Skocz do zawartości

Ubezpieczenia Oc


Pagbat

Rekomendowane odpowiedzi

Przy Oc nie trzeba jezdzic-agent ma obowiazek dostarczyc polise. Tak było przynajmniej ostatnio. Pzu 90 zł. przy 60 %

Nie wiem co powiedzieć - żeby mnie z forum nie wypieprzyli  B)

 

a na serio to Towarzystwo Ubezpieczeniowe ma obowiązek przedstawić ofertę. Agent ubezpieczeniowy nie może odmówić wystawienia polisy i to mniej więcej tyle z zakazów i nakazów które reguluje ustawa choć do tego też nie wszystkie TU się stosują.

 

 

 A ktoś ubezpiecza moto w zakresie AC? Znasz jakąś firmę?

Warta, Allianz, PZU i prawdopodobnie teraz Gothaer. Casco na motocykl to z reguły dość duże koszty i o ile moto jest nowe lub kilku letnie jest to opłacalne w późniejszym okresie i spadku wartości motocykla niestety już nie.

 

Na marginesie, powiem Wam, że TU Gothaer proponuje assistance na Polskę i Europę dla motocykli z pojazdem zastępczym itd (pzdr Okropna) tylko jak zawsze jest jedno ale. Pojazd zastępczy przysługuje tylko i wyłącznie po kolizji lub kradzieży motocykla. Po awarii, niestety dalsza podróż we własnym zakresie. 

 

Dzięki za dobre słowa :smile: i ze przyklejone etykiety "Spraw Beznadziejnych" :smile:  :riding:

 

Pozdrowienia dla wszystkich ode mnie i Moni.

CENTRUM UBEZPIECZEŃ ul. Snycerska 1 róg ul. Zachodniej i Limanowskiego, Tel: 693 188 184

motocykle, samochody, mieszkania, domy, firmy, OC podróżne, polisy na życie, NNW i motocykle

 

Służymy Wam również doradztwem, także dzwońcie, piszcie jeśli tylko macie jakieś pytania lub potrzebujecie pomocy w spr. ubezpieczeń. nasze.ubezpieczenie@gmail.com

 

ZAPRASZAMY!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miła atmosfera to podstawa :smile: Pzdr Góral

CENTRUM UBEZPIECZEŃ ul. Snycerska 1 róg ul. Zachodniej i Limanowskiego, Tel: 693 188 184

motocykle, samochody, mieszkania, domy, firmy, OC podróżne, polisy na życie, NNW i motocykle

 

Służymy Wam również doradztwem, także dzwońcie, piszcie jeśli tylko macie jakieś pytania lub potrzebujecie pomocy w spr. ubezpieczeń. nasze.ubezpieczenie@gmail.com

 

ZAPRASZAMY!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Nie wiem czy wiedzieliście (bo ja np nie wiedziałem i dlatego wklejam artykuł z filmikiem) o dodatkowej zniżce na ubezpieczenia komunikacyjne przy płatności kartą. Nie wiem które towarzystwa, ale to może kolega Przemski się wypowie. Co, po co i dlaczego w linku poniżej :smile:

 

http://moto.wp.pl/kat,92714,title,Tansze-OC-Wystarczy-zaplacic-karta,wid,17111002,wiadomosc.html?ticaid=114002&_ticrsn=5

Jak się jeżdżąc nie przewrócisz to się jeździć nie nauczysz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety zdaje się że jak to często bywa osoba pisząca artykuł coś wie ale nie dokładnie ;), rzeczywiście przy zawieraniu umowy OC w directach tak się zdarza. Wygląda to w ten sposób że należy wybrać opcje przedpłata i opłacić polisę natychmiast przed otrzymaniem papierka. Z tego co wiem Compensa miała swego czasu ofertę zniżki za płatność kartą ale chodziło o konkretną kartę konkretnego banku ;)

Natomiast dla nas i tak tylko jedna firma w kraju ma dobrą ofertę a tam o płatności kartą to chyba jeszcze nie słyszeli ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

OC dla starego i młodego posiadacza prawa jazdy,gdzie najtaniej ?

pełne  zniżki mam ,natomiast  młoda ma dopiero 3 rok prawko i jest przed 25 rokiem życia 

obecnie za swoją (naszą ) 125 płacę 76 zł  w TUW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwon do "przemski"

"Ja chcę, żeby moja Łódź rosła, żeby miała pałace wspaniałe,
ogrody piękne, żeby był wielki ruch, wielki handel i wielki pieniądz..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

OC dla starego i młodego posiadacza prawa jazdy,gdzie najtaniej ?

pełne  zniżki mam ,natomiast  młoda ma dopiero 3 rok prawko i jest przed 25 rokiem życia 

obecnie za swoją (naszą ) 125 płacę 76 zł  w TUW

 

 

Jeśli mam zaproponować jakieś rozwiązanie to samodzielne wyliczenie zniżek. Można to zrobic na przykład na tej stronie www:

https://superpolisa.pl/

 

Wpisujecie wszystkie dane w rameczki i powinna wyskoczyć Wam lista poszczególnych towarzystw ubezpieczeniowych. Każde posiada inne ceny ubezpieczenia. Obecnie nie patrzcie się jedynie na cenę ale równiez na to jaki zakres ubezpieczenia oferuje dane towarzystwo ubezpieczeniowe, czy nie robi problemów z wypłatą odszkodowania. Głównie z uwagi na to, że obecnie kwotę z ubezpieczenia bierzemy od własnego ubezpieczyciela. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

równiez na to jaki zakres ubezpieczenia oferuje dane towarzystwo ubezpieczeniowe

zakres obowiązkowego ubezpieczenia OC wszędzie jest taki sam, bo to reguluje ustawa. Dopiero w dodatkowych ubezpieczeniach (AC, NNW) można szukać bogatszej oferty.

GS500 icon3.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
11 minut temu, Piuriel napisał:

Hej,

Ktoś kogoś ma do polecenia w temacie OC?

j.w. - dzwon do Przemka (Przemski)

https://www.spisperfum.pl - lista odpowiedników perfum FM Group

 

http://www.motostat.pl/user_images/32712/icon3.png - Suzuki GSX750F K6
http://www.motostat.pl/user_images/35804/icon3.png - Yamaha XC125TR

http://www.motostat.pl/user_images/73564/icon1.png - Mitsubishi Pajero III 3.2 DI-D Long

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...

A jaka jest procedura dochodzenia roszczeń, jeżeli sprawdzą jest ktoś, kto nie posiada ważnego OC?

 

Co do samego ubezpieczenia, to z tego co widzę, to tutaj mają porównywarkę: https://wygodnie.pl/ubezpieczenie-motocykla  Trochę jest wypełniania formularza, ale jeżeli ma to zaoszczędzić ileś tam procent na kosztach ubezpieczenia OC, to czemu nie.

Edytowane przez Pitrx (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Pitrx napisał:

A jaka jest procedura dochodzenia roszczeń, jeżeli sprawdzą jest ktoś, kto nie posiada ważnego OC?

Sąd 

" Lepiej 30 minut później niż 30 lat za wcześnie " 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sąd to w ostateczności, wystarczy zgłosić się do UFG https://ufg.pl/infoportal/faces/pages_home-page?_afrLoop=6465622747124000&_afrWindowMode=0&_adf.ctrl-state=83hf6w9v8_4

pokierują co dalej, oni wypłacą ci kase a zrobią regres na sprawce i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Ludzie dziwią się, że ceny OC rosną i psioczą. Ale Ci sami ludzie, gdy tylko nadarzy się okazja, to chcą wyciągnąć z ubezpieczalni najwięcej jak się da. I nie mam o to do nich pretensji, ale niech nie psioczą, że ceny OC rosną, bo właśnie - koszt np auta zastępczego jest duży. Kosz tych wszystkich dodatkowych usług jest duży. Nic więc dziwnego, że tak się dzieje a nie inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patologia ubezpieczeń jest w tym, że nie ma zainteresowanego, aby zrobić coś "tanio i dobrze". Kiedyś ktoś (nie pamiętam kto) wyróżnił 4 typy wydatkow:

- za nieswoje dla kogoś - nie przejmujemy się cena i jakością, po prostu ma być

- za nieswoje dla siebie - cena nie gra roli, jakość ma być jak najwyższa i prestiż też

- za swoje dla kogoś- w sumie z jakością, ma być tanio :D

- za swoje dla siebie - jak najlepiej, jak najtaniej (tu najbardziej balansujemy parą jakość - cena)

No ci teraz ubezpieczenia (np OC ale w stanach też medyczne) to jest wydatek typu "nie za swoje dla siebie" tylko, że nieświadomi jesteśmy tego, że i tak za to płacimy. Przyklad:

Ktoś nam przyrysowal auto (mamy zarysowania na karoserii), ogolnie szkoda nie jest wielka, np na nadkolu. Gdybyśmy sami mieli to naprawiać, poszukalibysky ZAUFANEGO lakiernika, który zrobi to możliwie tanio i szybko tak, żeby nie było widać. Gdy ktoś da za wysoka cenę, pójdziemy gdzieś indziej i tak regukujemy rynek. W przypadku OC już jest inaczej - bierzemy tam gdzie bedzie dobrze, cena nas nie interesuje bo "ubezpieczyciel zaplaci". Nie zwracamy później uwagi na to, że każdy z nas się zrzuca na tą cenę. 

Nie piszę, że system ubezpieczeń w pl jest zły (obowiązkowe od jest bardzo dobre) zle jest nasze podejście do tego tematu. A później z jednej strony w tv lament ze zły ubezpieczyciel podnosi ceny a z drugiej strony cieszymy się, gdy ktoś dostał 20k za udawany ból głowy po kolizji (znam taki przypadek). To jest patologia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Kefas napisał:

"aby zrobić coś "tanio i dobrze". Kiedyś ktoś (nie pamiętam kto) wyróżnił 4 typy wydatkow: "

 

Janusz Korwin Mikke kiedy opisywal patologie w sluzbie zdrowia

"Ja chcę, żeby moja Łódź rosła, żeby miała pałace wspaniałe,
ogrody piękne, żeby był wielki ruch, wielki handel i wielki pieniądz..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Nie tylko w służbie zdrowia. Akurat służba zdrowia to obszar, który należałoby w pierwszej kolejności naprawić. Powinniśmy skończyć z mitem darmowej służby zdrowia, powinna być częściowa odpłatność za usługi medyczne. W Czechach to wprowadzili i funkcjonuje bardzo dobrze.

Co do ubezpieczeń, to każdy rozsądny wykupuje nie tylko OC, ale również AC - załaszcza w przypadku nowych pojazdów, których naprawa bywa dosyć droga, gdyby tak podsumować wszystkie koszta z tym związane. Warto sobie na tutaj porównać jeszcze: https://superpolisa.pl/

Edytowane przez andmst (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Siema. 

Szukam kogoś kto zajmuje się ubezpieczeniami i mógłby mi pomóc. 

Spóźniłem się z opłaceniem OC , poprostu nie spojrzałem w dokumenty, auto jest w renowacji. Jestem miesiąc w plecy. Dzisiaj kupiłem nowe OC ale z datą dzisiejsza , za cały sierpień nie mam oc. 

Mógłby ktoś pomóc w tym temacie ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Czupryn napisał:

Mógłby ktoś pomóc w tym temacie ? 

Spróbuj dać na mszę. Może fundusz gwarancyjny się nie dopatrzy. Nie chcę straszyć, ale w przypadku w przypadku przerwy powyżej 14 dni może Cię czekać kara 4200 pln (chyba). No chyba, że wcześniejsza polisa była na Ciebie, ale z tego co piszesz, to chyba nie... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniejsza polisa była na poprzedniego właściciela. Ja opłaciłem jedynie drugą ratę. Nie miałem pojęcia o tym że nie przedłuży się automatycznie. 

Dokładnie 4300 zł piszą w internecie o karze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...