Skocz do zawartości

Kto Tu Jeździ Choper'em-Cruiser'em?


Micek1968

Rekomendowane odpowiedzi

Żółtodziub_Z_Łodzi

 

 

no mnie z lisy można usunąć. Zmądrzalem i pozbyłem się VTX'a. Miał kilka podstawowych wad które od jakiegos czasu mnie irytowały.
 

 

O jakie wady chodzi? Zastanawiałem się nad kupnem właśnie tego modelu Hondy, bo znajomy zachwalał. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

O jakie wady chodzi? Zastanawiałem się nad kupnem właśnie tego modelu Hondy, bo znajomy zachwalał. 

 

Nie spełnia dwóch podstawowych kryteriów. Nie hamuje i nie skręca. Jedna tarcza z przodu to zdecydowanie za mało na taką masę motocykla. nawet po założeniu stalowego oplotu.

Jazda "krową" po mieście była jak siłownia, manewrowanie przy niskich prędkosciach albo na parkingu dramatd. Do tego z wadami samochodu bo o przepychaniu sie w korku można było pomarzyć (czasem się udawało i tylko dzieki uprzejmości kierowców albo na szerokiej drodze - Włókniaży).

Najlepiej vtx spisywał się w celu pokazowym jak stał i świecił chromem i w krótkich przejazdach w grupie. Szybki skok nad morze kończył sie bólem du ... pleców. Generalnie przemówiły do mnie słowa kumpla "czopek to ewentualnie do d*py" i słowo daję że teraz mam moto które nadaje sie do jazdy.

Group of Franc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żółtodziub_Z_Łodzi

Dzięki Enter! 

 

Dobrze wiedzieć co i jak. O hamowaniu słyszałem od paru osób. Trzeba będzie pomyśleć nad czymś innym po zdaniu prawka. Tym bardziej, że chcę robić tripy nad morze maszynką. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vtx'a1300 na pewno nie polecił bym na pierwsze moto. męka i tak naprawdę człowiek niczego sie nie nauczy. Zaraz poczytam twój temat odnośnie pierwszego moto może dodam coś od siebie

Group of Franc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żółtodziub_Z_Łodzi

 

 

Zaraz poczytam twój temat odnośnie pierwszego moto może dodam coś od siebie

 

Dziękuję ;) każda rada się przyda. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Nie hamuje i nie skręca.

 

 

 

 

Szybki skok nad morze kończył sie bólem du ... pleców.

 

Nie wiem czemu ludzie na tych chopkach/armaturach jeżdżą na Bałkany, objeżdżają półwysep Iberyjski czy Skandynawię. Pewnie nie wiedzą, że jeżdżą na tak niedoskonałych sprzętach :eyebrow:  

yamaha-stars.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O hamowaniu i skręcaniu to powszechnie znana prawda o hontach VX 1300. To że ludzie tym jeżdżą to już szczęśliwie nie mój problem a najlepiej świadczy o tym fakt że moja sprzedała się całkiem sprawnie. A jak ktoś lubi sie męczyć ... to nadal nie mój problem. Na dalekie wycieczki tak jak piszesz można sie wybrać vtx'em pewnie ale jak ktoś mi powie że po przejechaniu 500 km zsiada bezboleśnie to kłamie ewentualnie jest chory na analgezję wrodzoną albo pozycja na laleczce jest dla niego idealna ze względu na bydowę ciała (d*pa z metalu).

Group of Franc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro komuś kto przejechał 500 km i stwierdzi, że d..a nie boli zarzucasz kłamstwo to mogę też powiedzieć, że jak ktoś słabej d*py to się i chlebem struje.

Każdy ma swój subiektywny osąd i niech tak zostanie ale nie formujmy tego jako prawdy objawionej.

Edytowane przez Bemol (wyświetl historię edycji)

yamaha-stars.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlaczego kłamstwo? podałem jeszcze dwa inne rozwiazania w tym to trzecie dotyczy osób, którym na vtx jest wygodnie. Jeżeli faktycznie masz coś do powiedzenia to komentuj całą wypowiedź a nie tylko fragment bo sugeruje to że nie zrozumiałeś reszty. Cyba że spierasz się dla samego spierania ale w takim wypadku te OT sa zupełnie zbędne.

Group of Franc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to może prościej, twierdzisz, że chopki/cruisery nie skręcają i nie jeżdżą i d*pa od jazdy boli a ja twierdzę, że ludzie zwiedzają na nich całą Europę i sobie chwalą i mam wielu którzy tak robią z moją skromną osobą włącznie. Więc dalsza polemika nie ma sensu. 

 

 

 

 

dlaczego kłamstwo?

 

 

dotyczy toTwojego wpisu dotyczącego d...y. Przeczytaj jeszcze raz mojego posta

yamaha-stars.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co ty chcesz starego misia na miód zrobić? Latałem VTXem przez kilka dobrych lat i wiem o czym piszę. Próbujesz udowodnić mi coś czego nie powiedziałem bo nigdy nie miałem na myśli wszystkich cruiserów/chopperów tylko konkretny model, którym jezdziłem. Znam też opinie bieżących jak i byłych właścicieli Hondy VTX.

co do d..y bo widzę że temat nader Cię interesuje to napisze jak krowie w rowie :

Jeżeli Osoba zejdzie z Hondy VTX 1300 S po przejechaniu 500 km i

a) powie że nie boli to kłamie żeby wyjść na twardziela, lub

B) choroba analgezję wrodzoną - nieodczówanie bólu - nie boli z oczywistycch względów, lub

c) pozycja na laleczce jest dla niego idealna ze względu na budowę ciała - czyli ta grupa osób robiących 1kk km z uśmiechem na twarzy, których tak zawzięcie bronisz niestety nikt ich nie atakował  i twoja postawa mnie zaskakuje.  A dopisek żelazna d*pa to wyraz podziwu gdyż mi los odebrał żelazną dupe jak schudłem z 134 kg do 98kg.

Group of Franc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

True. Ogólnie przesiadka z turystyka/sporta na cruisera to dla mnie wyzwanie. W pozycjach bardziej pochylonych, ciężar spoczywa po części na ramionach i długie podróże nie dają się tak we znaki. Na cruiserze nie dość, że każda dziura i nierówność idzie prosto w kręgosłup to jeszcze cała górna część ciałą spoczywa na tyłku. Tu tylko mozna się ratować dobrymi amorami i customowym siedzeniem szytym pod własny tyłek bo stockowe są zazwyczaj do bani.

 

VTX również odradzam. Chyba, że jasnowidzą, co wiedzą, że za kilometr muszą się zatrzymać i mogą zacząć sobie spokojnie wcześniej hamować :biggrin: :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie przemówiły do mnie słowa kumpla "czopek to ewentualnie do d*py"

 

gdyby tam zamiast "chopek" było VTX to by mi nawet ręka nie drgnęła 

 

A tekst z krową zachowaj dla siebie. 

Edytowane przez Bemol (wyświetl historię edycji)

yamaha-stars.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogarnij się chłopie .. jeżeli ręka Ci drży bo ktoś ma inne zdanie to chyba czas na kurs kontroli gniewu. I co zrobisz jak ci napisze że po doświadczeniach z chopkiem też uważam że to piękne motocykle ale niepraktyczne i cieszę się z przesiadki na tzw. japończyka do wszystkiego ... do drżących rąk dołączy zagryzanie zębów i zaciskanie pięści? Jeszcze wrócisz do domu i Twojej babie się dostanie bo ktoś z internetu ze mną dyskutował ...

 

Do tego sięgasz do coraz starszych postów żeby się tylko przyp....ć do czegoś. A ja nadal nie wiem po co?

Jak widac nie tylko ja mam zdanie że pozycja na cruiserach sprzyja bólowi pleców. Pewnie na goldasach czy HD Electra Glide jest wygodniej ale nie miałem okazji. Może nawet twój V-Star jest za***isty i zawieszenie + pozycja jest stworzona do długich tras.

 

Ciesz sie jazda w dalekie podróże i pogodą. Wszyscy kochamy swoje motocykle.

 

PS:Skoro już piszemy o pozycji i zawieszeniu to żółtodziób móglby rzucic okiem na Kawasaki 800 Drifter. tyle że troche budżet przekracza i ciężko trafić dobry egzemplaż.

Group of Franc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny raz zarzucasz mi niezrozumienie. Jak rozumiem to z braku innych argumentów. Jak nie rozumiałes moich postów to starałem sie wytlumaczyc jak człowiekowi. Z twojej strony jest zarzut i zero dobrej woli.

Group of Franc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołączam do grona jeżdżących na chopperach/cruiserach.

 

Po prawie roku poszukiwań , nabiciu setek kilometrów i obejrzeniu kilku pewnych "perełek" od motocyklistów w końcu udało mi się kupić mój wymarzony motocykl - Yamaha XV 1900 RAIDER

 

Do zobaczenia w trasie  :moto:

Edytowane przez tuono1000 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Enter ogarnij się chłopie rozpisujesz się o wadach choperów na stronie poświęconej choperom i cruiserom.

Co chcesz osiągnąć nawrócić nas  :P

Jak idziesz do pizzeri to robisz tam wykład o tym jaka ona nie zdrowa i ile ma kalorii.,?

Kończę  dyskusję

 

Tuono1000 gratulować sprzęta

Edytowane przez Fizyk (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fizyk ma rację, po co robisz kwas?

Załóż oddzielny post i tam się żal, ja tam lubię moje moto i mam w d..... opinie innych (i napisałem to bez drżenia ręki) :smile:

Nie spieszy mi się, ale lubię jeździć :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...

Witam wszystkich Armaturowców w Nowym Roku.... :smile: Oby do wiosny !!!

pozdrawiam
Micek

-----------
Yamaha Virago XV 750 ' 1993
----------------------
Nice to Be Important, But More Important to Be Nice
MOTOCYKLE-ZGIERZ.PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ktoś chętny ?

Do Portugalii? :moto:

 

http://motocykle-lodz.pl/topic/13015-portugalia-fatima-10062017-pielgrzymka/

 

http://rajd.swm.pl

Edytowane przez Gregor STG (wyświetl historię edycji)

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...