Skocz do zawartości

Wypadki Z Okolicy, Dyskusja O Technice, Ruchu Drogowym, Przyczynie, Zapobieganiu


nildur

Rekomendowane odpowiedzi

A jednak wszystkich regulaminów nie czytasz od początku do końca ;) nie to żebym się czepiał :smile: szerokości

Nie publikuję niczego na YT, więc nie czytam, bo mnie nie dotyczy ;)

Konfucjusz: Po­wiedz mi, a za­pomnę. Po­każ mi, a za­pamiętam. Pozwól mi zro­bić, a zro­zumiem.

2010-2012: BMW F650 '95 48KM; 2014-2018: Suzuki GSF Bandit S 600 '96 78KM "Smokey"; 2017-: AJP PR3 240 Supermoto '17 23KM "Rowerek"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie złamali prawa autorskie

1.W wersji papierowej artykuł znajduje się na pierwszej stronie gazety. Są tam zamieszczone 2 zdjęcia. Jedno to stop klatka z filmu, a drugie to zdjęcie zrobione przez fotografa z gazety. Na dole podpis kto zrobił zdjęcia. I na pewno jedno z nich nie jest podpisane Michu.

2. Tak jak napisał Logan film jest obrobiony i w górnym prawym rogu podpisane jest EXPRES ILUSTROWANY.

Edytowane przez fuksik96 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michu to teraz dobry prawnik i  biorąc pod uwagę że puścili to w drukowanej prasie to ładnie policza ci za wydanie ;)

Ewentualnie zadzwón i zapytaj ile płacą ;)

Motocyklistą nie staniesz się z chwilą kupna motocykla !!!

 

Jest to pasja, którą trzeba poczuć całym sercem, rodzi się pewien rodzaj więzi 'człowiek-maszyna', dająca sens życiu i uczucie wolności jakiej nikt nie jest w stanie dać nam na tym świecie.

 

Pasja ta staje się najmocniejszym narkotykiem, który rządzi naszym życiem. Nawet gdy ją porzucimy zostawia za sobą pustkę, jakiej nie da się wypełnić niczym innym !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michu to teraz dobry prawnik i  biorąc pod uwagę że puścili to w drukowanej prasie to ładnie policza ci za wydanie ;)

Ewentualnie zadzwón i zapytaj ile płacą ;)

Walcz o prawa autorskie,walcz :biggrin:

zwłaszcza jeśli tirowiec po sądach Cie przeciągnie

Zgodnie z polskim prawem wysyłanie filmów na policję jest legalne, ale ich wrzucanie do internetu już nie. Trzeba się liczyć z ewentualną odpowiedzialnością cywilną. - Nagrany może domagać się ochrony prawnej na podstawie przepisu art. 24 kodeksu cywilnego, który mówi, że ten, czyje dobro osobiste (np. wizerunek) zostaje zagrożone cudzym działaniem, może żądać zaniechania tego działania. Może ponadto żądać zadośćuczynienia pieniężnego lub odszkodowania - mówi adwokat Andrzej Zbawicki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale kto jakim tirem? Tablic nie widać znaków szczególnych nie ma, to będzie ciężko udowodnić, że to ten konkretny tir. Sfilmował skuterek, a ten to jeszcze podziękuje. ;)

W tvn'ie też możesz nie wyrażać zgody na publikacje i odszkodowania nie dostaniesz ;)

Edytowane przez boroś (wyświetl historię edycji)

 boroś

 ccm250.png LwG!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym- nie fakt nagrywania zagraża wizerunkowi kierowcy, tylko jego własne zachowanie- w tym wypadku.

Konfucjusz: Po­wiedz mi, a za­pomnę. Po­każ mi, a za­pamiętam. Pozwól mi zro­bić, a zro­zumiem.

2010-2012: BMW F650 '95 48KM; 2014-2018: Suzuki GSF Bandit S 600 '96 78KM "Smokey"; 2017-: AJP PR3 240 Supermoto '17 23KM "Rowerek"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym- nie fakt nagrywania zagraża wizerunkowi kierowcy, tylko jego własne zachowanie- w tym wypadku.

Upublicznienie danych może być częścią kary orzeczojej przez sąd.

Filmiki wrzucane w sieć pozwalające zidentyfikować osobę (choćby na podstawie tablicy rejestracyjnej) bez zgody nagranego mogą być przez tego ścigane - głupie prawo ale prawo.

a z drugiej strony można chcieć dobrze a wyjdzie....

To tak jak z gościem który wrzucił filmik z szybkiej przejażdżki z e znajomym do sieci.  Filmował zegary w swoim moto i moto poprzednika... oczywiście trasę też.... znaki też... Były "ochy" i "achy" jak wymiatają... a potem 600 i 10 pkt dla posiadacza uwiecznionego na filmiku moto z pięknie widoczną tablicą rejestracyjną. 

I tak kumpel "załatwił" kulmpla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dosiegnal mnie dzis asfalt. Luk w lewo, zrobiony, na wyjsciu wysypany piach. Zlapalem tylem .. Efekty na zdjeciach :/ post-2726-1409936391,09_thumb.jpgpost-2726-1409936399,61_thumb.jpg

 

EDIT serdeczne dzięki dla dwóch motocyklistów którzy zatrzymali się pomóc. Nie wiem czy chłopaki są u nas na forum, wielkie dzięki za pomoc.

Edytowane przez krzychoslav (wyświetl historię edycji)

"proste drogi są dla szybkich motocykli, kręte dla szybkich motocyklistów"

 

SV1000S

 

icon3.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porysowal sie, stracil crash pada i ma felge z tylu do wymiany

"proste drogi są dla szybkich motocykli, kręte dla szybkich motocyklistów"

 

SV1000S

 

icon3.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysztof aż szkoda patrzeć jak wykańczasz to moto :P ale dobrze że tyś cały.  No i nie tłumacz się tym piachem ;)

Motocyklistą nie staniesz się z chwilą kupna motocykla !!!

 

Jest to pasja, którą trzeba poczuć całym sercem, rodzi się pewien rodzaj więzi 'człowiek-maszyna', dająca sens życiu i uczucie wolności jakiej nikt nie jest w stanie dać nam na tym świecie.

 

Pasja ta staje się najmocniejszym narkotykiem, który rządzi naszym życiem. Nawet gdy ją porzucimy zostawia za sobą pustkę, jakiej nie da się wypełnić niczym innym !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety jakby nie patrzec byl piach :sad2:

Mnie tez przykro.. Ale to tylko plastiki na szczescie

"proste drogi są dla szybkich motocykli, kręte dla szybkich motocyklistów"

 

SV1000S

 

icon3.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Info od kolegi ze strazy: W Bukowcu smiertelny wypadek motocyklisty. Reanimowany przez OSP ale niestety........

 

Nie mam wiecej info tylko to co zaslyszal na radiostacji...

kamaras

ccm250.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś dziwnie zginął post Roolanda.

Takie kampanie nie wyręczą z myślenia ale z pewnością mogą je pobudzić. Jestem ZA, a jak reszta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jestem ZA, a jak reszta?

 

Ale za czym ??? za kampanią, za myśleniem czy za nie zapierdalaniem ???

Motocyklistą nie staniesz się z chwilą kupna motocykla !!!

 

Jest to pasja, którą trzeba poczuć całym sercem, rodzi się pewien rodzaj więzi 'człowiek-maszyna', dająca sens życiu i uczucie wolności jakiej nikt nie jest w stanie dać nam na tym świecie.

 

Pasja ta staje się najmocniejszym narkotykiem, który rządzi naszym życiem. Nawet gdy ją porzucimy zostawia za sobą pustkę, jakiej nie da się wypełnić niczym innym !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś dziwnie zginął post Roolanda.

Takie kampanie nie wyręczą z myślenia ale z pewnością mogą je pobudzić. Jestem ZA, a jak reszta?

Kampanie ok. Szkoda tylko że są nastawione na uświadamianie motocyklistów, nie kierowców samochodów osobowych. Nie wiem jak człowiek z tego filmu mógł nie zauważyć motocykla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale za czym ??? za kampanią, za myśleniem czy za nie zapierdalaniem ???

LOL, skoro potrzebujesz jaśniej to OK - niech będzie, że za kampanią, która wykorzystuje dość poruszający materiał video, za myśleniem to zawsze, w każdym aspekcie życia. Jestem też za nie zapierda...em, co już wśród nas, użytkowników motocykli wcale nie jest jednogłośną postawą...

 

 

 

Szkoda tylko że są nastawione na uświadamianie motocyklistów, nie kierowców samochodów osobowych

Niekoniecznie, Brytyjska policja zrobiła też odpowiednie filmy dla kierowców. 

 

Generalny wniosek dla jednych i drugich - zazwyczaj jedziemy szybciej niż myślimy.

Edytowane przez gary (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętacie nasze krajowe akcje jakieś 2 lata temu tez były drastyczne zdjęcia z wypadków, inscenizowany filmy z wypadku na przejeździe kolejowym, teraz jest całkiem rozsądny spot z tymi dwoma samochodami, które jadą 50 i 60 km/h i ten szybszy wpada na samochód.

 

Także uważam, że w tym zakresie u nas też zrobiono wiele dobrego, a uwidacznianie ludziom takich sytuacji jest takim zderzaniem z rzeczywistością,

w której każdy z nas myśli "Ale to mnie nie spotka". Osobiście jestem jak najbardziej za drastycznymi kampaniami uświadamiającymi (oczywiście w jakiś granicach dzieci też na to patrzą). 

 

Nie jestem zwolennikiem ograniczania prędkości jako jedynie słusznego narzędzia do zwiększenia bezpieczeństwa na drodze - to ślepa uliczka - 0 km/h i jest bezpiecznie jak ...  Dlatego lepsze są takie kampanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale za czym ??? za kampanią, za myśleniem czy za nie zapierdalaniem ???

 

Według mnie za wszystkim. Sam filmik pokazuje nie tylko winę kierowcy samochodu, ale także winę samego kierownika, I wpis żeby nie za***rdalać ma tutaj uzasadnienie. Jak kolo przyłożył w samochód miał na zegarku 160 więc jest również winnym własnej śmierci. Popatrz jak ludzie zapierdalają na moto i co nie jest to niebezpieczne? Co niektórym kierownikom takie filmiki/kampanie może uratują życie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Kampanie ok. Szkoda tylko że są nastawione na uświadamianie motocyklistów, nie kierowców samochodów osobowych. Nie wiem jak człowiek z tego filmu mógł nie zauważyć motocykla.

 

No nie... człowieku, angielski sprechen? Sama matka w filmiku tak nparawdę przyznaje że jej syn lubił zapierdzielać i kierowca auta NIE MIAŁ SZANS go w porę dostrzec! Gościu wjeżdża na skrzyżowanie zaraz po manewrze wyprzedzania, przed skrzyżowaniem napisali na asfalcie SLOW (przetłumaczę - ZWOLNIJ)

jechał 160 km/h = 44 metry na sekundę! W Dęblinie na egazaminach dla pilotów sprawdzają twoją reakcje... jeśli masz 04-0,3 sekundy to jesteś ASEM, a co dopiero szary człowiek w aucie. Więc mam nadzieję  że wytłumaczyłem dlaczego człowiek z tego samochodu mógł nie zauważyć motocykla....

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...