Skocz do zawartości

Wypadki Z Okolicy, Dyskusja O Technice, Ruchu Drogowym, Przyczynie, Zapobieganiu


nildur

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Ridrick ale widzisz sam przyznałeś że później to ćwiczysz, to że pójdziesz na jeden trening mma nie znaczy że staniesz się zawodnikiem. Ja nie muszę iść na kurs żeby wiedzieć że ch..uj umiem :decayed:. Dlatego jak mam czas czytam, oglądam, dopytuje i ćwiczę i z całą pewnością nie neguje kursów doszkalających bo są jak najbardziej potrzebne ale są potrzebne tym którzy tego chcą bo na siłę to nikogo niczego nie nauczysz ;-)

 

Marcin to co ty czytasz i oglądasz ja znam na pamięć, ćwiczyłem i jak poszedłem na kurs to sie okazało że i tak nic nie umiem ;)

A co do kursów hmmm jest ich sporo różnych i mam wrażenie że spora część jest ch... warta, by nie być gołosłownym był wątek na temat dnia motocyklisty na torze poznań ;)

Motocyklistą nie staniesz się z chwilą kupna motocykla !!!

 

Jest to pasja, którą trzeba poczuć całym sercem, rodzi się pewien rodzaj więzi 'człowiek-maszyna', dająca sens życiu i uczucie wolności jakiej nikt nie jest w stanie dać nam na tym świecie.

 

Pasja ta staje się najmocniejszym narkotykiem, który rządzi naszym życiem. Nawet gdy ją porzucimy zostawia za sobą pustkę, jakiej nie da się wypełnić niczym innym !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i widzisz i tu się pojawia pewien problem. Ja mam świadomość tego że teraz to ludzie lubią sprzedać kit. I bądź tu mądry i wiedz za który kurs warto iść. Chętnie bym się sam na coś wybrał ale nawet na głupi tor nie mam kiedy pojechać :wacko:

www.szpiegowskie.com.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat tutaj żadne kursy i tego typu rzeczy wydaje mi się. Musimy pamiętać o zachowaniu odpowiedniej odległości od poprzedzającego samochodu mając na uwadze, że jego droga hamowania jest znacznie krótsza. Wydaje mi się, że to wyjaśnia sprawę.

Zobaczcie od 3:45

Edytowane przez Luki (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry za mały OT. Ale jak jesteśmy przy temacie wypadków... 

 

 

 

Każdy będzie leżał albo już leżał.

 

Bez urazy Rolek ale to takie upraszczanie całej sytuacji :smile: Jak dla mnie to takie tłumaczenie wszystkich, którzy już "coś" mieli... Znam masę osób, które mają przykładowo wiele sezonów za sobą i nigdy nie miały szlifa czy dzwona więc po co wrzucać wszystkich do jednego wora??? Nie ma co generalizować :P 

 

Druga sprawa - znam również wiele osób, które zaczynały swoją przygodę i w pierwszym czy drugim sezonie po kilka razy lepiły moto  :unsure:

 

 

 

Jeden taki wypad na tor da ci więcej niż rok śmigania po mieście. Serio.

 

Jak najbardziej jestem za wypadami na tor, chociaż sam nie miałem okazji jeszcze być... Ale uważam, że latanie po torze to inna bajka niż śmiganie po ulicy... Owszem, umiejętności warto szlifować na torze i mogą się one przydać, jednak stricte "torowej jazdy" nie powinno się przenosić na ulicę... Nawet spece z międzynarodowych szkół doskonalenia jazdy tak uważają  :P

 

Gleba - szybkiego powrotu do zdrówka  :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś ode mnie. Pierwszy raz widziałem taki manewr. Może czas na ronda dwukierunkowe? Patrząc na tego idiotę to ma sens :decayed:

Tak więc, trzeba być czujnym jak ważka, bo nie wiadomo co i skąd może nam na czołówkę wyskoczyć.

Edytowane przez weelkoo (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Coś ode mnie. Pierwszy raz widziałem taki manewr

 

Widocznie nie trenowałeś składania się w zakręcie w prawą stronę na rondach ;)

 

Z drugiej strony jazda na moto bez paluszków na klamce hamulca to jak proszenie się nie nieszczęście. Hamowanie całą łapą  też jakoś nie dla mnie ;)

 

Marcin to twoje video ??? 

Motocyklistą nie staniesz się z chwilą kupna motocykla !!!

 

Jest to pasja, którą trzeba poczuć całym sercem, rodzi się pewien rodzaj więzi 'człowiek-maszyna', dająca sens życiu i uczucie wolności jakiej nikt nie jest w stanie dać nam na tym świecie.

 

Pasja ta staje się najmocniejszym narkotykiem, który rządzi naszym życiem. Nawet gdy ją porzucimy zostawia za sobą pustkę, jakiej nie da się wypełnić niczym innym !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, moje. Dzisiaj w Turku na niego trafiłem. Co do hamowania i trzymania rąk na kierownicy to stosuję wiedzę i wskazówki zdobyte na SSM. :moto:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Co do hamowania i trzymania rąk na kierownicy to stosuję wiedzę i wskazówki zdobyte na SSM

A co to SSM ??

 

Ja sobie nie wyobrażam by nie trzymać przynajmniej jednego palucha na klamce hamulca a jak jestem w mieście to obowiązkowo dwa które w moim wypadku są wystarczające by wypier.. moto więc więcej nie potrzeba

Motocyklistą nie staniesz się z chwilą kupna motocykla !!!

 

Jest to pasja, którą trzeba poczuć całym sercem, rodzi się pewien rodzaj więzi 'człowiek-maszyna', dająca sens życiu i uczucie wolności jakiej nikt nie jest w stanie dać nam na tym świecie.

 

Pasja ta staje się najmocniejszym narkotykiem, który rządzi naszym życiem. Nawet gdy ją porzucimy zostawia za sobą pustkę, jakiej nie da się wypełnić niczym innym !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po miescie obowiązkowo lapa na hamulcu i na klaksonie.

Gdybym nie mogl tak jezdzic to bym się czul jak bez kasku.

"Ja chcę, żeby moja Łódź rosła, żeby miała pałace wspaniałe,
ogrody piękne, żeby był wielki ruch, wielki handel i wielki pieniądz..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SSM szkoli, aby hamować 4 paluchami? :facepalm:

Przy takim ułożeniu nie ma możliwości hamować wieloetapowo a poza tym ciągnie się kiere hamując... Masakra.

Stayin' Alive

Instruktor motocyklowy w MotoInstruktor, Szkoła MotocyklowaTurbo i KULIKowisko.pl
Ratownik MotoPozytywni.pl

Jeśli instruktor siadaąąaz kursantem na tylne siedzenie, podczas zajęć w ruchu drogowym, to ok.
Jeśli jedzie autem i mądrzy się przez radio, to amator i niewiele przekaże podczas zajęć.

Co do szkolenia w aglomeracji łódzkiej, to ja proponuję szkołę Turbo, gdzie szkoli motoTomasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My się tutaj rozwodzimy o hamowaniu, patrzeniu, przeciwskręcie a to tylko próba zapobiegania.

Niestety bardzo mało mówi się o skutkach niewłaściwego używania lub braku elementów ochronnych, które w razie W nas ochronią.

Do czego zmierzam? Stoję o 8:07 na Politechniki/Radwańska, na lewym pasie czarna Yamaha YBR250 i kierownik poprawia sobie rękawice.

Patrze a koleś ma niezapięty pod brodą kask.

Zatrąbiłem raz - zero reakcji, drugi raz - popatrzył na mnie, więc pokazuję mu, że ma odpięty.

Jaka reakcja? Machnął ręką na znak, że go to wali. Po chwili ruszył, układając stopy jak kaczka i pomknął dalej w stronę al. Mickiewicza.

Masakra.

Niektórzy już chyba zapomnieli dlaczego zginął motopolicjant w ubiegłym sezonie...

Edytowane przez motoTomasz (wyświetl historię edycji)

Stayin' Alive

Instruktor motocyklowy w MotoInstruktor, Szkoła MotocyklowaTurbo i KULIKowisko.pl
Ratownik MotoPozytywni.pl

Jeśli instruktor siadaąąaz kursantem na tylne siedzenie, podczas zajęć w ruchu drogowym, to ok.
Jeśli jedzie autem i mądrzy się przez radio, to amator i niewiele przekaże podczas zajęć.

Co do szkolenia w aglomeracji łódzkiej, to ja proponuję szkołę Turbo, gdzie szkoli motoTomasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację Tomasz, ja w piątek siedziałem jakiś czas w jednym z Łódzkich warsztatów i czekałem sobie spokojnie na wymianę oponki. W tym czasie warsztat odwiedziło kilku motocyklistów twardzieli preferujących jazdę w krótkich spodniach i podkoszulku, żeby nie było skuterami nie przyjechali. Największy kozak dosiadał R1 ale ten miał na sobie buciory sportowe i pas nerkowy ;) reszta stroju zgodna z poprzednim opisem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://skierniewice.naszemiasto.pl/artykul/smierc-w-zielkowicach-pod-lowiczem-zginal-mieszkaniec-pow,2282226,3,t,id,nk.html#skomentuj

 

według tego co mówią znajomi to przybyła jako pierwsza na miejsce wypadku policja nawet nie ruszyła palcem żeby chłopaka ratować

 

nie zrobili nic oprócz zabezpieczenia miejsca wypadku

 

a żył  :sad2:

Edytowane przez Thebestof78 (wyświetl historię edycji)

Kocham motocykle, pytałam tatusia czy mnie na moto czasem nie robił, mówi że nie bo niewygodnie czyli widać jak wie to co najmniej raz próbował ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

według tego co mówią znajomi to przybyła jako pierwsza na miejsce wypadku policja nawet nie ruszyła palcem żeby chłopaka ratować nie zrobili nic oprócz zabezpieczenia miejsca wypadku a żył :sad2:

 

Skoro byli znajomi to mogli mu pomóc równie dobrze jak i policja, Miejsce wypadku powinno być zabezpieczone nim przyjechała policja.

Panowie Policjanci tez nie są jakoś wybitnie wyszkoleni w tej kwestii a poza tym potrzeba jest kupa sprzętu i  świetne wyszkolenie by być w stanie pomóc przy takim dzwonie.

Postronni widzowie bardzo chętnie obwiniają policje bądź pogotowie o to, że nic nie robią ale prawda jest taka, że w niektórych przypadkach nie są w stanie pomóc.

Dlatego ja osobiście nie brałbym do serca tych komentarzy, pewnie sa na poziomie tych umów z transplantologami.

 

PS

Oczywiście dochodzenie prokuratury zawsze się przyda ale pewnie jak nic nie znajdą to będzie, że się wzajemnie kryją.

Motocyklistą nie staniesz się z chwilą kupna motocykla !!!

 

Jest to pasja, którą trzeba poczuć całym sercem, rodzi się pewien rodzaj więzi 'człowiek-maszyna', dająca sens życiu i uczucie wolności jakiej nikt nie jest w stanie dać nam na tym świecie.

 

Pasja ta staje się najmocniejszym narkotykiem, który rządzi naszym życiem. Nawet gdy ją porzucimy zostawia za sobą pustkę, jakiej nie da się wypełnić niczym innym !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie niezapięty kask to trochę inna kategoria. Z drugiej strony jak juz gdzieś pisałem są miejsca na świecie gdzie się tak jeździ i jakoś żyją. Bez kasków też jeżdżą.

Oczywiście nie popieram tej wersji ale z drugiej strony to ich problem. Obdarcie ze skóry to pewnie nic przyjemnego :sad2:

Motocyklistą nie staniesz się z chwilą kupna motocykla !!!

 

Jest to pasja, którą trzeba poczuć całym sercem, rodzi się pewien rodzaj więzi 'człowiek-maszyna', dająca sens życiu i uczucie wolności jakiej nikt nie jest w stanie dać nam na tym świecie.

 

Pasja ta staje się najmocniejszym narkotykiem, który rządzi naszym życiem. Nawet gdy ją porzucimy zostawia za sobą pustkę, jakiej nie da się wypełnić niczym innym !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takiemu do rozumu nie przemówisz. On ceni sobie chłód, luzik, przeciąg w gaciach i jest przekonany że jemu nic się nie stanie. Do czasu aż zostawi "trochę" mięsa na asfalcie, może wtedy zacznie się zastanawiać co było nie tak, że mu skórę zdjęło. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba miec wyjatkowo specjalistycnego szkolenia, zeby udzielic pierwszej pomocy ... znajomi pod wplywem stresu maja prawo stracic glowe i nie udzielic pomocy (chociaz powinni to zrobic). Nie mam na mysli tego, aby policjanci udzielali ratujacej zycie pomocy... ale policjanci maja wieksze doswiadczenie w takich sytuacjach....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma się co czepiać, niektórzy mają gdzieś swoje bezpieczeństwo, gdyby dla każdego motocyklisty bezpieczeństwo było nr1 to nikt by nie latał po 200/h, nie wykładał się na winklach, nie śmigał na gumie. Najpewniej przesiadłby się do samochodu i nigdy nie wsiadł na 2oo. Niektórzy wolą jeździć w spodenkach, koszulce, zdarzają się półnadzy oraz CI którzy w 40st gotują się w kombinezonach. Każdy ma swoje racje i nie ma sensu wrzucanie na siebie nawzajem.

Jeśli ktoś świadomie podejmuje taką decyzję to jego sprawa i mi nic do tego. Inna kategoria to dzieciaki, które nie zdają sobie sprawy z konsekwencji np. niezapiętego kasku i potem jest ból i ciężkie konsekwencje, takim trzeba tłumaczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...