Skocz do zawartości

Wypadki Z Okolicy, Dyskusja O Technice, Ruchu Drogowym, Przyczynie, Zapobieganiu


nildur

Rekomendowane odpowiedzi

Motocyklista mógł być schowany za słupkiem samochodu i stąd go mógł nie zauważyć.

Jedynyn wytłumaczeniem jak dla mnie na szybszy przejazd przez skrzyżowanie jest zielone światło, aczkolwiek to nie jest pewnik bezpieczeństwa.

 boroś

 ccm250.png LwG!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wina motocyklisty i nie ma co więcej gadać. Jak ktoś tak śmiga to śmiga na własną odpowiedzialność i nie powinien mieć do nikogo innego pretensji ! Chcesz mieć pretensje do prawidłowego zachowania na drodze...? To też prawidłowo się na niej zachowuj !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Wina motocyklisty i nie ma co więcej gadać.

Buahah Roland nie pierd... 

Ja wiem że filmy się fajnie ogląda ale może by tak poszukac nim się pier.. taką bzdurę

 

http://motormania.com.pl/newsy/swiat/smiertelny-wypadek-matka-motocyklisty-publikuje-drastyczne-jako-kampanie-bezpieczenstwa/

 

Dla ułatwienia:

"Mężczyzna z Renault Clio stawił się w sądzie i przyznał się do winy spowodowania śmierci przez nieostrożną jazdę. Sąd skazał go na 12 miesięcy ograniczenia wolności (kurator), 18-miesięczny zakaz prowadzenia pojazdów, pokrycie 260£ (ok. 1400 zł) kosztów oraz 130 godzin nieodpłatnych prac społecznych."

 

Na temat samego wypadku, inspektor Chris Spinks mówi:
„Wiemy z filmu, że na tamtej drodze David jechał nawet powyżej 160 km/h. Jednak niezależnie od prędkości motocykla, manewr wykonany przez samochód nie powinien zostać nawet rozpoczęty.”

 

Zatem Panowie "Experci" dajcie se siana z mądrościami.

O ile chłopak przeginał z prędkością to nadal jest winna kierowcy samochodu do czego sam się przyznał. Nawet jakby w tym miejscu w tym czasie jechał zgodnie z przepisami a wolno tam 96km/h to nak... w puszkę nadal ma duża szanse na zgon a wystarczy chwilę dłużej spojrzeć czy nic nie jedzie. A motocykl na drodze widać trochę dalej niż 100m nawet jak jedzie szybko tylko że na skręt nie trzeba mieć 20 sekund.

 

Niestety wymuszenia pierwszeństwa przy skrętachi nie tylko to jedna z głównych przyczyn wszystkich wypadków (patrz. statystyki wypadków)  bo ludzie nie patrzą czy mogą jechać, nie patrzą na znaki i przepier... się na póżnych pomarańczowym w ch... czerwonym jak pan z ciężarówki (wczoraj ta sama akcja miała miejsce na tej samej trasie). 

Sam często mam przypadki że jadąc zaledwie 30km/h  skręcając w lewo w radwańską z Żeromskiego z przeciwnej strony skręcają w prawo i mają kompletnie w d*pie że ktoś może tam jechać kompletnie nie patrząc wpier... się na drogę.

 

PIT jak dla mnie te wszystkie akcje 10 mniej są ch.. warte. NIK w raporcie wykazał przyczyny wypadków i nigdzie na tej liście nie było mowy o prędkości.

Tak z pamiętci było: słaba infrasturktura, beznadziejny system szkolenia, zły stan techniczny pojazdów i coś tam jeszcze.

 

Dlaczego w tej reklamie 10 mniej piętnuje się jazde 60km/h a nie ma słowa że pan z cieżarówki ch.. wydzii i nie wolno mu tak wyjechać ?? przepisy jasno mówią że jak nie widzisz to masz obowiązek zorganizować sobie pomoc.

Dlaczego nie ma kampanii:

- nie widzę nie jadę  ( wypadek macixa który był zasłonięty przez autobus ale pan puszką pojechał i w niego przyjebał)

- Mam skurwiałego złoma nie jeżdzę nim po drogach

- mamy ch... drogi to je zamykamy  (jakby zastosować przepisy UE do naszych dróg to by się okazało że 70% dróg należy zamknąć w cywilizywanym kraju) - to kolejny raport z kontroli NIK

itd ????

 

 

W kwestii zapier.... to by trzeba było jeszcze zdefiniować co uważanie jeszcze za normalną jazdę a co za zap.... ;)

Ja tam nie widzę w tym problemu o ile ktoś włączy myślenie bo nie zawsze się na nak.... ale są momenty gdzie nawet jak się poleci 200+ to da się przeżyć bez zbędnego ryzyka.

A o ile wiem i na forumowych wypadać zapier.. się tez uskutecznia :P

 

PS

Ja wiem że to kwestia naszego bezpieczeństwa ale nie napinajcie się tak bardzo ;) i tak nie będziemy żyć wiecznie


Już widzę jaka zadyma zaraz będzie :P  ale jak będzie konstruktywnie to chętnie się jeszcze odezwę ;)

Motocyklistą nie staniesz się z chwilą kupna motocykla !!!

 

Jest to pasja, którą trzeba poczuć całym sercem, rodzi się pewien rodzaj więzi 'człowiek-maszyna', dająca sens życiu i uczucie wolności jakiej nikt nie jest w stanie dać nam na tym świecie.

 

Pasja ta staje się najmocniejszym narkotykiem, który rządzi naszym życiem. Nawet gdy ją porzucimy zostawia za sobą pustkę, jakiej nie da się wypełnić niczym innym !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

nie napinajcie się tak bardzo i tak nie będziemy żyć wiecznie

Złota myśl normalnie :smile:

 

Ja się zgodzę z roolandem. Według przepisów prawa drogowego wina jest samochodu. To, że motocyklista nie miał szans na żaden manewr jest winą motocyklisty. Ludzie będą popełniać błędy bo są ludźmi i należy to pojąć. Proste. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie... człowieku, angielski sprechen? Sama matka w filmiku tak nparawdę przyznaje że jej syn lubił zapierdzielać i kierowca auta NIE MIAŁ SZANS go w porę dostrzec! Gościu wjeżdża na skrzyżowanie zaraz po manewrze wyprzedzania, przed skrzyżowaniem napisali na asfalcie SLOW (przetłumaczę - ZWOLNIJ)

jechał 160 km/h = 44 metry na sekundę! W Dęblinie na egazaminach dla pilotów sprawdzają twoją reakcje... jeśli masz 04-0,3 sekundy to jesteś ASEM, a co dopiero szary człowiek w aucie. Więc mam nadzieję  że wytłumaczyłem dlaczego człowiek z tego samochodu mógł nie zauważyć motocykla....

O moją znajomość języka angielskiego nie musisz się kolego lingwisto martwić. Bardzo ładną i obszerną odpowiedź na temat tego zdarzenia masz kilka postów wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PIT jak dla mnie te wszystkie akcje 10 mniej są ch.. warte. NIK w raporcie wykazał przyczyny wypadków i nigdzie na tej liście nie było mowy o prędkości. Tak z pamiętci było: słaba infrasturktura, beznadziejny system szkolenia, zły stan techniczny pojazdów i coś tam jeszcze.

Można zastosować Twój sposób oceny do wszystkiego w staw dowolne słowo "jak dla mnie te wszystkie ............... są ch.. warte" jednak jak z "efektem motyla" każda akcja ma jakiś oddźwięk jeśli nawet był mniejszy niż tego oczekujemy to jednak kilkanaście czy kilkaset czy kilka milionów osób może się uratowało i to nie jest "ch.. warte". Co do raportu NIK to ma pewnie rację ale nie wiele z tym można zrobić po prostu musi być kasa na takie inwestycje i powoli widać, że drogi się poprawiają (pamiętacie starą ul. Tuwima/A Struga, czy aktualnie remontowana Tramwajową kiedyś większość była taka, nie wspominając już o nowych A

 

Dlaczego w tej reklamie 10 mniej piętnuje się jazde 60km/h a nie ma słowa że pan z cieżarówki ch.. wydzii i nie wolno mu tak wyjechać ?? przepisy jasno mówią że jak nie widzisz to masz obowiązek zorganizować sobie pomoc. Dlaczego nie ma kampanii: - nie widzę nie jadę 

Tu zgadzam się w 100% choć trzeba przyznać, że widok pokrzywdzonych dzieci zawsze wywołuje refleksję (przynajmniej u rodziców).

 

Jedynyn wytłumaczeniem jak dla mnie na szybszy przejazd przez skrzyżowanie jest zielone światło, aczkolwiek to nie jest pewnik bezpieczeństwa.

ot cała prawda motocyklista musi zawsze na skrzyżowaniu zakładać wysoki procent ryzyka, a tym bardziej jak widzi szykującego się do skrętu. Ponieważ:

 

Ja się zgodzę z roolandem. Według przepisów prawa drogowego wina jest samochodu. To, że motocyklista nie miał szans na żaden manewr jest winą motocyklisty. Ludzie będą popełniać błędy bo są ludźmi i należy to pojąć. Proste. 

Także nie ma prostego jednoznacznego rozwiązania, a każda akcja "reklamowa" poprawiająca świadomość jest dobra.

Edytowane przez PIT (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Można zastosować Twój sposób oceny do wszystkiego w staw dowolne słowo "jak dla mnie te wszystkie ............... są ch.. warte"

 

Tak wiem tylko że wszyscy uparli się na tą prędkość pomimo że są większe i znane problemy których nikt nie chce uświadamiać. Mechanizm szkolenia i egzaminowania też można zmienić.

Amerykanie prowadzili kiedyś badania by uzasadnić ograniczenie prędkości, jednak wyszło że to nie kwestia samej prędkości w sobie a różnicy prędkości między poszczególnymi pojazdami.

Jakby wszyscy jechali w miarę równo (nie pamiętam dokładnych wyników) to w zasadzie można latac znacznie szybciej.

 

 

 

Według przepisów prawa drogowego wina jest samochodu. To, że motocyklista nie miał szans na żaden manewr jest winą motocyklisty

Szanse na manewr jeszcze miał bo dałoby radę zajeba.. w manetkę i może się uratować. Ba nawet wystarczyło dać sobie szansę i widząc samochód na pasie do skrętu hamować od razu tak by mieć z 50 na budziku bo jak ktoś wyjedzie nam tak przed koło to nawet przy 50 mamy szanse na zgon (przypadek ostatnio na kopcińskiego).

Obiektywnie patrząc nie widzę nawet jednego powodu by puszkarz mógł powiedzieć "nie widziałem". Nie widział bo nie patrzył.

 

Dobra olać to.

 

Z innej beczki:

Jak to jest że mając dwa pasy w jedną stronę kierowcy (motocykliści też) uważają że mając 140-150km/h i prawy pas wolny są uprawnieni do zajmowania pasa lewego ?? 

Zawsze mnie to zastanawia ale dziś po wycieczce do Bełchatowa zaczął mnie drażnić bo motocykliści robią to nagminnie ;)  I jeszcze żeby patrzyli w lusterka by widzieć tą puszkę która ma 180 ale po co :P

Motocyklistą nie staniesz się z chwilą kupna motocykla !!!

 

Jest to pasja, którą trzeba poczuć całym sercem, rodzi się pewien rodzaj więzi 'człowiek-maszyna', dająca sens życiu i uczucie wolności jakiej nikt nie jest w stanie dać nam na tym świecie.

 

Pasja ta staje się najmocniejszym narkotykiem, który rządzi naszym życiem. Nawet gdy ją porzucimy zostawia za sobą pustkę, jakiej nie da się wypełnić niczym innym !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zajmowanie lewego pasa nawet w mieście czy ogólnie nie stosowanie się do zasady ruchu po prawym pasie jest nagminnym przegięciem i też mnie to wkurza, a szczególnie przypadki w stylu będzie skręcał w lewo za dwie przecznice to już jedzie lewym (dziadki, kobiety i niedzielni). Kolejna sytuacja to kiedy po prawo jedzie jakiś slowmen (50/km) ok. jedzie prawym może tak musi ale na lewy wciska się kolejny spacerowicz i tak się ciągną, że nie sposób ich wyprzedzić. No i jeszcze piękne akcje w stylu jedzie 50 ale jak skręca w inną ulicę to od razu ładuje się na lewy. Większość zakłada chyba, że jak jedzie szybciej niż 50 albo 110 to już może jechać na lewym. 

 

Najgorsze, że niektórzy to jak te trzy małpki nie widzą, nie słyszą i nie mówią bo wszyscy ich wyprzedają omijają i dają im znaki, a ci wpatrzeni w czubek swojego nosa jadą 50 lewym powodując zagrożenie dla innych.

 

Jak mi się nie spieszy to sobie na prawym jadę spacerowo ale daje innym szansę przemknąć na lewym, a na trasie szybkiego ruchu tez pomykam 110++ ale na lewym jestem kiedy wyprzedzam bo niektórzy piloci to i po 200+ puszkami gniotą - mogą mają czym niech jadą.  

Edytowane przez PIT (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ktoś wie co z dziewczyną która leżała na obwodnicy kleszczowa?

 

Szukałem wzmianki jakiejś ale nic.  Widzieliśmy jedynie moto jak wracaliśmy ale to już dawno po całym zdarzeniu.

Osoby które widziały akcję zaraz po mówią że nie wyglądało to dobrze.

Motocyklistą nie staniesz się z chwilą kupna motocykla !!!

 

Jest to pasja, którą trzeba poczuć całym sercem, rodzi się pewien rodzaj więzi 'człowiek-maszyna', dająca sens życiu i uczucie wolności jakiej nikt nie jest w stanie dać nam na tym świecie.

 

Pasja ta staje się najmocniejszym narkotykiem, który rządzi naszym życiem. Nawet gdy ją porzucimy zostawia za sobą pustkę, jakiej nie da się wypełnić niczym innym !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypadki są w dużej mierze spowodowane brakiem naszych umiejętności. Wczoraj na szkoleniu u Tomka Kulika przekonałem się na własnej skórze, jak kilka teoretycznie błahych poprawek w dosiadzie i regulacji choćby klamek, mają KOLOSALNE wręcz przełożenie na lepszy komfort i dynamikę jazdy.

Konfucjusz: Po­wiedz mi, a za­pomnę. Po­każ mi, a za­pamiętam. Pozwól mi zro­bić, a zro­zumiem.

2010-2012: BMW F650 '95 48KM; 2014-2018: Suzuki GSF Bandit S 600 '96 78KM "Smokey"; 2017-: AJP PR3 240 Supermoto '17 23KM "Rowerek"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O moją znajomość języka angielskiego nie musisz się kolego lingwisto martwić. Bardzo ładną i obszerną odpowiedź na temat tego zdarzenia masz kilka postów wyżej.

 

Dobrze Panie kolego biegły sądowy w ocenie odległości, dobrze. Dalsza dyskusja to bicie piany. Pozdro!

Edytowane przez Rogal (wyświetl historię edycji)

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Supermoto se kupili... Terrorysty je&ane...  :P   SUPERMOTO LDZ
       Inspekcja Rowów Przydrożnych   :riding:                                                                          https://web.facebook.com/MM-Garage-1003360043043536/?ref=aymt_homepage_panel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:cool:  Godna postawa. Aż miło się czyta takie coś i tak jakoś Cieplej się robi na sercu.

 

 

 

Szukałem wzmianki jakiejś ale nic. Widzieliśmy jedynie moto jak wracaliśmy ale to już dawno po całym zdarzeniu. Osoby które widziały akcję zaraz po mówią że nie wyglądało to dobrze.

 

Też szukałem Jakiś informacji o tym wypadku, niestety znalazłem inne bardzo smutne wieści:

 

Niedziela, po 17, Gmina Kleszczów, Yamaha zderzyła się z BMW, 27 letni motocyklista nie żyje.
http://lodz.gazeta.pl/lodz/1,35153,16608019,Tragiczny_wypadek__Bmw_zderzylo_sie_z_motocyklem.html

 

Sobota, po południu, w Żłobnicy pod kopalnią. 28 letni motocyklista na Suzuki. Nie przeżył.

http://belchatow.naszemiasto.pl/artykul/motocyklista-zginal-pod-kleszczowem-jechal-za-szybko,2207836,art,t,id,tm.html

 

Piątek, Bukowice, koło 21, Motocyklista 27 lat - śmierć na miejscu

http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/motocyklista-zderzyl-sie-z-audi-nie-przezyl,465599.html

 

Czarny weekend....

Edytowane przez Rogal (wyświetl historię edycji)

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie jest to sprawa z okolicy, ale jak widać kamerki się przydają. Z pewnością do celów dowodowych... Na szczęście w tym przypadku nikomu nic się nie stało...(tak wynika z opisu)

http://motormania.com.pl/newsy/kraj/wymuszenie-i-wypadek-oczami-motocyklisty-nagranie-z-kamery-uratowalo-sprawe/?fb_action_ids=10204764134486433&fb_action_types=og.comments&fb_source=aggregation&fb_aggregation_id=288381481237582

Mój kanał na YouTube https://youtube.com/tkacprzak

 

Bezpieczne miejsca postojowe dla motocykli. FanPage - https://www.facebook.com/postojmotocyklelodz/

 

Buspasy dla motocyklistów! FanPage - https://www.facebook.com/pages/Buspasy-dla-motocyklistow-Lodz/379016688918647

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem taki sam przypadek j.w ,kobicina jechała pierwsza po czym skręciła w uliczkę i zawróciła przez samym nosem,było na tyle mało czasu na reakcję że mocne zblokowanie koła , gleba na bok i strzał w auto.Tyle że ja miałem całe grono ludzi co chcieli ją zjeść żywcem,łącznie głównego świadka z Nauki jazdy którego zdążyłem wyprzedzić i jechać przed nim.Ale co do świadków to już sobie wyrobiłem opinie mając różne kolizje i podobne sytuacje w firmie,ludzie w żywe oczy będą łgać i nawet nie mrugną okiem,choć był oddalony 100m i za kioskiem ,odwrócony tyłem to i tak widział wszystko, kto, jak i którędy jechał :sad2: .

post-1083-0-39419100-1410392414_thumb.png

post-1083-0-96334400-1410392430_thumb.jpg

Edytowane przez sebol (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

hoć był oddalony 100m i za kioskiem ,odwrócony tyłem to i tak widział wszystko, kto, jak i którędy jechał
...i przede wszystkim z jaką prędkością  ;) W takich przypadkach nawet taki na skuterku "NA PEWNO jechał ponad 200'ście...!!!"

Supermoto se kupili... Terrorysty je&ane...  :P   SUPERMOTO LDZ
       Inspekcja Rowów Przydrożnych   :riding:                                                                          https://web.facebook.com/MM-Garage-1003360043043536/?ref=aymt_homepage_panel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nagminne jest także skręcanie w prawo, przez kierowców samochodów, do bramy z lewego pasa... Na łódzkich jednokierunkowych ulicach to prawdziwa plaga. Mało kto włącza w ogóle kierunkowskaz (!)...

Mój kanał na YouTube https://youtube.com/tkacprzak

 

Bezpieczne miejsca postojowe dla motocykli. FanPage - https://www.facebook.com/postojmotocyklelodz/

 

Buspasy dla motocyklistów! FanPage - https://www.facebook.com/pages/Buspasy-dla-motocyklistow-Lodz/379016688918647

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nagminne jest także skręcanie w prawo, przez kierowców samochodów, do bramy z lewego pasa... Na łódzkich jednokierunkowych ulicach to prawdziwa plaga. Mało kto włącza w ogóle kierunkowskaz (!)...

to wszysto przez dyszel...

Szerzej zachodzić trzeba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przecież jeżeli gabaryty pojazdu uniemożliwiają skręt zgodnie z zasadami ogólnymi to dopuszczalne jest zachowanie niezgodne z nimi.

Tylko trzeba zasygnalizować zamiar wykonania tego manewru.

Inna sprawa, że barany widząc, że ktoś na lewym pasie miga w prawo - będą go wyprzedzać z prawej strony...

Uć...

Stayin' Alive

Instruktor motocyklowy w MotoInstruktor, Szkoła MotocyklowaTurbo i KULIKowisko.pl
Ratownik MotoPozytywni.pl

Jeśli instruktor siadaąąaz kursantem na tylne siedzenie, podczas zajęć w ruchu drogowym, to ok.
Jeśli jedzie autem i mądrzy się przez radio, to amator i niewiele przekaże podczas zajęć.

Co do szkolenia w aglomeracji łódzkiej, to ja proponuję szkołę Turbo, gdzie szkoli motoTomasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niegroźne otarcie dzisiaj na wylocie ul. Grabieniec w ul. Traktorową. Już po fakcie zastałem na poboczu moto, puchę i kierowników. Podszedłem zapytać czy wszystko i czy nie trzeba pomóc ale moto kierownik twierdził, że nie, pytał tylko serwis na Polnej(?). Z tego co się zorientowałem, pucha zmieniała pas i otarła prawy bok motonga (jakieś porysowania, kierownik cały, tylko wkur...) ;-)


[quote name=Rogal' timestamp='1410259649' post='176350] Piątek, Bukowice, koło 21, Motocyklista 27 lat - śmierć na miejscu

Jeden z komentarzy pod tym artykułem:

 

Tym razem nikomu poza Sławkiem na szczęście nic się nie stało... proponuje jednak przypomnieć sobie wypadek, który miał miejsce w sierpniu 3 lata temu. Przez sposób jego jazdy doszło do bardzo podobnego wypadku, tyle ze wtedy Sławkowi się udało a zginął Grzesiek, natomiast pasażer Grześka jest kaleką do końca życia. Piszcie co chcecie, ale każdy kto znał jego sposób jazdy wiedział że taki finał jest kwestia czasu. Niech mu ziemia lekka będzie, ale nie róbmy teraz z niego ofiary.

smutne smutne ale widać "Lubił zapierd..." :unsure:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

to wszysto przez dyszel... Szerzej zachodzić trzeba

Dobre  :smile: To już wynika z pochodzenia kierowcy  :laugh2:

Supermoto se kupili... Terrorysty je&ane...  :P   SUPERMOTO LDZ
       Inspekcja Rowów Przydrożnych   :riding:                                                                          https://web.facebook.com/MM-Garage-1003360043043536/?ref=aymt_homepage_panel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Toyota Yaris ma takie gabaryty, żeby nie wjechać z prawego pasa do bramy to gratuluję... umiejętności. Jak miga jeszcze to ok. Gorzej jak nie miga...

Mój kanał na YouTube https://youtube.com/tkacprzak

 

Bezpieczne miejsca postojowe dla motocykli. FanPage - https://www.facebook.com/postojmotocyklelodz/

 

Buspasy dla motocyklistów! FanPage - https://www.facebook.com/pages/Buspasy-dla-motocyklistow-Lodz/379016688918647

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Toyota Yaris ma takie gabaryty, żeby nie wjechać z prawego pasa do bramy to gratuluję... umiejętności. Jak miga jeszcze to ok. Gorzej jak nie miga...

Musisz wziac pod uwage poprawke na malowanie ust szminka w trakcie manewru, wtedy ciezko o kierunkowskaz . Ja osobiscie podejrzliwie traktuje auta typu yaris, matiz itp oraz wszystkie oklejone reklamami aha i jeszcze wielkie suvy

www.antybrowar.pl

facebook.com/antybrowar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...