Skocz do zawartości

Triumph Daytona 675 - Czerwony Mocarz


Suchy-wolk

Rekomendowane odpowiedzi

Przy sprzedaży będę mógł powiedzieć, że Daytona była garażowana w kuchni ;) Zaciągnąłem motocykl do domu w celu wykonania świątecznej fotki. Tymczasem maszyna wypucowana, wyczekuje na nowy sezon.

 

flm_1387917396__daytona_kuchnia1_mini.jp

Chcesz założyć działalność, a może już posiadasz? Odbierz 10% rabatu na usługi księgowości winfakt_logo_sygnatura.png

Polecam, sprawdziłem na własnym biznesie: www.infakt.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Kufer sprzedany, to i na nową szybkę kaska się znalazła  :decayed:  Poszukuję małymi krokami jeszcze krótkiego uchwytu pod tablicę i będzie finisz... na jakiś czas :biggrin:

 

flm_1393537127__dsc01460-700.jpg

 

flm_1393537206__dsc01475-700.jpg

 

flm_1393537194__dsc01467-700.jpg

 

flm_1393537221__dsc01488-700.jpg

Chcesz założyć działalność, a może już posiadasz? Odbierz 10% rabatu na usługi księgowości winfakt_logo_sygnatura.png

Polecam, sprawdziłem na własnym biznesie: www.infakt.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Przy sprzedaży będę mógł powiedzieć, że Daytona była garażowana w kuchni

Nie liczy się, największe wzięcie mają te "pod kocem trzymane"  :P

Supermoto se kupili... Terrorysty je&ane...  :P   SUPERMOTO LDZ
       Inspekcja Rowów Przydrożnych   :riding:                                                                          https://web.facebook.com/MM-Garage-1003360043043536/?ref=aymt_homepage_panel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

a co z tym "stukaniem " w silniku ?

 

Poza wyciekami oleju, niesprawnymi hamulcami i przebitymi oponami - wszystko gra  :riding:

Chcesz założyć działalność, a może już posiadasz? Odbierz 10% rabatu na usługi księgowości winfakt_logo_sygnatura.png

Polecam, sprawdziłem na własnym biznesie: www.infakt.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybka za***ista :smile: Ja w swojej też zmieniłem zimą na jeszcze lepszą pod względem aerodynamiki (double bubble) więc Wujaszku nie będzie nam wiało :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Podczas jednej z podróży wokół Łodzi zrobiło mi się gorąco, kiedy wyskoczyła pomarańczowa lampka Check-Engine  :wacko:  Wymieniłem olej, wszystkie płyny eksploatacyjne i lampka zniknęła na jakiś czas. Niedawno znowu się zaczęła do mnie uśmiechać, a motocykl jakby zaczął strzelać focha na jednym garze... udałem się więc na diagnozę kompa i okazało się, że poprzedni właściciel zainwestował w układ wydechowy ok. 3.000zł, ale już o filtrze powietrza nie pomyślał. Okazało się także, że poza filtrem do wymiany jest też świeca, więc poszedłem za ciosem i zakupiłem odpowiedni zestaw.

Jak się okazało, wymiana świec w Daytonie to niezłe wyzwanie. W motocyklach z jakimi miałem do czynienia wystarczyło zdjąć owiewki i po prostu dostęp do świec był jak na dłoni. Triumph poszedł dalej, aby mnie zniechęcić i będąc na skraju wyczerpania psychicznego "jak by się za to zabrać" postanowiłem metodą prób i błędów rozbierać motocykl od góry. Okazało się, że to jedyna słuszna droga, więc dostałem się po męczarniach ze zdjęciem baku, air-boxa, wszystkich kabli itd. do serca. Poniżej efekty prac dla potomnych, którzy kiedyś odkupią ode mnie motocykl  :riding:
 
flm_1396085909__dsc01688.jpg

Stary filtr wyglądał ładnie z zewnątrz:
flm_1396085921__dsc01692.jpg

Wewnątrz już gorzej :biggrin:
flm_1396085938__dsc01694.jpg

Z pomocą przyszedł filtr K&N:
flm_1396085992__dsc01714.jpg

Nikomu nie życzę wyciągania takiej długiej fajki
flm_1396085952__dsc01708.jpg

Stare świece NGK
flm_1396085967__dsc01705.jpg

Zastąpione nowymi DENSO
flm_1396085979__dsc01699.jpg

Na dobicie portfela zakupiłem rolki na wahacz z tworzywa ścieralnego ala crash-pad:
flm_1396086002__dsc01715.jpg

No cóż chciałoby się rzec "Do zobaczenia na trasie..", ale niestety wirus mnie dopadł i nawet nie mogę przetestować nowego zestawu "naprawczego" ..  :wacko:

Chcesz założyć działalność, a może już posiadasz? Odbierz 10% rabatu na usługi księgowości winfakt_logo_sygnatura.png

Polecam, sprawdziłem na własnym biznesie: www.infakt.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suchy coś Ty zrobił tej biednej Daytonie....., ale że aż tyle trzeba było rozebrać, żeby świeczki wymienić...

 

Chociaż u mnie wystarczy zbiornik zdjąć... :smile:

 

Jednak chyba starsze sprzęty ( zero elektroniki) są lepsze.... ( a nie tu nagle wyskakuje jakaś lampa CHECK ENGINE )

Blacharstwo Lakiernictwo Mechanika Serwis rowerów

Łódź ul. Helska 60

Tel. 530 679 839, 501 529 991

 

Dla posiadaczy kart członkowskich RABATY !!!!!

Czynne pn - pt 9-17
Sob 9- 13

 

 

YAMAHA FJ 1200     icon3.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłeś tylko trzy świece? :P A co z czwartą? :P  Aaaa... to ta o której zapomniał poprzedni właścicieli i do której Ty też nie mogłeś się dostać...  :decayed:

 

No tak, wyciąganie długiej fajki może być rzeczywiście uciążliwe  :biggrin:

 

A teraz na poważnie, ;)  mogłeś się chociaż nie przyznawać że nie wymieniłeś podstawowej rzeczy eksploatacyjnej w moto zaraz po zakupie jaką jest FILTR POWIETRZA    :biggrin:

 

...o filtr oleju nawet nie pytam  :whistling:   ;)

Edytowane przez michal_lc4 (wyświetl historię edycji)

Supermoto se kupili... Terrorysty je&ane...  :P   SUPERMOTO LDZ
       Inspekcja Rowów Przydrożnych   :riding:                                                                          https://web.facebook.com/MM-Garage-1003360043043536/?ref=aymt_homepage_panel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłeś tylko trzy świece?

 

Triumph robi 3 gary, czwartą świecę mogę wymienić w żyrandolu co najwyżej.

 

 

 

No tak, wyciąganie długiej fajki może być rzeczywiście uciążliwe 

 

Pod kątem ok.45* stopni wierz mi, że nie łatwo taką fajkę wyciągnąć, gdyż zaraz nad cylindrem jest rama i ledwo moja ręka się tam mieściła.

 

 

 

A teraz na poważnie,   mogłeś się chociaż nie przyznawać że nie wymieniłeś podstawowej rzeczy eksploatacyjnej w moto zaraz po zakupie jaką jest FILTR POWIETRZA   

 

Sprawdź kiedy kupiłem moto, ile zrobiłem km i dopiero zacznij lać wodę :smile: Ledwo zdążyłem nacieszyć się ładną pogodą w październiku i moto poszło na zimowanie, odłożyłem wszystko na wiosnę i właśnie nastał ten czas. Jak napisałem wyżej dostanie się do filtra powietrza wymaga trochę czasu poświęcenia - takiego mi brakowało i miałem wszystko zrobić wraz z początkiem kwietnia jak fundusze wpłyną. Niestety musiałem sprawę przyspieszyć o 14 dni - ot cała historia  :moto: 

 

Edit: Czepiasz się Panie Michale.. Albo chcesz udowodnić, że jesteś mądrzejszy i lepiej się znasz na motocyklach więc nie mam tu nic do gadania? :smile:

Edytowane przez Suchy-wolk (wyświetl historię edycji)

Chcesz założyć działalność, a może już posiadasz? Odbierz 10% rabatu na usługi księgowości winfakt_logo_sygnatura.png

Polecam, sprawdziłem na własnym biznesie: www.infakt.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się lepiej, codziennie się uczę (chociaż to że masz 3 cylki akurat wiem) Żartuję sobie przez duże "Ż" dla rozluźnienia atmosfery, a Ty jak zawsze bierzesz wszystko do siebie. Z "fajką" też żartowałem, szkoda że się nie domyśliłeś że użyłem dwuznacznego słowa. Strasznie sztywno się trzymasz i widzę że przyjmujesz wszystkie niezrozumiałe teksty jako atak personalny, a będąc adminem i funkcjonując w necie powinieneś mieć więcej dystansu do słowa pisanego. Ehh, szkoda, no nic więcej się nie udzielam. Wyluzuj trochę chłopie.

 

PS. Dziękuję że nie usunąłeś posta (jeszcze)

Edytowane przez michal_lc4 (wyświetl historię edycji)

Supermoto se kupili... Terrorysty je&ane...  :P   SUPERMOTO LDZ
       Inspekcja Rowów Przydrożnych   :riding:                                                                          https://web.facebook.com/MM-Garage-1003360043043536/?ref=aymt_homepage_panel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suchy, to chyba nie jest fajka, tylko cewka bezpośrednio na świecę ;)

 

Trochę nie wygodnie jak taka świeca pójdzie podczas trasy, ale na pociesznie w er5 też idzie droga po przez zbiornik :biggrin:

Edytowane przez Olo (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

...o filtr oleju nawet nie pytam    


Sorki, ale to raczej nie brzmi jak żarcik, tylko wykpienie ;) Oczywiście za bardzo wziąłem sobie do serca Twoje "żarty", ale widocznie nie zrozumiałem poczucia humoru  :riding:

 

 

 

Suchy, to chyba nie jest fajka, tylko cewka bezpośrednio na świecę

 

Brakowało mi odpowiedniej nazwy tego "urządzenia"  :decayed:  Dzięki. Zawsze fajka miała dla mnie kilka cm przewodu, w tym przypadku pierwszy raz spotkałem się z takim utrudnieniem, gdzie świeca znajdowała się na poziomie 16cm w głąb cylindra.

Chcesz założyć działalność, a może już posiadasz? Odbierz 10% rabatu na usługi księgowości winfakt_logo_sygnatura.png

Polecam, sprawdziłem na własnym biznesie: www.infakt.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Sorki, ale to raczej nie brzmi jak żarcik, tylko wykpienie

 

Przeeestań  ;)

Supermoto se kupili... Terrorysty je&ane...  :P   SUPERMOTO LDZ
       Inspekcja Rowów Przydrożnych   :riding:                                                                          https://web.facebook.com/MM-Garage-1003360043043536/?ref=aymt_homepage_panel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny ten Twój moto-foto-blog :smile: . Przyjemnie się czyta i ogląda. Mam nadzieję, że nie wyczerpałeś jeszcze pomysłów na udoskonalenie maszyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naturalnie. Zamówiony został w piątek krótki uchwyt pod tablicę rejestracyjną ;) Niestety ściągają go z UK, więc do połowy kwietnia może mi przyjść czekać  :unsure:

 

Rozważam też zakup klamek regulowanych.

Chcesz założyć działalność, a może już posiadasz? Odbierz 10% rabatu na usługi księgowości winfakt_logo_sygnatura.png

Polecam, sprawdziłem na własnym biznesie: www.infakt.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacne to czerwone moto! Po fotach widzę znajome miejsca spotkań! Może kiedyś uda się Was tam spotkać jak będę jechał na "bombach" na magazyny "panantoni" przy ul. Zakładowej lub do suchej trawy na ul. Nery!

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

W końcu po 3 tygodniach oczekiwania, dotarł do mnie akcesoryjny uchwyt pod tablicę rejestracyjną Evotech. Dla przyszłego kupca motocykla historia zmian ;) Jeszcze muszę zakupić jakieś ładne "koszulki" na kable, żeby woda spod koła tak nie leciała na styki.
 

flm_1399125861__dsc01824.jpg

 

flm_1399126033__dsc01825.jpg

 

flm_1399126065__dsc01844.jpg

 

flm_1399126100__dsc01849.jpg

 

flm_1399126052__dsc01829ssssss.png

 

Efekt końcowy:

flm_1399126116__dsc01853.jpg

 

Jak to zwykle bywa, miało być już nic nie zmieniane, ale zamówione zostały klamki i po taniości dorwałem siedzenie dla kierowcy, które prawdopodobnie oddam do poszycia indywidualnego wzoru ;)

Chcesz założyć działalność, a może już posiadasz? Odbierz 10% rabatu na usługi księgowości winfakt_logo_sygnatura.png

Polecam, sprawdziłem na własnym biznesie: www.infakt.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...