Skocz do zawartości

Jaki Prostownik Do Akumulatora Na Zimę?


Suchy-wolk

Rekomendowane odpowiedzi

Stoję przed zakupem prostownika do akumulatora - oczywiście do motocykla :smile: Poszukuję uniwersalnego urządzenia w okolicach 100 złotych, aby był bezawaryjny i posłużył mi kilka sezonów zimowych. Niestety w tej kwestii nie mam pojęcia, na co zwracać uwagę przy zakupie itd. Dlatego też proszę o jakieś propozycje i uwagi.

 

Wstępnie znalazłem coś takiego do 100 PLN:

1. Saito ProCharger http://www.moto-akce...arger-s,p,26327

 

2. Oxford OXIMISER 600 http://sklep.scigacz...00-p-22002.html

 

Za nieco ponad stówkę:

3. Oxford OXIMISER 900 http://www.jednoslad...p?id_product=94

 

Produkty Oxford'a są chyba dosyć znanymi produktami. Pytanie czy warto dokładać te 50zł na rzecz modelu 900, a może nie ma sensu dokładać ani złotówki do bajerów typu wyświetlacz LCD itd.?

Chcesz założyć działalność, a może już posiadasz? Odbierz 10% rabatu na usługi księgowości winfakt_logo_sygnatura.png

Polecam, sprawdziłem na własnym biznesie: www.infakt.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem kup sobie zwykly prostownik samochodowy ktory jest napewno mocniejszy i pewniejszy od takiej malej popierdolki. Wydaje mi sie ze to takie urzadzenie jednorazowe i swoich pieniedzy bym raczej nie zainwestowal. A jak bedziesz mial auto to juz przy okazji bedziesz mial prostownik pod auto a nie tylko motocykl :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega wyżej dobrze mówi ;) Ja bym Ci polecił np. coś takiego http://allegro.pl/ni...1880493515.html :smile:

Ja 2 dni temu zakupiłem dokładnie ten egzemplarz, nadaje się do ładowania aqu zarówno motocyklowych jak i samochodowych. Ja go zakupiłem w Lidlu - była promocja i kosztował 69 PLN.Niestety nie miałem okazji, jeszcze go przetestować
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest właśnie najlepsza opcja do motocykli sam ładuje i rozładowuje akuon sam zimuje akuznaomy ma 2 sezon nie narzeka na niego co prawda najlepiej mieć nowy pewny akulator i nie ma niespodzianek po zimie

 

 

007.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli do samochodu znajdę coś do 100zł, to będzie elegancko - ten co podał Olo wydaje się być w porządku. Czekam jeszcze na inne propozycje :smile:

Chcesz założyć działalność, a może już posiadasz? Odbierz 10% rabatu na usługi księgowości winfakt_logo_sygnatura.png

Polecam, sprawdziłem na własnym biznesie: www.infakt.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten prostownik co podałem też jak Muody6 kupiłem w lidlu :smile: Plusy są takie że sam się rozłączy jak aku naładuje i ma szeroki zakres pod ile amper podłączyć. U mnie to było ważne ponieważ mam aku 4 amperowe i jak podłączałem pod taki stary polski prostownik to musiałem koreczki ściągać po się kwas gotował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Niektóre prostowniki pozwalają na symulowanie używania akumulatora, rozładowują go i ładują automatycznie. Niektóre mają funkcje odsiarczania.

Moim zdaniem najważniejszy jest mały prąd ładowania. A wzorcowym (jak dla mnie) prostownikiem jest Oxford Oximiser 900.

Suzuki SV650S 2007 icon1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zwykly prostownik samochodowy w momencie jak masz aku zelowy ( a chyba juz 80 % moto takowe ma ) moze rozwalic ci akumulator . ja tak zalatwilem zwyklym akumulator .

 

Prostownik musi miec zmienne naiecie ladowania i odpowiedni prąd . za 100 z groszami kupisz takie cacko co to przez zime utrzymuje ci aku jak bys normalnie jezdzil ..tj doladowuje i rozladowuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli do moto to tylko elektroniczny.

Najlepszy stosunek jakości do ceny ma prostownik z Lidla

W umiarkowanej cenie masz Boscha C3 (b. dobry) ma też ładowanie aku 6V

Najlepszy (używany np przez Mercedesa) z opatentowanym schematem ładowania CTEK a konkretnie model MXS5.0 do moto i większości aut ale cena też odpowiednio wyższa + gwarancja 5 lat (najwyższy amperaż z tej trójki, istotne przy "wzbudzaniu aku").

 

 

i pytanie czy lepiej dla niego jest podłączyć pod taki elektroniczny czy co jakiś czas samemu naładować i odstawić do szafy? oczywiście jak to wszystko wpływa na żywotność aku.

Podłączyć elektroniczny lecz nie musisz na całą zimę. Możesz co np 2-3 tygodnie doładować, bajer polega na tym że nie pilnujesz, nie przeładujesz i nie zasiarczysz i nie użyjesz za dużego prądu ładowania w całym, cyklu.

Edytowane przez Lord Vader (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bosch C3 ma najmniejszy prąd ładowania 0,8 - to dużo jak na niektóre, małe akumulatory.

Optimate 4 - jedna z najlepszych ładowarek motocyklowych oraz oxford Oximiser 900 mają prąd ładowania o wiele niższy - od 0,2.

Ma to duże znaczenie przy ładowaniu akumulatora właśnie przez długi czas kiedy zostawiamy go w tzw trybie zimowym.

Dodatkowo Oxford i Optimate ma w zestawie dołaczane dodatkowe złącze które można na stałe podłączyć do akumulatora i wyprowadzić tylko wtyczkę.

Jest to dużym ułatwieniem obsługi w motocyklach gdzie akumulatory są mocno zabudowane lub pod zbiornikiem.

Czasem nie trzeba nawet podnosić kanapy żeby podładować akumulator.

Dodatkowo Optimate 4 w nowszej wersji Dual ma możliwość ładowania motocykli BMW z szyną CAN przez gniazdko zapalniczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda solidnie i cena ok, szkoda ze nie ma wyświetlacza LCD :-) Ja dzisiaj wyjąłem już aku z moto. W piątek miałem problem z odpaleniem po mroźnej nocy. Test wykazał 11.8V, amperów nie znam. Niech poleży w temp pokojowej, później go podladuje jak kupie cos do tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwykła mała ładowarka do aku motocyklowych służyła mi przez wiele lat , podpinasz na całą zimę i spokój , nie ma sensu podpinać tak małego akumulatora pod prostownik samochodowy bo ugotujesz baterię

Odszkodowania powypadkowe z polisy OC sprawcy za różne zdarzenia z ostatnich 19 lat , bezpłatna analiza sprawy , wypłacam zaliczki do 20 tys. zł na osobę po podpisaniu umowy , pokrywam wszelkie koszty sądowe , daję pisemną gwarancję wygranej sprawy sądowej.

Artur Jastrzębski
Dyrektor Generalny woj. Łódzkie
Europejskie Centrum Odszkodowań S. A.
606-342-812

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwykła mała ładowarka do aku motocyklowych służyła mi przez wiele lat , podpinasz na całą zimę i spokój , nie ma sensu podpinać tak małego akumulatora pod prostownik samochodowy bo ugotujesz baterię

 

potwierdzam, moją kupiłem w tamtym roku, za 4 dyszki, jak do tej pory, daje radę ;) , jedyny mały minus to to, że trochę długo ładuje, jak jest aku całkowicie padnięty, to potrafi go ponad 24 godz. ładować :smile:

http://moto.allegro....2640602842.html

 

a swoją drogą, podjadę do Lidla obejrzę ten ich "super prostownik", do auta by był jak znalazł , bo stary 30 letni już ledwo zipie :smile:

 

edit. nigdzie nie doczytałem.., czy ten prostownik z Lidla ładuje aku żelowe ??

Edytowane przez Andree-stary wyga (wyświetl historię edycji)

Motocykl jest jak media markt - nie dla idiotów ;)

Kupię stary motocykl: Jawa, CZ, MZ, WSK 175, SHL !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...