgierzu, Pabianicach i Aleksandrowie, rozdając cukierki przypadkowym ludziom, bo brakowało jakiegoś planu i informacji o lokalizacji domów dziecka i tak się wszyscy snuli bez pomysłu i przypadkowo trafiliśmy do 3 domów (w tym do dwóch na Aleksandrowskiej). Forum zorganizowało swoją akcję i zrzutę na dzieciaki w dwóch domach, żeby nie tracić czasu na paradowanie i lans, a poświęcić go w większym stopniu dzieciakom. 

Ale to nie rozwiązuje zagadki dotyczącej tego, czemu motocykliści, którzy z forum nie są lub nie byli związani, nie zjawili się na pl. Wolności całkiem niezależnie od nas i nie ruszyli swoim starym zwyczajem, a takich grup było (przynajmniej w 2011) sporo. Były jakieś bandy na goldwingach, kilka innych ekip i ludzi niezależnych i nikt chyba nikogo nie informował. Co więcej, akcja forumowa (nawet tegoroczna, choć ona już w większym stopniu) nie byłą na tyle rozreklamowana, aby ci dotychczasowi mikołaje mogli się o niej dowiedzieć i ją np. bojkotować. Tak więc, mnie też to zastanawia, skąd ten spadek zainteresowania tematem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie denerwuj się bo złość piękności szkodzi... A siadając obok Mikołaja nie możesz odstraszać dzieci :P

Stayin' Alive

Instruktor motocyklowy w MotoInstruktor, Szkoła MotocyklowaTurbo i KULIKowisko.pl
Ratownik MotoPozytywni.pl

Jeśli instruktor siadaąąaz kursantem na tylne siedzenie, podczas zajęć w ruchu drogowym, to ok.
Jeśli jedzie autem i mądrzy się przez radio, to amator i niewiele przekaże podczas zajęć.

Co do szkolenia w aglomeracji łódzkiej, to ja proponuję szkołę Turbo, gdzie szkoli motoTomasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam takiego materiału, wyłączyłem kamerkę co by dzieci nie stresować ;) Natomiast kolega kręcił wszystko, więc mam nadzieję, że uda mi się z nim niedługo spotkać i wziąć materiał, to może się coś skleci jeszcze.

 

jeśli o mnie mowa, niestety.. to co miałem (jakieś fragmenty), już poszło do kosza, co by dzieciaków nie stresować.. nagranym filmem ;)

reszta, w tzw. szybkim klipie (no bo dłuższą wersję sklecił Suchar ;) - great movie by the way  ;)), jak poniżej:

 

;)

W uszach szum, w oczach łzy, a na liczniku 33 😆
avatar2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą jakby ktoś jednak miał zdjęcia dzieciaków to można by je przesłać do dd2, napewno chętnie umieściliby je na swojej stronie. Oni wiedzą które dziecko może trafić na stronę a które nie. Poza tym jeśli zebralibyśmy zdjęcia każdego dzieciaka z mikołajem, a mikołaj był zaje.. To możnaby wydrukować i zawieźć im oprawione (ramki mam)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę Suchy że jak jeszcze film o FŁM nie jest gotowy to powinieneś chociaż na napisach końcowych wmontować jak Mikołaje jadą :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chemiczna Malina

@Mała, ja też się nad tym zastanawiam. Sposób organizacji zeszłorocznej akcji przez forumowiczów w dużej mierze wziął się właśnie z doświadczenia z lat ubiegłych, kiedy większość czasu Mikołaje spędzili lansując się po placach w Zgierzu, Pabianicach i Aleksandrowie, rozdając cukierki przypadkowym ludziom, bo brakowało jakiegoś planu i informacji o lokalizacji domów dziecka i tak się wszyscy snuli bez pomysłu i przypadkowo trafiliśmy do 3 domów (w tym do dwóch na Aleksandrowskiej). Forum zorganizowało swoją akcję i zrzutę na dzieciaki w dwóch domach, żeby nie tracić czasu na paradowanie i lans, a poświęcić go w większym stopniu dzieciakom. 

Ale to nie rozwiązuje zagadki dotyczącej tego, czemu motocykliści, którzy z forum nie są lub nie byli związani, nie zjawili się na pl. Wolności całkiem niezależnie od nas i nie ruszyli swoim starym zwyczajem, a takich grup było (przynajmniej w 2011) sporo. Były jakieś bandy na goldwingach, kilka innych ekip i ludzi niezależnych i nikt chyba nikogo nie informował. Co więcej, akcja forumowa (nawet tegoroczna, choć ona już w większym stopniu) nie byłą na tyle rozreklamowana, aby ci dotychczasowi mikołaje mogli się o niej dowiedzieć i ją np. bojkotować. Tak więc, mnie też to zastanawia, skąd ten spadek zainteresowania tematem.

 TAk mi teraz przyszło do głowy, żeby na przyszły rok zrobić ulotki (mogę załatwić "hostessy" do rozdawania) i umieścić je w klubach, pubach gdzie motocykliści bywają, wiem, że włoska knajpka Peperoncini która szykuje moto rabaty byłaby chętna i z pewnościa nie tylko oni. Co Wy na to? Można nawet plakaty piknąć w barterze i wywiesic w darmowych miejscach plakatowania (mam listę tych miejsc jakby co) :-)

Too fast to live, too young to die !!!

 

Moje motofotografie -

http://motocykle-lodz.pl/topic/6133-mototematycznie/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chemiczna Malina

oooo właśnie, można spróbować w dodatkach do expressu, dziennika itp, ja mam dostęp do "co jest grane" jak ich zainteresujemy to opublikują zapowiedź akcji, można też sie zwrócić do Toya tv, i lokalnych stacji radiowych, to akcja charytatywna - łatwiej wchodzą w reklamę czegoś takiego w zamian za logotyp publikowany np. na wydrukowanych ulotkach niż w przypadku niewielkich komercyjnych imprez.

Too fast to live, too young to die !!!

 

Moje motofotografie -

http://motocykle-lodz.pl/topic/6133-mototematycznie/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kurcze, czyli były dwie "armatury". Ale kolegi na piździku nie widziałem bo chyba ciężko było mu nadążyć ;)
ziotal24 - filmik bardzo przyjemny. Cholerka, wszystkie filmiki i zdjęcia fajnie się ogląda pamiętając zaciesz, jaki nam towarzyszył.

Fajnie jest czasem zrobić dobry uczynek, no nie? :smile:

Stayin' Alive

Instruktor motocyklowy w MotoInstruktor, Szkoła MotocyklowaTurbo i KULIKowisko.pl
Ratownik MotoPozytywni.pl

Jeśli instruktor siadaąąaz kursantem na tylne siedzenie, podczas zajęć w ruchu drogowym, to ok.
Jeśli jedzie autem i mądrzy się przez radio, to amator i niewiele przekaże podczas zajęć.

Co do szkolenia w aglomeracji łódzkiej, to ja proponuję szkołę Turbo, gdzie szkoli motoTomasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Galeria zdjęć odświeżona, gdyż doszły jeszcze podziękowania od dzieci ;)

 

DSC00542

DSC00538

DSC00528

DSC00520

DSC00518

 

Chcesz założyć działalność, a może już posiadasz? Odbierz 10% rabatu na usługi księgowości winfakt_logo_sygnatura.png

Polecam, sprawdziłem na własnym biznesie: www.infakt.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To generalnie była dość śmieszna sytuacja bo okazało się że dzieciaki przygotowały zapas podziękowań tak żeby dla każdego były. Natomiast kiedy im powiedziałem ile będzie wujków i cioć to zapanowała konsternacja, przerażenie i wielkie oczy.

Na moje pytanie czy to źle że tyle mikołajów właśnie do nich jedzie odpowiedzi były 

- tak !

- nie !

- nie wiem

- dobrze ale nie dobrze, bo zdążymy dorobić dla wszystkich i co teraz ?

 

Więc zapadła decyzja że wszystkie podziękowania trafią do Admina

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chemiczna Malina

Oto link do relacji z wydarzenia oraz rozmowy z Salatem :-) miłego czytania, jeśli chcielibyście dodać cokolwiek do tekstu jestem otwarta, możecie też pisać komentarze na portalu oraz na fanpage fb wojewoda noise - zapraszam

 

http://wojewodanoise.pl/moto-mikolaje-2013/


http://motocykle-lodz.pl/gallery/album/737-moto-miko%C5%82aje-2013/

 

i jeszcze link do kilku fotek

Too fast to live, too young to die !!!

 

Moje motofotografie -

http://motocykle-lodz.pl/topic/6133-mototematycznie/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czy ktoś zadał sobie trud i policzył ile maszyn przyjechało? Na moje oko 30-40 ale czy ktoś zna dokładną liczbę?

A z innej beczki... może niedługo dościgniemy takie miasta jak Kraków:

Jak się jeżdżąc nie przewrócisz to się jeździć nie nauczysz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie na pewno bo z roku na rok jest nas co raz więcej zobacz zdięcia z tamtego roku a z tego . Za rok to będzie nas jeszcze więcej  :moto:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...