Skocz do zawartości

Wypadki Z Okolicy, Dyskusja O Technice, Ruchu Drogowym, Przyczynie, Zapobieganiu


nildur

Rekomendowane odpowiedzi

PZU w temacie pojazdu bardzo mnie rozczarowało.

W tej chwili najtańszy GSF600S jest w ogłoszeniach za 4700- zresztą można mu dużo zarzucić. Ci którzy widzieli mój egzemplarz mogą potwierdzić, że jego jedyną skazą był zarysowany lakier na zbiorniku- PZU stwierdziło, że potwierdza idealny stan przed wypadkiem i wycenia go na 3700. Za stan techniczny doliczają 5%- całe 175 PLN. Piszę już do nich 5-te odwołanie- mam czas, bo przed wyrokiem w karnej nie mogę ich podać do sądu, a szkoda osobowa jeszcze narasta, bo rehabilitacja jeszcze się nie skończyła.

Konfucjusz: Po­wiedz mi, a za­pomnę. Po­każ mi, a za­pamiętam. Pozwól mi zro­bić, a zro­zumiem.

2010-2012: BMW F650 '95 48KM; 2014-2018: Suzuki GSF Bandit S 600 '96 78KM "Smokey"; 2017-: AJP PR3 240 Supermoto '17 23KM "Rowerek"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba każdy ubezpieczyciel zaniża wartość pojazdu i bez sądu się nie obejdzie. Tylko w takiej sytuacji warto udać się do kogoś, kto zajmuje się wyciąganiem należności od PZU i podobnych instytucji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba każdy ubezpieczyciel zaniża wartość pojazdu i bez sądu się nie obejdzie. Tylko w takiej sytuacji warto udać się do kogoś, kto zajmuje się wyciąganiem należności od PZU i podobnych instytucji.

Rozważam 3 prawników- na razie walczę korzystając ze wsparcie bliskich motocyklistów ;)

Konfucjusz: Po­wiedz mi, a za­pomnę. Po­każ mi, a za­pamiętam. Pozwól mi zro­bić, a zro­zumiem.

2010-2012: BMW F650 '95 48KM; 2014-2018: Suzuki GSF Bandit S 600 '96 78KM "Smokey"; 2017-: AJP PR3 240 Supermoto '17 23KM "Rowerek"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuruj się Logan i walcz o swoje!

 

Z innej beczki, ciekawa kompilacja wymuszania pierwszeństwa na autobusach, widziana z perspektywy kierowcy autobusu.

Mamy paru kierowców autobusów wśród forumowiczów, więc ku przestrodze i aby ułatwić im pracę, nie róbmy tak:

 

http://www.wiocha.pl/1172316,Wymuszenia-pierwszenstwa

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Niestety sezon zakończyłem a motocykl śni się po nocach, dlatego żeby sobie ulżyć, przeglądam różne filmiki i trafiłem na ten, gdzie jest zwrócona uwaga na prawidłowe ułożenie stóp podczas jazdy.

Przyznam się że jakiś czas jeździłem "nieprawidłowo" i dopiero motoTomasz podczas spotkania dla 125cc zwrócił na ten temat uwagę.

Przyznaję, od kiedy mam palce na setach, to łatwiej mi manewrować np podczas przeciw siadu...

 

Niestety stwierdzam też że większość kolegów z którymi jeżdżę, mimo wielu lat doświadczenia na motocyklach, też jeździ "nieprawidłowo".

Co wy na to?

 

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też zastanawiałem się nad pozycją motocyklisty tylko filmik znalazłem fajniejszy :biggrin: :

http://motocykle-lodz.pl/topic/401-ciekawe-filmiki-motoryzacyjne/?p=185861

 

Tak poważnie to przy palcach na podnóżkach jest mi łatwiej pokonywać nierówności (amortyzować wstrząsy) i łatwiej obejmować kolanami bak.

Jednak zmiana pozycji stopy w celu zmiany biegu lub użycia tylnego hamulca (to raczej sporadycznie) jest dla mnie uciążliwa. 

Należy też pamiętać, że w przypadku potrzeby użycia tylnego hamulca (obydwu naraz) czas reakcji się wydłuża.

Reasumując w mieście wolę mieć biegi i hamulec w zasięgu palców (częste zmiany biegów) natomiast w trasie spokojnie jak primabalerina na palcach śmigam.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak jeszcze w ramach zapobiegania, zerknijcie czasem ja się trzyma wasza tablica.

Gdyby poszybowała trochę wyżej to kierownik mógłby ją przyjąć na klatę lub kask.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

UPDATE sprawy z tego wątku

 

byłem dziś przesłuchiwany na komisariacie w Aleksandrowie Łódzkim w charakterze świadka, opowiedziałem co widziałem i nagrałem no i w sumie dziś można uznać, że to już koniec tematu.

 

W woli wyjaśnienia:

Audi Q7 należy do dużej firmy z Krakowa (nie mogę powiedzieć jakiej). KP Aleksandrów Łódzki skontaktował się z KP Kraków aby ten przesłuchał właściciela auta, ale z racji, że Audi należy do floty, a dział zajmujący się samochodami nie prowadzi ewidencji kto i kiedy wynajął pojazd, firma X nie była w stanie wskazać kierowcy :smile: Ów firma została jedynie ukarana mandatem w wysokości 300 zł. i na tym zakończyło się postępowanie. Otrzymam jeszcze do domu list polecony z KP w którym będzie dla mnie informacja, iż odstąpiono od czynności przeciwko kierowcy z racji niemożności wskazania go przez firmę X do której należy pojazd.

 

Koniec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno jechał pan Kaziu z portierni audiQ7 więc nie chcieli aby i tak z marnej pensji zabrali mu kasę (podziękowania dla Pana prezesa firmy☺).

Potwierdza się reguła, że "duży" może więcej. Następnym razem musisz uważać żeby Cię drzwiami po złości nie zaczepił ...jeśli znowu na niego trafisz.

Każda korporacja jaką znam w przeciągu kilku minut jest w stanie wytypować delikwenta chyba, że jak w tym przypadku kierowcą był prezesik...

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam wrażenie, że chłopaki z NIK'u to ostatni głos zdrowego rozsądku w Polskiej administracji... szkoda tylko, że pomimo ich raportów niewiele robi się żeby poprawiać te różne błędy.W tym wypadku wątpię aby nagle ktoś wyremontował 3000 km dróg z koleinami :sad2:. Jednak patrząc kilka lat wstecz i tak uważam, że jest duży postęp w kwestii jakości dróg w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

firma została jedynie ukarana mandatem w wysokości 300 zł.

 

Buahaha jasne mandat drogowy systawiony na firme tak jasne. Ściema :P

Motocyklistą nie staniesz się z chwilą kupna motocykla !!!

 

Jest to pasja, którą trzeba poczuć całym sercem, rodzi się pewien rodzaj więzi 'człowiek-maszyna', dająca sens życiu i uczucie wolności jakiej nikt nie jest w stanie dać nam na tym świecie.

 

Pasja ta staje się najmocniejszym narkotykiem, który rządzi naszym życiem. Nawet gdy ją porzucimy zostawia za sobą pustkę, jakiej nie da się wypełnić niczym innym !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dokładnie jak jaron mówi, miałem to nieszczęście że pierwszy w tym roku trafiłem na idiote, ładna pogoda i suchy asfalt to dopiero połowa sukcesu, a świadomość puszkarzy że już jeździmy = 0 także powoli, niech się oswoją

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To takie smutne gdy się słucha o czyjejś śmierci :/ Uważajmy na siebie ale w szczólności uważajmy na innych....

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciągle mam myśl żeby założyć MYK BLACHĘ. Wtedy tylko bym chował rejestrację i podjeżdżał do tych co nie używają migadełka i upierdalał lustereczka... Strasznie mnie irytuje jak ktoś nie używa migaczy....

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak kierunków to taka jakas dziwna Łódzka moda, tez mnie to w.:smile: denerwuje, ale co zrobisz na debilizm nie poradzisz, ale piętnować trzeba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj mnie jeden kierowca puszki mało nie wyprowadził na czołówkę z autobusem, bo się zaczął ze mną ścigać jak go wyprzedzałem... Ręce opadają, a do jesieni daleko.

"Be yourself, no matter what they say!"

Sting

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masakra, jeszcze dobrze sezon się ropoczął i już kostucha zbiera żniwo :sad2:

Drogi jeszcze nie poodmiatane, asfal nie rozgrzany no i pojedyncze jednostki mało zauważalne.

 boroś

 ccm250.png LwG!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yyyyyy żona samochodem wymusiła pierwszeństwo na mężu jadącym motocyklem ........ Albo nieszczęście do sześcianu albo......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No trochę kobieta będzie miała zrytą psychikę  -_-

Myślisz że każdy motocyklista to wariat ?

Grubo się mylisz, bo to ludzie z wielką pasją i umiejętnościami o których ty możesz tylko pomarzyć.

 

icon3.png Suzuki SV650s

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może jej grubo podpadl z rana

Edytowane przez kosmaty (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...